Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Szerintetek ez megfelelő olaj a 2.0 dizelembe?

http://www.vatera.hu/opel_gm_gyari_olaj_10..._162028160.html

Csak azért kérdem mert árban teljesen a zsebemhez igazodik......csak nehogy több károm legyen belőle...:lol:

Az olaj típusa jó 200k-s km-nél.Viszont túl olcsó az az olaj... Ha postaköltséggel együtt számolod, akkor viszont, annyiért bárhol tudsz venni. sőt plusz 1500-ért már bármelyik opel szervízbe, talán a 4+-os programba "belefér" és akkor olajszűrő is belemegy és akár "gyógypillantást" is vetnek az autóra... Bár mindjárt jönnek a többiek válasza és megerősítenek.. vagy nem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én maradok a Metánál.

Anno (4 éve) a c14nz-ből mikor kiengedtem a GM-et, mintha valami beteg kanca engedte volna el magát olyan lötyi folyót ki,

a (leengedés előtt) a moci hangjáról már nem is beszélve. Igaz volt vagy 300 ezer km felett a mociba 8-O

Ezután mikor beleraktam a Metát, a hangja lényegesen megváltozott. Persze ette az olajat, mivel hát jó pár km-et lerotyogott már a moci,

de nekem nem volt ok a GM.

Most is a Metát használom a Y20DTH-ba, és szerintem abban is okésan müxik, pedig aztán a turbóra vigyázni kell ám ;-)

Megjön a jó idő rászánom magam és lecserélem. Szintén ezt rakok bele, de most kiegészítem valami fém nemesítő adalékkal.

Ezt nem a Gabi miatt írtam le!

Most így gondolkodom, aztán ha sikerül megváltoztatnia ezt valakinek, hát rajta... Mindenre nyitott vagyok :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hello

Z14XEp motorba milyen motorolajat célszerű rakni?

Az opelszerviz a saját 10W-40-es olajat ajánlgatja hozzá.

Ez a kopottságtól is függ (az enyémbe pl ez megy, 150E km-rel)

De a hasznos tanácsok között fenn ez össze van jól szedegetve, mert már annyiszor tárgyaltuk itt, h meguntuk és csináltunk belőle hasznos topikot :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello

Z14XEp motorba milyen motorolajat célszerű rakni?

Az opelszerviz a saját 10W-40-es olajat ajánlgatja hozzá.

Hello

Nekem ugyan ez a motorkód van.Én GM 5w-30 olajat rakatok bele a szervizben.46000km van a motorban és eddig semmi bajom nincs vele.15000-ként cseréltetem le és eddig nem evet belőle egy cseppet sem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, h menet közben egyszer csak a kormányzás nagyon nehéz lett, elég komoly erőt kell kifejteni h eltudjam fordítani a kormányt.

Ez lehet a szervó olajtól? Esetleg? kevés lwnne benne? 98-s Astra G, 16 szelepes, ferdehátú.

Más hibajelenség nincs?Töltés van?Visszaolvastam a keresésben és úgy láttam,hogy

a legtöbb esetben a szervóhiba a generátorral együtt jár párban!Mivel elektrohidraulikus

a szervókormányunk!

Link to comment
Megosztás:

Más hibajelenség nincs?Töltés van?Visszaolvastam a keresésben és úgy láttam,hogy

a legtöbb esetben a szervóhiba a generátorral együtt jár párban!Mivel elektrohidraulikus

a szervókormányunk!

Viszont a kormányszervo hidraulika része meg tudtommal a kuplunggal közös (miután az meg nem bowdenes hanem hidraulikus), úgyhogy ha olajhiány lenne akkor nehézkesebb lenne a sebességváltás is, nem?

Link to comment
Megosztás:

Viszont a kormányszervo hidraulika része meg tudtommal a kuplunggal közös (miután az meg nem bowdenes hanem hidraulikus), úgyhogy ha olajhiány lenne akkor nehézkesebb lenne a sebességváltás is, nem?

Akinek eddig volt ilyen kormányszervós-generátoros-töltéses hibája az nem említette,hogy

a kuplungolás is nehezebb lett volna!Zsoma79 sem írta. :)

Link to comment
Megosztás:

Akinek eddig volt ilyen kormányszervós-generátoros-töltéses hibája az nem említette,hogy

a kuplungolás is nehezebb lett volna!Zsoma79 sem írta. :)

..de nem ám!!

Nekem már kétszer is elszállt a generátorom és a szervón meg a töltésen kívül minden működött.

Link to comment
Megosztás:

:) A kormányzás elektrohidraulikus, míg a kuplung csak "simán" hidraulikus.

Így van, írtam is hogy ha olajhiány miatt akadozik a szervórásegítés, akkor lehet gond a kuplunggal is. A generátorhibának nincs hatása a szervóolaj szintjére, viszont a kormányzást ez is tudja befolyásolni.

Link to comment
Megosztás:

Így van, írtam is hogy ha olajhiány miatt akadozik a szervórásegítés, akkor lehet gond a kuplunggal is. A generátorhibának nincs hatása a szervóolaj szintjére, viszont a kormányzást ez is tudja befolyásolni.

Óh, hogy milyen árnyaltan fogalmazol! ;) :) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.