Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

7 órája, BAlazs_26 írta:

Sziasztok ..Mol Dynamic essence  5w40 olajal van valakinek valami tapasztalata?...ha esetleg nem megbizható akkor tudnátok másikat ajánlani? köszönöm ( motor amugy 1.6 8szelep)

Utántöltő olajnak használtam és akkor is csak Gold 5W-30-at. Nekem is kb. ennyi a tapasztalat. Tehát 1-2 dl-t / év

A korábban ajánlott Mobil Super 3000 XE 5W-30-at használom én is. Csendesebb, simább járás nekem is bevált, mint itt többeknek.

De vannak még olyanok is akik a Castrol valamely Dexox2-s jóváhagyással rendelkező olaját használják. Az is lehet alternatíva. Ha visszalapozol néhány oldalt, akkor lesznek listák a dexos minősítésű olajokról. Márka és beszerzési hely feltüntetésével.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, BAlazs_26 írta:

Sziasztok ..Mol Dynamic essence  5w40 olajal van valakinek valami tapasztalata?...ha esetleg nem megbizható akkor tudnátok másikat ajánlani? köszönöm ( motor amugy 1.6 8szelep)

Én ebbe a motorba Mobil 3000X1 5W-40-et használtam több perióduson keresztűl is:icon13:

Link to comment
Megosztás:

4 órája, bluemirage írta:

Utántöltő olajnak használtam és akkor is csak Gold 5W-30-at. Nekem is kb. ennyi a tapasztalat. Tehát 1-2 dl-t / év

A korábban ajánlott Mobil Super 3000 XE 5W-30-at használom én is. Csendesebb, simább járás nekem is bevált, mint itt többeknek.

De vannak még olyanok is akik a Castrol valamely Dexox2-s jóváhagyással rendelkező olaját használják. Az is lehet alternatíva. Ha visszalapozol néhány oldalt, akkor lesznek listák a dexos minősítésű olajokról. Márka és beszerzési hely feltüntetésével.

Szia!

Én is erre az olajra tervezem a következő cserét.

Megkérdezhetem, hogy van-e habos elegy az olajbetöltődön?

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Én is erre az olajra tervezem a következő cserét.

Megkérdezhetem, hogy van-e habos elegy az olajbetöltődön?

Nekem van ugyanezzel az olajjal,de sztem ez nem annyira olajfüggö

Rövid távok hidegüzemben ami okozza a capuccinot az olajbetöltőnél

 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Én is erre az olajra tervezem a következő cserét.

Megkérdezhetem, hogy van-e habos elegy az olajbetöltődön?

Reggel megnéztem és az van amire számítottam. Tehát az aláírásomban is szereplő kocsinál capuccinos, világosbarna vékony trutyi van az olajbeöntőn az a Mobilos XE 5W-30-as olajnál. Megjegyzem, hogy ugyanaz volt a GM-es olajnál is nálam. Én nem a hideg üzemre fogom, mert az nálam nincs. Egyhuzamban szinte sohasem megy 20 km-nél kevesebbet, bár ez télen már un. rel. hideg üzemnek is számíthat ilyen hidegben.

Az én tippem a víz... Nálam kb. 10000 km alatt elfogy 1 - 1,5 víz... 

A könnyen benzin kiszellőzik az olajból (magas hőmérsékleten párolog és a szellőztetőkön keresztül tud távozni). A víz nehezebben távozik a motortérből... én erre fogom.

Már csak azért is, mert más olajnál is volt ilyen nálam, és nyáron is (értsd nincs hideg üzemem a fentiek szerint).

Ha valaki tud valami tuti, hogy mi miatt fordulhat ez elő capuccino jelenség, az ossza meg.

Mivel ezzel az olajjal van a legfinomabb hangja a kocsinak, így nálam a következő cserére is ezt kapja. Elvileg GM által jóváhagyott olaj, a megfelelő viszkozitással, amitől szép hangja van a kocsinak. Olajfogyás nincs, de ennek oka lehet az is, hogy fogy a víz.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 25. at 18:19, Konkesz írta:

6 évig használtam Z17DTL-ben, 10.000 km-enként cseréltem, Mann Filter olajszűrővel.

Maximálisan meg voltam vele elégedve, nem evett semmit belőle, - legalábbis nívó szerint nem láttam -  viszont most kipróbáltam a Mobil 1 ESP 0W40-est.

Gyorsan felépült az olajnyomás, - adatlap szerint is nagyon jók a paraméterei - csendes , kultúrált járás jellemezte még hidegen / -10-13 fokon / is.

Szerintem benne van a TOP 3-ban.

 

:icon13:

Holnap megkapja, szintén Mann szűrővel, csak azt használok:) kíváncsi vagyok milyen lesz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, csicsó írta:

Nekem van ugyanezzel az olajjal,de sztem ez nem annyira olajfüggö

Rövid távok hidegüzemben ami okozza a capuccinot az olajbetöltőnél

 

 

Én is így tudom, viszont olvastam már olyan bizonyságot, hogy más olajtipusra váltás után megszűnt a habosodás.

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

Reggel megnéztem és az van amire számítottam. Tehát az aláírásomban is szereplő kocsinál capuccinos, világosbarna vékony trutyi van az olajbeöntőn az a Mobilos XE 5W-30-as olajnál. Megjegyzem, hogy ugyanaz volt a GM-es olajnál is nálam. Én nem a hideg üzemre fogom, mert az nálam nincs. Egyhuzamban szinte sohasem megy 20 km-nél kevesebbet, bár ez télen már un. rel. hideg üzemnek is számíthat ilyen hidegben.

Az én tippem a víz... Nálam kb. 10000 km alatt elfogy 1 - 1,5 víz... 

A könnyen benzin kiszellőzik az olajból (magas hőmérsékleten párolog és a szellőztetőkön keresztül tud távozni). A víz nehezebben távozik a motortérből... én erre fogom.

Már csak azért is, mert más olajnál is volt ilyen nálam, és nyáron is (értsd nincs hideg üzemem a fentiek szerint).

Ha valaki tud valami tuti, hogy mi miatt fordulhat ez elő capuccino jelenség, az ossza meg.

Mivel ezzel az olajjal van a legfinomabb hangja a kocsinak, így nálam a következő cserére is ezt kapja. Elvileg GM által jóváhagyott olaj, a megfelelő viszkozitással, amitől szép hangja van a kocsinak. Olajfogyás nincs, de ennek oka lehet az is, hogy fogy a víz.

1-1,5 liter vagy dl?

Nekem is fogy, több szerelős átnézetés után sem találni a nyomát. Márkaszervízben legutóbb a kiegyenlítő kupakját tippelték.

Jellemző egyébként a vezérműfedél tömítés és a vízpumpa környékén is a szivárgás.

Ha nálam nem oldja meg a kupakcsere, akkor sanszos, hogy motort bontunk.

Nyáron, jó időben semmiképpen nem habosodhatna, akkor ott egyértelműen összeér a víz az olajjal. Ez elsőkörben a vezérműfedél tömítés hibájából szokott előfordulni.

Egyébként télen az a 20km is kevés, hogy el tudja párologtatni a lecsapódó párát.

Két maszek szaki is, szinte szóról szóra ezt mondta nekem: Az Opelnek ez egy nagyon elcseszett konstrukciója. Szeretem a járgányt, de kicsit egyet is kell értsek ezzel.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Cs. Zoltán írta:

Én is így tudom, viszont olvastam már olyan bizonyságot, hogy más olajtipusra váltás után megszűnt a habosodás.

1-1,5 liter vagy dl?

Nekem is fogy, több szerelős átnézetés után sem találni a nyomát. Márkaszervízben legutóbb a kiegyenlítő kupakját tippelték.

Jellemző egyébként a vezérműfedél tömítés és a vízpumpa környékén is a szivárgás.

Ha nálam nem oldja meg a kupakcsere, akkor sanszos, hogy motort bontunk.

Nyáron, jó időben semmiképpen nem habosodhatna, akkor ott egyértelműen összeér a víz az olajjal. Ez elsőkörben a vezérműfedél tömítés hibájából szokott előfordulni.

Egyébként télen az a 20km is kevés, hogy el tudja párologtatni a lecsapódó párát.

Két maszek szaki is, szinte szóról szóra ezt mondta nekem: Az Opelnek ez egy nagyon elcseszett konstrukciója. Szeretem a járgányt, de kicsit egyet is kell értsek ezzel.

csak 1-1,5 dl... A Liter az nagyon durva lenne. Az F-Astra-nál konkréten nulla volt a víz eltűnése. A céges MNL, MYS, ill. majd az NZL rendszámos, tehát újabb dízel skoda octaviaknál is elmegy akár 2 dl. víz 10.000 km-enként. A szerviz szerint ez normális :confused:

Az LWE rendszámú céges octavia-nál nulla dl. fogy el... szerintük az is normális. :-)

A többivel egyetértek... szerintem is a víz jelenléte okozhat bizonyos olajoknál ilyen trutyit... Az olajnak 100 fok fölé kell mennie, amihez sok idő kell, hogy az olaj alatt!! lévő víz forrásban történő párolgása elindulhasson.

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Cs. Zoltán írta:

Szia!

Én is erre az olajra tervezem a következő cserét.

Megkérdezhetem, hogy van-e habos elegy az olajbetöltődön?

 

9 órája, csicsó írta:

Nekem van ugyanezzel az olajjal,de sztem ez nem annyira olajfüggö

Rövid távok hidegüzemben ami okozza a capuccinot az olajbetöltőnél

 

 

Nekem az esetek többségében -sajnos- napi 2x6km városi rövidtávot kap. Igaz, reggel a garázsban picit járatom (nem fűtött garázs, ma reggel is -1 fok volt bent). Eddig volt Total 10w40 (még nem voltam felvilágosult), Magnatec C3 5w40, Edge Titanium FST 5w40 és most másodszor Mobil Super 3000 XE 5w30 és soha semmi nem habosodott vagy trutyisodott (kopp-kopp-kopp). A hűtőfolyadék nálam is fogy, havonta kb 2dl: csepeg a hűtőm (ki kellene már cserélni)... 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, bluemirage írta:

Reggel megnéztem és az van amire számítottam. Tehát az aláírásomban is szereplő kocsinál capuccinos, világosbarna vékony trutyi van az olajbeöntőn az a Mobilos XE 5W-30-as olajnál. Megjegyzem, hogy ugyanaz volt a GM-es olajnál is nálam. Én nem a hideg üzemre fogom, mert az nálam nincs. Egyhuzamban szinte sohasem megy 20 km-nél kevesebbet, bár ez télen már un. rel. hideg üzemnek is számíthat ilyen hidegben.

Az én tippem a víz... Nálam kb. 10000 km alatt elfogy 1 - 1,5 víz... 

A könnyen benzin kiszellőzik az olajból (magas hőmérsékleten párolog és a szellőztetőkön keresztül tud távozni). A víz nehezebben távozik a motortérből... én erre fogom.

Már csak azért is, mert más olajnál is volt ilyen nálam, és nyáron is (értsd nincs hideg üzemem a fentiek szerint).

Ha valaki tud valami tuti, hogy mi miatt fordulhat ez elő capuccino jelenség, az ossza meg.

Mivel ezzel az olajjal van a legfinomabb hangja a kocsinak, így nálam a következő cserére is ezt kapja. Elvileg GM által jóváhagyott olaj, a megfelelő viszkozitással, amitől szép hangja van a kocsinak. Olajfogyás nincs, de ennek oka lehet az is, hogy fogy a víz.

A motorral megetetik a kartergázt környezetvédelmi okokból, felvezetik a szelepfedél alá, onnan a pillangó szelep házba. A kartergáz tartalmaz olajos-vizes emulziót, ami forró, a szelepfedél és a betöltő meg a motor leghidegebb pontja, és szépen kicsapódik. Olajtól, használattól, motortól függ kinek mennyi van. De a a " hengerfejesség" egyik jele is lehet, amikor víz kerül az olajba, ilyenkor többnyire a nívópálcánál is jelen van a kávéhab. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

A motorral megetetik a kartergázt környezetvédelmi okokból, felvezetik a szelepfedél alá, onnan a pillangó szelep házba. A kartergáz tartalmaz olajos-vizes emulziót, ami forró, a szelepfedél és a betöltő meg a motor leghidegebb pontja, és szépen kicsapódik. Olajtól, használattól, motortól függ kinek mennyi van. De a a " hengerfejesség" egyik jele is lehet, amikor víz kerül az olajba, ilyenkor többnyire a nívópálcánál is jelen van a kávéhab. 

A nívópálca szárán vagy a bordázott, olajba merülő részén? 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Cs. Zoltán írta:

A nívópálca szárán vagy a bordázott, olajba merülő részén? 

Hát passz, élőben még nem láttam ilyet aki meg írta az nem tért ki rá hogy pontosan hol van, csak annyit mondott hogy a nívópálcánál is habos. Alapesetben a karterban csak olaj van, így nem is habosodhat. A kartergáz erre nem közlekedik ha rendesen tömít a cső végén a pálcán az O gyűrű(-k). Ha befagy a felvezető csőbe télen akkor szokta itt kinyomni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 26. at 10:27, outsider írta:

Honnan vetted?

Én csak 1 webshopban találtam eddig, literes kiszerelésben.
Ezért nálam New Life lett...

 

Kérlek szépen!  Kovács Autó Szeged:   https://alkatreszek.hu/fu_5w_30_t_gt1_pro_flex_4l

vagy Zalaegerszegen Szilárdnál a Göcseji úton. Annak nincs webcíme csak telefon, ott van némi kedvezményem, kb. a 4+1 liter került 10.500 Ft-ba.

Pestön mög mindig mindön van: http://www.olajwebshop.hu/fuchs-5w-30-t101774|t103290.html

:D

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 27. at 9:12, peacetrang írta:

Holnap megkapja, szintén Mann szűrővel, csak azt használok:) kíváncsi vagyok milyen lesz.

Ötös kiváló. :icon13:

 

Nekem még van 2000 a 10.000-ből, aztán megeresztem én is a csapokat, hadd jöjjön  :D

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Konkesz írta:

 

Kérlek szépen!  Kovács Autó Szeged:   https://alkatreszek.hu/fu_5w_30_t_gt1_pro_flex_4l

vagy Zalaegerszegen Szilárdnál a Göcseji úton. Annak nincs webcíme csak telefon, ott van némi kedvezményem, kb. a 4+1 liter került 10.500 Ft-ba.

Pestön mög mindig mindön van: http://www.olajwebshop.hu/fuchs-5w-30-t101774|t103290.html

:D

 

 

 

A Mobil1 ESP 0W40-re gondoltam... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

nemrég vettem meg egy X16SZR motorkódú 1,6-os, 1998-as astrát, és rögtön olajatis cserélnék benne. A 2009-ig vezetett szervízkönyv szerint 10w40-es olaj volt benne mindig,most is az van. A szervízkönyv is ilyet ajánl,netes kereséssel is 10w40-et dob ki a legtöbb találat, ebben a topicban viszont csak azt látom, hogy ez barbárság és 5w40-et vagy még "vékonyabbat" tegyek bele.

 

miért? Mi abaj a mindenhol ajánlott 10w-vel? Miért jobb az 5w?

 

Köszi előre is!

 

Marci

Link to comment
Megosztás:

3 perce, thetruemarci írta:

Sziasztok!

 

nemrég vettem meg egy X16SZR motorkódú 1,6-os, 1998-as astrát, és rögtön olajatis cserélnék benne. A 2009-ig vezetett szervízkönyv szerint 10w40-es olaj volt benne mindig,most is az van. A szervízkönyv is ilyet ajánl,netes kereséssel is 10w40-et dob ki a legtöbb találat, ebben a topicban viszont csak azt látom, hogy ez barbárság és 5w40-et vagy még "vékonyabbat" tegyek bele.

 

miért? Mi abaj a mindenhol ajánlott 10w-vel? Miért jobb az 5w?

 

Köszi előre is!

 

Marci

Ez az alma és a körte című történet. Nehezen lehet összhasonlítani, de mindkettő gyümölcs.

Más a hidegoldali viszkozitás, ahogy Te is írtad.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, thetruemarci írta:

Sziasztok!

 

nemrég vettem meg egy X16SZR motorkódú 1,6-os, 1998-as astrát, és rögtön olajatis cserélnék benne. A 2009-ig vezetett szervízkönyv szerint 10w40-es olaj volt benne mindig,most is az van. A szervízkönyv is ilyet ajánl,netes kereséssel is 10w40-et dob ki a legtöbb találat, ebben a topicban viszont csak azt látom, hogy ez barbárság és 5w40-et vagy még "vékonyabbat" tegyek bele.

 

miért? Mi abaj a mindenhol ajánlott 10w-vel? Miért jobb az 5w?

 

Köszi előre is!

 

Marci

Szerintem 5w40-et vagy 5w30-at tegyél bele... Miben jobb? Mindenben... Korszerűbb/modernebb mint az ősrégi 10w, az összetevők amiből felépül a kenőanyag sokkal ellenállóbb (pl savasodással szemben), tovább őrzi meg a "tudását" (pl kenőképesség, szennyeződések lebegtetése=lerakódások csökkentése), tisztább üzem (katalizátor védelem). Hidegen hamarabb épül fel a megfelelő olajnyomás, hamarabb olajozódik át a motor (kopás elleni védelem). Ezek csak így hirtelen hogy miben jobb, és még el sem merültünk a kémiában ill. egyéb tulajdonságokban.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, thetruemarci írta:

Sziasztok!

 

nemrég vettem meg egy X16SZR motorkódú 1,6-os, 1998-as astrát, és rögtön olajatis cserélnék benne. A 2009-ig vezetett szervízkönyv szerint 10w40-es olaj volt benne mindig,most is az van. A szervízkönyv is ilyet ajánl,netes kereséssel is 10w40-et dob ki a legtöbb találat, ebben a topicban viszont csak azt látom, hogy ez barbárság és 5w40-et vagy még "vékonyabbat" tegyek bele.

 

miért? Mi abaj a mindenhol ajánlott 10w-vel? Miért jobb az 5w?

 

Köszi előre is!

 

Marci

Ha eddíg 10W40 volt benne, és jó volt neki akkor nem sok értelmét látom változtatni. Főleg mivel ha jól tudom ez a motor nem sokban különbözik a 91-től gyártott c16nz-től amibe a 99% tulaj 10W40-et rak, több mint 20 éve és még mindíg futnak gond nélkül. 

Link to comment
Megosztás:

T thetruemarci!

"... miért ..."

Ha a követelmények felől közelítünk - a GM az X-es motoroknál még engedte a 10W-40-es viszkozitási osztályt.
De a Y motorkódtól már nem.
Sőt bevezette a GM saját olajkövetelményét.

Ezt a technikai fejlődést lehet meglépni a korszerűbb motorolaj használatával.

 

T zotya975!

"... nem sokban ..."
De. Sokban.

"... még mindig futnak ..."
És a szmogriadónál az elsők között korlátozták a használatukat.

 

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, thetruemarci írta:

Sziasztok!

 

nemrég vettem meg egy X16SZR motorkódú 1,6-os, 1998-as astrát, és rögtön olajatis cserélnék benne. A 2009-ig vezetett szervízkönyv szerint 10w40-es olaj volt benne mindig,most is az van. A szervízkönyv is ilyet ajánl,netes kereséssel is 10w40-et dob ki a legtöbb találat, ebben a topicban viszont csak azt látom, hogy ez barbárság és 5w40-et vagy még "vékonyabbat" tegyek bele.

 

miért? Mi abaj a mindenhol ajánlott 10w-vel? Miért jobb az 5w?

 

Köszi előre is!

 

Marci

Én az ilyen motorú G-m be 5W-40 et használtam a relative sok rövidtáv miatt

Ugyanannyi fogyott belöle,mint a 10W-böl 10ezer km alatt 3dl

Ha jót akarsz a motorodnak válassz ezen viszkozitásu mototolajakbol valamelyik neves gyártotol és évente cseréld le ha keveset mész akkor is

Nekem a Mobil 3000 x1 bevált

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Konkesz írta:

Ötös kiváló. :icon13:

 

Nekem még van 2000 a 10.000-ből, aztán megeresztem én is a csapokat, hadd jöjjön  :D

 

Végül ma volt időm kicserélni, tavaly január 30-án cseréltem, most 31-én. 15e párszáz km ment bele a Castrol Edge Titanium FST 5W40-be, még egész szép tisztán jött ki belőle, öröm bódottá volt látni :-) 
Ezalatt fél litert töltöttem utána, előtte a szintén castrol 0w30-ból is fél litert kért két olajcsere között, kíváncsi vagyok az "eredeti" olajával mihez kezd:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.