Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Köszi, így nagyjából azért már be tudom lőni a várható pengőveszteséget a kötelező jellegű cserékre.

Hatványozottan hasznos info, mert nemrég értem haza - szép túra volt ez a mai, de olybá tűnik, hogy eredményes...

'99-es, fekete Caravan, valamivel 200e fölötti km-el, korrekt alkuval ...

A klíma működik?
Link to comment
Megosztás:

A klíma működik?

Jelen pillanatban nem, beindul, de nem fúj hideget, viszont hibátlan klímával kerül átadásra, ez is az alku része volt :)

Egyébként a tizenpár megtekintett autó közül egyben sem ment a klíma, aminek a miértje kissé érthetetlen volt számomra...

Módosítva : DogG
Link to comment
Megosztás:

Jelen pillanatban nem, beindul, de nem fúj hideget, viszont hibátlan klímával kerül átadásra, ez is az alku része volt :)

Azért az ilyesmit én fenntartásokkal kezelném, egy kereskedőnek te csak addig vagy ügyfél amíg a pénzt átadod, tehát a klímának is elég addig működnie. Nem csodálkoznék rajta ha csak feltöltetné a klímát de az esetleges hibát (ami miatt engedi a gázt) nem csinálná meg, pár nappal/héttel később az emberek legtöbbször már úgysem mennek vissza reklamálni.

Nekem például égett a motorkontroll lámpa amikor először megnéztem az autót vétel előtt, megállapodtunk hogy megcsinálja a problémát, de mikor végül elhoztam az autót, hazafelé menet újra kivillant. Mint kiderült, csak kiütötte a hibakódot, semmit nem csinált (valószínűleg tudta jól hogy 170km-ről nem fogok visszamenni reklamálni), de szerencsére csak egy fojtószelep tisztítás kellett neki.

Link to comment
Megosztás:

Jelen pillanatban nem, beindul, de nem fúj hideget, viszont hibátlan klímával kerül átadásra, ez is az alku része volt :)

Egyébként a tizenpár megtekintett autó közül egyben sem ment a klíma, aminek a miértje kissé érthetetlen volt számomra...

Na hát igen, a klíma az egy olyan pont ami általában soha nem működik.

Én is mikor vettem nem fújt hideget, azt mondta a kereskedő csak fel kell tölteni, mondom oké de akkor az árba legyen benne a feltöltés. De nem egyezett bele, nekem meg kellett az autó így mondom benyelem azt a 1x ezer ft-ot. Hát elvittem klímáshoz és ugye a mágneskapcsolója adta meg magát, gáz az több mint 500gramm volt még benne (700gramm kell bele). így hát kicsit átvert, de este egy pár napig biztos nem aludt se ő se az anyukája, annyit szidtam, de hát én egyeztem bele ebbe szoval lenyeltem a békát természetesen és azóta is élvezkedem nyáron a hűs kocsiba :D

Link to comment
Megosztás:

Számomra az nem lehet alku tárgya, hogy megcsináltat hibás dolgokat az autón. Ha minőségi módon nyúl hozzá, neki is meg kell venni az anyagot, fizetni a munkadíjat, ne legyenek illúzióink, ezek után neki nem érné meg a biznisz. Szóval itt csak kontárkodás jöhet szóba, úgyhogy inkább ne nyúljon semmihez, majd én olyan minőségben csináltatom meg, amilyenben én szeretném.

Link to comment
Megosztás:

Annyival vagyok talán beljebb, hogy megvan az ismeretség, és korrekt a figura, nem kókányol, ha valamihez hozzányúl. Ha valami gebasz van, még csak le se kell menjek, hogy pitschán rúgjam, családtag is akad arrafelé, aki megteheti :D Egyébként jóban vannak, bár nem az ő ismeretségük révén kerültem képbe a kocsival. A kereskedése régóta létezik, ugyanazon a helyen, egddig még nem volt oka elköltözni onnan. Kicsit vakarta a fejét, amikor lőttem a feltételeket, ment a matek, hogy meddig éri meg még neki... :) Egyedül a csomagtérrolót nem tudtam kialkudni, de az a hirdetés szerint sem volt a kocsihoz, így az biztosan plusz tétel lesz. :(

Módosítva : DogG
Link to comment
Megosztás:

Na hát igen, a klíma az egy olyan pont ami általában soha nem működik.

Én is mikor vettem nem fújt hideget, azt mondta a kereskedő csak fel kell tölteni, mondom oké de akkor az árba legyen benne a feltöltés. De nem egyezett bele, nekem meg kellett az autó így mondom benyelem azt a 1x ezer ft-ot. Hát elvittem klímáshoz és ugye a mágneskapcsolója adta meg magát, gáz az több mint 500gramm volt még benne (700gramm kell bele). így hát kicsit átvert, de este egy pár napig biztos nem aludt se ő se az anyukája, annyit szidtam, de hát én egyeztem bele ebbe szoval lenyeltem a békát természetesen és azóta is élvezkedem nyáron a hűs kocsiba :D

Amit én néztem meg az Üllői úton abban működött.Jó hideget fújt.Már nincs is fenn a hirdetés.Szerintem megvette a másik srác akivel együtt néztük meg.

Link to comment
Megosztás:

Amit én néztem meg az Üllői úton abban működött.Jó hideget fújt.Már nincs is fenn a hirdetés.Szerintem megvette a másik srác akivel együtt néztük meg.

A tapasztalatok alapján arra tippelnék, hogy úgy vette be a kocsit, hogy működött benne eleve. Egy ex-autókereskedő cimbi szerint nem szeretik megcsináltatni eladásig, mert csak áll benne a pénzük... Ezt én mondjuk csak azért nem értem, mert sokkal szimpatikusabb megtekintéskor egy olyan autó, amiben működik minden, jobb eséllyel is tudnák eladni szerintem...

Link to comment
Megosztás:

A tapasztalatok alapján arra tippelnék, hogy úgy vette be a kocsit, hogy működött benne eleve. Egy ex-autókereskedő cimbi szerint nem szeretik megcsináltatni eladásig, mert csak áll benne a pénzük... Ezt én mondjuk csak azért nem értem, mert sokkal szimpatikusabb megtekintéskor egy olyan autó, amiben működik minden, jobb eséllyel is tudnák eladni szerintem...

Az enyém a Schillerből van.Ebben is működött minden.Sőt ki is pucoltatták meg feltöltötték a klímát.A szélvédőn volt egy kavicsfelverődés,de azt is megcsinálták mielőtt elhoztam.Ez az Üllői úti "nepper" is mesélte,hogy megvettek sok új Swiftet akciósan amiben nem volt klíma.Ők szereltették bele a gyári szettet,hogy eltudják adni a kocsit.Klíma nélkül senkinek sem kellettek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Astra G-t szeretnék venni. A szempont az hogy sedan, klímás, 1.4-es 16v vagy 1.6 os 16v legyen.Magánszemélytől szeretnék. Eddig 2 kocsit néztem meg, az egyik helyben volt, megnézettem a szerelőmmel, és kiderült a hibája, nem vettem meg. A másik 99-es 1.6 os volt, látszólag jónak tűnt, kipróbáltam, klíma működött. Nemrég elmentem volt opel szakszervízesekhez, hogy segítsenek, azt mondta hogy amelyik kocsi érdekel, szerezzem meg az alvázszámot, utánanéznek.

Még gondolkozok hogy 1.4 vagy 1.6, de inkább az 1.6 felé hajlok, mert úgy hallottam hogy ugyanaz a kasztni, de erősebb a motor, nem erőlködik annyira mint az 1.4 es, és talán nem sokkal fogyaszt többet. Kinek mi erről a véleménye? A teljesítményadó kalkulátorban 2000 ft-al jött ki több az 1.6-ra, szerintem ez nem sok.

A hasznaltautok meg a jófogást szoktam folyamatosan nézni. Nemrég néztem egy 1.6-os elegance felszereltségűt, amibe van tempomat meg ülésfűtés. Szerintetek ez mennyire rizikós, tehát ha elromlanak ezek benne, akkor mekkora költség megcsináltatni?

Egy másik kocsinál láttam hogy 260000 km van benne, ez mennyire kockázatos, lehet ettől még jó? Azt hallottam hogy nem feltétlen km-t hanem állapot számít.

Mondjuk hogy megnézek egy kocsit lakhelyemtől kb. 50 km-re, viszek szerelőt, ránéz de ahhoz egy műhely kellene hogy jobban megnézhesse. Ilyenkor hogy szokták, ott egy helyi autószerelő műhelyben nézessem át( mondjuk ki tudja hogy dolgozik mert nem ismerem) vagy én arra gondoltam hogy kifizetem a benzinköltségét, és elhozza a kocsit a saját szerelőmhöz átnézni.

Amúgy 500- 800 ezer forintért szeretnék venni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G-t szeretnék venni. A szempont az hogy sedan, klímás, 1.4-es 16v vagy 1.6 os 16v legyen.Magánszemélytől szeretnék. Eddig 2 kocsit néztem meg, az egyik helyben volt, megnézettem a szerelőmmel, és kiderült a hibája, nem vettem meg. A másik 99-es 1.6 os volt, látszólag jónak tűnt, kipróbáltam, klíma működött. Nemrég elmentem volt opel szakszervízesekhez, hogy segítsenek, azt mondta hogy amelyik kocsi érdekel, szerezzem meg az alvázszámot, utánanéznek.

.................b. 50 km-re, viszek szerelőt, ránéz de ahhoz egy műhely kellene hogy jobban megnézhesse. Ilyenkor hogy szokták, ott egy helyi autószerelő műhelyben nézessem át( mondjuk ki tudja hogy dolgozik mert nem ismerem) vagy én arra gondoltam hogy kifizetem a benzinköltségét, és elhozza a kocsit a saját szerelőmhöz átnézni.

Amúgy 500- 800 ezer forintért szeretnék venni.

Hali.

Tippet nem nagyon tudok adni csak egy kis történetet: Én mondjuk 1 misi felett vettem az enyémet, nekem szempont volt h 5 éves és 100e km alatt legyen, klíma, kpzár, stb. Szerencsére találtam is. Na ennyit rólam.

Egy haverom vett meg 500ért egy g astrát, 280kmel, (motort nem tudok sajnos), céges kocsi volt vezetett szervízzel és a szerelője mondta h vétek lenne ott hagyni. Elhozta, egy évre rá beszéltem vele és akkor azt modnta h legszivesebben felgyújtaná, jöttek a korral meg használatból járó gondok. Motorikus részről nem beszéltünk de mondta h oda a kaszni, a tömitések, beázik a kocsi. sZtem végig szabadon állt, a nap meg ugye nem tesz jót neki.

A lényeg h ezeket is érdemes átnézni, meg a többit,. Tempomatról én nem tudok h romlana, üllésfűtés max ha elszakad a szál benne de sztem az se jellemző.

Amúgy alvázszám alapján pár ezerért lekérhető (elvileg már megy a rendszer).

Mindenképpen hideg legyen a motor amikor odaérsz, járassátok, hallgatni, szúrós szemmel nézni, és legyen veled vki aki visszatart. :D.

Módosítva : Atala
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

F astra szívó dízelt váltanék G-re. Fontos, hogy dízel legyen, a használatomhoz ez passzol, meg ezt szoktam meg. Kombit keresek. Csak azt nem tudom, hogy az ISuzu 1,7-es, vagy a 2.0-s Opel motoros-e a jobb választás. Mivel 30%-ban Budapesten, 70%-ban autópályán fogom használni, ezért fontos, hogy klímával is tartósan bírja a 130-140-et. Gondolom ehhez az erősebb motor jobb. Valamint akinek ilyen van, meg tudja mondani, hogy félig pakolva, ilyen tempónál, klímával mit fogyaszt? Ami még érdekel, hogy jellemző a G Caravanra is a hátsó sárvédőív korrodálása? Mire érdemes az adott típusú motoroknál figyelni? Azt tudom, ahogy olvasgattam a dízeles fórumot, hogy az adagoló mindkét típus gyenge pontja. Egyéb dolgok?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

F astra szívó dízelt váltanék G-re. Fontos, hogy dízel legyen, a használatomhoz ez passzol, meg ezt szoktam meg. Kombit keresek. Csak azt nem tudom, hogy az ISuzu 1,7-es, vagy a 2.0-s Opel motoros-e a jobb választás. Mivel 30%-ban Budapesten, 70%-ban autópályán fogom használni, ezért fontos, hogy klímával is tartósan bírja a 130-140-et. Gondolom ehhez az erősebb motor jobb. Valamint akinek ilyen van, meg tudja mondani, hogy félig pakolva, ilyen tempónál, klímával mit fogyaszt? Ami még érdekel, hogy jellemző a G Caravanra is a hátsó sárvédőív korrodálása? Mire érdemes az adott típusú motoroknál figyelni? Azt tudom, ahogy olvasgattam a dízeles fórumot, hogy az adagoló mindkét típus gyenge pontja. Egyéb dolgok?

Előre is köszi.

Szia, és 1.7cdti-t nem néztél? Nem adagolós hanem közös nyomócsöves már.Igaz drágább is mert ha jól tudom 2004-től rakták őket.Ez a 80 lóerős változat.
Link to comment
Megosztás:

Szia, és 1.7cdti-t nem néztél? Nem adagolós hanem közös nyomócsöves már.Igaz drágább is mert ha jól tudom 2004-től rakták őket.Ez a 80 lóerős változat.

Szia! Néztem, csak az a baj, hogy olyan 600-700 körül van a keret. Átírással, meg a kötelező cserékkel már az is 800 körül lesz. Ebben az árkategóriában meg sajnos még nincsenek cdti modellek. Bár lehet megérné egy kis adósságba is vernie az embernek magát, nem tudom. :) Megbízhatóbb a közös nyomócsöves?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_optima_mo-i._1_tulaj._szervizkonyv-9069382

Mennyire lehet lelakni 250.000 km alatt? Reális az ára? Mit nézzek meg nagyon rajta?

A jobb hátsó keréknél a hiba javítható úgy, hogy nem kezd el rohadni 2 év alatt?

Előre is köszi bármilyen véleményt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_optima_mo-i._1_tulaj._szervizkonyv-9069382

Mennyire lehet lelakni 250.000 km alatt? Reális az ára? Mit nézzek meg nagyon rajta?

A jobb hátsó keréknél a hiba javítható úgy, hogy nem kezd el rohadni 2 év alatt?

Előre is köszi bármilyen véleményt.

A 250k km-hez képest igen jól néz ki, még a 100 is hihető lenne a képek alapján. Azt nem lehet tudni hogy mi-meddig marad még egyben ha gyári rajta, pl a vezérlésre különösen kérdezz rá (nem olcsó a teljes szakszerű csere).

Javítható, ráadásul ez a szín könnyen-szépen javítható, normálisan megcsinálva többet kell kibírnia mint 2 év ha kilakatolják és kellően jó minőségben fényezik. Nézd meg, nézesd meg, próbáld ki és meglátod. Ha félsz a futott km-től, akkor ne félj inkább picit idősebb de kevesebbet futottabbat nézni, csak ne a tekeréstől legyen benne kevesebb...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_optima_mo-i._1_tulaj._szervizkonyv-9069382

Mennyire lehet lelakni 250.000 km alatt? Reális az ára? Mit nézzek meg nagyon rajta?

A jobb hátsó keréknél a hiba javítható úgy, hogy nem kezd el rohadni 2 év alatt?

Előre is köszi bármilyen véleményt.

Jól néz ki így kívülről.Ha pályán mente azt a sok km-t akkor az jó.A város meg a sok hideg üzem öli meg inkább.Bár nem tudom miért 1.4-est vett autópálya használatra.Ez inkább városba való szerintem.Nem rohad el az az ív olyan könnyen,csak ha lecserélik az egészet valami után gyártottra.Egy kis gitt meg festék és kész :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_1.4_16v_classic_ii_optima_mo-i._1_tulaj._szervizkonyv-9069382

Mennyire lehet lelakni 250.000 km alatt? Reális az ára? Mit nézzek meg nagyon rajta?

A jobb hátsó keréknél a hiba javítható úgy, hogy nem kezd el rohadni 2 év alatt?

Előre is köszi bármilyen véleményt.

Én 145e-el adtam az LPG-s ilyen kocsimat 1.0-ért, a kereskedő 1.1-ért adta tovább. Az szép állapotban volt igaz 2007-es volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek!

A kilométerektől annyira nem félek. Már néztem párat alacsonyabb kilométerrel, de az állapotuk nem tetszett.

A képek alapján nekem is tetszik, hamarosan megnézem akkor.

Link to comment
Megosztás:

Még egyszer szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget, amivel hozzájárultatok, hogy meglegyen az új gépsárkány.
Egyelőre még ismerkedünk, de azt hiszem, jó barátok leszünk, ha a menet közben előkerülő apróságokat is letudom :)

328870032WP_20150614_15_10_26_Pro_www.ke

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy jobaratom nagy Astra rajongo es ma delutan lesz az eskuvoje.

Szeretnek egy cabrio Astrat berelni neki, amivel 10 km t kellene utazni a uj parnak Menfocsanak es Nyul kozott.

Az esemeny ma delutan 15-18 ora kozott lenne es 15e huf osszeget plusz benzinpent szanunk ra.

Ha van valakinek g vagy h cabrioja es raer akkor hivjon a 36306074885 szamon.

Koszi,

Udv: Jani

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.