Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

47 perce, tgabika76 írta:

T mantec!

"...dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolaj való..."

Ez így igaz! Csak éppen a te térítő jellegű hozzászólásaidból az jön le hogy mindenki aki nem dexos2-t használ, az gonosz bűnöző, holott ki kéne végre mondani hogy bár valóban előbb említett előírás az ajánlott, sehol nincs rá bizonyíték hogy aki nem olyat használ, az idő előtt tönkre fogja tenni a motort emiatt!

A dexos2 egy javaslat/ajánás, nem pedig követelmény. A követelmények be nem tartását szankcionálni szokták, az Opel pedig nem büntet ha nem az előírásnak megfelelő motorolajat használják.

Ez így szerintem nem igaz. Szerintem büntet a garancia megszüntetésével...

Persze ez csak új autókra igaz. Illetve akkor, ha kiderül.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, flali írta:
7 órája, Janó32 írta:

Én nem akarok szájkaratéba belemenni, meg szítani a tüzet, csak egy gondolat: de mi lesz ha 2020-ban is meglesz még ez az autóm (esélyes, ha ki nem hullik alólam addig), és mondjuk akkora dexos3 lesz már? Akkor abban a tudatban kell élnem, hogy ha nem akarom hogy a motor szétessen, akkor immáron 2020-tól csillagpor kell a GM motorba, akkor az én autóm már látott mindent: GM-LL-A-025 ment bele az első 10 évig (helytelenül, mert csak az első 7,5 évig volt használható ehhez a motorhoz), de ez már 2010-től nem volt jó, aztán nyomattam bele a dexos2 kenőanyagot 2020-ig, de most meg csillagport kell szereznem mert már a dexos2 s jó bele... Csak tudjon lépést tartani ezekkel a csoda anyagokkal a közel 20 éves motorkonstrukció...

Ugyanezért, illetve hasonló gondolatmenetért én már egyszer le lettem hurrogva..

Pedig nyilvánvaló, hogy nem lehet visszamenőleg hatálya valamilyen minősítésnek. 

Igazából abban/ebben a "vitában" csak a tényeket nem vagyok/voltatok hajlandóak megérteni. :)

Nem okoznál/okoztál gondot a GM-LL... olajjal... DE: olyan nem létezik már 2016-ban. Nincsen! Csak dexos2  és nem dexos2 kapható. Ilyen végtelenül egyszerű a képlet :)

És ismétlem önmagam. Nem kardoskodni akarok egyik mellett sem. Nem azt mondom, egyik jó másik nem jó.

Azt mondom, az egyik létezik, a másik nem. A GM-LL... olajakat se öntötték ki a dexos2 megjelenésével... Felhasználták. De olyan már nincs. 

 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, outsider írta:

Ez így szerintem nem igaz. Szerintem büntet a garancia megszüntetésével...

Persze ez csak új autókra igaz. Illetve akkor, ha kiderül.

Könyörgőm G Astrákrol (motor) beszélünk, 2010 óta nem "gyártcsák" Milyen garancia? 2006-2010 között GM 10W-40 tettek bele garanciába. Mi meg szájkaratézunk a dexos 2-vel. Ugyanmár...

Módosítva : flali
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

6 órája, marton.csaba2 írta:

T Janó32!

Értem, hogy neked fáj a műszaki technológiai fejlődés.

Te szédülhetsz, de a föld forog tovább.

Érzed hogy vesztésre állsz csillagvirágszirom? :hehe: E heti kérdésünk: mennyit tud fejlődni ( mint technika) egy adott autó miután elkészült?  Elmondom egyszerűbben: van egy zseblámpám szén-cink elemhez készült, ilyeneket már nem gyártanak, teszek bele újratölthető nikkel-metálhibridet. Mert a technika fejlődött és most már ezt használják. De ha találok a padláson egy kupac régi elemet vajon belerakhatom?  Bonyolult, virágszálam? A zseblámpa-autó ugyanaz, az elem-olaj meg változik, de mindkettőhöz jó a régi is. Nem az? Bizonyítsd be! Tényekkel, vizsgálati eredménnyel, vagy egy képpel ahol koszos a kezed, mert olajat cseréltél.  Na erre mit mondasz ctrl-c ctrl-v bajnokom? 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

1 óra, flali írta:

Könyörgőm G Astrákrol (motor) beszélünk, 2010 óta nem "gyártcsák" Milyen garancia? 2006-2010 között GM 10W-40 tettek bele garanciába. Mi meg szájkaratézunk a dexos 2-vel. Ugyanmár...

Ember. Te rendszeresen elveszel a sorok között :)

Olvasd végig még egyszer amit írtam (a megfelelő hozzászólást). Ennél többet már nem tudok mondani.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

Igazából abban/ebben a "vitában" csak a tényeket nem vagyok/voltatok hajlandóak megérteni. :)

Nem okoznál/okoztál gondot a GM-LL... olajjal... DE: olyan nem létezik már 2016-ban. Nincsen! Csak dexos2  és nem dexos2 kapható. Ilyen végtelenül egyszerű a képlet :)

És ismétlem önmagam. Nem kardoskodni akarok egyik mellett sem. Nem azt mondom, egyik jó másik nem jó.

Azt mondom, az egyik létezik, a másik nem. A GM-LL... olajakat se öntötték ki a dexos2 megjelenésével... Felhasználták. De olyan már nincs. 

 

Hányan látogatjuk ezt a topicot? Legyen mondjuk 20 aktív (folyamatosan fórumozó) tag. Ebből x dexos2 kenőanyagot használ. Oké. De mi van szerinted a többi Astra G-vel és a tulajdonosaival? Szerinted tudnak erről a dexos2 dologról (szerintem nagy részüknek a GM-LL-... sem mondana sokat)? Mégis mennyi G Astra jön-megy az utakon... Én ezért nem akarok ezen az egész olaj dolgon lovagolni... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

45 perce, Janó32 írta:

Hányan látogatjuk ezt a topicot? Legyen mondjuk 20 aktív (folyamatosan fórumozó) tag. Ebből x dexos2 kenőanyagot használ. Oké. De mi van szerinted a többi Astra G-vel és a tulajdonosaival? Szerinted tudnak erről a dexos2 dologról (szerintem nagy részüknek a GM-LL-... sem mondana sokat)? Mégis mennyi G Astra jön-megy az utakon... Én ezért nem akarok ezen az egész olaj dolgon lovagolni... 

Kolléganőmnek volt egy 1.2-es kollégámnak meg egy 1.4-es G astrája.A szerelőjük 10W-40 et rakott bele nekik mindig.Az egyik eladta a másiknak ellopták.Semmi bajuk nem lett a nem belevaló olajtól :) 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Hányan látogatjuk ezt a topicot? Legyen mondjuk 20 aktív (folyamatosan fórumozó) tag. Ebből x dexos2 kenőanyagot használ. Oké. De mi van szerinted a többi Astra G-vel és a tulajdonosaival? Szerinted tudnak erről a dexos2 dologról (szerintem nagy részüknek a GM-LL-... sem mondana sokat)? Mégis mennyi G Astra jön-megy az utakon... Én ezért nem akarok ezen az egész olaj dolgon lovagolni... 

Nem tudnak róla, megveszik amit a pénztárcájuk enged , amit a szerelő beletesz, vagy amire rá van írva hogy motorolaj, benzines autóba, a viszkozitás passzoljon ( többnyire) és mennek az autóval 100-200-300-400 ezer kilométert gond nélkül. Ó a boldog tudatlanság.:-) Nekik bezzeg nem fáj a fejük hogy az autójuk egyszer majd tönkre fog menni a hanyagságuk miatt.:hehe: Meg még azt is elárulom hogy itt sem lenne ilyen dexos őrület, ha olajnyomi barátunk nem bolondított volna meg mindenkit akit tudott. Persze nem baj ha valakit ilyen szinten érdekel a dolog, még saját topicja is volt neki, csak nem bírt viselkedni, meg felrúgta a szabályokat. De ha megkér rá, és megígéri hogy jól viselkedik ( és a modik is hozzájárulnak) nyitok neki egy saját topicot. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, Janó32 said:

Köszönöm a topic szempontjából (is) totál hasztalan hozzászólásod! Te hiszel amiben szeretnél, válljék egészségedre! 

És valóban mi az Isten változott az én autómban az elmúlt 15 évben? Lecsökkentek az illesztések? Hagyjuk már ezt a Dexos marketing rizsát.

Semmi értelme. Kamu az egész Dexos. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, llaci89 írta:

Sziasztok. Szerintetek honnan folyhat az olaj. Kipufogo leömlö tetején láttom. Vhol fennt a burkolat alatt. Az olajsapka az jó zár. 

Astra g z14xe 2002   1.4

 

4 órája, zotya975 írta:

Szelepfedél tömítés, kartergázcső.....

Vagy ha most volt olajcseréd, a véletlenül mellé öntött olaj is ott folyhat le.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Egy kis gyakorlati szösszenet:

Olajcsere megtörtént. Castrol Magnatec 5w40-et váltott Eneos Premium Hyper 5w30, Mahle szűrővel.

Castrollal már veszettül csattogtak a hidrotőkéim, melegen is. KB. 8000 km. alatt 2dl. fogyhatott belőle.

Csere után ez megszűnt, rendkívül szép, csendes lett a motor, ami leginkább fordulaton, menet közben vehető észre.

131.000-ig gyári 5w30-as olajjal, 168.00-ig pedig három ciklust 10w40-es kenőanyaggal járt. Utóbbiból egyszer 22.000km-t sikerült lefuttatni vele.

Most 181.000 km van az autóban. Olajteknőt levéve, minimális kosz volt található benne. 170.000-nél motoröblítőt használtam, talán ez is hozzájárult a viszonylagos tisztasághoz. 

Remélem így marad minden, most felhőtlen öröm az autózás. :)

A habosodásra, illetve a ciklus alatti tapasztalatokra (fogyás, hidrotőke csattogás, stb) még kíváncsi vagyok.

Optimistán tekintünk előre. :)

+1: tavaly decemberről maradt egy literes, bontatlan titanium fst 5w40-es, filtershopról rendelt olajam. Ha valakinek esetleg bevált és igényt tartana rá, annak szívesen odaadom, ellenérték nélkül.

Ugyanitt nem hibátlan, de használható Zanussi hűtőszekrény is elvihető, jelképes összegért. :)

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 15. at 0:09, Cs. Zoltán írta:

Egy kis gyakorlati szösszenet:

Olajcsere megtörtént. Castrol Magnatec 5w40-et váltott Eneos Premium Hyper 5w30, Mahle szűrővel.

Castrollal már veszettül csattogtak a hidrotőkéim, melegen is. KB. 8000 km. alatt 2dl. fogyhatott belőle.

Csere után ez megszűnt, rendkívül szép, csendes lett a motor, ami leginkább fordulaton, menet közben vehető észre.

131.000-ig gyári 5w30-as olajjal, 168.00-ig pedig három ciklust 10w40-es kenőanyaggal járt. Utóbbiból egyszer 22.000km-t sikerült lefuttatni vele.

Most 181.000 km van az autóban. Olajteknőt levéve, minimális kosz volt található benne. 170.000-nél motoröblítőt használtam, talán ez is hozzájárult a viszonylagos tisztasághoz. 

Remélem így marad minden, most felhőtlen öröm az autózás. :)

A habosodásra, illetve a ciklus alatti tapasztalatokra (fogyás, hidrotőke csattogás, stb) még kíváncsi vagyok.

Optimistán tekintünk előre. :)

+1: tavaly decemberről maradt egy literes, bontatlan titanium fst 5w40-es, filtershopról rendelt olajam. Ha valakinek esetleg bevált és igényt tartana rá, annak szívesen odaadom, ellenérték nélkül.

Ugyanitt nem hibátlan, de használható Zanussi hűtőszekrény is elvihető, jelképes összegért. :)

Nem igazán vált be nekem se a Castrol EDGE, úgyhogy most a lehetőségeket keresem. (8 hónap és kb 8e km után ismét előjött a hidegindításnál a furcsa hang...)

Ezt valaki használta már? Total Quartz Ineo MC3 5w40 , vagy Valvoline SynPower MST C3  5W-40

Amúgy itt a dexos 2, Opel GM-LL-B-025 stb... szabványok között vitatkozóknak. Van még ilyen....... Mobil Super 3000 x1 5W-40 (tudom, ez csak a gyártó saját ajánlása...)
http://olajshop.hu/mobil-super-3000-x1-5w-40-5-l

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, marton.csaba2 írta:

T KMilán!

"... Mobil Super 3000 x1 5W-40 ..."

Az említett olaj semmilyen GM benzines olajkövetelménnyel nem rendelkezik.

Ezért benzines GM motorba nem való.

T marton.csaba2!

"... Az említett olaj semmilyen GM benzines olajkövetelménnyel nem rendelkezik.

Ezért benzines GM motorba nem való. ... "

 

Kérdezte ezt valaki? XD Válogasson ezekből akkor, hátha megtalálja az Ön által elfogadottat. ;)

http://www.olajmarket.hu/specifikacio/gm-ll-a-025/

http://www.olajlicit.hu/specifikacio/gm-ll-b-025/

Egyébként itt az információ a saját honlapjukról:

"Mobil Super 3000 X1 is recommended by ExxonMobil for usein applications requiring: 5W-40
API CF
Opel GM-LL-B-025"

 

Röviden...az Ön hozzászólása számomra értéktelen. (mert nem ez volt a kérdés)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 13. at 21:31, kobraCode írta:

 

Vagy ha most volt olajcseréd, a véletlenül mellé öntött olaj is ott folyhat le.

Hello. A szelepfedéltömités cserés lenne akkor z14xe motornál a vezérlést is kell piszkalni vagy csak pár csavar tartja. Tudtok esetleg képeket küldeni

Kösz.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 15. at 0:09, Cs. Zoltán írta:

Egy kis gyakorlati szösszenet:

Olajcsere megtörtént. Castrol Magnatec 5w40-et váltott Eneos Premium Hyper 5w30, Mahle szűrővel.

Castrollal már veszettül csattogtak a hidrotőkéim, melegen is. KB. 8000 km. alatt 2dl. fogyhatott belőle.

Csere után ez megszűnt, rendkívül szép, csendes lett a motor, ami leginkább fordulaton, menet közben vehető észre.

131.000-ig gyári 5w30-as olajjal, 168.00-ig pedig három ciklust 10w40-es kenőanyaggal járt. Utóbbiból egyszer 22.000km-t sikerült lefuttatni vele.

Most 181.000 km van az autóban. Olajteknőt levéve, minimális kosz volt található benne. 170.000-nél motoröblítőt használtam, talán ez is hozzájárult a viszonylagos tisztasághoz. 

Remélem így marad minden, most felhőtlen öröm az autózás. :)

A habosodásra, illetve a ciklus alatti tapasztalatokra (fogyás, hidrotőke csattogás, stb) még kíváncsi vagyok.

Optimistán tekintünk előre. :)

+1: tavaly decemberről maradt egy literes, bontatlan titanium fst 5w40-es, filtershopról rendelt olajam. Ha valakinek esetleg bevált és igényt tartana rá, annak szívesen odaadom, ellenérték nélkül.

Ugyanitt nem hibátlan, de használható Zanussi hűtőszekrény is elvihető, jelképes összegért. :)

 

Érdekes, hogy milyen sokan pártoltok el a Castroltól...és egyre többen dicsérik az Eneost. Nekem most a Castrol Edge Titanium FST 5W40 van benne és legközelebb is ez kerül bele szerintem, én elégedett vagyok vele, nem hallok semmiféle csattogást. Két olajcsere közt fél liter pluszt kér, így pont elfogy a 4literes kanna:)

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

1 óra, peacetrang írta:

 

Érdekes, hogy milyen sokan pártoltok el a Castroltól...és egyre többen dicsérik az Eneost. Nekem most a Castrol Edge Titanium FST 5W40 van benne és legközelebb is ez kerül bele szerintem, én elégedett vagyok vele, nem hallok semmiféle csattogást. Két olajcsere közt fél liter pluszt kér, így pont elfogy a 4literes kanna:)

A Castrolról ugyan az terjedt el mint a GM-ről: hogy hamisítják.  Vizsgálat még nem készült róla, hogy akár csak egy motor is tönkrement volna az állítólagos hamis olajtól, de mivel az interneten sokan mondják, hát biztos igaz..:goofy: A tőkecsattogás meg attól van, hogy vagy visszaereszt a tőke, mert az alsó részében hibás a visszacsapó szelep, vagy kopott a fészke és elszökik mellette a nyomás. Mechanikai probléma, nem az olaj a rossz hanem a motor. Persze biztos meg lehet találni azt az olajat ami elfedi a gondot, de ettől még megmarad csak nem hallod. Ha az olajjal lenne gond akkor minden GM, Castrolos..stb motor csettegne. Ami jó abba bármit tehetsz, ami rossz ott lehet kísérletezni mitől hallgat el.

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

Én annyit tudok, hogy az előző, 300k-t futott motorban és a mostani 180k-t futottban is a Castrol Edge T.Fst betöltését követően ,  egy-két ezer km-el jött elő a csattogás. Előtte egyiknek sem volt melegen hangja.

Magnatec-kel szintúgy csattogott.

Ha Eneos-szal is rossz lesz, akkor tudom kétség nélkül a mechanikai részben keresni a hibát.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, marton.csaba2 írta:

T KMilán!

"... GM-LL-B-025 ..."

Az említett követelmény a GM dizel követelménye.

GM benzines motorba az említett követelményt teljesítő motorolaj nem való.

T marton.csaba2

Látom megint nem sikerült megérteni. :D

Ki beszélt itt dízel, vagy benzines szabványról? Senki! A történet csak arról szólt, hogy valaki felvetette , hogy GM-LL-A/B-025 .... szabványú előírásnak megfelelő olajat már nem lehet a boltokban kapni.

Mire én írtam, hogy de van még ilyen.... csak maga a gyártó "felelteti" meg annak, vagyis a gyártó saját ajánlása, miszerint a korábbi szabványnak megfelel. és igen, rá is van írva a dobozra, mint a gyártó saját ajánlása!

Történet lezárva részemről..... és nem kérek választ erre a posztra!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.