Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Szia Boszi!

1.6-os (természetesen twinport) a motor, de ilyet nem tapasztaltam.

Viszont amivel meg nálam hümmögnek az a szélzaj amit úgy 110 fölött kezdek el hallani a bal hátsó ablaknál.

És sem az ajtó tömítés nem mozdult ki a helyéről, és a tetősín is rendben van. Ebbe bele kell törődnöm úgy néz ki. Majd rádiózok...

De a motorja sztem nem remeg.

Jut eszembe a ventillátorról: az 1.4-es F astrámnál volt olyan mély hangja amikor bekapcsolt a ventillátor, mintha el akarna szállni...

nem tudom mi lehet. nyilván a hatodik szervizbe is el kell vidd...

Link to comment
Megosztás:

Szia Dio!

A H-nak kettős gumi tömítése van pont az ilyen zajok elkerülése érdekében. Ha kinyitod az első és a hátsó ajtót, a B oszlopon kívül, felül van egy fekete széles gumi. Nekem az nem érintkezett pontosan az ajtó élével, meg kellett igazítani. Ha nem sikerül, a szervíz kicseréli. Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, de végigolvastam ezt a topikot. A napokban tervezek új Astra Classic II-t venni Budapesten. A kereskedők árai kb. egyformák. Van valami tapasztalat, amiért egyiket vagy másikat ajánljátok, illetve nem ajánljátok (az áron kívül)? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, de végigolvastam ezt a topikot. A napokban tervezek új Astra Classic II-t venni Budapesten. A kereskedők árai kb. egyformák. Van valami tapasztalat, amiért egyiket vagy másikat ajánljátok, illetve nem ajánljátok (az áron kívül)? Köszi!

Ha uhuéknál veszed, akkor akár abban az örömben is lehet részed, hogy uhu adja át az autót neked... :roll: Vagy nem, uhu?

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint vehetem bárhol...

Prof.Uhu nem más, mint a MOTE alelnöke, és jelenleg még mindig az Opel Danubiában melózik, mint munkafelvevő? , műhelyvezető? ilyesmi. SZal bizalommal fordulhatsz hozzá, nem fog elzavarni, s, ha jól tudom, a klubból aki pesti, hozzá viszi a vasát ha gond van vele, mert így biztos, hogy nem dobják át a palánkon.

S, nem utolsó sorban szakmailag kellően tapasztalt,é s minden furi kérdésre a megfelelő, és korekt választ fogja adni.

Amúgy a profos hozzászólásom csak POEN volt!CSak nem értetted.Meg Uhu sem volt a jelek szerint PC közelben. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, de végigolvastam ezt a topikot. A napokban tervezek új Astra Classic II-t venni Budapesten. A kereskedők árai kb. egyformák. Van valami tapasztalat, amiért egyiket vagy másikat ajánljátok, illetve nem ajánljátok (az áron kívül)? Köszi!

Szerintem szinte mindegy, hol veszed, egy a lényeg Opel :( legyen! Ilyen jó autóm még nem volt, pedig 25 év alatt elkoptattam 1-2 vasat.

Link to comment
Megosztás:

Prof.Uhu nem más, mint a MOTE alelnöke, és jelenleg még mindig az Opel Danubiában melózik, mint munkafelvevő? , műhelyvezető? ilyesmi. SZal bizalommal fordulhatsz hozzá, nem fog elzavarni, s, ha jól tudom, a klubból aki pesti, hozzá viszi a vasát ha gond van vele, mert így biztos, hogy nem dobják át a palánkon.

S, nem utolsó sorban szakmailag kellően tapasztalt,é s minden furi kérdésre a megfelelő, és korekt választ fogja adni.

Amúgy a profos hozzászólásom csak POEN volt!CSak nem értetted.Meg Uhu sem volt a jelek szerint PC közelben. :D

hogy leszek én igy inkognitóban? :roll:

:(

:heart:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én tul sok tanácsot adni nem tudok. Amikor a ,,kicsikémet" kerestem kb 3hét alatt 300 km-es körzetben néztem meg nemtudom mennyi kocsit.

A TÉNY: Ha kicsit is naív vagy, vagy nem jársz utána ,,miért kör a kör" úgy megvezetnek, hogy nyekkensz.

Találkoztam többek között: Visszatekert kilométerórákkal (leg durvább: helyi márkaszerviznél kinéztünk használt gépest csak hát sokalltuk a kilométert Eladó SZÓ SZERINT: Nem azt kell nézni az csak egy dolog! Mennyi legyen benne? Tudják milyen egyszerű ebbe belenyulni? Ez legalább nem zsákbamacska. Nem akartuk elhinni amit hallottunk! és már kerestük is a kijáratot.)

Tök gyári állapotú ,,csak esztétikai okokból körbefestett" autóval. 5 éves 14 ezrt!!!!!! km-t futottal + orán száján jön az olaj stb

Amiket jó megnézni:( bár jobb helyeken ezek eltüntetésével kezdik)

Kormány kopottsága, ajtózár körüli nyomok, pedálok kopottsága, kezelőszervek kopottsága (kapcsolók karok stb) csavarokon szerelési nyomok, illesztési hézagok, féktárcsák kopottsága, (1-4 ezer km körül még nem jellemző 2,5-3mm-es váll,+ kereskedésbe frissen behozott kocsinak a féktárcsája nem korrodál össze azonnal!) motor járatása közben ki szokták húzni a nivópálcát, mennyire ,,gázosodik" stb DE A RÉTEGVASTAGSÁG MÉRŐ ARANYAT ÉR EGY SZAKEMBERREL!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Valóban újat akartam venni, de azért köszi. Tanulságos sztorik ezek, pont emiatt nem mertem használtat venni (elég szomorú amúgy).

Egyébként megrendeltem, végül majdnemhogy az döntött, hol mosolyog kedvesebben az eladó hölgy, minden más paraméter kábé megegyezett.

Annyit azért leírok, hátha valakinek jól jön, hogy tényleg érdemes elmenni több kereskedésbe. Nagy különbségek persze nincsenek, de picit más az ár, picit mások a hitelfeltételek. Aztán visszamenni, alkudni, elmenni egy másikba, hogy ígérjen ez alá, stb. Kb. a második körre derül ki, hogy mi az, ami alá már nem mennek: csodák nincsenek, persze legjobb ár is kábé megegyezik, de azért nem mindegyik kereskedő megy el addig...

Link to comment
Megosztás:

Gratula :D

És mikor lészen meg a gépsárkány ?

Köszi! :( Kb 6 hetet mondtak (mert rendeltem bele oldallégzsákot), plusz egy-két hét az átadás. A szemétség az, hogy ígérni csak 12 hetet tudtak, de azt hozzátették, hogyha mégsem idén lesz kész, akkor jóval (súlyos százezrek) drágább lesz. Bízzunk benne, hogy erre nem kerül sor.

Link to comment
Megosztás:

Ok!

Én csak úgy mindenkinek mondtam. Hátha segít valakinek kicsit. Nekem akkor nem volt segítségem. De a történet vége jó.

Miután bekalandoztam a fél országot itt helyben tudtam venni egyet. (kis ismerős a márkakereskedésnél)

Egy doki cserélte le, mivel már idős kocsi volt (majdnem 3 éves!!!). Vitt ki új gépest.

+ volt mellette szolgálati verdája (láttam, mutatta) Tehát 2év 8 hónapos volt és 21ezer km volt benne. Átnézettem kívül belül, sérülve nem volt 1-3 aprócska kőfelverődést tekintve. Megy is szépen. Legjobban a fogyasztástól féltem (rémítettek vele rendesen!!), de vegyes használatban -az én stílusommal- 7,1 és 7,3 körül mozog kízárólag magyar benzinből kis klímával és persze nyáron. Kíváncsian várom a telet. :shock:

Link to comment
Megosztás:

Regadó emelkedése miatt ugye ? :(

Akkor kívánom, hogy még idén legyen meg :D

Nem, nem!! A regadó az "csak" plusz szívás. Az Opel is ludas: az akciójuk csak idén érvényes (többszázezer Ft), jövőre ennyivel drágább lesz, és azon az áron számláznak, amikor átveszed. No comment.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez érdekes. Én még olyat nem hallottam, hogy megrendelek valamit majd az átvételkor kiderül, hogy többet kell fizetnem érte. Nemtudom opeléknál illetve autókereskedésekben ez hogy van, de minden más terméknél a megrendelésen rajt van a vételár és az annyi akkor is ha fejreáll a kereskedő, ráadásul kötelessége nekem annyiért odaadni ha visszaigazolta a rendelést. Valamint egy szállítási (átvételi) határidőnek is szerepelnie kell. Nincs olyan,hogy 6 hét de lehet, hogy 12 vagy 14. Milyen egyoldalú szerződés ez??

Szóval ilyenről még nem hallottam pedig melóhelyen kötöttem már egykét szerződést. Persze nem autós témában de termék vagy szolgáltatás ezis azis

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.