Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

10 órája, llaci89 írta:

Hello. A szelepfedéltömités cserés lenne akkor z14xe motornál a vezérlést is kell piszkalni vagy csak pár csavar tartja. Tudtok esetleg képeket küldeni

Kösz.

Mint laikus azt mondom nem kell a vezérlést babrálni csak "pár" csavar tartja. De talán jön valaki aki jobban ért hozzá és kiegészít.

Ennyit találtam róla: 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/224/2513/25768,25769/

https://cromax.hu/motor/hengerfej_es_alkatreszei/szelepfedel_tomites/szelepfedel_tomites_opel_32848

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, peacetrang írta:

 

Érdekes, hogy milyen sokan pártoltok el a Castroltól...és egyre többen dicsérik az Eneost. Nekem most a Castrol Edge Titanium FST 5W40 van benne és legközelebb is ez kerül bele szerintem, én elégedett vagyok vele, nem hallok semmiféle csattogást. Két olajcsere közt fél liter pluszt kér, így pont elfogy a 4literes kanna:)

Nekem is ez van benne mióta megvettem a kocsit.Mármint nem ugyanaz 10 ezrenként másik:) Nekem semmi bajom vele.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 17. at 22:12, Geopake írta:

Nekem is ez van benne mióta megvettem a kocsit.Mármint nem ugyanaz 10 ezrenként másik:) Nekem semmi bajom vele.

Ha gondolod, szívesen neked adok egy literes, bontatlan ilyet. Utántöltésre vettem, de nem használtam fel, mert idő előtt lecseréltem.

Legalább töltünk a szervódba is anyagot. :)

 

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, Cs. Zoltán írta:

Ha gondolod, szívesen neked adok egy literes, bontatlan ilyet. Utántöltésre vettem, de nem használtam fel, mert idő előtt lecseréltem.

Legalább töltünk a szervódba is anyagot. :)

 

Köszi. Tudtam én hogy a Gyöngyösiek jó fejek:) Vasárnap megyünk anyósékhoz úgyis.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 07. 29. at 14:47, csicsó írta:

Használ valaki Eneos premium Hyper 5W-40 -es motorolajat? Tudom nincs dexos2 minősítése...

A tapasztalatokra lennék kíváncsi,ha van vkinek,köszi

Már harmadik alkalommal került ez az x14xe motorkódú autómba és eddig ez vált be a legjobban. Téli hidegben sem csattognak a hidrotőkék első indításnál, 10.000 km alatt a maradék 0,5 liter amit után kell tölteni a 240.000 km-t futott motorba. Van dexos2 minősítése, ott van a flakonon. :)

Szerk.: Úgy látom sikerült egy 3 hónapos hozzászólásra reagálnom :confused:

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

17 perce, trassher írta:

Már harmadik alkalommal került ez az x14xe motorkódú autómba és eddig ez vált be a legjobban. Téli hidegben sem csattognak a hidrotőkék első indításnál, 10.000 km alatt a maradék 0,5 liter amit után kell tölteni a 240.000 km-t futott motorba. Van dexos2 minősítése, ott van a flakonon. :)

Szerk.: Úgy látom sikerült egy 3 hónapos hozzászólásra reagálnom :confused:

Nem baj, nekem hasznos volt, köszi. Eneos-t akarok én is a következő olajcserémnél.

Csak még előtte kíváncsi vagyok valamire, meg is kérdezem Mantec kollégát, mert valami szúrja a szemem, de nagyon.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 27. at 22:39, Geopake írta:

 

On 2016. 09. 28. at 3:54, marton.csaba2 írta:

T Geopake!

" ... Eneos ... dexos2 ..."
A gyártónak nincs Mo-on forgalomban GM dexos2 elfogadással rendelkező olaja.
Csak a gyártó nyilatkozik, azt is egy katalógusban, hogy szerinte 2 olaja teljesíti a követelményt.
A fellelhető termékeken meg vagy van, vagy nincs jelzés.
Műszaki (PDS) adatlap a termékekről nem érhető el.
 

 

On 2016. 10. 02. at 10:50, marton.csaba2 írta:

T Tom82!

"... milyen olajat ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

 

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Most akkor van az Eneos hyper 5w30-nak dexos2 minősítése vagy nincs? Mert az egyik hozzászólásodban cáfolod, hogy lenne, majd egy másikban 5 nappal később meg beleveszed a listádba.Vagy ez az egész  lista csak az adott gyártó nyilatkozatai alapján vannak minősítve dexos 2-re?

 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, trassher írta:

Már harmadik alkalommal került ez az x14xe motorkódú autómba és eddig ez vált be a legjobban. Téli hidegben sem csattognak a hidrotőkék első indításnál, 10.000 km alatt a maradék 0,5 liter amit után kell tölteni a 240.000 km-t futott motorba. Van dexos2 minősítése, ott van a flakonon. :)

Nekem az Eneos 5w30-ával érződnek egyre kevésbé csattogósnak a hidegindítások. Az eddig lefutott 2-300km jó tendenciát mutat. A többit majd meglátom...

Link to comment
Megosztás:

T jaygab!

Felhívom a figyelmet a szövegkörnyezeti különbségekre.

Az említett motorolajnak nincs gyártóművi elfogadása,
ellentétben ezekkel:
-https://mol.hu/hu/kenoanyag-es-autoapolas/autosok/motorolajok/mol-dynamic-gold-5w-30-szintetikus-motorolaj
-
http://www.mobil1.de/produkte/esp-0w-40-dexos-2-lizenziert.aspx?tabs=Spezifikationen#tabs
-http://www.fuchs-oil.hu/products-page/kozponti-termekek/felhasznalok-szerint/autosoknak-felhasznalok-szerint/titan-gt1-pro-flex-sae-5w-30/

Az Eneos-nál csak a kenőolaj gyártója nyilatkozik, hogy szerinte a terméke teljesíti a követelményt.

Az elfogadással rendelkező olajoknál felhívom a figyelmet az alábbi kifejezésekre:
- License No.:RB2B0107030
- Lizenznummer GB1A0917015
- dexos 2TM (GB2C0209075)

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Olvasgattam egy jó pár oldalt visszafelé a topikban, azonban csak még jobban összekavarodtam és nem tudok dönteni.

Így arra jutottam, hogy inkább leírom a motor olaj történetét (szervizkönyvből fogom másolni), így személyre szabottabban tudtok tanácsot adni. A szóban forgó autó egy 2006-os Z14XEP motoros G astra. 149.000km-es óraállásnál vettem a kocsit, szóval hogy előtte melyik szaki milyen olajat és miért azt tette bele már nem tudni és változtatni sem tudunk rajta, szóval azt gondolnám, hogy annak véleményezése már fölösleges. Azért írok ide, hogy a jelenlegi legjobbat hozzuk ki abból ami van.

21.934km -> 0W30 (2007. 03. 10, Opel Tormási)

33.492km -> 0W30 (2008. 03. 14, Opel Tormási)

48.768km ->0W30 (2009. 03.13, Opel Tormási)

77.063km ->10W40 (2010. 06. 24, pecsét alapján autószerelő mester)

92.022km -> 10W40 (2011. 02. 15, pecsét alapján autószerelő mester)

106.497km -> 5W40 (2012. 03. 01, független szerviz)

116.800km -> 5W40 (2012. 07. 04, független szerviz)

128.072km -> 10W40 (2013. 01. 07, független szerviz)

139.600km -> 10W40 (2013. 11. 14, független szerviz)

151.200km -> 5W30 ( 2015.05.14, független szerviz, ez már én voltam GM Dexos2)

 

Jelenleg 156.402km-t mutat a mutató. Amennyire értek a kocsikhoz informatikusként már időszerű a csere.

Milyen olajat töltsek bele?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Módosítva : ajtai.csaba
Link to comment
Megosztás:

42 perce, ajtai.csaba írta:

Szia!

Kibővítettem a hozzászólásom :) Természetesen a kérdés az az, hogy most milyen olajat tegyek/tetessek bele.

10w40-et semmiképpen. A dexos 2-t teljesítő olajok bármelyike megfelelhet. 

Nekem a Castrol nem vált be (szintén Z14XEP),  többeknek a Mobil Super 300Xe 5w30, nekem pedig az Eneos Premium Hyper 5w30 tűnik jó választásnak.

A GM 5w30-asról megoszlanak a vélemények, de ha olcsó megoldást keresel és nem volt problémád vele, az is tökéletes választás.

Link to comment
Megosztás:

T ajtai.csaba!

"... milyen olajat ..."

Az aktuális követelmény nem viszkozitási osztály (10W-40, 5W-30 ...), hanem az aktuális gyártóművi elfogadással (GM dexos2) rendelkező motorolaj.

Ezek közül - a korszerűbb alapolaj okán - a 0W-40, 0W-30 viszkozitási osztályba tartozók a legjobbak.

Név szerint:
- Mobil 1 ESP 0W-40,
- Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,
- Castrol Edge Titanium Fst 0W-30.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, marton.csaba2 írta:

T ajtai.csaba!

"... milyen olajat ..."

Az aktuális követelmény nem viszkozitási osztály (10W-40, 5W-30 ...), hanem az aktuális gyártóművi elfogadással (GM dexos2) rendelkező motorolaj.

Ezek közül - a korszerűbb alapolaj okán - a 0W-40, 0W-30 viszkozitási osztályba tartozók a legjobbak.

Név szerint:
- Mobil 1 ESP 0W-40,
- Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,
- Castrol Edge Titanium Fst 0W-30.

De nem is azt kérdezte,hogy milyen viszkozitásút tegyen bele

Link to comment
Megosztás:

9 órája, marton.csaba2 írta:

T jaygab!

Felhívom a figyelmet a szövegkörnyezeti különbségekre.

Az említett motorolajnak nincs gyártóművi elfogadása,
ellentétben ezekkel:
-https://mol.hu/hu/kenoanyag-es-autoapolas/autosok/motorolajok/mol-dynamic-gold-5w-30-szintetikus-motorolaj
-
http://www.mobil1.de/produkte/esp-0w-40-dexos-2-lizenziert.aspx?tabs=Spezifikationen#tabs
-http://www.fuchs-oil.hu/products-page/kozponti-termekek/felhasznalok-szerint/autosoknak-felhasznalok-szerint/titan-gt1-pro-flex-sae-5w-30/

Az Eneos-nál csak a kenőolaj gyártója nyilatkozik, hogy szerinte a terméke teljesíti a követelményt.

Az elfogadással rendelkező olajoknál felhívom a figyelmet az alábbi kifejezésekre:
- License No.:RB2B0107030
- Lizenznummer GB1A0917015
- dexos 2TM (GB2C0209075)

Akkor ez itt a vásárlók megtévesztése lenne amit a törvény büntet.

IMG_20161030_181422_www.kepfeltoltes.hu_

Link to comment
Megosztás:

2 órája, marton.csaba2 írta:

T trassher!

"... vásárlók megtévesztése ..."

Nem.

A gyártó nem azt állítja, hogy terméke rendelkezik elfogadással, csak hogy szerinte milyen teljesítményszintű az olaj.

Nem hazudik, csak nem írja le a teljes valóságot.

 

Magyarán megtéveszt. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, marton.csaba2 írta:

T trassher!

"... vásárlók megtévesztése ..."

Nem.

A gyártó nem azt állítja, hogy terméke rendelkezik elfogadással, csak hogy szerinte milyen teljesítményszintű az olaj.

Nem hazudik, csak nem írja le a teljes valóságot.

 

És ez most egészen pontosan mit jelent? Azért nem rendelkezik elfogadással, mert nem fogadják el, vagy mert nem is vizsgálták be hivatalosan ilyen szempontból? Gondolom ezt egy rakás pénzbe kerül bevizsgáltatni és el is bukhatják, ezért egyszerűbb maguknak megelőlegezni, hogy tudja a dexos 2-t.

És ha mégis bevizsgálják és nem teljesíti az előírást, akkor kapja a büntit, vagy csak ejnye-bejnye?

Vagy hogy működik ez?

Link to comment
Megosztás:

khm, egy gyors kérdésem lenne, mivel hamarosan esedékes az olajcsere. nézegettem, hol és mennyiért tudnék venni flakonos kiszerelést. ezek között mi lehet a különbség, ami indokolja a háromszoros árat?

http://www.olajmarket.hu/motorolajok/gm-opel-dexos-2-motor-oil-5w30-5l

http://www.bardiauto.hu/webshop/olajok-adalekok/meretoil_motorolaj/-OPE1942003

előbbi cég egyébként megbízható? úgy értem, azt adja, ami a flakonra van írva?

 

a másik, némileg teoretikusabb jellegű kérdés: márkaszervizbe vinném, a "milyen olajat használnak" kérdésre csak annyi derült ki, hogy "shell, dexos 2", de pontosabbat nem árult el a munkafelvevő, illetve nem is kérdeztem, a viszkozitás stimmelt. érdemes feszülni azon, hogy viszem mondjuk a fenti cégtől rendelt 5L-es flakont, vagy jó lehet a hordós shell? árban nincs különösebb difi, ha komplett olajcsere csomagot és a munkadíj+hozott olaj árát nézem.

 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Kishenceg írta:

khm, egy gyors kérdésem lenne, mivel hamarosan esedékes az olajcsere. nézegettem, hol és mennyiért tudnék venni flakonos kiszerelést. ezek között mi lehet a különbség, ami indokolja a háromszoros árat?

http://www.olajmarket.hu/motorolajok/gm-opel-dexos-2-motor-oil-5w30-5l

http://www.bardiauto.hu/webshop/olajok-adalekok/meretoil_motorolaj/-OPE1942003

előbbi cég egyébként megbízható? úgy értem, azt adja, ami a flakonra van írva?

 

a másik, némileg teoretikusabb jellegű kérdés: márkaszervizbe vinném, a "milyen olajat használnak" kérdésre csak annyi derült ki, hogy "shell, dexos 2", de pontosabbat nem árult el a munkafelvevő, illetve nem is kérdeztem, a viszkozitás stimmelt. érdemes feszülni azon, hogy viszem mondjuk a fenti cégtől rendelt 5L-es flakont, vagy jó lehet a hordós shell? árban nincs különösebb difi, ha komplett olajcsere csomagot és a munkadíj+hozott olaj árát nézem.

 

A válasz sokkal-sokkal komplexebb: 1, Azért annyi a Bárdinál, mert ők így gondolták ki. A Bárdi (Unix stb.) aszerint alakítja az árait, hogy ő jó nagy kedvezményt(?) ad a partnereinek, és ebből az árszintből lehet pofás (papíron pofás) kedvezményt adni, mert milyen jól hangzik hogy a partnereknek 40%-os kedvezmény... 2, Mi a garancia arra, hogy a Bárdiban kapható kenőanyagok flakonjában tényleg az van mint ami rá van írva? 3, Továbbmegyek: mi a garancia arra, hogy a márkaszervizes hordóban az a Shell kenőanyag van mint ami rá van írva? 4, Mi a garancia arra, hogy ha abban a hordóban tényleg az a Shell kenőanyag van, azt is teszik a kocsidba? Én innen rendelek sok autóhoz mindent már évek óta (kenőanyag, szűrők), eddig nem volt gond. https://the-filtershop.com/spl/505317/GMdexos2-minositett-motorolaj

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.