Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok,

 

G Astra vásárlását tervezem, most egy 1,7 td Isuzu motoros F Astrám van, és a G-k közül is Dieselt vennék, kombi karosszériával. Az a kérdésem, hogy a 16V Isuzu motor mennyivel erősebb, vagy nyomatékosabb, mint a nyolc szelepes? Esetleg jobban megéri a 101 lovas 2,0 DTI motorosok között nézelődnöm? Alapvetően elég a mostani gép teljesítménye (anno 82 paripa volt gyárilag), bár napi szinten Vác-Rétság között használom, és ezen az útvonalon van egy-két emelkedő, amit csak negyedikben lehet tempósabban teljesíteni, ezért valószínűleg elégedettebb lennék a 101 lóval (nem vezettem még G Astrát, így tapasztalatom nincs).

 

A másik kérdés a rozsda, mennyire és merre jellemző a G Astrákon?

 

Köszönöm a segítséget

 

Péter

Link to comment
Megosztás:

5 órája, rpetya írta:

A másik kérdés a rozsda, mennyire és merre jellemző a G Astrákon?

 

Az egyik jellemző hely: hátsó kerékdobnak az ajtó irányában, az alsó sarka. Ott van egy 1-2 centis illesztési hézag és ha ott megáll a sár amit nem mosnak ki rendszeresen, akkor az berohasztja. Ezen a képen is látszik. Ahol véget ér a műanyag küszöbvédő...

8 év után teljes alvázvédelem javasolt ezen a kocsin is, és akkor még sok évig okés lesz.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, tgabika76 írta:

De ez egy W210 Mercedes a képen! Az Opelek nem rohadnak így!:cool:

Tudom, de a képen a kerékjárati ív bal alsó sarkának és műanyag léc találkozási pontjához,  nem találtam más demonstráló fotót. Ott igenis több G rohadni szokott. :( Szerintem gyenge pont.

Kerestem német példát:

astra_rost3.jpg

astra_rost2.jpg

Ez egy öreg kombi, de Astra-s példa... :)

 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, szóval ezek szerint könnyen észrevehető helyeken jelentkezik a rozsda.

 

Esetleg a Diesel motorokkal kapcsolatban, valaki?

Olvastam jópár népítéletet a Totalcaron, ott általában dícsérik a 75 paripát is, jó lenne, ha itt is meg tudná erősíteni valaki. Az eddig olvasottak alapján olcsóbb a sűrűbben előforduló problémák javítása is (pl: adagoló elektronika javítás), mint a 101 lovas DTI hasonló adagolóval kapcsolatos javítása.

 

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, rpetya írta:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, szóval ezek szerint könnyen észrevehető helyeken jelentkezik a rozsda.Esetleg a Diesel motorokkal kapcsolatban, valaki?Olvastam jópár népítéletet a Totalcaron, ott általában dícsérik a 75 paripát is, jó lenne, ha itt is meg tudná erősíteni valaki. Az eddig olvasottak alapján olcsóbb a sűrűbben előforduló problémák javítása is (pl: adagoló elektronika javítás), mint a 101 lovas DTI hasonló adagolóval kapcsolatos javítása.

 

 

A 101 lovas verzión Bosch VP44-es adagoló van, és ha ez megkotlik igen költséges a javítása!A 75 lovas Dti-nél az adagoló jól bírja, csak az előtöltés állító szelep hibája miatt a gázolaj felkúszik a vezetékek között és kinyírja a motorvezérlőt.A szelep 40 ropi, cseréje igen macerás (túl vagyok rajta), amúgy ez az Isuzu motor kis odafigyeléssel örökélet+2nap :-), (10ezrenként olajcsere, hidegen nem talpajjuk, melegen is csak is csak max 2000fölé kicsit forgatva, stb..).Második ilyet hajtok most, ebbe a mostaniba 1 év alatt beletoltam 40 ezret, és a szelephbán kívűl csak kopó fogyó alkatrészeket cseréltem.Nem egy rakéta az biztos ezzel a kicsi ménessel, de a normál közlekedés tempóját símán bírja, 4,5-5 literes fogyasztással.

 

 

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, oggy said:

A 101 lovas verzión Bosch VP44-es adagoló van, és ha ez megkotlik igen költséges a javítása!A 75 lovas Dti-nél az adagoló jól bírja, csak az előtöltés állító szelep hibája miatt a gázolaj felkúszik a vezetékek között és kinyírja a motorvezérlőt.A szelep 40 ropi, cseréje igen macerás (túl vagyok rajta), amúgy ez az Isuzu motor kis odafigyeléssel örökélet+2nap :-), (10ezrenként olajcsere, hidegen nem talpajjuk, melegen is csak is csak max 2000fölé kicsit forgatva, stb..).Második ilyet hajtok most, ebbe a mostaniba 1 év alatt beletoltam 40 ezret, és a szelephbán kívűl csak kopó fogyó alkatrészeket cseréltem.Nem egy rakéta az biztos ezzel a kicsi ménessel, de a normál közlekedés tempóját símán bírja, 4,5-5 literes fogyasztással.

 

 

Helló oggy,

 

Esetleg vezettél valaha Isuzu motoros F Astrát, össze tudod hasonlítani a két motort?

 

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

15 órája, rpetya írta:

Helló oggy,Esetleg vezettél valaha Isuzu motoros F Astrát, össze tudod hasonlítani a két motort?köszönöm

5 évig volt ilyenem! :-)

"Menésre" nem sok a különbség az F és Gé között, az a 7 + lóerő különbség az F javára a kat. hiánya és a tisztán mechanikus adagoló miatt lehet, de ezt nem lehet észrevenni. Az F Isuzut is nagyon szerettem, rengeteg km-t beletoltam, de a túlzott tipikus rohadások, és egy adagolómegállás miatt megváltam tőle.

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, oggy said:

5 évig volt ilyenem! :-)

"Menésre" nem sok a különbség az F és Gé között, az a 7 + lóerő különbség az F javára a kat. hiánya és a tisztán mechanikus adagoló miatt lehet, de ezt nem lehet észrevenni. Az F Isuzut is nagyon szerettem, rengeteg km-t beletoltam, de a túlzott tipikus rohadások, és egy adagolómegállás miatt megváltam tőle.

Köszi a választ, hát igen a rozsda miatt adom fel én is az F-et, pedig motorikusan pöpec a masina...

 

Valaki a 101 lovas DTI táborból hozzászólás?

 

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 12. at 9:20, Janó32 írta:

+15Le és máris a G a 90Le-vel versenyautó? :-) A Z12XE-hez kell mérni a fóka 1.4-et. Mindenki fikázza az 1.2-es G-t, pontosabban azok akik nem vezették még. Hétköznapi szituációkra az is elég (próbáltam több g-ben és C Corsa-ban is azt a motort, ha nem autópályázni meg megyéket átszelni kell az autó, akkor -is- elegendő). Persze tartalékból sosem elég (meg amikor előjön az emberből egy kicsit a hülyegyerek), de arra az 1.6 is kevés. Ezért is gondolkozom az utóbbi hetekben, hogy a köv kocsinak valami "hot hatch" kellene vagy valami 2.0 szívó (pl. Focus 146Le), ott még talán lehet néha-néha egy jót vigyorogni ha úgy adódik. 

Én vezettem cégesben 1.2 G-t nekem nagyon kevés volt...

Az 1.4 elmegy G-ben, nagyon nem virgonc, de teszi a dolgát, ha az enyémet nézem.

De visszaemlékezve az ugyanilyen motoros céges sedan-ra, azzal semmilyen hiányérzetem nem volt...

Aztán ma majd remélem kiderül, hogy nálam a fojtószelep az elégedettség forrása :)

Szerelőm szerint a huzamosabb tötyörgős (5-ösben 40-el) használat jó időre megfogja az autó dinamikáját. Aztán többezer km kell hogy az ember kikormolja...

Most mentem a céges 1.4 TSI Yetivel. Az már 60-nál hatodikban rakatná velem. (gondolom itt az üa takarékosság, meg az euro6-osság mondatja vele, mintsem a tartósságra való törekvés)

Link to comment
Megosztás:

1.7 DTI: Klasszikus sokak által emlegetett adagolós cucc, már engem is elért annó 160 ezer KM környékén.

A rozsdásodást, rohadást nem mondanám klasszikus hibának. Én ha mosom a kocsit, mindig kimosom, bár lehet nagy szerepe volt, hogy annó megfújtam alvázvédővel ezeken a klasszikus helyeken.

Hogy mennyire virgonc a 75 le, normál közlekedésre simán jó, ésszel chipelve kicsit fürgébb lesz, fogyasztásban nálam erősen hozza az 5 alatti értéket. Így most 5-ben 80 - 90 környékén sem kell előzésnél visszakapcsolni.

Azért a TSI már kicsit másabb vonal...... a két motor között van pár év... :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, OpelAtti írta:

Sziasztok.

Egy ismerősöm szeretne venni egy Opelt.

Ezt nézte ki: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_caravan_2.0_dti_comfort_klima-abs-szervo-10523636

Szerintetek??

Hát nem is tudom... Feltételezem ez egy behozott autó (ismerve ezt a kereskedést), így a futás nem lekövethető, lehet a többszöröse is (nyugaton nem 11k km/év egy dízel futása, de még itthon sem). A pedálgumikat és a váltószoknyát kicserélték, a többit nem, ez is érdekes hozzáállás. Náluk néztem évekkel ezelőtt egy 5 ajtós fekete 1.4-et (2004-es), patent állapotúnak hirdették, a képek is jól voltak beállítva (khm, retusálva?), élőben mintha valami egészen más autó lett volna ami ott állt náluk. Még jó h akkor a hirdetésben a rendszámot nem takarták ki, mert így legalább megtaláltam a többi szintén nem túl bizalomgerjesztő darab közt... A hozzáállásuk meg kritikán aluli volt... 

Link to comment
Megosztás:

Mennyi szerintetek a reális ára a kocsimnak?

Z14XE, nullextrás (kp zár, riasztó, váltózár), 2000.11

Sok tulaj volt, de 70e km-ig vezetett szervízkönyv, számlákkal. Ezután is megvannak a számlák, én is többnyire elteszem őket.

Nem karc, de kora ellenére rozsdamentes. Pont ezért is vettem.

170e km van benne.

Már mindent megcsináltam rajta, így nem jelent többé kihívást... :D Az olajat még eszi, de a gyári értéken belül.

Rákerestem használtautón, 600 a legolcsóbb, igaz felszereltségben általában jobbak. Erre azt szoktam mondani, hogy legalább kevesebb dolog van ami elromlik :D

https://lh3.googleusercontent.com/87lOY1oXLrcecz6f8YYUQXDNYBrTw2uaNC69IdBnWiVkut4uoaghGzYVf0QtI_DreqCVE2pB6Z1_Hg=w720-h1283-rw-no

https://lh3.googleusercontent.com/-wZYZ7-XxmANml4_SDekZw1lOwOsjQHihOearxSYL8OJDagRHBv5cUDN3dGCeAJl1scOa52Ru7chrQ=w720-h1283-no

Elhalasztottuk az autóvásárlást, csak jó lenne tudni mennyiért tudnám eladni, illetve egy kupec vajon mennyiért számítaná be.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Mennyi szerintetek a reális ára a kocsimnak?

Z14XE, nullextrás (kp zár, riasztó, váltózár), 2000.11

Sok tulaj volt, de 70e km-ig vezetett szervízkönyv, számlákkal. Ezután is megvannak a számlák, én is többnyire elteszem őket.

Nem karc, de kora ellenére rozsdamentes. Pont ezért is vettem.

170e km van benne.

Már mindent megcsináltam rajta, így nem jelent többé kihívást... :D Az olajat még eszi, de a gyári értéken belül.

Rákerestem használtautón, 600 a legolcsóbb, igaz felszereltségben általában jobbak. Erre azt szoktam mondani, hogy legalább kevesebb dolog van ami elromlik :D

https://lh3.googleusercontent.com/87lOY1oXLrcecz6f8YYUQXDNYBrTw2uaNC69IdBnWiVkut4uoaghGzYVf0QtI_DreqCVE2pB6Z1_Hg=w720-h1283-rw-no

https://lh3.googleusercontent.com/-wZYZ7-XxmANml4_SDekZw1lOwOsjQHihOearxSYL8OJDagRHBv5cUDN3dGCeAJl1scOa52Ru7chrQ=w720-h1283-no

Elhalasztottuk az autóvásárlást, csak jó lenne tudni mennyiért tudnám eladni, illetve egy kupec vajon mennyiért számítaná be.

Annyiért nem fogod odaadni biztos...Amúgy a 600 ezer körűl gondolom

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Mennyi szerintetek a reális ára a kocsimnak?

Z14XE, nullextrás (kp zár, riasztó, váltózár), 2000.11

Sok tulaj volt, de 70e km-ig vezetett szervízkönyv, számlákkal. Ezután is megvannak a számlák, én is többnyire elteszem őket.

Nem karc, de kora ellenére rozsdamentes. Pont ezért is vettem.

170e km van benne.

Már mindent megcsináltam rajta, így nem jelent többé kihívást... :D Az olajat még eszi, de a gyári értéken belül.

Rákerestem használtautón, 600 a legolcsóbb, igaz felszereltségben általában jobbak. Erre azt szoktam mondani, hogy legalább kevesebb dolog van ami elromlik :D

https://lh3.googleusercontent.com/87lOY1oXLrcecz6f8YYUQXDNYBrTw2uaNC69IdBnWiVkut4uoaghGzYVf0QtI_DreqCVE2pB6Z1_Hg=w720-h1283-rw-no

https://lh3.googleusercontent.com/-wZYZ7-XxmANml4_SDekZw1lOwOsjQHihOearxSYL8OJDagRHBv5cUDN3dGCeAJl1scOa52Ru7chrQ=w720-h1283-no

Elhalasztottuk az autóvásárlást, csak jó lenne tudni mennyiért tudnám eladni, illetve egy kupec vajon mennyiért számítaná be.

Magánúton 600 körül vinnék szerintem (is), ez alá nem kell engedni, de sokkal többet kérni érte sem biztos hogy eredményt hoz. Ha nepper beszámítja valamibe akkor rugalmas a dolog (attól függ hogy mit mennyiért és hogyan), ha csak otthagyod kp-ért, akkor talán 480-500, AAA autó 250-300-at ad (mindig félár és amit veszel abból meg alig engednek). Márkakereskedés sem adna 500-nál többet érte még beszámítással sem (kivéve ha egy új autót hozol el tőlük és beszámítási akció van náluk). . 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Lacee írta:

 

3 órája, gezoli írta:

Jól gondolom hogy a fehér még Z14XE (nem XEP/Twinport)? Szép állapotú de szerintem a szedánság szűkíti a vevők körét. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.