Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok,

még mindig kombi G -t nézegetünk 1,6-os motorral.

A kérdés, hogy melyiket érdemes megvenni?

Van 75, 84 és 101 lovas (a Z16XEP -t kizárnám, túl fiatal, drága)

Köszönöm

kombinak a 75Le-s kevés lehet ha megpakolva használod inkább

Én a 16V-t választanám,de miért nem dízelt keresel?

Link to comment
Megosztás:

Na ja. Ez a rendszám valamikor 2005 környékén lett kiadva, ami azt jelenti hogy onnantól új forgalmija van. Ez benne van a forgalmi B-val jelzett rovatában hogy első nyilvántartásba vétel időpontja: ha ott szintén 2005 szerepel akkor az azt jelenti hogy akkor hozták be Magyarországra, de ha korábbi dátum, akkor csak átrendszámozták valamiért 2005-ben. De mondjuk ezt egy kereskedőnek tudnia kell, valamint sok ész se kell hozzá, csak a forgalmit kell megnézni.

Igy, van, sok ész nem kellett volna hozzá. :) De sokkal egyszerűbb volt mondani, hogy nem tudom, fingom nincs meg ilyenek. :) Kérdeztem még pár dolgot, hasonló válaszokat kaptam, gyorsan meg is untam a dolgot. :)

Link to comment
Megosztás:

Az mit jelent hogy drága a Z16XEP?Mennyi?

A Z16XEP motorosak túl fiatalok, azért drága.

Az öcsémnek keresünk, de 2000 -től 2002-es évjáratig férne bele.

Kintről szertnénk hozni, Németországból.

kombinak a 75Le-s kevés lehet ha megpakolva használod inkább

Én a 16V-t választanám,de miért nem dízelt keresel?

Dízelt ilyen idősen nem hiszem, hogy érdemes bevállalni.

De kiváncsi vagyok a véleményetekre!

Na meg elég érdekes az a motortér is.Az nem a 8 szelepes motorja? Szerintem kintről hozták be.

Ez szerintem is 8 szelepes.

Link to comment
Megosztás:

Ilyet én is megnéztem anno amihez nem volt írva km.óra állás.Volt benne 350 ezer km.Azt mondta az ember ha odaírná senki nem jönne el megnézni:)És milyen igaz,én sem mentem volna ha nem ott lett volna dolgom.Valami levedlett céges szar volt az is mint ez.

Itt ugyan elmondta a srác a telefonban is a km óra állást, ami most 170e km mutat, de ennél szinte biztosan több van benne, persze papirok az semmi. :) Ez akkor gáz igazán, ha valakinek nem arra van dolga és odakocsikázik, mivel a képeken természetesen semmi nem látszik. Valahogy jó lenne rendbe tenni a magyar használtautó piacot, de erre belátható időn belül nem sok esélyt látok.

Link to comment
Megosztás:

A Z16XEP motorosak túl fiatalok, azért drága.

Az öcsémnek keresünk, de 2000 -től 2002-es évjáratig férne bele.

Kintről szertnénk hozni, Németországból.

Dízelt ilyen idősen nem hiszem, hogy érdemes bevállalni.

De kiváncsi vagyok a véleményetekre!

Ez szerintem is 8 szelepes.

Én pont most vettem egy g-s astrát. Ugyan nem rajongok a diesel motorokért, sőt...És én a 2003-as évjárattol nézelődtem, megnéztünk jópár dieselt, de pénzt valahogy egyikért sem adtam volna, vagy amelyikért talán igen az meg veszettül túl volt árazva. Persze nem néztem meg mindet és biztos van ami megtette volna, de nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

A Z16XEP motorosak túl fiatalok, azért drága.

Az öcsémnek keresünk, de 2000 -től 2002-es évjáratig férne bele.

Kintről szertnénk hozni, Németországból.

Dízelt ilyen idősen nem hiszem, hogy érdemes bevállalni.

De kiváncsi vagyok a véleményetekre!

Ez szerintem is 8 szelepes.

én 2001-es y17dt. használok 2007 ota oilt nem eszi m ár megjárta horvát országot és napi használatban átlag 200 km -t megyek vele gond nélkül megpakolva csak azért meglátszik rajta a használat de télen is indul 2-3 fordulatra .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, mert még csak készülök Opel tulaj lenni. ;) A célpont egy 2005-ös évjáratú, Z14XEP motoros gépegység, 96.000km-rel, első tulajdonostól, végigvert szervizkönyv, minden, amiről csak a használtautóvásárló csak álmodhat. Városban nem használták és garázsban tartott, még a hátsó dob is a gyári, GM logós, kasztni makulátlan. Természetesen nem is olcsó a portéka, de szándékom szerint nem akarok szart venni...
A kérdésem az, hogy hidegindításnál hallatszik a tipikus hidrotőke hang, ami elhallgat rögtön, 1 mp után. Ez nagyon nagy gáz ennél a motornál, vagy mivel elhallgat ezért nem gond? Lehet köze a láncnak is a hanghoz, vagy az nem tipikusan előforduló probléma? Milyen gyakran kell vezérlést cserélni ennél a motornál? Vízpumpa nemrégiben lett cserélve gyárira, azt tudom.
A motoron ugyanakkor felül olajpermet található, lefotóztam. Ez mi lehet, valami kartergáz csapató cső az, ami esetleg ereszthet?
http://img11.imagesh...1/4924/0y0l.jpg

Kérlek segítsetek, mert még nem vagyok nagyon képben a típussal, de mindenképpen hibátlan példányra pályázok. :) Köszönöm!
Máté

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, mert még csak készülök Opel tulaj lenni. ;) A célpont egy 2005-ös évjáratú, Z14XEP motoros gépegység, 96.000km-rel, első tulajdonostól, végigvert szervizkönyv, minden, amiről csak a használtautóvásárló csak álmodhat. Városban nem használták és garázsban tartott, még a hátsó dob is a gyári, GM logós, kasztni makulátlan. Természetesen nem is olcsó a portéka, de szándékom szerint nem akarok szart venni...

A kérdésem az, hogy hidegindításnál hallatszik a tipikus hidrotőke hang, ami elhallgat rögtön, 1 mp után. Ez nagyon nagy gáz ennél a motornál, vagy mivel elhallgat ezért nem gond? Lehet köze a láncnak is a hanghoz, vagy az nem tipikusan előforduló probléma? Milyen gyakran kell vezérlést cserélni ennél a motornál? Vízpumpa nemrégiben lett cserélve gyárira, azt tudom.

A motoron ugyanakkor felül olajpermet található, lefotóztam. Ez mi lehet, valami kartergáz csapató cső az, ami esetleg ereszthet?

http://img11.imagesh...1/4924/0y0l.jpg

Kérlek segítsetek, mert még nem vagyok nagyon képben a típussal, de mindenképpen hibátlan példányra pályázok. :) Köszönöm!

Máté

Ha elhallgat, akkor jó.

Húzd meg a bilincset, mert sztem ott ereszt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, mert még csak készülök Opel tulaj lenni. ;) A célpont egy 2005-ös évjáratú, Z14XEP motoros gépegység, 96.000km-rel, első tulajdonostól, végigvert szervizkönyv, minden, amiről csak a használtautóvásárló csak álmodhat. Városban nem használták és garázsban tartott, még a hátsó dob is a gyári, GM logós, kasztni makulátlan. Természetesen nem is olcsó a portéka, de szándékom szerint nem akarok szart venni...

A kérdésem az, hogy hidegindításnál hallatszik a tipikus hidrotőke hang, ami elhallgat rögtön, 1 mp után. Ez nagyon nagy gáz ennél a motornál, vagy mivel elhallgat ezért nem gond? Lehet köze a láncnak is a hanghoz, vagy az nem tipikusan előforduló probléma? Milyen gyakran kell vezérlést cserélni ennél a motornál? Vízpumpa nemrégiben lett cserélve gyárira, azt tudom.

A motoron ugyanakkor felül olajpermet található, lefotóztam. Ez mi lehet, valami kartergáz csapató cső az, ami esetleg ereszthet?

http://img11.imagesh...1/4924/0y0l.jpg

Kérlek segítsetek, mert még nem vagyok nagyon képben a típussal, de mindenképpen hibátlan példányra pályázok. :) Köszönöm!

Máté

Szia!

Én pont így vettem autót ahogy te. Az olajpermet is megvolt, laza volt a bilincs. Ahogy imy írja húzd meg és jó lesz, igaz én azért ki is takarítottam előtte. Egyet viszont nem néztem meg elég alaposan, hiába bújtunk alá az autónak, azt nem vettük észre hogy a szervó csepegtet egy kis olajat, mert ha akkor azt látom akkor a javítási költségeket még lealkudom az árából.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

500-700e ft közt keresgélnék minél kisebb fentartási költséggel G astrát, nyugis családi autónak, 1,2-es A corsát cseréltem le, nekem az is jó volt, csak két gyereküléssel a bevásárlás már necces volt, meg 22 év a kasznit megette.

Szóval 1.4 benzinesben gondolkozom, de a diesel sem kizárt.

Rövid távokon van használva, gyerekek oviztatása, napi max 10km átlagban, hosszú táv ritkán.

Tudom, hogy a km óra nem mérvadó, de az mégis érdekelne, hogy nagyjából, egy nem széttaposott autónál mennyi az a valóságos km, aminél még érdemes lehet a vásárlás?

Itt arra gondoltam, hogy mondjuk ezzel érdemes e még foglalkozni ha tényleg 250000 km-et futott, és normálisan volt használva?

Hosszútávra gondolkozom, de az előzőbe is 10 év alatt csak 140000 ment bele.

Ez nekem már gyanús egy kicsit, de határeset, még el is hihetném:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_comfort-7143070

Érdekes, hogy ahol sok autó van a háttérben, ott mindíg -80000 a km állás a ház előtt állóakhoz képest az ugyanolyan korúakban a futott km.

Az első két linken lévő autó mennyivel van a reális ár felett, mi a valós értékük kb?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

500-700e ft közt keresgélnék minél kisebb fentartási költséggel G astrát, nyugis családi autónak, 1,2-es A corsát cseréltem le, nekem az is jó volt, csak két gyereküléssel a bevásárlás már necces volt, meg 22 év a kasznit megette.

Szóval 1.4 benzinesben gondolkozom, de a diesel sem kizárt.

Rövid távokon van használva, gyerekek oviztatása, napi max 10km átlagban, hosszú táv ritkán.

Tudom, hogy a km óra nem mérvadó, de az mégis érdekelne, hogy nagyjából, egy nem széttaposott autónál mennyi az a valóságos km, aminél még érdemes lehet a vásárlás?

Itt arra gondoltam, hogy mondjuk ezzel érdemes e még foglalkozni ha tényleg 250000 km-et futott, és normálisan volt használva?

Hosszútávra gondolkozom, de az előzőbe is 10 év alatt csak 140000 ment bele.

Ez nekem már gyanús egy kicsit, de határeset, még el is hihetném:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_comfort-7143070

Érdekes, hogy ahol sok autó van a háttérben, ott mindíg -80000 a km állás a ház előtt állóakhoz képest az ugyanolyan korúakban a futott km.

Az első két linken lévő autó mennyivel van a reális ár felett, mi a valós értékük kb?

Szia

az 1.4 ugyananyit eszik mint az 1.6!!de kell a több ló mert nehéz a kaszni!!

szerintem ne kilométert kell nézni hanem állapotot ,meg szervizhátért!

az enyémbe óra szerint 185000km van de szerintem minimum egy 50-est visszatekertek,!

én amikor vettem elvittem független szervizbe, egy kutyacsontot kelett rajt cserélni!

esetleg nézz körül a weltautonál:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_sedan_foglalva-7096591

Link to comment
Megosztás:

Szia

az 1.4 ugyananyit eszik mint az 1.6!!de kell a több ló mert nehéz a kaszni!!

szerintem ne kilométert kell nézni hanem állapotot ,meg szervizhátért!

az enyémbe óra szerint 185000km van de szerintem minimum egy 50-est visszatekertek,!

én amikor vettem elvittem független szervizbe, egy kutyacsontot kelett rajt cserélni!

esetleg nézz körül a weltautonál:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_sedan_foglalva-7096591

A fenntartási költségek, biztosítás, meg súlyadó 1.6-nál ugrik, ezért nem szeretném nagyon.

Ezt megnéztem, szerintem drága, de elég jónak tűnt egyébként, erről mit gondoltok?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_comfort-6277386

Az autókereskedők tele vannak jobb, sokkal kevesebbet futottakkal, de nekem gyanúsak!

Szerintem a kürt gombja egy nagyon árulkodó szerintem, egy sza-á szakadt gomb előrejelzi, hogy a gázt is úgy nyomták, a vadállatok.

A Weltautókat is néztem, de nem teljesen értettem, 350000km-el 890e, G astra, ezért el is engedtem ezt a dolgot, de ránézek majd még egyszer.

Átnézetni elviszem a gombosba 15k-ért kb.

Link to comment
Megosztás:

A fenntartási költségek, biztosítás, meg súlyadó 1.6-nál ugrik, ezért nem szeretném nagyon.

Ezt megnéztem, szerintem drága, de elég jónak tűnt egyébként, erről mit gondoltok?

http://www.hasznalta...comfort-6277386

Az autókereskedők tele vannak jobb, sokkal kevesebbet futottakkal, de nekem gyanúsak!

Szerintem a kürt gombja egy nagyon árulkodó szerintem, egy sza-á szakadt gomb előrejelzi, hogy a gázt is úgy nyomták, a vadállatok.

A Weltautókat is néztem, de nem teljesen értettem, 350000km-el 890e, G astra, ezért el is engedtem ezt a dolgot, de ránézek majd még egyszer.

Átnézetni elviszem a gombosba 15k-ért kb.

A dudagomb ez esetben (sajnos) nem sokat mond, nem jó anyagból van, sokszor már egész fiatal autókban is kiszakad, és nem kell hozzá ökör módjára folyamatosan a dudán tenyerelni. Egyik gyengepontja ennek a kocsinak.

Nálunk van a családban egy 1.4-es és 1.6-os is, én nem tapasztalalom hogy akkora különbség lenne fentartásban. Az adója egyébként sem olyan egetrengető egyik ilyen 10 év körüli meg afölötti astrának sem, nem akarok hülyeséget mondani, nem emlékszem pontosan, de max. 1-2e ft-al fizetek több adót az 1.6-ra, mint tesómék az 1.4-re, a biztosítás meg sok más paramétertől is függ, mi gyakorlatilag ugyan annyit fizetünk a 2 autóra. Vásárlás előtt én is megvizsgáltam a helyzetet ebből az aspektusból is, és úgy döntöttem - azóta is így gondolom -, hogy éves szinten pár ezer forint különbségért kár lett volna kisebbet vennem.

A km-óra állással kapcsolatban meg én is csatlakoznék az előttem szólóhoz: állapotot kell venni, nem km-t, az amúgy is erősen csak tájékoztató jellegű adat a magyar piacon. Tesómék 1.4-ese már jóval túl van a 300e km-en, de köszöni szépen jól van, semmi gondja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.