Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Kár azt hittem majd jól megtudom. ;)

Az infra általában a testekből kiáramló infravörös hullámokat érzékeli, ami ugye minden 0 K feletti hőmérsékletű tárgyból sugárzik.

Az éjjellátó meg csak felerősíti a beeső fényt, de azt nem tudom hogyan. B)

Ezért van infra sugárvető a harckocsin. A berendezés pedig a visszavert sugarakat érzékeli. Létezik "passzív" is, aminek a működéséhez nem kell sugárvető. De úgy tudom azok hatósugara lényegesen kisebb mint az "aktívoké". Ez utóbbi kb 1,5 km ( a tankon legalábbis).

Link to comment
Megosztás:

Ezért van infra sugárvető a harckocsin. A berendezés pedig a visszavert sugarakat érzékeli. Létezik "passzív" is, aminek a működéséhez nem kell sugárvető. De úgy tudom azok hatósugara lényegesen kisebb mint az "aktívoké". Ez utóbbi kb 1,5 km ( a tankon legalábbis).

És akkor még nekem mondják, hogy sokat OFF-olok. B) ;)

Link to comment
Megosztás:

A jobb oldali ajtón a sínnel együtt elengedett az egyik végén a díszlécem kb. 6-8 centis hosszban. Valszeg nem magától, szóval nem hiszem hogy tovább engedne.

Van valakinek tippje, hogy milyen kétoldalú ragasztóval érdemes nekiállni?

Tesa montázsszalag. Tökéletes erre a célra. B) (bár nem olcsó, 2000ft körül van egy 10m-es tekercs)

Lehet kapni tescoban, auchanban is ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a segítséget. Természetesen a fagyok után terveztem foglalkozni vele. Már bő három hónapja ilyen, akkor adtam ki a kezemből a kocsit utoljára... B)

Ha már nekiállok, lehet hogy megcsinálom a hátsó szárnyat is, az is hozzá van/volt ragacsolva a tetőhöz, nekem leszedték róla, mikor a hátsó ablakmosó csövét kellett reparálni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a kétoldalú ragasztó nem túl stabil megoldás, mármint ha a ragasztó szallagra gondoltál. Ha végleges megoldást akarsz, akkor pillanatragasztó, vagy epokitt. Bár ha nincs meleg garázs, akkor nem tom az epokitt egyáltlám megköt -e -5-8 fokban. B)

Kétoldalú (vastag) sem biztos, hogy rossz. Nálam az első ajtókban a hangváltók melegragasztóval voltak rögzítve első körben, előtte a fém és a műanyag is jól megtisztítva, de a magyar utaknak hála egy hét után elengedett. ;) A hangváltók pontos súlyát nem tudom, de meglepően nehezek voltak. Ezután kaptak a hátuljukra három csík kétoldalas ragasztót, azóta az ott tartja őket.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 92es tehát 91-94-est kellene választani, viszont a hűtőrács is 92es és trágyán áll rajta (92es A.E. van egy plusz fül ami a kasztnihoz fogja)

Mondjuk egy hűtőrács 3-4 ezer míg egy angel 35-40K.

Ezt fontold meg

De a 91-94 angel 50ezer míg a 94-98 35ezer...ergó 94-98 angel 35+ jel nélküli hűtőrács 15=50

Szerintem egyértelmű melyik éri meg jobban B)

Vagy akár 94 gyárival mondjuk 40...mégsem 50... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szép és dizájnos is az az angel eyes de a fene megette ha sima izzókkal nem lehet velük látni semmit sem, a xenonért meg beillesztenek egy szépet hátulról B) inkább maradok a gyári kivitelnél pedig erősen gondolkodtam benne, hogy veszek egy párat.

Link to comment
Megosztás:

Autószerelőm azt mondta, hogy a jobbhátsó sárvédőívemet 10eFt-ért megcsinálja. Vesz hozzá javítót, beszereli, meg színre is polírozza (vagy fújja már nem tudom mit mondott) teljesen azt a részt. Megéri? B)

Csak a sárvédő, vagy a tankbeömlő is? Amúgy meg mindegy, nem pénz érte szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Csak a sárvédő, vagy a tankbeömlő is? Amúgy meg mindegy, nem pénz érte szerintem.

Nem gondoltam úgy, hogy meg is csináltatom, mert úgy szeretném, hogy egy mozdulattal mindent megcsináltatni a karosszérián. A tankbeömlő nem tudom, hogy rohad-e, de tudtommal az is szériahiba a gépjárműn. A tankajtó és a tanksapka körüli dolgok nem rozsdásak egyébként, azt hogy a doblemeznél mi van nem nagyon tudom. A másik oldalt hátul a doblemez van átlyukadva, kb 5 centis lyuk.

Hja és a kérdésre a direkt válasz: csak az ív javítás és annak az elemnek az újra polírozása

Link to comment
Megosztás:

Nem gondoltam úgy, hogy meg is csináltatom, mert úgy szeretném, hogy egy mozdulattal mindent megcsináltatni a karosszérián. A tankbeömlő nem tudom, hogy rohad-e, de tudtommal az is szériahiba a gépjárműn. A tankajtó és a tanksapka körüli dolgok nem rozsdásak egyébként, azt hogy a doblemeznél mi van nem nagyon tudom. A másik oldalt hátul a doblemez van átlyukadva, kb 5 centis lyuk.

Hja és a kérdésre a direkt válasz: csak az ív javítás és annak az elemnek az újra polírozása

fényezést mondott sztem....legalábbis ha ívet cserél akkor kell rá festék is...azt meg már össze tudja polirozni a többivel...

Link to comment
Megosztás:

Autószerelőm azt mondta, hogy a jobbhátsó sárvédőívemet 10eFt-ért megcsinálja. Vesz hozzá javítót, beszereli, meg színre is polírozza (vagy fújja már nem tudom mit mondott) teljesen azt a részt. Megéri? B)

Tekintettel arra, hogy csak a sárvédőív javitó elem kb. 3000 forint, és az egy csupasz vaslemez, aminek a helyét ki kell szabni a sárvédőből, be kell SZÉPEN hegeszteni oda, össze kell csiszolni, alapozni, glettelni, 2x festeni (vagy 3x) és még polírozni is kell, ezért egyáltalán nem drága! Te olcsóbban megtennéd?

Link to comment
Megosztás:

kb 3 éve raktam fel műanyag sárvédő dobokat hátulra. minden ok volt amig most nyáron nem hordtam vele járólapokat és úgy le volt terhelve a kocsi, hogy a 185-ös gumik minden kis döccenőnél beleértek, de hát haza kellett jutni Így óvatosan de elmentem vele kb 5km-t.

A gumi ki is koptatta egy helyen, ezt befoltoztam ideiglenesen de ami nagyobb gond, hogy a közepe elég jól megrogyott így most már kis teher mellett is (pl 2ember a hátsó ülésen) is beleér.

Gondolom a surlódás hőjétől összezsugorodott ez a műanyag. Az a baj, hogy próbáltam melegíteni, hogy majd kinyújtsam de ez a szar műanyag inkább csak tovább zsugorodott, így forma nélkül amire ráhúznám esélyem sincs javítani.

Mivel nem volt drága gondoltam veszek ugyanilyet de azt a boltot ahol vettem (budafoki úton valahol a vízművekkel szemben) már nem találom a neten. A valóságban is megszűnhettek? Vagy esetleg tipp, hogy hol lehet ilyeneket kapni?

Link to comment
Megosztás:

kb 3 éve raktam fel műanyag sárvédő dobokat hátulra. minden ok volt amig most nyáron nem hordtam vele járólapokat és úgy le volt terhelve a kocsi, hogy a 185-ös gumik minden kis döccenőnél beleértek, de hát haza kellett jutni Így óvatosan de elmentem vele kb 5km-t.

A gumi ki is koptatta egy helyen, ezt befoltoztam ideiglenesen de ami nagyobb gond, hogy a közepe elég jól megrogyott így most már kis teher mellett is (pl 2ember a hátsó ülésen) is beleér.

Gondolom a surlódás hőjétől összezsugorodott ez a műanyag. Az a baj, hogy próbáltam melegíteni, hogy majd kinyújtsam de ez a szar műanyag inkább csak tovább zsugorodott, így forma nélkül amire ráhúznám esélyem sincs javítani.

Mivel nem volt drága gondoltam veszek ugyanilyet de azt a boltot ahol vettem (budafoki úton valahol a vízművekkel szemben) már nem találom a neten. A valóságban is megszűnhettek? Vagy esetleg tipp, hogy hol lehet ilyeneket kapni?

Tessék.

De inkább telefonon hívd őket, a mail-re nem válaszolnak.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ. Sajnos ezek Veszprémiek B)

Felhívtam őket. Néha jön fel kocsijuk Pestre ha össze tudjuk egyeztetni akkor felhozzák ingyen.

Nekem nem éppen ilyen van most fenn. Kép alapján nekem ez gyengécskének néz ki. Neked ilyen van fent?

Innen van, de nem így néz ki. Teljes dob, nincs kivágva a belső felén a gátló helye.

Link to comment
Megosztás:

kb 3 éve raktam fel műanyag sárvédő dobokat hátulra. minden ok volt amig most nyáron nem hordtam vele járólapokat és úgy le volt terhelve a kocsi, hogy a 185-ös gumik minden kis döccenőnél beleértek, de hát haza kellett jutni Így óvatosan de elmentem vele kb 5km-t.

A gumi ki is koptatta egy helyen, ezt befoltoztam ideiglenesen de ami nagyobb gond, hogy a közepe elég jól megrogyott így most már kis teher mellett is (pl 2ember a hátsó ülésen) is beleér.

Gondolom a surlódás hőjétől összezsugorodott ez a műanyag. Az a baj, hogy próbáltam melegíteni, hogy majd kinyújtsam de ez a szar műanyag inkább csak tovább zsugorodott, így forma nélkül amire ráhúznám esélyem sincs javítani.

Mivel nem volt drága gondoltam veszek ugyanilyet de azt a boltot ahol vettem (budafoki úton valahol a vízművekkel szemben) már nem találom a neten. A valóságban is megszűnhettek? Vagy esetleg tipp, hogy hol lehet ilyeneket kapni?

Ezt találtam, lehet a telefonszám még működik. (Tavaly azt mondták a weblap ideiglenesen nem működik)

Gondolom itt vetted:

http://www.veba-car.hu. Budapest / Budapest 1117 Budafoki út 70. Telefon:. 464- 5206. Mobil:. 20/426-2808. Fax:. 464-5208.
Link to comment
Megosztás:

Nem gondoltam úgy, hogy meg is csináltatom, mert úgy szeretném, hogy egy mozdulattal mindent megcsináltatni a karosszérián. A tankbeömlő nem tudom, hogy rohad-e, de tudtommal az is szériahiba a gépjárműn. A tankajtó és a tanksapka körüli dolgok nem rozsdásak egyébként, azt hogy a doblemeznél mi van nem nagyon tudom. A másik oldalt hátul a doblemez van átlyukadva, kb 5 centis lyuk.

Hja és a kérdésre a direkt válasz: csak az ív javítás és annak az elemnek az újra polírozása

Ezt melyik szerelő mondta neked? Ha tényleg 5-6 ezerért megfényezi, meg összepolírozza nekem oldalanként, akkor legközelebbi látogatásomkor akár oda is tolom neki a járművet B) Meg talán még a motortértetőt is benevezem...

Link to comment
Megosztás:

Ezt melyik szerelő mondta neked? Ha tényleg 5-6 ezerért megfényezi, meg összepolírozza nekem oldalanként, akkor legközelebbi látogatásomkor akár oda is tolom neki a járművet B) Meg talán még a motortértetőt is benevezem...

Hát, egy régi jó haverom a szerelőm, itt palotán. Eddig sem volt drága. Legalábbis nekem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hja... ezt nem tudtam. Takács Jani "taki".

Hmm, nem rémlik így a neve. De nem ott a Loncsosban lakik kinn? Ha más nem, küldök egy pü.-t, ha esedékes lesz, hátha megadod a számát. Ha nem jön össze, akkor meg lefújatom öcsémmel ;)

Csak ugye nekem metálfényem van, s profin szeretném, normális lakkozással együtt. Nem felkókányolva, hanem "sütve", ahogy illik. A hősugárzót meg nincs kedvem járatni mellette napokig B)

Link to comment
Megosztás:

Hmm, nem rémlik így a neve. De nem ott a Loncsosban lakik kinn? Ha más nem, küldök egy pü.-t, ha esedékes lesz, hátha megadod a számát. Ha nem jön össze, akkor meg lefújatom öcsémmel :lol:

Csak ugye nekem metálfényem van, s profin szeretném, normális lakkozással együtt. Nem felkókányolva, hanem "sütve", ahogy illik. A hősugárzót meg nincs kedvem járatni mellette napokig B)

Nem. Péfürdői, de a dankó utcában van a műhely, a haverjánál, Sántha Ferenc. ;)

Persze, megadom, aztán beszéltek. :blush:

Nekem is metálfényes. :D

Link to comment
Megosztás:

De a 91-94 angel 50ezer míg a 94-98 35ezer...ergó 94-98 angel 35+ jel nélküli hűtőrács 15=50

Szerintem egyértelmű melyik éri meg jobban B)

Vagy akár 94 gyárival mondjuk 40...mégsem 50... ;)

én akkor vettem amikor akciós volt :blush: (35k 91-94)

50k-ért sok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.