Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Egyetértek. Nekem a Valvoline előtt 10w40-es gm volt benne. Össze nem lehet hasonlítani a hangját... A GM-el indítás után kopogott, mint a traktor. Most szépen egyenletesen jár....

Mondjuk nekem ezen a téren még nem volt tapasztalatom, mert mindig a megfelelőt raktam bele:D!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Csak néhány oldalt olvastam vissza, de ott nem találtam a választ, így tanácsot kérnék, ha segítenétek. Adott egy 1,4 16szelepes 2009-es gyártású G Astra. 2 év alatt 18e Km került bele, és az sem gyilkolva. Most lenne a 2. éves kötelező szerviz, mire Miskolcon kaptam egy 47.500-as ajánlatot. Ezen ledöbbentem, úgyhogy inkább megveszek magamnak mindent (olaj, olajszűrő, pollenszűrő, esetleg levegőszűrő) és beviszem egy nem Opel szervizbe, így nem kicsit fog kevesebbe kerülni. Persze arra figyelek, hogy pecsételős komoly cég legyen. Szeretnék két javasolt olajat hallani tőletek 5W40-esben, ami jobb lehet, mint a gyári GM olaj. Nekem, mielőtt kihoztam a szalonból sosem volt opelem, de azóta sem tudom megszokni, hogy az utastérben 3000-es fordulat felett nagyon erősen hallatszik a motorhang, és ugye gyárilag nincs a tűzfalon zajszigetelés. Tehát ha függ a motor hangja az olajtól, akkor nem érdekel az ár, veszem azt, amivel akár egy kicsit is csendesebb...Ha az olajnak ez nem függvénye, akkor is mondjátok, melyik 5W40-es olaj a legjobb az autónak (zömében város közlekedés, néha külterület, havi 700km) ?

Köszi előre is!

Hát, drága barátom, erre a kérdésre itt nem fogsz egyértelmű választ kapni! Szinte mindenki más más olajat használ, és szinte mindenki állítja, hogy az általa használt a legjobb. Azt tudom tanácsolni, hogy ha nem vagy megelégedve a mostanival, akkor válts! Talán abban van némi egyetértés (mondom talán), hogy 5w30.

Link to comment
Megosztás:

Hát, drága barátom, erre a kérdésre itt nem fogsz egyértelmű választ kapni! Szinte mindenki más más olajat használ, és szinte mindenki állítja, hogy az általa használt a legjobb. Azt tudom tanácsolni, hogy ha nem vagy megelégedve a mostanival, akkor válts! Talán abban van némi egyetértés (mondom talán), hogy 5w30.

Abban azért szerintem egyetértés van, hogy ilyet nem önt senki a motorba:

venusz_napraforgo_etolaj_2l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy igen? :D :lol:

Különben a kiemelt olajtopikban azért van választék.

Link to comment
Megosztás:

Abban azért szerintem egyetértés van, hogy ilyet nem önt senki a motorba:

venusz_napraforgo_etolaj_2l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy igen? ;) :D

Különben a kiemelt olajtopikban azért van választék.

De bizony igen. :D

Egyik juhfej cimborám megsértődött mikor megtudta, hogy a 10W40-es GM helyett Fuchs ötharminc-olok, azt mondta, hogy tőle aztán étolajat is tölthetek bele és besértődött... gyáéáéáá. :lol: :D :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A kérdésem csak annyi hogy mikor indokolt 5w-s olajról 10w-s olajra váltani?

Megtett kilométer függő?vagy tán az számit hogy csipegeti e az 5 w-st?

A segítséget előre is köszönöm.

Erre Én is kíváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

T GH!

Pontosítanom kell az információt!

A BP-GM között még liszensz, royalty (ár) tárgyalások folynak.

Ezért ebben a pillanatban az olajról annyi állítható, hogy GM Dexos 2 jóváhagyással nem rendelkezik, de a BP állítása szerint eleget tesz az említett előírásnak.

Én az ExxonMobil GM Dexos 2-t teljesítő és teljesen szintetikus (API Group IV) motorolaját tartom inkább izgalmasnak.

Törökországban, Kanadában, és az Egyesült Királyságban már kapható.

Mobil 1 ESP 0W-40

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem van Mantec úrhoz:

1. Aki eddig xy márka 5W30-asát használta például, át térhet-e minden további nélkül erre és ha igen mi tenné ezt indokolttá azon kívül hogy ha én ki szeretném próbálni mondjuk a Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 után, bár tudom ez nem próbálgatás kérdése.

2. Mivel tud ez többet mint a GT1 Pro Flex?

Tisztelettel.

Link to comment
Megosztás:

T Konkesz!

1. A követelmény nem viszkozitásérték (0W-40, ... ), hanem a gyártóművi előírás (GM Dexos 2, GM-LL-A-025, GM-LL-B-025) megléte.

A Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 sem rendelkezik most GM jóváhagyással. Az más kérdés, hogy van hitele a Fuchs-nak, és neki elhisszük, hogy az olaj teljesíti a GM Dexos 2-t.

2. Nem tudom. Egyik olaj összetételéről sincs publikus információ.

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem szépen a választ.

Maradok az előírtnál és ami most is van benne.

Visszatérve a Fuchs-ra: benne van az ajánlottak között és még sincs jóváhagyva?

Úgy tudtam, hogy leigazolták.

Az a tény, hogy Dexos2-őt teljesíti nem tekinthető GM jóváhagyottnak?

Tudom, hogy nem ilyen egyszerű, de ha a gyakorlatilag nézzük (magyarul mehet-e az adott autóba avagy sem ).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Astra Classic II 1.4 Twinportom van 41 ezer km-rel. Eddig Mobil1 szintetikus motorolaj volt benne, azonban a tél elején ismerősöm tanácsára - akinek szintén ilyen autója van - a Castrol Magnatec 10w-40 félszintetikusat tetettem bele, azonban a télen indításoknál mintha egy kicsit kopogósabban indult volna, amely hang rövid idő után elmúlt. Most, hogy már valamivel enyhébb az idő már nem kopog indításnál. Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről az olajról, jó-e bele vagy cseréltessem le? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra Classic II 1.4 Twinportom van 41 ezer km-rel. Eddig Mobil1 szintetikus motorolaj volt benne, azonban a tél elején ismerősöm tanácsára - akinek szintén ilyen autója van - a Castrol Magnatec 10w-40 félszintetikusat tetettem bele, azonban a télen indításoknál mintha egy kicsit kopogósabban indult volna, amely hang rövid idő után elmúlt. Most, hogy már valamivel enyhébb az idő már nem kopog indításnál. Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről az olajról, jó-e bele vagy cseréltessem le? Köszi.

A twinportba már semmiképp sem való 10w40es olaj, a javasolt motorolajakról olvasd el ezt a topicot.

Link to comment
Megosztás:

A twinportba már semmiképp sem való 10w40es olaj, a javasolt motorolajakról olvasd el ezt a topicot.

Köszönöm. Olvastam a topicban a javasolt olajfajtákat csak annyiféle hozzászólás volt a témában, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Ezek alapján érdemes minél hamarabb kicseréltetnem, vagy a nyarat még kihúzhatom vele (éves futástelj. kb. 10 ezer km)?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Olvastam a topicban a javasolt olajfajtákat csak annyiféle hozzászólás volt a témában, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Ezek alapján érdemes minél hamarabb kicseréltetnem, vagy a nyarat még kihúzhatom vele (éves futástelj. kb. 10 ezer km)?

A 10W miatt télen rosszabb, nyáron annyira nem érdekes a hideg-oldali viszkozitás, de mivel az olaj tutira nem felel meg a GM előírásainak, ezért ajánlatos lenne minél előbb lecserélni <_<

Ha magnatecet veszel bele, akkor 5W-40 is kapható (de az sem felel meg a GM előírásainak, de legalább viszkozitás szempontjából OK lenne.)

Link to comment
Megosztás:

A 10W miatt télen rosszabb, nyáron annyira nem érdekes a hideg-oldali viszkozitás, de mivel az olaj tutira nem felel meg a GM előírásainak, ezért ajánlatos lenne minél előbb lecserélni <_<

Ha magnatecet veszel bele, akkor 5W-40 is kapható (de az sem felel meg a GM előírásainak, de legalább viszkozitás szempontjából OK lenne.)

Köszi a tanácsot, bár még csak 1000-2000 km-t mentem vele, de azt hiszem lecserélem minél hamarabb. Terveim szerint a Mobil 1 New Life 0W-40-t rakatok bele, ami a listában is szerepel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra Classic II 1.4 Twinportom van 41 ezer km-rel. Eddig Mobil1 szintetikus motorolaj volt benne, azonban a tél elején ismerősöm tanácsára - akinek szintén ilyen autója van - a Castrol Magnatec 10w-40 félszintetikusat tetettem bele, azonban a télen indításoknál mintha egy kicsit kopogósabban indult volna, amely hang rövid idő után elmúlt. Most, hogy már valamivel enyhébb az idő már nem kopog indításnál. Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről az olajról, jó-e bele vagy cseréltessem le? Köszi.

Mint látod, szinte azonosak a paramétereink. Nekem Valvoline SynPower 5w30 van benne és meg vagyok elégedve. 4 l-t vettem 12000 körül. Csak ajánlani tudom....

Link to comment
Megosztás:

Mint látod, szinte azonosak a paramétereink. Nekem Valvoline SynPower 5w30 van benne és meg vagyok elégedve. 4 l-t vettem 12000 körül. Csak ajánlani tudom....

Nem tudom miért, de ez a Castrol Magnatec 10W40 már túl van misztifikálva, hogy ilyen jó, meg olyan jó, meg csak a Castrol... Annyi jó (jobb) Opelbe való olaj van, mint pl. ez a Valvoline, csak ezeket nem reklámozzák halálra. De nem is a marketingeseket kell hizlalni, mikor olajat vesz az ember...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom miért, de ez a Castrol Magnatec 10W40 már túl van misztifikálva, hogy ilyen jó, meg olyan jó, meg csak a Castrol... Annyi jó (jobb) Opelbe való olaj van, mint pl. ez a Valvoline, csak ezeket nem reklámozzák halálra. De nem is a marketingeseket kell hizlalni, mikor olajat vesz az ember...

Én amióta az eszemet tudom, csak Castrolt használok mindenbe <_<

Link to comment
Megosztás:

Én amióta az eszemet tudom, csak Castrolt használok mindenbe <_<

A Castol elvileg a VW-k gyári első töltésű motorolaja, és még azok az autók is eszik ezt az olajat már új koruktól fogva. Olyannyira hogy a legutóbbi Passat csomagterében gyárilag ott van a kialakítás az 1l-es olajos flakonnak (ismétlem, egy 0km-es autóról van szó és gyárilag előírt olajról!)... én többek között emiatt sem töltenék soha Castrolt az autómba.

Link to comment
Megosztás:

A Castol elvileg a VW-k gyári első töltésű motorolaja, és még azok az autók is eszik ezt az olajat már új koruktól fogva. Olyannyira hogy a legutóbbi Passat csomagterében gyárilag ott van a kialakítás az 1l-es olajos flakonnak (ismétlem, egy 0km-es autóról van szó és gyárilag előírt olajról!)... én többek között emiatt sem töltenék soha Castrolt az autómba.

Akkor az nem az olaj miatt van, ha már 0 km-esen eszi. <_<

Japán motorokba mindig azt használtam, s haverok is, soha semmi gond nem volt vele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.