Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

hüha... az pedig nagy félrenyúlás lehet. egy egy túl jól sikerült motor. mind eszi az olajat mintazállat...

Köszönöm az infót.Januárba vettem az autót (z16se motorkód)1ből lecseréltem az olajat Castrol magnetecre.1hete néztem a nivót kb1, 1,5mm ment lejjebb.majd meglátjuk B)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tanácsotokat várom G Astra vásárláshoz (benzines), ami kb. napi 60 km-t menne (60%-ban városon átmenés), örülnék egy 6-7L-es átlagfogyasztásnak. Időnként azért túrákra/országjárásra is mennénk vele. Felszereltségben ami fontos, hogy légzsák mind a két oldalon legyen, multikormány és elektromos ablakok nem ártanak. 5 ajtósban gondolkozom. Ez lehet kombi is.

Elég az 1,4-es? Vagy 1,6 az optimális ehhez a szériához? Teljesítményben mekkora?

Sokat segítenétek, ha a felszereltség megnevezést is megadnátok a fentiek végett.

Egy plusz kérdés: Olvastam, hogy vannak szériák, amiknek láncos meghajtása van. Valóban számít ez? És ha igen, ez melyik típus?

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tanácsotokat várom G Astra vásárláshoz, ami kb. napi 60 km-t menne (60%-ban városon átmenés), örülnék egy 6-7L-es átlagfogyasztásnak. Időnként azért túrákra/országjárásra is mennénk vele. Felszereltségben ami fontos, hogy légzsák mind a két oldalon legyen, multikormány és elektromos ablakok nem ártanak. 5 ajtósban gondolkozom. Ez lehet kombi is.

Elég az 1,4-es? Vagy 1,6 az optimális ehhez a szériához?

Sokat segítenétek, ha a felszereltség megnevezést is megadnátok.

Egy plusz kérdés: Olvastam, hogy vannak szériák, amiknek láncos meghajtása van. Valóban számít ez? És ha igen, ez melyik típus?

Köszönöm előre is!

Üdv a fórumon!

Első körben olvasgasd ezt a topicot, sok kérdésedre fogsz választ kapni B)

Inkább 7literrel számolj, bár megeshet a 6 közeli fogyasztás is majd.

Nekem 1,4 van, szeretem, nekem elég ennyi.

Most biztos páran majd lehurrognak, de én 5 személlyel, csomagokkal , klímával sem csalódtam benne.

Szóval olvass vissza elhangzottak már párszor ezek a kérdések...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Tanácsotokat várom G Astra vásárláshoz (benzines), ami kb. napi 60 km-t menne (60%-ban városon átmenés), örülnék egy 6-7L-es átlagfogyasztásnak. Időnként azért túrákra/országjárásra is mennénk vele. Felszereltségben ami fontos, hogy légzsák mind a két oldalon legyen, multikormány és elektromos ablakok nem ártanak. 5 ajtósban gondolkozom. Ez lehet kombi is.

Elég az 1,4-es? Vagy 1,6 az optimális ehhez a szériához? Teljesítményben mekkora?

Sokat segítenétek, ha a felszereltség megnevezést is megadnátok a fentiek végett.

Egy plusz kérdés: Olvastam, hogy vannak szériák, amiknek láncos meghajtása van. Valóban számít ez? És ha igen, ez melyik típus?

Köszönöm előre is!

Szeva!

Szerintem, ha benzinesben gondolkodsz, akkor az ötajtósból jó az 1.4, kombiból inkább 1.6 . Az 1.4-esek 90 lóerősek, a 16-szelepes 1.6 pedig 100-105. Ezerhatosból előfordulhat 8-szelepes is. De ritka.

A felszereltség nekem nem teljesen tiszta. Azt tudom, hogy a Club elég szerény, van még Comfort, Elegance, Nyoj, Sport, CDX. Az utolsó három már elég jól

felszerelt, de az azonos elnevezésűek között is lehet különbség. Hirtelen megnéztem két Elegance-t, és egyikben sincs multikormány, meg első ködlámpa.

Nekem van. De lehet hogy a nagyobb motorral jár. Két légzsák tudtommal mindben van.

Hogy 1.4-1.6 ban van-e láncos vezérlés, és mi a motorkódja, azt nálam tapasztaltabbak biztos meg tudják mondani. Elég sokféle létezik.

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

Szerintem, ha benzinesben gondolkodsz, akkor az ötajtósból jó az 1.4, kombiból inkább 1.6 . Az 1.4-esek 90 lóerősek, a 16-szelepes 1.6 pedig 100-105. Ezerhatosból előfordulhat 8-szelepes is. De ritka.

A felszereltség nekem nem teljesen tiszta. Azt tudom, hogy a Club elég szerény, van még Comfort, Elegance, Nyoj, Sport, CDX. Az utolsó három már elég jól

felszerelt, de az azonos elnevezésűek között is lehet különbség. Hirtelen megnéztem két Elegance-t, és egyikben sincs multikormány, meg első ködlámpa.

Nekem van. De lehet hogy a nagyobb motorral jár. Két légzsák tudtommal mindben van.

Hogy 1.4-1.6 ban van-e láncos vezérlés, és mi a motorkódja, azt nálam tapasztaltabbak biztos meg tudják mondani. Elég sokféle létezik.

Csak a Z14XEP-ben van lánc, a többiben nincs. (ezeket a motorokat ha van igazság 2005-től rakják a Classic II-be)

Link to comment
Megosztás:

Egy plusz kérdés: Olvastam, hogy vannak szériák, amiknek láncos meghajtása van. Valóban számít ez? És ha igen, ez melyik típus?

Köszönöm előre is!

Nekem is van egy plusz kérdésem:Mennyit szánsz rá?Ez itt a lényeg!

Minden 1,6-os motor szíjas,itt kb 80 ezer km-enként szíj+vezérléscsere ajánlott.

A láncos motoroknál ez csak akkor,ha már hangja van-csörög- a lánc.

Átlagos használónak szerintem elég az 1,4.Meg kevesebbet is fogyaszt,mint az 1,6.

Ha van elég suska akkor szvsz 1,4 twinportot vegyél,motorkód Z14XEP.

Minden kiszemelt autót tüzetesen ,hozzáértő szerelővel megnézni-kipróbálni!

2 eredeti kulcs -szervízkönyv lehetőleg!

Link to comment
Megosztás:

Az a napi 60 km durván annyi, mint nekem, tehát évi 20-25e.

Szíjasnál 3-4 évente lenne esedékes a vezérlés csere. Ki lehet bírni.

Én is 1.6-ost szerettem volna, de sürgős volt a csere, és hát 1.4-ből jóval nagyobb a választék.

De nem panaszkodom, teszi a dolgát ez is.

Caravánhoz viszont 1.6 ajánlott (szerintem).

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Igazán nagyon köszönöm mindenki véleményét! Ezekből már nagyon jól tudok építkezni.

A javaslataitokra alapozva nézek körül tovább. :D

Motorkódot miből tudok leszűrni? Bemondásból ill. forgalmiból/törzskönyből? Esetleg ez egy szériajellemző?

Van amelyiket "illik" elkerülni?

(Egyébként bűvös 1M a határ. B))

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Igazán nagyon köszönöm mindenki véleményét! Ezekből már nagyon jól tudok építkezni.

A javaslataitokra alapozva nézek körül tovább. :D

Motorkódot miből tudok leszűrni? Bemondásból ill. forgalmiból/törzskönyből? Esetleg ez egy szériajellemző?

Van amelyiket "illik" elkerülni?

(Egyébként bűvös 1M a határ. B))

Igen, forgalmi/motorszámból tudod megállapítani :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már 1M a határ, ilyesmi nem érdekel? :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...e_coupe-4716050

Szervusztok!

Igazán nagyon köszönöm mindenki véleményét! Ezekből már nagyon jól tudok építkezni.

A javaslataitokra alapozva nézek körül tovább. :)

Motorkódot miből tudok leszűrni? Bemondásból ill. forgalmiból/törzskönyből? Esetleg ez egy szériajellemző?

Van amelyiket "illik" elkerülni?

(Egyébként bűvös 1M a határ. B))

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.