Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

1 óra, Geopake írta:

Akkor anyós a 2005-ös H astra caravanját jól eltudja adni.80 ezer km van benne.62 ezer km.környékén vették vagy 6 éve.Azt mondta nekem adja,mi meg adjuk el a miénket,és abból vegyünk neki egy kisebb valamit.Nem mentem bele.

És árulja az övét? Az jó vétel lehet akkor. Azt mennyiért áruljátok majd?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, torocsikjz írta:

És árulja az övét? Az jó vétel lehet akkor. Azt mennyiért áruljátok majd?

Konkrétan nem árulja.Igaz nem is használja.500 m-re dolgozik otthonról.Azt akarta,hogy adjam el az enyémet és vegyek neki egy olcsóbb kiskocsit abból a pénzből.Ő meg nekem adja az övét.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Geopake írta:

Konkrétan nem árulja.Igaz nem is használja.500 m-re dolgozik otthonról.Azt akarta,hogy adjam el az enyémet és vegyek neki egy olcsóbb kiskocsit abból a pénzből.Ő meg nekem adja az övét.

Világos:) Ha itt a fórumon árul valaki jó áron G-t szóljon. Nem most, majd szeptember körül :)

Másik kérdés; a G Astrákon látom hogy körbe van a küszöbön műanyag /vagy gumi?/, az alatt nem szokott elindulni a rozsda? Ha autót veszünk, akkor elég alánézni a küszöbnek és ez látszik? Mert a kereskedő nehezen hiszem el hogy megengedi hogy ezt lebontsuk :)

Módosítva : torocsikjz
Link to comment
Megosztás:

Üdv, tehát megvettük mi is ezt a kocsit és azt szeretném kérdezni, hogy a ködlámpához be kell legyen kapcsolva a rövid vagy hosszúfény? Este idehozódott a tömbházhoz és megnézegettük (nincs még beiratva), próbálgattunk rajta mindent és ez nem ment, később a német kézikönyvön úgy volt feltüntetve, hogy hosszúfény + ködlámpa kapcsolók. És a másik, hogy belül az első lámpát nem lehet felkapcsolni manuálisan? (Ha  az egyik ajtó nyitott akkor felgyúl) 2001.11.12 német papír szerint de itt 2002-esnek írták be.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, presidentÁkos írta:

Üdv, tehát megvettük mi is ezt a kocsit és azt szeretném kérdezni, hogy a ködlámpához be kell legyen kapcsolva a rövid vagy hosszúfény? Este idehozódott a tömbházhoz és megnézegettük (nincs még beiratva), próbálgattunk rajta mindent és ez nem ment, később a német kézikönyvön úgy volt feltüntetve, hogy hosszúfény + ködlámpa kapcsolók. És a másik, hogy belül az első lámpát nem lehet felkapcsolni manuálisan? (Ha  az egyik ajtó nyitott akkor felgyúl) 2001.11.12 német papír szerint de itt 2002-esnek írták be.

Sorban: 1. belső világítás felkapcsolása: a világításkapcsoló forgógombját húzd meg kifelé. 2. Ködlámpához kell a világítást kapcsolni (helyzetjelző vagy városi="rövidfény") utána ha kapcsolod világítania kell. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

51 perce, Janó32 írta:

Sorban: 1. belső világítás felkapcsolása: a világításkapcsoló forgógombját húzd meg kifelé. 2. Ködlámpához kell a világítást kapcsolni (helyzetjelző vagy városi="rövidfény") utána ha kapcsolod világítania kell. 

 

50 perce, Geopake írta:

A ködlámpa a tompítottal megy csak,távolságin ki kell kapcsolnia.A belső világítást meg úgy tudod felkapcsolni,hogy kifelé húzod a világításkapcsolót.

Ó köszönöm, holnap megpróbálom!:) Esetleg még valami trükköcskét elárultok-e nekem ha valami eszetekbejut?

Szerk.: én eddig nagyjából csak dízeleseket néztem és ott kb 140 gram körül volt a széndioxidkibocsájtás/km, de ennél a benzinesnél 171 gramot írtak be. Az soknak számít?

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

Rendeltem kínából egy ilyen bohócságot (még nem jött meg), gondoltam hogy majd a rádióba valahova beszúrom de nem találtam.. hogy tudom applikálni? Kell vegyek még egy mp3 modulátort is s abba?

http://www.aliexpress.com/item/Universal-3-5mm-Car-Bluetooth-Audio-Music-Receiver-Adapter-Auto-AUX-Streaming-A2DP-Kit-for-Speaker/32521396797.html

Módosítva : presidentÁkos
Link to comment
Megosztás:

54 perce, presidentÁkos írta:

Rendeltem kínából egy ilyen bohócságot (még nem jött meg), gondoltam hogy majd a rádióba valahova beszúrom de nem találtam.. hogy tudom applikálni? Kell vegyek még egy mp3 modulátort is s abba?

http://www.aliexpress.com/item/Universal-3-5mm-Car-Bluetooth-Audio-Music-Receiver-Adapter-Auto-AUX-Streaming-A2DP-Kit-for-Speaker/32521396797.html

Ilyen nekem is van, olyan rádióba tudod beletenni, amelyiken van 3.5 mm jack aljzat. Oda bedugod, a kütyüt bluetooth-on összepárosítod a telefonnal, a rádión kiválasztod az Line in forrást, és a telefonon lejátszott zene megy ki az autó hangrendszerére.
Ha van a rádión USB csatlakozó is (vagy valahol a kocsiban), akkor a kütyü mellé adott kicsi USB - Micro USB kábel segítségével egyszerre tölteni is lehet azt.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, zolmesz írta:

Ilyen nekem is van, olyan rádióba tudod beletenni, amelyiken van 3.5 mm jack aljzat. Oda bedugod, a kütyüt bluetooth-on összepárosítod a telefonnal, a rádión kiválasztod az Line in forrást, és a telefonon lejátszott zene megy ki az autó hangrendszerére.
Ha van a rádión USB csatlakozó is (vagy valahol a kocsiban), akkor a kütyü mellé adott kicsi USB - Micro USB kábel segítségével egyszerre tölteni is lehet azt.

Úgy néztem, hogy nincs ilyen bemenet, de rendeltem egy 3 slotos usb töltőt is és abba ha beszúrom akkor működni fog az mp3 része is éés nem csak tölteni fogja?

Link to comment
Megosztás:

24 perce, presidentÁkos írta:

Úgy néztem, hogy nincs ilyen bemenet, de rendeltem egy 3 slotos usb töltőt is és abba ha beszúrom akkor működni fog az mp3 része is éés nem csak tölteni fogja?

Szerintem ha csak egy töltőbe dugod be, akkor nem fog működni, az nincs összekapcsolva a rádióddal, az csak egy töltő,
szóval kellene egy olyan autórádió, amiben van jack bemenet.
De ennek megtárgyalása nem ebbe a topic-ba való, szerintem valamelyik másikba írjál és kérdezzél, ha van még kérdésed.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 11. at 13:38, presidentÁkos írta:

Az 1.6os mennyivel eszik többet az 1.2-esnél alapjáratba? (Ugyanannyi terhelés, sebesség alatt) És ez megéri-e a több köbcentit (meg talán a több lovat?)

Kicsit késve, de talán még érdekes lehet:

Használtam 1.4-es (motorkódra nem emlékszem, szíjas volt a vezérlés) és 1.6-os (Z16XEP) G Astrát is. Előbbit új korától (2004.) kb 150eKM-ig, utóbbit 50eKM-től 100eKM-ig (ez 2005-ös gyártású, épp eladó). Mindkettő ötajtós és azonos felszereltségű volt, a klímát kivéve, ami a kisebben nem volt. Az 1.4-es átlaga 7L körül mozgott, míg a nagyobbé inkább 6,5L. A teljes képhez tartozik, hogy a kisebbet főleg egyedül vagy kettesben használtam, kicsit talán sportosabban :), míg utóbbiban 2 felnőtt+ gyerek és a vele járó pakk utaztunk. A nagyobbik érezhetően ugrósabb, rugalmasabb, ha nem is ég és föld, de érezhetően jobban ment. Szóval megéri a több paci, de ez ne rontsa el az örömödet, jó autók ezek köbcentitől függetlenül. :)

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Kishenceg írta:

Kicsit késve, de talán még érdekes lehet:

Használtam 1.4-es (motorkódra nem emlékszem, szíjas volt a vezérlés) és 1.6-os (Z16XEP) G Astrát is. Előbbit új korától (2004.) kb 150eKM-ig, utóbbit 50eKM-től 100eKM-ig (ez 2005-ös gyártású, épp eladó). Mindkettő ötajtós és azonos felszereltségű volt, a klímát kivéve, ami a kisebben nem volt. Az 1.4-es átlaga 7L körül mozgott, míg a nagyobbé inkább 6,5L. A teljes képhez tartozik, hogy a kisebbet főleg egyedül vagy kettesben használtam, kicsit talán sportosabban :), míg utóbbiban 2 felnőtt+ gyerek és a vele járó pakk utaztunk. A nagyobbik érezhetően ugrósabb, rugalmasabb, ha nem is ég és föld, de érezhetően jobban ment. Szóval megéri a több paci, de ez ne rontsa el az örömödet, jó autók ezek köbcentitől függetlenül. :)

Az 1,6-os az nem eszi az olajat? 100e km van benne csak? Akkor az mondjuk keveset futott darab:)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, torocsikjz írta:

Az 1,6-os az nem eszi az olajat? 100e km van benne csak? Akkor az mondjuk keveset futott darab:)

Megmondom őszintén, én csak hébe-hóba néztem olajszintet, de sosem tűnt úgy, mintha hiányozna belőle. 10eKM-ként meg csere. Igen, csak 100eKM van benne (új korától családon belül van), kicsit sajnálom is hogy eladó... 

(Úgy rémlik, ez az olajfogyasztás is inkább nagyobb terhelésnél, hosszas, nagysebességű pályázásnál jón elő, nem? Ilyenből nem kapott, tartósan sosem mentem óra szerinti 140-150 főlé.)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Kishenceg írta:

Megmondom őszintén, én csak hébe-hóba néztem olajszintet, de sosem tűnt úgy, mintha hiányozna belőle. 10eKM-ként meg csere. Igen, csak 100eKM van benne (új korától családon belül van), kicsit sajnálom is hogy eladó... 

(Úgy rémlik, ez az olajfogyasztás is inkább nagyobb terhelésnél, hosszas, nagysebességű pályázásnál jón elő, nem? Ilyenből nem kapott, tartósan sosem mentem óra szerinti 140-150 főlé.)

Lehet:) Láttam a hahun, nagyon szép. Mondanám hogy érdekel, mert ilyesmit keresünk, de egyrészt szeptemberben lesz autóvásárlás, másrészt ez már nekünk sok, ennyire nem tudok felmenni árban. De tényleg szép darab:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
8 órája, krisztin attila írta:

Üdv.A cdti motoros astra-ban kettőstömegű lendkerék van?

Igen pl. a H-s Astrában, C-s Vectra-ban is. Anyagára bő negyed Mio Ft.

// Megjegyzés: a közhiedelemmel ellentétben vannak más márkák, ahol a benzinesben is van.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.