Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen van.

pop-szegecs, csatlakozók(ajtó-karosszéria közt), kapcsolási rajz, elektromos szereléshez szükséges dolgok, idő :evilgrin:

"Neten fellelhető szettek közül a...." - ha gyárira gondolsz bele lehet tenni, kárpit levesz belefarag

én neten lerestem megfelelő átméröjű műanyag dugót

nincs különbség face elötti meg utáni szerkezet közt (már fizikailag), esetleg a 3ajtósé más

Köszönöm válaszokat.

Remélem nekem is menni fog.

Ha lesz rá keretem, majd idő és türelmem, akkor belevarázsolom és a tapasztalatokat megosztom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv..a kárpitnál vagy faragni kell vagy kell szerezni ablakemelős ajtókárpitot és áttenni a betétet. Fellül a faragott, allul az alapból emelős verzió:

A faragot sem ronda ha be van már építve csak az látja a különbséget aki tudja mit keressen.

A lyuk helyére mehet például csővégzáró dugó, talán egy collos:

Az emelő méretét passzolom, talán 3 ajtósból volt, vagy vectráé esetleg. Nem tudom hogy ez változott-e.

3/4-es.

Link to comment
Megosztás:

Nézd, kevesebb mint 200k-ért vettem az autót, ehhez viszonyítva igen sok pénz, főleg hogy ehhez nekem kell ki-be szerelgetni. Honnan veszed, hogy 5 ezerért gondoltam megcsináltatni? Ha te a 18 éves kárpitra nem sajnálod, akkor az a te dolgod, nekem attól még brutál összeg. Nyilván ha ilyen mókára lenne 30k-m, nem Astrát vettem volna. Még akkoris, ha nem kopó alkatrész. Előbb újítom fel a fékrendszert ennyiből.

Valószínűleg az lesz, hogy én csinálom. Anyagár 10k, több helyen utánanéztem (kárpit+ragasztó), csak tudnám mi a t**öm kerül még majdnem 20 rugóba.

A lehúzás

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Nem nyílik a bal hátsó ajtó a 92-es f astrámon. Nem lehet a gombot felhúzni teljesen csak félig. Nyitó kilincs is ha meghúzom nem megy vissza a helyére. Na most le lehet szedni az ajtó kárpitot az ajtó csukott állapotában is vagy nem? Valószínűleg ott mehetett szét vagy tört el valami. Segítsetek! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem nyílik a bal hátsó ajtó a 92-es f astrámon. Nem lehet a gombot felhúzni teljesen csak félig. Nyitó kilincs is ha meghúzom nem megy vissza a helyére. Na most le lehet szedni az ajtó kárpitot az ajtó csukott állapotában is vagy nem? Valószínűleg ott mehetett szét vagy tört el valami. Segítsetek! Köszönöm!

Úgy emlékszem a hátsó ajtókárpit levehető, ha el van döntve az üléstámla, csak az első nem teljesen mert rátakar a műszerfal.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült leszedni az ajtókárpitot, nem törtek el a bolhák, Úgy néz ki hogy a zár nincs szét csúszva csak szorult.Kis kenéssel jó lesz szerintem. Most már csak az a kérdés hogy mivel lehet visszaragasztani a párazáró fóliát? Van hozzá valami speckó ragasztó? Vagy jó neki a pálmatex is? Esetleg sziló?

Link to comment
Megosztás:

Sikerült leszedni az ajtókárpitot, nem törtek el a bolhák, Úgy néz ki hogy a zár nincs szét csúszva csak szorult.Kis kenéssel jó lesz szerintem. Most már csak az a kérdés hogy mivel lehet visszaragasztani a párazáró fóliát? Van hozzá valami speckó ragasztó? Vagy jó neki a pálmatex is? Esetleg sziló?

Kétoldalú ragasztószallag.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Keresek majd valami képet a hátuljáról, de az most nincs meg.

Az eredeti rács felfogatását levágtam felül, arra van felcsavarozva hátulról. A maszkot pedig kivágtam, hogy beférjen ez. Ha jól emlékszem felül kétoldalt elég sok útban van. Utána ahol kellett, fel lett rakva a maszk üvegszálas kittel, hogy adja ki a formát.

Köszi! Sejtettem h nem egyszerű, de ez engem már évek óta foglalkoztat.

Áthoztam ide. :icon1:

Van itt kép az eredeti rácsból megmaradt részről és a felfogatásról is:

http://www.opelforum.hu/gallery/image/7412-maszk-01/

Link to comment
Megosztás:

Üdv

kicsit talán ide is kapcsolódik hátha szedte már szét darabokra az autót :D

írták az egyik fórumba, hogy a Gyári antenna kábel gyárilag toldva van a vezető oldalon, hogy kell ezt elképzelni? Egy apa és anya csatlakozó van és összedugva? Meg nagyságrendileg hol található ez a toldás?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

kicsit talán ide is kapcsolódik hátha szedte már szét darabokra az autót :D

írták az egyik fórumba, hogy a Gyári antenna kábel gyárilag toldva van a vezető oldalon, hogy kell ezt elképzelni? Egy apa és anya csatlakozó van és összedugva? Meg nagyságrendileg hol található ez a toldás?

Emlékeim szerint apa-anya, de mintha hátra kellene húzni a hüvelyt, hogy széthúzd, erre nem emlékszem, de hogy qrvára össze volt bandázsolva az tuti... Emlékeim szerint a bal lábtér környéke, de délután megnézem a cserélt kötegben, hogy hol van.

Módosítva : hetyke
Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint apa-anya, de mintha hátra kellene húzni a hüvelyt, hogy széthúzd, erre nem emlékszem, de hogy qrvára össze volt bandázsolva az tuti... Emlékeim szerint a bal lábtér környéke, de délután megnézem a cserélt kötegben, hogy hol van.

Nagyon megköszönném ha meg tudnád nézni, tárgyilagosan arra készülök, hogy cseréljem azt az 1 kábelt mivel széttört a gyári csatlakozó, az össze bandázsolvát hogy érted? pattentül össze volt rakva vagy a barmolásra gondolsz?

Amúgy mennyire lenne azt az 1 toldott kábelt bonyolult kicserélni? tehát ha még nem csináltam ilyet nekiállhatok szétszedni az autót anélkül hogy eltörjek valamit?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon megköszönném ha meg tudnád nézni, tárgyilagosan arra készülök, hogy cseréljem azt az 1 kábelt mivel széttört a gyári csatlakozó, az össze bandázsolvát hogy érted? pattentül össze volt rakva vagy a barmolásra gondolsz?

Amúgy mennyire lenne azt az 1 toldott kábelt bonyolult kicserélni? tehát ha még nem csináltam ilyet nekiállhatok szétszedni az autót anélkül hogy eltörjek valamit?

Melyik oldalán kell cserélni?? Rádió, vagy az antenna? Rádióét egyszerűbb újra forrasztani. http://pbcomputer.hu/termekeink/auto-antenna-90-pipa-dugo-szerelheto

Módosítva : hetyke
Link to comment
Megosztás:

Melyik oldalán kell cserélni?? Rádió, vagy az antenna? Rádióét egyszerűbb újra forrasztani. http://pbcomputer.hu/termekeink/auto-antenna-90-pipa-dugo-szerelheto

A rádió felülit, igen próbáltuk már csavaros megoldással megcsinálni, de annyira gagyi a kábelben a réz szár hogy a legkisebb mozdításra is eltörik, és ezért gondoltam hogy kicserélni egy egész kábelra valami jobbra és akkor hátha nem lenne vele baj

Link to comment
Megosztás:

A rádió felülit, igen próbáltuk már csavaros megoldással megcsinálni, de annyira gagyi a kábelben a réz szár hogy a legkisebb mozdításra is eltörik, és ezért gondoltam hogy kicserélni egy egész kábelra valami jobbra és akkor hátha nem lenne vele baj

Csavaros nem jó!!! Forrasztani kell. Egyébként megnéztem. Zotyától lopok...

http://p.coldline.hu/2014/04/10/1421087-20140410-Hg3Swe.jpg

Ott lesz kb ahol a piros nyíl van. Csak egy nagy gond van... A csatlakozója speciális, meg még 1 nagy... bele van bbandázsolva egy jó vastag kötegbe. Kihúzni nem tudod, csak valahogy elkanyargatni hátol szőnyeg alatt, és úgy bedugni a rádióig. Ha gyári szinten szeretnéd cserélni, akkor műszerfal ki, kábelköteg szétszed, kábel kicserél, vissza bandázsol, aztán műszerfal vissza. Nem sok értelme... Maradj a forrasztásánál! Ha kiszeded a TID-et, vagy MID-et (hőmérséklet-óra, dátum kijelző) , sokkal jobban hozzá férsz. Nálam forrasztva van. Esetleg forrassz hozzá olyat, amin jó a csati, és toldásként építsd be. Zsugorcsővel jó lesz az!

Módosítva : hetyke
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok ajtókilincs rugónak hova kell beakaszkodnia? szét szedtem a leírás alapján de nem tudom pontosan milyen állásban legyen.

köszi

1791307-20150321-OmmWCD.jpg

Általában a kékkel bekarikázott szokott letörni, ha az eredeti rugóból hajlítasz ki egy szemet nem kell a végét elhajtani 90fokban, ha egyenesen fut tovább úgy is jó.

De amúgy ha ezt a fehér biszbaszt kitekered annyira hogy kotyogás mentesen csatlakozzon a mechanikához akkor a mechanika saját rugója is visszahúzza a helyére a kilincset.

1791308-20150321-mQ5ezF.jpg

Link to comment
Megosztás:

köszi na igy már okés:) meg is csináltam.

Általában a kékkel bekarikázott szokott letörni, ha az eredeti rugóból hajlítasz ki egy szemet nem kell a végét elhajtani 90fokban, ha egyenesen fut tovább úgy is jó.

De amúgy ha ezt a fehér biszbaszt kitekered annyira hogy kotyogás mentesen csatlakozzon a mechanikához akkor a mechanika saját rugója is visszahúzza a helyére a kilincset.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.