Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Mi volt benne??Miért cseréled?

Eddig -szervizkönyvet nézve- mindig 10w-s olaj volt benne. Sőt, amikor gariban megcsinálták az autót, a márkaszerviz ismét azt tett bele (mint előtte mindig, két egymástól 130km-re lévő szervizről van szó).

Március környékén én Magnatec C3 5w40-et tettem bele, azóta valami mintha nem úgy szólna (eddig kb ~1400km van ebben az olajban). Ma reggel mégsem tudott a szerviz ránézni, talán du, ígérték hogy visszahívnak... Kíváncsi vagyok h ők mint mondanak a hangjára...

Link to comment
Megosztás:

Eddig -szervizkönyvet nézve- mindig 10w-s olaj volt benne. Sőt, amikor gariban megcsinálták az autót, a márkaszerviz ismét azt tett bele (mint előtte mindig, két egymástól 130km-re lévő szervizről van szó).

Március környékén én Magnatec C3 5w40-et tettem bele, azóta valami mintha nem úgy szólna (eddig kb ~1400km van ebben az olajban). Ma reggel mégsem tudott a szerviz ránézni, talán du, ígérték hogy visszahívnak... Kíváncsi vagyok h ők mint mondanak a hangjára...

Többek is mondták,hogy amikor 10W-ről váltottak 5W-re hangosabb lett a motor <_<

Én is februárban cseréltem 10W-40-ről (Shell Helix) 5W-40-re(Mobil 3000)de nem vettem észre hogy hangosabb lenne

Eddig ebből sem fogyott semmi(2000km)a Helixből is csak 3dl hiányzott 10 ezer után

Megelőzve Mantec kollegát ebbe a motorba még nem kell dexos-2 :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Többek is mondták,hogy amikor 10W-ről váltottak 5W-re hangosabb lett a motor <_<

Én is februárban cseréltem 10W-40-ről (Shell Helix) 5W-40-re(Mobil 3000)de nem vettem észre hogy hangosabb lenne

Eddig ebből sem fogyott semmi(2000km)a Helixből is csak 3dl hiányzott 10 ezer után

Megelőzve Mantec kollegát ebbe a motorba még nem kell dexos-2 :icon1:

Az X16SZR még a kiforrott 8 szelepes nem? Csak mert az az egy más világ a 16v-hez képest rengeteg mindenben, biztosan másként reagál a két különböző konstrukció sok mindenre (ugyebár a 16v lényegesen nyűgösebb). Pl. hűtésben -egy másik topiban erről beszélgettünk- anno az én 8 szelepes Astra-m is 90-nél kapcsolt és pont ua viselkedett mint amit leírtál ott. De ez az autó nem így viselkedik ebben (sem).

Egyébként nem hangosabb lett, én mintha néha hallanék egy tompa/halk kerepelő hangot (amikor visszaesik a fordulat üresben ill. reggel az első 40 méteren. Most jöttem a szervizből, ők viszont nem hallottak semmi rendelleneset, szerintük nem csak a korához képest jó a hangja hanem általánosságban is. Hozzá kell tenni, hogy ma mentem elég sokat a kocsival, így ők egy forró motort hallgattak forró olajjal a bendőjében. Ez is (olajhőmérséklet-hideg/meleg motor hangja/viselkedése) egy lehetséges differencia szerintük, ill. a 10w azért szerintük is jobb néhány szempontból, de van néhány másik szempont ami alapján 5w... Mondta a srác (anno ő foglakozott kocsival, megismert, anno is jót beszélgettünk), hogy:

1, amíg ő nem hallja, addig passzol;

2, lehet hogy igazából hidegen hallok valamit de ha elmúlik és nincs semmi de semmi más hiba akkor nincs gáz;

3, ha megint hallom vagy netán többször vagy erősebben, akkor ugorjak ki hozzájuk és ránéznek.

(Egy pasas egy J-s rendszámú 1.4 twinportot hozott nekik épp, ő is ott állt a háttérben amíg "játszadoztunk" a motorral, és mondta hogy ő nagyon örülne annak ha ilyen hangja lenne az övének...) Szóval nem lettem okosabb, sokkal. Azonban a szerelő szerint is elgondolkodtató egy 10w-s szintetikus olaj...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Az X16SZR még a kiforrott 8 szelepes nem? Csak mert az az egy más világ a 16v-hez képest rengeteg mindenben, biztosan másként reagál a két különböző konstrukció sok mindenre (ugyebár a 16v lényegesen nyűgösebb). Pl. hűtésben -egy másik topiban erről beszélgettünk- anno az én 8 szelepes Astra-m is 90-nél kapcsolt és pont ua viselkedett mint amit leírtál ott. De ez az autó nem így viselkedik ebben (sem).

Egyébként nem hangosabb lett, én mintha néha hallanék egy tompa/halk kerepelő hangot (amikor visszaesik a fordulat üresben ill. reggel az első 40 méteren. Most jöttem a szervizből, ők viszont nem hallottak semmi rendelleneset, szerintük nem csak a korához képest jó a hangja hanem általánosságban is. Hozzá kell tenni, hogy ma mentem elég sokat a kocsival, így ők egy forró motort hallgattak forró olajjal a bendőjében. Ez is (olajhőmérséklet-hideg/meleg motor hangja/viselkedése) egy lehetséges differencia szerintük, ill. a 10w azért szerintük is jobb néhány szempontból, de van néhány másik szempont ami alapján 5w... Mondta a srác (anno ő foglakozott kocsival, megismert, anno is jót beszélgettünk), hogy:

1, amíg ő nem hallja, addig passzol;

2, lehet hogy igazából hidegen hallok valamit de ha elmúlik és nincs semmi de semmi más hiba akkor nincs gáz;

3, ha megint hallom vagy netán többször vagy erősebben, akkor ugorjak ki hozzájuk és ránéznek.

(Egy pasas egy J-s rendszámú 1.4 twinportot hozott nekik épp, ő is ott állt a háttérben amíg "játszadoztunk" a motorral, és mondta hogy ő nagyon örülne annak ha ilyen hangja lenne az övének...) Szóval nem lettem okosabb, sokkal. Azonban a szerelő szerint is elgondolkodtató egy 10w-s szintetikus olaj...

Igen az.Mikor megvettem kicsit féltem tőle milyen lesz ebben a kaszniban,de a közel 3 év alatt nagyon megszerettem :icon13: ,nem cserélném el 16V -re

Link to comment
Megosztás:

T pszaby!

A Castrol Magnatec Diesel 5W-40, Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 semmilyen a GM (Opel) olajkövetelményt nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanevén forgalmazott, aktuális GM követelményt (GM dexos2) teljesítő motorolajok:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30,

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

Link to comment
Megosztás:

Igen az.Mikor megvettem kicsit féltem tőle milyen lesz ebben a kaszniban,de a közel 3 év alatt nagyon megszerettem :icon13: ,nem cserélném el 16V -re

Tekintettel arra, hogy nekem volt már 8 szelepes és most 16 szelepes 1.6 van, így azért ki merek jelenti egy-két dolgot. A 8v kevésbé szervizigényes, olcsóbb fenntartani , kevésbé kényes/hisztis. Viszont kevésbé kulturált viselkedésű, hangosabb, többet fogyaszt és cserébe alul marad menetdinamikában. De ez összességében így is van rendben, elvégre joggal várható el egy újabb konstrukciótól hogy pozitívan változzon. A tartósság már más kérdés, minél modernebb egy autó, annál többet tud, de a tartóssággal (kényességgel) fordítottan arányos. Sajnos...

Én 8 szelepes G-t kerestem anno, de nem igazán volt (van) választék, így 16v lett. Eddig -még?- nem bántam meg, sőt... Majd egyszer összefutunk valahol a városban azt kipróbálod a 16v-t (bár az asszonykámon kívül nem igazán engedem át a kocsim senkinek -neki is korlátozottan, de majd meglátjuk)... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tekintettel arra, hogy nekem volt már 8 szelepes és most 16 szelepes 1.6 van, így azért ki merek jelenti egy-két dolgot. A 8v kevésbé szervizigényes, olcsóbb fenntartani , kevésbé kényes/hisztis. Viszont kevésbé kulturált viselkedésű, hangosabb, többet fogyaszt és cserébe alul marad menetdinamikában. De ez összességében így is van rendben, elvégre joggal várható el egy újabb konstrukciótól hogy pozitívan változzon. A tartósság már más kérdés, minél modernebb egy autó, annál többet tud, de a tartóssággal (kényességgel) fordítottan arányos. Sajnos...

Én 8 szelepes G-t kerestem anno, de nem igazán volt (van) választék, így 16v lett. Eddig -még?- nem bántam meg, sőt... Majd egyszer összefutunk valahol a városban azt kipróbálod a 16v-t (bár az asszonykámon kívül nem igazán engedem át a kocsim senkinek -neki is korlátozottan, de majd meglátjuk)... :icon1:

Na ez az ami nekem sokat nyom a latba.A karakterisztikáját is szeretem mivel alsó fordulatokon sem gyenge,mint a 16V-sek általában.A fogyasztása igen az több lehet,de van itt olyan kolléga akinek 5,5l-el is elmegy ez a motor,nálam 6,5-11l között van

Amúgy mentem már 1.4 és 1.6 16V-el is,a kisebbiket nem éreztem erősebbnek csak ha jól kipörgettem,az 1.6 viszont tényleg érezhetően jobban ment már kisebb fordulatról is :icon1:

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... 8 szelepes ..."

Elmúlt, mint a karburátor, diagonál gumiabroncs, dinamó.

T Mantec!

"... karburátor..."

El vagy tévedve kissé! (mint mindig, mert csak a gyártói előírások, ha nem akkor gyorsan darabokra hullik a motor. :D )

Link to comment
Megosztás:

T pszaby!

A Castrol Magnatec Diesel 5W-40, Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 semmilyen a GM (Opel) olajkövetelményt nem teljesít. Ezért GM (Opel) motorba nem való.

A BP konszern Castrol márkanevén forgalmazott, aktuális GM követelményt (GM dexos2) teljesítő motorolajok:

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30,

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40,

Castrol Magnatec C3 5W-40.

A felfrissített Edge-kínálattal bővültek a gyártói jóváhagyások is a Castrolnál. Ha jól tudom, az USA-ban már régóta Titanium néven fut, de ez nem biztos és nem is lényeges. Szerintem pontosan ugyanarról az olajról van szó, mint az előző Edge (az is kitűnő olaj volt), csak új név, csomagolás, marketing, stb. Ha szerencsénk van, akkor nem egy gazdaságosabb és/vagy kevésbé minőséges gyártási folyamat eredménye az új sorozat, sajnos nagyon jellemző ez manapság (új termék magasabb áron, olcsóbb előállítási költséggel, ami még nagyobb hasznot hoz).

Érdekes, hogy a 10W60 BMW-nek készült Edge-t leszámítva pont az 5W30 az, amelyik nem kapta meg a dexos2 minősítést, pedig a dexos2 szerint az optimális választás pont az 5W30.

Minden esetre egészen biztos vagyok, hogy mind a 3 Edge kiváló választás Z14XEP esetén. Külön szimpatikus a 0W30, de a 0W40 is ideális lehet. Utóbbi kitűnő alternatíva lehet a Mobil1 ESP 0W40-nek. Jó lenne megtudni, hogy vajon az Edge is PAO?

Árakat még nem nagyon találtam, de pl. a lavina.hu kínálatában már megjelent a Castrol Edge Titanium Fst 5W-40, és a 4 literes 9 818 Ft, ami szerintem nagyon jó ár, és ennél biztos, hogy még olcsóbban lesz kapható. Nagyon várom a többi árakat is.

Szerk: közben meg lett az 0W30 ára is, 4L 12 000 Ft, ami nagyon jó ár szintén!

Módosítva : kukori
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... 8 szelepes ..."

Elmúlt, mint a karburátor, diagonál gumiabroncs, dinamó.

T mantec!

Azért nem annyira szabad régmúltról beszélni (mint pl a karburátor vagy diagonál és dinamó esetében). Ha emlékeim nem csalnak, akkor pl az Octavia 2011-ben rendelhető volt 8 szelepes VW motorral, de pl az előző generációs Dacia Sandero/Logan is kapható volt a jó öreg nyolcszelepessel 2012-ig...

Link to comment
Megosztás:

Na ez az ami nekem sokat nyom a latba.A karakterisztikáját is szeretem mivel alsó fordulatokon sem gyenge,mint a 16V-sek általában.A fogyasztása igen az több lehet,de van itt olyan kolléga akinek 5,5l-el is elmegy ez a motor,nálam 6,5-11l között van

Amúgy mentem már 1.4 és 1.6 16V-el is,a kisebbiket nem éreztem erősebbnek csak ha jól kipörgettem,az 1.6 viszont tényleg érezhetően jobban ment már kisebb fordulatról is :icon1:

A 16v alsó fordulatszám-tartományban gyengébb mint a 8v??? Ez nekem új... Nem tudom hogy a nagy számok könyve erről mint mond, azonban a mi családunkban egyszerre szolgált anno A Vectra 1.6 (8v, c16nz, 1994) és egy 1998-as B Vectra 1.6 16v. Ég és föld volt a két verda. Nagyon ment minden tartományban a 16 szelepes Ecotec az előző generációs mocihoz viszonyítva.

Link to comment
Megosztás:

Biztos volt már régebben is szó erről és sokan ismeritek már, de szerintem az egyik legjobb és legteljesebb összefoglaló. Érdemes elolvasni, nagyon tanulságos és informatív. Az oly sok old school szerelő és szakember által bevett régi beidegződések és nagy igazságok még viccesebbek, ha átrágtuk magunkat ezen a két részen.

http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg.html

http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-oil-viszkozitas-mazda-0w-5w-10w.html

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem mérleg, hanem régi tömegmérték még a Monarchia idejéből, asszem a font (ez is a tömegmérték, nem az angol pénznem) harmincad része ha jól rémlik. A mondás pedig onnan ered hogy ami többet nyom a latban, annak nagyobb a súlya, átvitt értelemben a jelentősége.

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

"... 8 szelepes ..."

Elmúlt, mint a karburátor, diagonál gumiabroncs, dinamó.

Én gyakran eljátszom a gondolattal, hogy kéne venni egy régi autót, pl. egy A Mantát karburátorral, megszakítós gyújtással, és szépen felújítani. Egy csomó bosszúságtól megkímélném magam.
Link to comment
Megosztás:

Én gyakran eljátszom a gondolattal, hogy kéne venni egy régi autót, pl. egy A Mantát karburátorral, megszakítós gyújtással, és szépen felújítani. Egy csomó bosszúságtól megkímélném magam.

Ha lenne pénzem, meg garázsom pluszban, akkor nekem egy w124 a szívem csücske. Az sem egy mai csirke, de ha minden adott lenne (pénz, szerelő, idő, Tibi csoki), akkor belevágnék. Sokkal jobban a szívemhez nőne, mint (szinte) bármelyik mai verda.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.