Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Alex75!

"... 10W-40 ..."

A GM (Opel) a 2000-es modellévtől megszabadult a viszkozitási osztállyal megfogalmazott olajkövetelménytől.

Innentől indifferens a hivatkozott anyagban megfogalmazott problémakör.

Immáron tizenharmadik (13.) éve.

Akkor ezt az infót közölhetnéd a márkaszervizekkel is... ;) Némelyik ezek szerint le van maradva vagy tizenhárom (13) évvel... Némelyik autószerelő műhelyről nem is beszélve.

tonkreteszi_a_motort_a_harmincezres_olajcsere

Link to comment
Megosztás:

T Vilmoskörte!

"... egy átlagos vagy kicsit érdeklődő autós..."

keresse a GM Dexos 2 feliratot a motorolaj csomagolásán!

T Alex75!

Én - Novoth úr helyében - körültekintőbben fogalmaznék.

Ő evidenciaként tekint a gyártóművi követelményt teljesítő motorolajra.

Én - tapasztalat alapján - vizsgálnám azt is, hogy milyen olaj került a motorba és az mennyire teljesíti a gyártóművi követelményeket.

De az is igaz, ha kiderülne, hogy az olaj gyengébb minőségű, vagy nem az előírt összetételű, akkor nem stimmelne a bomba cím.

Link to comment
Megosztás:

Hat éve van a kocsimban egy 1 literes Mobil olaj.Szerintetek az még jó?Ezek nem járnak le?

Elvileg 5 év a szavatosság, én nem tölteném az autómba, de arra még jó lehet, hogy vészhelyzetben van mivel utánatölteni, illetve láncfűrészhez nyugodtan el lehet használni:)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2003-as G astrába milyen tipusú, és gyártmányú váltó olajat ajánlotok. Erősitsetek meg légyszíves abban, hogy ha jól emlékszem 1.6 liter a feltöltési mennyiség?

Köszönöm: B.S.

2db 1l-es elég bele, az tuti. Én gyárit tennék bele, pl ezt: https://cromax.hu/150000000-olajfolyadek/151670000-olaj/151670689-valtoolaj/187672-valtoolaj-opel

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nézegettem ma a Tuskóban kapható Castrol olajak Qr kódját. Az összes 15W40-es olajnál (1 és 4 literes kiszerelésnél is) a 10W40-es oldala jött be, pedig van rajtuk hologramos Castrol matrica is. A többi olaj rendben volt a kód alapján.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szeretnék érdeklődni, hogy milyen olaj a legjobb az Astrámnak(G):

1600 motorűrtartalom, 8 szelep, benzines, motorszéria: Z16SE, 2001-es kiadás.

Ezelőtt Castrol Magnatec 10W-40 volt benne, kíváncsi vagyok hogy ez jó-e? A Castrol ajánlja még ezeket:

: Magnatec 5W-30 A3/B4 : Magnatec 5W-40 A3/B4 : Magnatec 10W-40 A3/B4

esetleg még azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség ezek között,

Előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

T XyCs!

Opel Astra 1.6

Motor: Z16SE

Gyártáskori olajkövetelmény: GM-LL-A-025:

Castrol Magnatec A3/B4 5W-30.

Aktuális olajkövetelmény: GM Dexos 2:

Castrol Edge Fst 5W-40.

Legjobb:

Mobil 1 ESP 0W-40.

Gondolom Aktuális alatt a 2001eshez érted, tehát amit most kell vegyek és árban is jó, ugye?

+az aktuális(Castrol Edge Fst 5W-40.) amit kaptam mind turbo dieselhez van...

És köszönöm szépen! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom, hogy jobb, csak ez is egy alternatíva.

Akkor jó, én maradok a GM olajánál, így 100e után.... Kicsit néha csipegeti, néha meg nem, ezért érdekes a GM olaj, habár lehet a nagyobb pályás tempokor fogy ahogy észrevettem, 130-nál eszi, de 110-nél és országutnál nem, vagy csak picit....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.