Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Na, az ajtógumik ugyanúgy nyikorognak :lol: Eddig bírta a glicerin... :lol: De majd azért bekenem még, hátha kell pár adag, mire elmúlik a szilikon hatása :lol:

De most megint iszonyatosan nyikorog, komolyan, olyan az autó feelingje, mintha egy IFA-ban vagy Barkasban ülnék (félreértések elkerülése végett: imádom mindkét márkát :lol: Szeretem a szakadt régi autókat, de nembánnám, ha ez a nyikorgás elmúlna... az F Astra amúgyis elég szakadt :lol:).

Link to comment
Megosztás:

Hadd füstölgjek picit.

A motorház tetőm nem eredeti, még anno, amikor a cégautóm volt, le lett cserélve+fényezve.

Persze, gyári, Opel cégnél, Schillernél. Na, 3 éves az elem, hétvégén viaszoltam, erre látom, hogy apró pöttyökben, ( ilyen 1mm-es maximum) tele van pici dudorokkal.

Rohadnának meg, 5x annyit elkérnek, mint a haver fényező ismerőse, és még szarul is dolgoznak. :lol: Azt már fél éve észrevettem, hogy egy kis helyen belül leszedte a festéket a kis 15eFt-os gőzborotvám, de reméltem, h csak bent szar a fényezés.

Mennyibe fáj újrafényeztetni?

Link to comment
Megosztás:

Hadd füstölgjek picit.

A motorház tetőm nem eredeti, még anno, amikor a cégautóm volt, le lett cserélve+fényezve.

Persze, gyári, Opel cégnél, Schillernél. Na, 3 éves az elem, hétvégén viaszoltam, erre látom, hogy apró pöttyökben, ( ilyen 1mm-es maximum) tele van pici dudorokkal.

Rohadnának meg, 5x annyit elkérnek, mint a haver fényező ismerőse, és még szarul is dolgoznak. :lol: Azt már fél éve észrevettem, hogy egy kis helyen belül leszedte a festéket a kis 15eFt-os gőzborotvám, de reméltem, h csak bent szar a fényezés.

Mennyibe fáj újrafényeztetni?

Ha nem kell lakatolni, akkor 20-ból megvan. Nekem annyi volt a géptető fényezés telive lecsiszolva, alapozva fényezve lakk, paszta, meg mittom én, tehát kompletten, és gyöngyház metál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leslie!

20tól indul szerintem a motortető fény, de színtől is függ.

Viszont ha alatta rohad a tető, akkor szívás.

Franc, aki megeszi, az jó sok zseton, viszont érdemes minél hamarabb megcsináltatnom. Ilyen csúf világos kék az autó, türkiz kék, vagy mi.

Egyébként nem rozsdás, rohadásos alatta, hanem tiszta fém, szóval nem rohad, legalábbis amennyire meg tudtam állapítani. Egyelőre kapott javítófestéket, csak 2 helyen bukkant ki a fém ilyen mm-es pöttyben.

Talán csak vacakul fényezték le. Remélem...

Kár, h nem tudom a nevét annak, aki csinálta, kicsit befenyíteném, vinném a tettestársakat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem kell lakatolni, akkor 20-ból megvan. Nekem annyi volt a géptető fényezés telive lecsiszolva, alapozva fényezve lakk, paszta, meg mittom én, tehát kompletten, és gyöngyház metál :lol:

Semmi gyöngyház... Sima, gyári színe van neki. Szal festés, lakk.

A héten leinformálom a fényezőt. Vagy nem is, jövő hónapban megy úgyis a szakihoz futóműre, akkor megkérdem ezt is.

Thx a válaszokat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Figyu már!

Géptető csere volt?

És láttad a nyers tetőt még fényezés előtt?

Aha, cserélték, de sajna nem láttam elötte. Céges autó volt, ott gyári szervíz játszhatott csak, hiába mondtam, h máshol jobban, fele annyiból is megcsinálják. :lol:

Érdekes, a többi elem gyári, azokon nincs ilyen jelenség.

Link to comment
Megosztás:

Aha, cserélték, de sajna nem láttam elötte. Céges autó volt, ott gyári szervíz játszhatott csak, hiába mondtam, h máshol jobban, fele annyiból is megcsinálják. :lol:

Érdekes, a többi elem gyári, azokon nincs ilyen jelenség.

Ritkán sérül csak a moci tető magában.

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek már úgy all!

Nem lehet, hogy megégett valamikor a gépteteje, aztán azért kezdett el hólyagosodni?

Tudtommal ilyenkor szokta ezt csinálni x idő után, akárhogy is aládolgoznak, ha egyszer kiégett, akkor előbb-utóbb elkezdi lerugni a szint, meg mindent.

Link to comment
Megosztás:

Ritkán sérül csak a moci tető magában.

Tehergép rátolatott, és a létrája benyomta. "Mákomra" megállt, észrevette, h kaka van. Én is csodálkoztam, h másnak nem lett baja, de ez van. A mociház tető meg full kajak lett.

Ja, nem, a jobb első elem is cserés. Na, az nem Schilleres, viszont jó is. Azt meg egy egyirányu utcában szabálytalanul szembejövő piros buzuki tviftes szőke pitcha miatt rántottam rá a fémfalra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek már úgy all!

Nem lehet, hogy megégett valamikor a gépteteje, aztán azért kezdett el hólyagosodni?

Tudtommal ilyenkor szokta ezt csinálni x idő után, akárhogy is aládolgoznak, ha egyszer kiégett, akkor előbb-utóbb elkezdi lerugni a szint, meg mindent.

Maximum a naptól éghetett meg. :lol: Szerintem nem kezelték le rendesen festés előtt. Nem láttam az anyagot sajna. :lol:

Addendum, igyexem árnyékba parkolni, hétvégente meg garázsban áll az autó, az elejét még le is takarom, h ne érje a nap, amikor nyitva van a pince ajtó. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért azt nem nézem ki a márkaszervízből, h egy kiégett kocsi alkatrészét tegyék fel a gépemre.

A selejt munkát viszont igen. Pl. a mutatvány után a szélvédőmön voltak festék pöttyök, napokig higítóztam lefele. Ezt akkor sem, most sem értem, hiszen az elemet nem a kocsin fényezik. Mármint ekkorát, és kompletten, a ködölés az más téma. :lol:

Gondolom, 3 év után már hiába mennék vissza reklamálni.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt nem nézem ki a márkaszervízből, h egy kiégett kocsi alkatrészét tegyék fel a gépemre.

A selejt munkát viszont igen. Pl. a mutatvány után a szélvédőmön voltak festék pöttyök, napokig higítóztam lefele. Ezt akkor sem, most sem értem, hiszen az elemet nem a kocsin fényezik. Mármint ekkorát, és kompletten, a ködölés az más téma. :lol:

Gondolom, 3 év után már hiába mennék vissza reklamálni.

Bassz, és ezt mind márka servicében? Mert ha még nálam a gerázsba :!: de a szélvédőt hogy fújták össze :?: ezt tényleg gáz. Ezek szerint rajta volt és úgy fújták :x vagy legalább is közel vólt az autó az tuti. :?

Link to comment
Megosztás:

Bassz, és ezt mind márka servicében? Mert ha még nálam a gerázsba :!: de a szélvédőt hogy fújták össze :?: ezt tényleg gáz. Ezek szerint rajta volt és úgy fújták :x vagy legalább is közel vólt az autó az tuti. :?

Ex-melóhelyen megvan a számla is, ha nagyon utánakaparok. Még 1x, Schiller! Biztos úgy voltak vele, h csak egy xar céges F Astra, jó lesz a kókány meló is. :lol:

A kis szervizek rendesebbek tudnak lenni, a nagyok bármit megtehetnek sajnos.

Más, szélvédő üveget lehet políroztatni? Elég karcos már, lassan 12 éves lesz. Nincs felverődés, csak már nem az igazi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.