Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

a chevrolet és az opel is GM tulajdon, de külön cég.

http://www.bevezetem.hu/cikk/valtozasok-az-opel-southeast-europe-pr-szervezeteben

igazából 1-2 mondat a lényeg:

Erhardt Péter 2008 elején lett az akkori General Motors Southeast Europe munkatársa, miután korábban három évig a Cadillac & Corvette Central Europe marketing és PR munkáját irányította. Az első időszakban Erhardt Péter az Opel és a Chevrolet regionális tevékenységét fogta össze, majd a két márka szervezeti szétválása után, 2009 novemberétől mostanáig volt az Opel Southeast Europe regionális PR igazgatója.

szóval 2009 novemberig a General Motors Southeast Europe égisze alatt folyt a sevi és az opel értékesitése, majd széváltak és lett opel és chevrolet Southeast Europe

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

T szabiika11!

A linken található tanúsítványon említett termék a Mo-i termékskálán nem szerepel.

A linken található tanúsítványt 2005-ben állították ki és 2008-ban járt le. Tehát ma már nem érvényes

Ismételten, e gyártónak semmilyen GM (Opel) jóváhagyása nincs.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat!

És az adalékról mi a véleményetek a motor javító gélről?

Én még nem hallottam róla, hogy autószerelők, gépműhelyek sorra zárnának be ilyesféle "javító" kütyük miatt, mint ahogy a különféle fogyasztáscsökkentők sem tették tönkre az üzemanyag forgalmazókat. Azt azért megnézném, hogyan generálozza a motort vagy cserél pl. szelepszár szimeringet! :P

Ezek a "csodaszerek" prevencióként működhetnek, de ha a baj megtörtént, akkor szakszerűen fel kell tárni a hiba okát, azt javítani, és nem laikusként bedőlni mindenféle marketingszövegnek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat!

És az adalékról mi a véleményetek a motor javító gélről?

Régebben én gyárilag MoS2-adalékolt Fuchs olajat használtam az olajevős gépemben. Fokozott kokszolódás lett belőle, gyakorlati hasznát szerintem nem látta a motor...

Az utólagosan olajba öntött adalékokat én fenntartással kezelném. Ki tudja, hogy pl. hogyan reagál az eredeti olaj adalékaival.

Ha a kenőanyaggal próbálod védeni a motort, legjobb, ha a belevaló olajat rakod bele (GM-LL.., dexos2) és azt 10.000 km-enként cseréled, nem pörgeted a hideg motort, stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná mérni a nívópálca hosszát?!

X16XEL motorról kellene az adat! <_<

Nagyon köszönöm előre is! :icon1:

Szia!

37,5 cm a peremig amíg föltámaszkodik a cső végén, tehát a műanyag kupaknak azt a 2,5 cm-es részét is beleszámolva, amin a gumigyűrűk vannak, és még belemegy a csőbe ha a helyén van. Remélem nagyjából érthetően sikerült körülírni :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.