Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma találtam egy Astrát, ami tetszene...

Direkt azért reg-eltem, hogy megkérdezhesselek Titeket, mi a véleményetek róla? (Tényleg olyan fos az 1,6 16V motor?)

Most egy hibátlan 1,4-es focus-om van eddig 5,9-6,7l közötti fogyival, csak egy kicsit lomha ;)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...comfort-5192190

Nem fos az. Leginkább azt szokták felhozni ellene, hogy hírhedten olajzabálós, de nekem mindjárt itt az olajcsere ideje, de még egy csepp nem hiányzik belőle. És egyébként is tökéletesen teszi a dolgát, semmi baja, én nagyon meg vagyok vele elégedve. A fogyasztása viszont 7-8l körül van átlagban, országúton tud 6,5-öt is, de vegyesben azért több, pláne városban (az enyém, de másoktól is hasonló adatokra emlékszem). Ez se egy versenyautó, de hétköznapi használatra szerintem elég jól megy.

Link to comment
Megosztás:

Nem fos az. Leginkább azt szokták felhozni ellene, hogy hírhedten olajzabálós, de nekem mindjárt itt az olajcsere ideje, de még egy csepp nem hiányzik belőle. És egyébként is tökéletesen teszi a dolgát, semmi baja, én nagyon meg vagyok vele elégedve. A fogyasztása viszont 7-8l körül van átlagban, országúton tud 6,5-öt is, de vegyesben azért több, pláne városban (az enyém, de másoktól is hasonló adatokra emlékszem). Ez se egy versenyautó, de hétköznapi használatra szerintem elég jól megy.

A 2002-es már szerintem Z16XE nem a miénk(X16XEL),az semennyi olajat

nem eszik(persze csak ha,nincs szétkopva) ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

Nem úgy állok hozzá, hogy szar, csak láttam, hogy külön topikja van ennek a motornak és 10-ből 7 hsz az olajfogyasztásról szól... én meg nem tudom milyen, azért kérdezem.

Ezek az elektromos kütyük nincsenek benne egyébként ebben a felszereltségben? A napfénytető pl gyári?

Mik ezek, hogy Z16XE meg X16XEL?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a két kocsiról?

Érdemes-e közelebbről megnézni és ha igen mit kell megnézni rajta?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...legance-5305795

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...6v_club-5317910

Az elsőnek nem egyforma rendszámtáblatartója elől és hátul és nem gyári a hűtőrács ,

biztos megnézném nem volt-e festve.ESP nem volt még 2000-ben.

A második kocsi dudagombja szakadt és váltószoknyája már megkopott nem biztos az a 139 ezer km.

Amúgy meg alaposan átnézni és kipróbálni minden kapcsolót,nyomógombot,próbakör,fényezés vizsgálat,motorhang,csörgések-zörgések

hallgatása,futómű kopogása stb..

Link to comment
Megosztás:

Az elsőnek nem egyforma rendszámtáblatartója elől és hátul és nem gyári a hűtőrács ,

biztos megnézném nem volt-e festve.ESP nem volt még 2000-ben.

A második kocsi dudagombja szakadt és váltószoknyája már megkopott nem biztos az a 139 ezer km.

Amúgy meg alaposan átnézni és kipróbálni minden kapcsolót,nyomógombot,próbakör,fényezés vizsgálat,motorhang,csörgések-zörgések

hallgatása,futómű kopogása stb..

Köszönöm a gyors választ!

Link to comment
Megosztás:

Az elsőnek nem egyforma rendszámtáblatartója elől és hátul és nem gyári a hűtőrács ,

biztos megnézném nem volt-e festve.ESP nem volt még 2000-ben.

A második kocsi dudagombja szakadt és váltószoknyája már megkopott nem biztos az a 139 ezer km.

Amúgy meg alaposan átnézni és kipróbálni minden kapcsolót,nyomógombot,próbakör,fényezés vizsgálat,motorhang,csörgések-zörgések

hallgatása,futómű kopogása stb..

Az elsőnek nem évjáratazonos és nem gyári a dísztárcsája. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Meglepő módon, tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

A Vectra A után, egy Astra G 1.7 DIT Caravan keltette fel az érdeklődésemet (2001). Mit érdemes feltétlenül tudni a típusról? Érdemes pénzt adni egy ilyen autóért? A totalcar-on egyetlen kommentet találtam erre a típus jelzésre.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meglepő módon, tanácsot szeretnék kérni Tőletek.

A Vectra A után, egy Astra G 1.7 DIT Caravan keltette fel az érdeklődésemet (2001). Mit érdemes feltétlenül tudni a típusról? Érdemes pénzt adni egy ilyen autóért? A totalcar-on egyetlen kommentet találtam erre a típus jelzésre.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Szia, szerintem van abból több is :lol: Nekem ilyen van, igaz, 2003-as. Én 2009-ben vettem, azóta semmi motorból adódó hibája nem volt. Szervizben volt a generátor kábelezése miatt, meg a fűtőradiátor eresztett, de ez ugye nem motorfüggő. Nekem eddig nagy szerencsém volt vele, remélem, ezután sem lesz probléma, a fogyasztása parádés (tél, mínuszok csak város 10 km-es távokkal max 6 liter, országút 4,5-max 4,8, pálya max 5-5,2). Az adagolót szokták írni, hogy besz@rik és azt drága csináltatni, ez engem (eddig) nem érintett. Én 110 ezer km-rel vettem, amit finoman szólva fenntartásokkal kezelek, de ha az előző tulaj annyit ment vele, mint én (évi 10, max 15E km), akár hihető is lehet. Nem gazdaságossági okokból vettem dízelt, hanem mert az eladó kicsit olcsóbban adta, mint egy benzinest, mivel nem tudta a hitelét fizetni. Szóval én egyelőre csak jót tudok írni, de gondolom, nagyon meg is szívható akár egy dízel...

Link to comment
Megosztás:

Szia, szerintem van abból több is :lol: Nekem ilyen van, igaz, 2003-as. Én 2009-ben vettem, azóta semmi motorból adódó hibája nem volt. Szervizben volt a generátor kábelezése miatt, meg a fűtőradiátor eresztett, de ez ugye nem motorfüggő. Nekem eddig nagy szerencsém volt vele, remélem, ezután sem lesz probléma, a fogyasztása parádés (tél, mínuszok csak város 10 km-es távokkal max 6 liter, országút 4,5-max 4,8, pálya max 5-5,2). Az adagolót szokták írni, hogy besz@rik és azt drága csináltatni, ez engem (eddig) nem érintett. Én 110 ezer km-rel vettem, amit finoman szólva fenntartásokkal kezelek, de ha az előző tulaj annyit ment vele, mint én (évi 10, max 15E km), akár hihető is lehet. Nem gazdaságossági okokból vettem dízelt, hanem mert az eladó kicsit olcsóbban adta, mint egy benzinest, mivel nem tudta a hitelét fizetni. Szóval én egyelőre csak jót tudok írni, de gondolom, nagyon meg is szívható akár egy dízel...

Szia,

Az említett hibák nem riasztanának el, ennél komolyabbat is láttam már a vectrán :D

Viszont az általad is említett adagoló problémától tartok. Olvastam egy-két kiábrándító cikket, ezért kérdezem az itteni csapatot a tapasztalatokról

Köszönöm a válaszodat!

Link to comment
Megosztás:

Kedves Burns...biztos jól megnézted Te a Totalcar-> Népítélet->Opel->Astra 1998 bejegyzéseket???

ha jól néztem jelenleg 731 bejegyzés található...ha csak a fele dízel annak a 90% szerintem 1.7-es dízelről szól..mikor az enyémet vettem körülnéztem ott és "kicsit" többet találtam 1.7DTI ből egynél :lol: ami nekem van 2.0-ás ból is vagy egy tucat volt..csak idő és elszántság kérdése végiglapozni 49 oldalt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mi a véleményetek erről az Opel Astraról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...ajdonos-5406076

A válaszokat előre is köszönöm!

A képek és a leírás alapján korrektnek tűnik. Látszik rajta, hogy nem sajnálták az időt a kivixolására, de valószínűsíthető az is, hogy gondos gazdája volt. Részemről ennyi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mi a véleményetek erről az Opel Astraról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...ajdonos-5406076

A válaszokat előre is köszönöm!

Szia! A kormány újra van bőrözve szerintem, mert alul van csal varrás, a gyárin pedig 4 helyen, és az ülés is ki van kopva (ha jól látom a vezető ülés lapja bal oldalt, fényképen így szokott mutatni). Nagy valószínűséggel természetesen a km nem valós. Nézesd, vizsgáltasd át alaposan.

((Az autó még bovdenes gázpedálos, tehát pl tempomat elég nehézkes ha utólagos extrákon gondolkodsz.))

Ezt lehet benéztem, mert 2001-ben volt talán váltás. Attól függ milyen motor van benne.

De valami nem stimmel, mert a csomagtartón Opel Astra felirat van. És ahhoz a régi műszerfal passzol, és álltalában X-es motor.

Az újabb szériákon pedig Astra 1.6 felirat van ezzel a műszerfallal mint ezen, és Z-s motorral. Javítsatok ki ha van kivétel is, de én még nem láttam.

További észrevételem, hogy a jobb hátsó búra is köd zárófényes..., volt ilyen gyárilag vagy angliából van a hátsó lámpa?

A másik, hogy a fényképen gyújtáson van az autó, de a középső kijelző nem világít...

Persze ez lehet hogy mind jelentéktelen hiba, és jó az autó. Meg kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy mi a véleményetek erről az Opel Astraról?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...ajdonos-5406076

A válaszokat előre is köszönöm!

Szia!

Így képről tényleg nagyon zsír ez a gép,meg ahogy az előttem szólók leírták, valószínű talán odafigyeltek rá,de lehet,hogy mégsem annyira,mert nekem egy kicsit kevésnek tűnik a kiegyenlítő tartályban a hűtő víz.Vagy elfelejtették megnézni néha a 10 év alatt,vagy valami gáncs van a lecsóban olyan téren.Persze ez csak feltételezés a részemről,minden esetre azt "mondom" azért érdemes megnézni,mert élőben sokkal másabb képet mutat.

Link to comment
Megosztás:

Azért is lehet ám kikopva az ülés mert pl. a sofőr nagy darab volt. Papán Gastrájában anno 80e km alatt kikopott ugyan ott.

Ködlámpa: sokan a zafiban is megoldják, hogy mind a 2 égjen. Lehet ez is egy iylen lelkes tulaj volt. VAGY csak megcsillant a fény. Lehet szegény csak jót akart. Gondoljunk csak bele azokba akiknek insignia mosófejük van :lol:

festékvastagságmérővel megnézni a hátulját és kész.

de jó, érdemes megnézni, szerintem.

Szia! A kormány újra van bőrözve szerintem, mert alul van csal varrás, a gyárin pedig 4 helyen, és az ülés is ki van kopva (ha jól látom a vezető ülés lapja bal oldalt, fényképen így szokott mutatni). Nagy valószínűséggel természetesen a km nem valós. Nézesd, vizsgáltasd át alaposan.

((Az autó még bovdenes gázpedálos, tehát pl tempomat elég nehézkes ha utólagos extrákon gondolkodsz.))

Ezt lehet benéztem, mert 2001-ben volt talán váltás. Attól függ milyen motor van benne.

De valami nem stimmel, mert a csomagtartón Opel Astra felirat van. És ahhoz a régi műszerfal passzol, és álltalában X-es motor.

Az újabb szériákon pedig Astra 1.6 felirat van ezzel a műszerfallal mint ezen, és Z-s motorral. Javítsatok ki ha van kivétel is, de én még nem láttam.

További észrevételem, hogy a jobb hátsó búra is köd zárófényes..., volt ilyen gyárilag vagy angliából van a hátsó lámpa?

A másik, hogy a fényképen gyújtáson van az autó, de a középső kijelző nem világít...

Persze ez lehet hogy mind jelentéktelen hiba, és jó az autó. Meg kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.