Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

Már egy ideje olvasom a fórumot, és sok dolgot tudtam meg innen. Most a segítségeteket szeretném kérni.

2014 nyara óta vagyok egy Astra G Caravan 1.7 DTI (Y17DT) boldog tulajdonosa. Az autót Ausztriából hozta be egyik ismerősöm 180 ezer km-rel. Azóta eltelt ~1,5 év és belement az autóba valamivel több, mint 30 ezer km. Amikor megvettem még nem tudtam róla mindent, például a típushibáit, de később jó párral találkoztam. Az egyik hiba, adagolóvezérlő elektronika már nem sokkal egy hónap használat után előjött, de szerencsére 25 ezer forintért megjavítattam, és azóta jó volt. Gyakorlatilag a 30 ezer km szinte teljes egészét így teljesítettem. Imádom az autót, minden törődést megkapott tőlem a másfél év alatt, amit meg is hálált az átlag kb. 5,5 literes fogyasztással. Olajt sem ette soha. Viszont meg kell hagyni, hogy egy gyors fejszámolást követően rájöttem, hogy már közel az autó vételárát ráköltöttem ezidő alatt. :blink:

Aztán sajnos a múlt héten megint előjött az adagolóvezérlő hibája, és elég kellemetlen volt, pont az autópálya közepén. :cry: Szerencsére édesapám oda tudott jönni és haza tudott vontatni. Viszont ezek után megingott a bizalmam az autó megbízhatóságát illetően. Ezért úgy döntöttem váltani szeretnék, de nem kapkodnám el.

Felmerült más márka is, de végül úgy döntöttem, hogy marad az Opel, mert már nagyon megkedveltem a márkát. Eleinte benzineseket nézegettem (főleg az 1.6 16V-es 74 kW-osokat), de miután tüzetesebben is "átnéztem" a piacot láttam, hogy a keretbe belefér az 1.7 CDTI (Z17DTL) is.

Amiben pedig a segítségeteket kérném az az, hogy akinek esetleg ilyen paripája van, vagy közelebbről ismeri a típust attól meg szeretném kérdezni, hogy mikre kell figyelni ezeknél az autóknál? Ezek is olyan lassan melegszenek be, mint az Y17DT? Mik ennek a motornak a típushibái? Az EGR szelep és a klímahűtő ezeknél is "gyakran" romlik el/lyukad ki? Porlasztócsúcsokkal kapcsolatban valakinek van valami tapasztalata, elromlanak-e, mennyit bírnak? Ahogy néztem ebben még nincsen kettőstömegű lendkerék, és hasonlóan fogyaszt, mint az Y17DT. Ha jól tudom ez már közös nyomócsöves, tehát ebben már nincsen adagoló. Nem szeretnék ismét valami váratlanba javításba/meghibásodásba belefutni, mert napi használatban van az autó és ezért fontos, hogy megbízható legyen.

Nézegettem itt a fórumon is, de nem találtam erről a motorról túl sok információt. A Népítéleten meg csupa olyan vélemény volt, ami 1-2 év használatról szólt, jellemzően akkor, amikor még fiatal/új volt, ami alatt nem nagyon jöttek ki még a lehetséges hibák.

Nagyon sokat segítenétek!

Előre is köszönöm segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Róóóbi írta:

Sziasztok!

Ismerősöm G Astra Caravan-t szeretne. 75% városi, 25% országúti használatra. Caravan a család miatt fontos. Melyik az a motor, amelyik a legigénytelenebb? Én a korai 1.6 8 szelepest ajánlottam neki. Ja igen, benzinest szeretne. Szerintetek?
Előre is köszönöm.

Az valóban lehet jó választás (ha talál jó állapotút), de 1.6 8v kombi nagyon kevés van (nincs választék)... Egy 1.6 16v (kombihoz kellhet a 100le) is jó ha megkíméltet talál. Mondjuk több a hibalehetőség a 16 szelepeseknél (abból is inkább Z motorkódtól nézelődnék).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:
4 órája, Róóóbi írta:

Sziasztok!

Ismerősöm G Astra Caravan-t szeretne. 75% városi, 25% országúti használatra. Caravan a család miatt fontos. Melyik az a motor, amelyik a legigénytelenebb? Én a korai 1.6 8 szelepest ajánlottam neki. Ja igen, benzinest szeretne. Szerintetek?
Előre is köszönöm.

Köszönöm! 

Egyet kinézett az 1.6 8V,valószínűleg megnézzük. Nincs kőbe vésve a 8 szelep, csak nem akarok neki olyat amiben több a hibalehetőség. 

Hali nálunk a családban astra F 1.6 8v kombi van. 160000km van benn (végig a családban volt tehát garantált km) Megbízható motor olajat nem eszi, pályán 5-6 literrel elmegy, városit nem tudom, piacos járgány helyben nem megy. Nem egy erő gép arra számolni kell, előzés necces vele. Tipikus belendülök 90-el és gurulok moci. Cserébe nem zabál, nem problémás. G astrába ezt a motrot azért nem tudom elképzelni, bár én nem is láttam még G-be ilyet, de biztos létezik. Szerintem A g kombinak kevés az a moci. A 16 szelepes már szerintem ecotec, ott már biztos számolni kell olajfogyasztással, ismerősnek van 1.6 16v ecotec, vezérlést mindenképp cserélj, ő 10k-val lépte túl, meg is büntette egy szíj szakadással, csipegeti neki az oljajat szépen, most 250000km van neki benne, most termosztát hiba miatt lett neki hengerfejes. Szerintem a vezérlés csere meg az olaj fontos neki. Az hogy nála lehalt szerintem az ő hibája mert elhúzom a szervíz dolgot kezelés a hozzáállása, és ez vissza ütöt, de amennyire mostohán bánik a kocsival, elég jól bírja neki, 8 éve melóba jár vele, és a hibák amik jöttek szinte mind a nemtörődömségre vezethetőek vissza. Nekem volt zafira z22se mocis, na az nem kéne mégegyszer. Azt kerüld, megkapott minden jót, de lezabálta a fejemet, télen ovi-iskola 15-17 liter, pálya 8-9liter, nyáron városi 10-12 liter. Most ültem át egy y20dth astra kombiba, az számomra az arany középútnak tűnik, kellett rá költeni, de több fantáziát látok benne, ott az adagoló igaz ha 230000km alatt veszed kalkulálni kell az adagoló hibával, az felett már lehet meg lett csinálva rendesen, bár ez sincs köbe vésve! nekem is újdonság, 2003 évjárat alatt nincs bennük kettőstömegű. 2003 után már állítólag van bennük. Lényeg ha nem nehéz lábú akkor az 1.6 8 szelep "igénytelen" motor, de menetdinamikában ne várjon csodát, én 1.6 16-t nem vennék se 1.8-at, inkább 2.0dti 101 ló, arra is tettem a voksom, de ez még nem mérv adó, mert nemrég van meg. Lehet hogy egy év múlva itt sírok hogy nem vált be :) Ez még a jövő titka, de eddig az ereje bejön, megy ha kell, de gazdaságosan fogyaszt. Ja még 1.68v dolog, bár f astra, de nálunk lehalt ac ac pumpa, három éve nyáron, azóta minden nyáron ledöglött benne az ac, most egy drágára cseréltük, meglátjuk hogy az hogy bírja. Nálunk ez már hagyomány lesz az 1.6 8v esetében.

Módosítva : zafinorbi
Link to comment
Megosztás:

22 perce, zafinorbi írta:

Hali nálunk a családban astra F 1.6 8v kombi van. 160000km van benn (végig a családban volt tehát garantált km) Megbízható motor olajat nem eszi, pályán 5-6 literrel elmegy, városit nem tudom, piacos járgány helyben nem megy. Nem egy erő gép arra számolni kell, előzés necces vele. Tipikus belendülök 90-el és gurulok moci. Cserébe nem zabál, nem problémás. G astrába ezt a motrot azért nem tudom elképzelni, bár én nem is láttam még G-be ilyet, de biztos létezik. Szerintem A g kombinak kevés az a moci. A 16 szelepes már szerintem ecotec, ott már biztos számolni kell olajfogyasztással, ismerősnek van 1.6 16v ecotec, vezérlést mindenképp cserélj, ő 10k-val lépte túl, meg is büntette egy szíj szakadással, csipegeti neki az oljajat szépen, most 250000km van neki benne, most termosztát hiba miatt lett neki hengerfejes. Szerintem a vezérlés csere meg az olaj fontos neki. Az hogy nála lehalt szerintem az ő hibája mert elhúzom a szervíz dolgot kezelés a hozzáállása, és ez vissza ütöt, de amennyire mostohán bánik a kocsival, elég jól bírja neki, 8 éve melóba jár vele, és a hibák amik jöttek szinte mind a nemtörődömségre vezethetőek vissza. Nekem volt zafira z22se mocis, na az nem kéne mégegyszer. Azt kerüld, megkapott minden jót, de lezabálta a fejemet, télen ovi-iskola 15-17 liter, pálya 8-9liter, nyáron városi 10-12 liter. Most ültem át egy y20dth astra kombiba, az számomra az arany középútnak tűnik, kellett rá költeni, de több fantáziát látok benne, ott az adagoló igaz ha 230000km alatt veszed kalkulálni kell az adagoló hibával, az felett már lehet meg lett csinálva rendesen, bár ez sincs köbe vésve! nekem is újdonság, 2003 évjárat alatt nincs bennük kettőstömegű. 2003 után már állítólag van bennük. Lényeg ha nem nehéz lábú akkor az 1.6 8 szelep "igénytelen" motor, de menetdinamikában ne várjon csodát, én 1.6 16-t nem vennék se 1.8-at, inkább 2.0dti 101 ló, arra is tettem a voksom, de ez még nem mérv adó, mert nemrég van meg. Lehet hogy egy év múlva itt sírok hogy nem vált be :) Ez még a jövő titka, de eddig az ereje bejön, megy ha kell, de gazdaságosan fogyaszt. Ja még 1.68v dolog, bár f astra, de nálunk lehalt ac ac pumpa, három éve nyáron, azóta minden nyáron ledöglött benne az ac, most egy drágára cseréltük, meglátjuk hogy az hogy bírja. Nálunk ez már hagyomány lesz az 1.6 8v esetében.

Az F Astra 1.6 8v-t ne nagyon keverjük ide (pláne ha C16NZ, az egy egészen más világ, nem ua motor van a 8 szelepes G Astra-ban). C16NZ volt nekem a G előtt, annak is voltak gondjai de tartósabb és -jó értelemben- igénytelenebb motor, de az sajnos nincs G-ben. 75% városhoz dízelt nem vennék (főleg ha ezek rövid távok, a dízel az életben nem lesz üzemi hőmérsékletű)... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

27 perce, Janó32 írta:

Az F Astra 1.6 8v-t ne nagyon keverjük ide (pláne ha C16NZ, az egy egészen más világ, nem ua motor van a 8 szelepes G Astra-ban). C16NZ volt nekem a G előtt, annak is voltak gondjai de tartósabb és -jó értelemben- igénytelenebb motor, de az sajnos nincs G-ben. 75% városhoz dízelt nem vennék (főleg ha ezek rövid távok, a dízel az életben nem lesz üzemi hőmérsékletű)... 

Elnézést, ezt nem tudtam, sokkal több erőt nem hiszem hogy kicsikartak az újabb 8 szelepből. A dízelben van igazság a üzemmeleg állapotot tekintve, főleg az y20dth esetén, bár egy állófűtés sokat javíthat a helyzeten.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Az F Astra 1.6 8v-t ne nagyon keverjük ide (pláne ha C16NZ, az egy egészen más világ, nem ua motor van a 8 szelepes G Astra-ban). C16NZ volt nekem a G előtt, annak is voltak gondjai de tartósabb és -jó értelemben- igénytelenebb motor, de az sajnos nincs G-ben. 75% városhoz dízelt nem vennék (főleg ha ezek rövid távok, a dízel az életben nem lesz üzemi hőmérsékletű)... 

X16SZR viszont van,ami hasonló konstrukció mint a C-s motorkódu,talán a kompresszióviszonya magasabb az X-nek

Tényleg nem versenyautó,de a hétköznapi átlagos használatra teljesen ok:)

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

16 perce, Geopake írta:

Ha szeret lakatolni:)

Miért a G Astra nem rozsdásodik??? Focus-ból is vannak ép példányok minthogy rozsdás G Astra is van bőven... A céges Focusok közül egy rozsdásodott csak, de annak nem volt gazdája, az kulcsos autó volt, éjjel-nappal ütötték-vágták, mégis komolyabb gond nélkül megfutotta a 220k km-t (ott lecserélték). A többi kombik nem rozsdásodnak...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 perce, Janó32 írta:

Miért a G Astra nem rozsdásodik??? Focus-ból is vannak ép példányok minthogy rozsdás G Astra is van bőven... A céges Focusok közül egy rozsdásodott csak, de annak nem volt gazdája, az kulcsos autó volt, éjjel-nappal ütötték-vágták, mégis komolyabb gond nélkül megfutotta a 220k km-t (ott lecserélték). A többi kombik nem rozsdásodnak...

Az Opel is rozsdásodik naná,még jobban mint a Ford.Vectrám szétrohadt.Igaz hogy volt vagy 22 éves mikor eladtam. A tankajtó mögött nekem is van egy rozsdapötty az astrán.Remélem pár évet kibír,nem szeretnék hozzányúlni.Főnököm focusa 2005-ös volt,eladta mert rohadt.Nem ütötte vágta,Vigyázott rá.Vett egy Kugát helyette.Kíváncsi leszek mikorra burjánzik.A céges Tranzit amivel járok 2008-as merő egy rozsda.Vigyázok rá.Szervizelve van rendesen.116 ezer km van benne.Tőlem kérdezte meglehet e házilag csinálni:)Mondtam neki ha akarom meglehet:) Van egy dobozos is,az 2004-es.Nem merek beleülni,félek hogy alul kiesek:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Geopake írta:

Az Opel is rozsdásodik naná,még jobban mint a Ford.Vectrám szétrohadt.Igaz hogy volt vagy 22 éves mikor eladtam. A tankajtó mögött nekem is van egy rozsdapötty az astrán.Remélem pár évet kibír,nem szeretnék hozzányúlni.Főnököm focusa 2005-ös volt,eladta mert rohadt.Nem ütötte vágta,Vigyázott rá.Vett egy Kugát helyette.Kíváncsi leszek mikorra burjánzik.A céges Tranzit amivel járok 2008-as merő egy rozsda.Vigyázok rá.Szervizelve van rendesen.116 ezer km van benne.Tőlem kérdezte meglehet e házilag csinálni:)Mondtam neki ha akarom meglehet:) Van egy dobozos is,az 2004-es.Nem merek beleülni,félek hogy alul kiesek:)

Az MkI Focus-ok közül a 2002-es facelift-ig gyártottak inkább hajlamosak a hervadásra, a 2005-ig gyártott ráncfelvarrt darabok már kevésbé. Ma gondoltam rád amikor egy HC.... rendszámos megkíméltnek látszó ezüst 5 ajtó G láttam a cég parkolójában totál rozsdás hátsó ívekkrl. A műanyag alól indult mindkét oldalon. Egyik oldalon sajnos már nálam is látszik ez a probléma (garázsos autó, 135k km)... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Az MkI Focus-ok közül a 2002-es facelift-ig gyártottak inkább hajlamosak a hervadásra, a 2005-ig gyártott ráncfelvarrt darabok már kevésbé. Ma gondoltam rád amikor egy HC.... rendszámos megkíméltnek látszó ezüst 5 ajtó G láttam a cég parkolójában totál rozsdás hátsó ívekkrl. A műanyag alól indult mindkét oldalon. Egyik oldalon sajnos már nálam is látszik ez a probléma (garázsos autó, 135k km)... 

A H-s rendszámú kocsi az kb 16 éves.Csoda hogy még nem rohadt szét:)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, grofbandi írta:

Ezt nem osztom, itt az enyém fogyasztása: Opel Astra G Caravan Z22SE

Nem vonom kétségbe amit neked az  produkált, de az enyém az annyikat evett, sőt, mikor utána kérdeztem, más is közeli értékeket tapasztalt, persze be tudtam lőni kevesebbre is, de akkor pályán sem mentem 100-110-nél többet, akkor meg minek is a nagy motor? Emlékszek mentünk nyaralni, haver jött a 2.0dti g astrával és csesztetett hogy minek kell neked ez a 2.2-es benzin, ha nem haladsz vele mert sokat zabál. Ezek miatt adtam el, mint ahogy kiderült azóta hogy az előző tulaj is ezért vált meg tőle, mert télen lezabálta a fejét. Inkább rakatok egy állófűtést a dízelbe, mint szórjam a 2.2-es benzinesbe a üzemanyag pénzt. Lehet a tied kevesebbet eszik, bár a tied még a gyári érték alatt is van, meg kell becsülni,.nem szabad eladni akkor, mert kivételes példány. Hiba nem volt, tényleg karban volt tartva, egyszerűen ennyit evett.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Geopake írta:

A H-s rendszámú kocsi az kb 16 éves.Csoda hogy még nem rohadt szét:)

Hm, fene tudja, biztosan én látom rosszul a dolgot: én nem tartom elfogadhatónak, hogy normális jelenség ha egy bármilyen 16 éves autó lyukasra/hólyagosra rozsdásodik (pláne ha még sérült sem volt). Sőt, egy galvanizált (vagy egyéb további/más védelemmel rendelkező karosszéria) 16 éves korára ne hervadjon (ha sérült volt és a javítás nem egészen szakszerű, az persze kivétel), pláne ne ilyen mértékben, ez szerintem nem normális... Az F Astra a nálunk töltött 15 éve (6 évesen került hozzánk) alatt korrózió miatt 2x volt lakatolva. A tankbetöltő kb 12 éves korában a két hátsó ívvel együtt cserélve lett (az az autó sosem látott garázst). Ezt követően 19 évesen két külső küszöb és a két hátsó ív cseréje történt meg (teljes alváz és üregvédelemmel együtt, ez az első javításkor nem történt meg). 21 évesen a legkisebb rozsdapötty sehol nem volt rajta amikor eladtam (mert én már csak ilyen hülye vagyok, hogy másnak sok pénzért tisztességesen megcsináltattam). Lassan 24 éves az autó, még néha látom a városban és bár alá nem fekszem de sehol nincs rajta rozsda. De az az autó nem volt gyárilag sem védve rozsdásodás ellen, ha az első lakatoláskor teljes üreg és alvázvédelmet kap, lehet hogy azzal a nálunk töltött időt gond nélkül kiszolgálta volna. A G gyárilag kezelt, nyáron lesz 14 éves az autóm, mindig garázsban állt (összességében talán többet van garázsban mint a levegőn), nem igazán tudnám elfogadni, ha 16 éves korára ennyire megindulna csak azért mert 16 éves... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

A G Astra rohadáshoz hozzátenném, hogy nem mindegy honnét való az autó! .. ha Osztrákból jött nem kell csodálkozni a rozsdán ittott, mert ott vmi brutál vegyszerrel sómentesítenek.

A mostani 15 éves Olaszból behozott vasamon sehol egy szem rozsda!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zafinorbi írta:

Nem vonom kétségbe amit neked az  produkált, de az enyém az annyikat evett, sőt, mikor utána kérdeztem, más is közeli értékeket tapasztalt, persze be tudtam lőni kevesebbre is, de akkor pályán sem mentem 100-110-nél többet, akkor meg minek is a nagy motor? Emlékszek mentünk nyaralni, haver jött a 2.0dti g astrával és csesztetett hogy minek kell neked ez a 2.2-es benzin, ha nem haladsz vele mert sokat zabál. Ezek miatt adtam el, mint ahogy kiderült azóta hogy az előző tulaj is ezért vált meg tőle, mert télen lezabálta a fejét. Inkább rakatok egy állófűtést a dízelbe, mint szórjam a 2.2-es benzinesbe a üzemanyag pénzt. Lehet a tied kevesebbet eszik, bár a tied még a gyári érték alatt is van, meg kell becsülni,.nem szabad eladni akkor, mert kivételes példány. Hiba nem volt, tényleg karban volt tartva, egyszerűen ennyit evett.

Már eladtam, de nem a motor miatt. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

F Astra (...) az autó nem volt gyárilag sem védve rozsdásodás ellen...

Ez mondjuk nem egészen igaz, mert az Opelnél '79 óta (D Kadett) egyik oldalukon galvanizált lemezből készülnek az autók, később, '85 szeptemberében vezették be a gyári alvázvédelmet, majd '95-től már mindkét oldalán galvanizálták a lemezt amiből az autó készült. Ettől függetlenül egyet kell hogy értsek veled, és én is azt gondolom hogy egy Opel akár ha 20 éves is, ha nem volt sérült (itt nem csak törésre gondolok, elég egy kőfelverődés vagy karc is), illetve telente telente minden garázsba állás előtt lemosták róla a sót (ez alatt az alvázmosást értem - bár tudom, ez utópia), akkor nem szabad hogy rohadjon. A Coupé amit én használok, idén 15 éves és csak most kezdett felpúposodni a lakk a bal hátsó sárvédőíven. Igaz ez is az én hibám, mert felperemeztem az ívet és megrepedt rajta a lakk, ahová aztán be tud folyni az esővíz... Amúgy télen én nem használom, szóval ez az autó 2008 óta nem látott havat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.