Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T Morgó Medve!

"... felesleges ..."
Neked lehet.

"... Castrol neve ..."
Tévedés. Nem a nevéről volt szó.
Az állítás így szólt: "kendőzetlenül nyilatkozik a Castrol forgalmazója".

A tisztelt Janó32 topictárs egyszerűen valótlanságot állított. (#3841)


A butaság nem azért butaság, mert az ellenkezője okosság, önmagát teszi azzá.

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

A képen látható szűrőt már nem nem gyártják.

Kereskedőnél visszamaradt terméket vásároltál.

Aktuális típus W712/75.

És akkor mi van, tönkremegy? :omg: Ez ugyanaz, mint az ittenieket szidod, ha nem DEXOS2 szabványú olajat tölt a kocsiba, pedig mikor kijött a kocsi, akkor a GM LLx 025 volt az aktuális specifikáció. És ha olyat önt bele, akkor hüde....

T Morgó Medve!

"... felesleges ..."

Neked lehet.

"... Castrol neve ..."

Tévedés. Nem a nevéről volt szó.

Az állítás így szólt: "kendőzetlenül nyilatkozik a Castrol forgalmazója".

A tisztelt Janó32 topictárs egyszerűen valótlanságot állított. (#3841)

A butaság nem azért butaság, mert az ellenkezője okosság, önmagát teszi azzá.

Mi lenne, ha nem csak szavakat ragadnál ki, én már falra mászok a stílusodtól...

Az utángyártott leeresztőcsavarokkal vigyázzatok.

Tavaly, olyat vettem és a gumitömítés nem hőálló benne. Olajcserekor rendesen visszacsavartam, meghúztam..

Ciklus végén, következő olajcserekor kézzel szinte ki lehetett csavarni.

A gumitömítés a hőtől ellapult. Még jó, hogy menet közben nem fojt el az olajam.

+ bele is törhet, habár ha jók az emlékeim, egy gyári törött bele egy cartársnak nem rég. :(

Bocs, de Mantech """néha""" fárasztó....

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

T Morgó Medve!

"... felesleges ..."

Neked lehet.

"... Castrol neve ..."

Tévedés. Nem a nevéről volt szó.

Az állítás így szólt: "kendőzetlenül nyilatkozik a Castrol forgalmazója".

A tisztelt Janó32 topictárs egyszerűen valótlanságot állított. (#3841)

A butaság nem azért butaság, mert az ellenkezője okosság, önmagát teszi azzá.

Valami azért nem "butaság", mert te még nem hallottál/olvastál róla.

Én is olvastam a cikket, amit Janó említett.

Valóban nyilatkozott a Castrol forgalmazója, sőt még a NAV-tól is egy illetékes.

Nem totalcar-os cikk volt...

Ha érdekel, keresd meg magadnak, az én időm drága ahhoz, hogy neked keresgéljek.

Egyébként nem tudom milyen jelentősége (vagy szerinted káros hatása) van annak, hogy melyik olajat milyen gyakorisággal hamisítják.

Szerintem inkább hasznos infó a többieknek (ezek szerint téged kivéve), hogy az olajakat igen is hamisítják.

Jó, ha tudja a felhasználó, hogy mire figyeljen oda motorolaj vásárlásakor (a dexos2-n kívül...).

Kérdem én, ha az állításommal ellentétben nem a Castrol Magnatec a "piacvezető" hamisított termék, akkor mi van?

Tény, hogy hamisítják, de lehet venni eredetit is. Ha ebből kifolyólag (a "dezinformálásommal" együtt is) csak 1 ember is jobban odafigyel arra, hogy mit és hol vásárol, már megérte.

Az utángyártott leeresztőcsavarokkal vigyázzatok.

Tavaly, olyat vettem és a gumitömítés nem hőálló benne. Olajcserekor rendesen visszacsavartam, meghúztam..

Ciklus végén, következő olajcserekor kézzel szinte ki lehetett csavarni.

A gumitömítés a hőtől ellapult. Még jó, hogy menet közben nem fojt el az olajam.

Én FEBI-t vettem 600 Ft-ért.

A gyárit valami 2000 Ft-ért láttam, ha jól emlékszem.

Annyit nem adok érte.

Nekem igazából semennyibe (egy kis utánajárás, némi benzinköltség, plusz két nap pihenő), mivel garanciában (szavatossági időn belül) a márkaszervizben javítottak akinek a márkakereskedéséből vásároltuk. A munkalapon 163 szerepel ha jól emlékszem.

...

Megérkezett a rendelésem, lubexpert-es címkével is rendelkezik, a flakon elején is rajta van a dexos2 logo pedig a képeken nem látszott. Meglátjuk majd, remélhetőleg jövő hét elején beférek a szervi napirendjébe.

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1QnhmRoFvvevD2o8VODw2lnco3BwFsTULAq09YSqxx16dX05HS48I9wJ5u1Au272ky83pfTIWaphYH3S66N6e64heI3GECC251x&bid=1

Az üzlettel, ill. a szolgáltatás minőségével maximálisan elégedett vagyok.

Én most úgy döntöttem (anyagi okokból is), hogy magam csinálom.

Meg most két szerelő között vagyok, szeretném leváltani az előzőt, de még nem találtam újat :)

Másrészt így legalább tudom, hogy hogy volt csinálva...

Módosítva : outsider
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Morgó Medve!

"... felesleges ..."

Neked lehet.

"... Castrol neve ..."

Tévedés. Nem a nevéről volt szó.

Az állítás így szólt: "kendőzetlenül nyilatkozik a Castrol forgalmazója".

A tisztelt Janó32 topictárs egyszerűen valótlanságot állított. (#3841)

A butaság nem azért butaság, mert az ellenkezője okosság, önmagát teszi azzá.

Az utolsó mondatnak van egyáltalán valami jelentése? Továbbá látom, nem csak én érzem úgy, hogy egyes topic társnál már komoly probléma van a fejben a kenőanyagok kapcsán.. Szerencsére kevesen készülnek felvágni azért az ereiket, mert nem a tegnap legyártott szűrőt sikerült megszerezniük, vagy éppen a kenőanyagot nem maga a gyártó hozta házhoz egyenes a gyártósorról.

T Janó32!

A képen látható szűrőt már nem nem gyártják.

Kereskedőnél visszamaradt terméket vásároltál.

Aktuális típus W712/75.

Köszönöm az információt, jelzem a shop-nak. (Egyébként, tudtommal messzemenően szabályellenes több regisztrációval fórumozni... Vagy rosszul tudom? Pont mantec fórumtárs ne lenne szabálytisztelő???)

Én most úgy döntöttem (anyagi okokból is), hogy magam csinálom.

Meg most két szerelő között vagyok, szeretném leváltani az előzőt, de még nem találtam újat :)

Másrészt így legalább tudom, hogy hogy volt csinálva...

Mindenképpen meg kell látogatom a szerelőm, fel kell emelni a kocsit, be akarom fújni alaposabban a gumi alkatrészeket. Még mindig nyekken száraz hideg időben (nagyobb hintázáskor), bár már nem annyira, ennyire sikerült "talpon" befújni (alámászva). Ha lenne segítségem, az olajcserének én is nekiállnék, de egyedül nem akarom bevállalni. (egyébként olyan szerelőnél nem volt még autóm, ahol nem állhattam ott végig, egyedül a szakszerviz volt ilyen eset, nem is vagyok teljesen nyugodt.)

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

Hol olvastad, hogy a Castrol forgalmazója kendőzetlenül nyilatkozik? (#3841)

"... tudtommal messzemenően szabályellenes ..."

Ezt éppen hol olvastad?

Legalább már nem hirdeted, hogy 10W-40-s kell a motorba.

T mantec!

Nálunk a cégnél az értetlenkedőknek csak annyit szoktak mondani, hogy "a Google jó barátod, sok mindenben segít".

Igazad van, szóról-szóra ez nem így van megfogalmazva a szabályzatban, remélhetőleg egy moderátor majd eldönti, nekem nem posztom. (Amikor én regisztráltam anno pluszba, mert egy társunknak komoly gondja volt és a probléma megbeszélés közepén elfogyott a hozzászólási lehetőségem, már másnap jelezték hogy ez nem etikus és függesszem fel azt a nick-et. Pedig ott mindösszesen a jó szándék volt ami vezérelt és nem ahhoz kellett mint amire te használod el az extrán nyert lehetőségeid.)

Már többször kértelek, hogy ha szorul a nyakad körül a hurok és nem tudsz megfelelő ész-érvekkel kommunikálni és valósan alátámasztania bejegyzésed lényegét, akkor legalább ne kis óvodás szinten akarj érvényt szerezni a mondandódnak. Én még emlékszem, amikor egy Opel motort mértél össze valami kerti traktorhoz (fűnyíró?) hasonlítva, meg valami kenőanyag mizéria is volt ott... De én ezzel nem jövök elő minden x. bejegyzésemnél...

Lennél szíves belinkelni ide, amikor én kijelentem hogy a Z16XE-hez 10w40-es kenőanyag kell???? Tedd már meg légy szíves, legalább had értsem meg mi akadt be nálad...

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És akkor mi van, tönkremegy? :omg: Ez ugyanaz, mint az ittenieket szidod, ha nem DEXOS2 szabványú olajat tölt a kocsiba, pedig mikor kijött a kocsi, akkor a GM LLx 025 volt az aktuális specifikáció. És ha olyat önt bele, akkor hüde....

Megétkezett a válasz a szűrővel kapcsolatban a filtershop-on keresztül: jelenleg az Autonet Import Magyarország Kft. készletén ezen Mann termék érhető el. F

Feltételezhetően amíg ki nem futtatják, addig csak max ha külön egyedi rendelésre lenne az újból. Bármilyen szükséges dokumentumot be tudnak mutatni a kenőanyaggal ill. a szűrővel kapcsolatban. Az ügyvezetővel volt szerencsém néhány levelet váltani (thefiltershop.hu), de inkább nem írnám ide le részletesen hogy bizonyos információkról mi a véleménye (amik itt az oldalon is megtalálhatóak. egyébként a Vasco egyedüli importőre is egyben). Lényeg a lényeg, aki ezen importőrtől szerzi be ezen szűrőt, az ilyet kap....

Más: ma jubilálunk! :D

http://app.digitalisalbum.hu/shared.image?imageid=V1oelVwKj1vTbXRY5abY5mf79vtt1myc2oHI7067VUVLt31PNa7SF45mUY9T4mObhyl5451iksTDqUs4xDC0RO69fL1E218A9fwp&bid=1

Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

A képen látható szűrőt már nem nem gyártják.

Kereskedőnél visszamaradt terméket vásároltál.

Aktuális típus W712/75.

2014 Novemberében fejezték be a W712/22 gyártását hivatalosan, szóval nem volt az olyan régen...a két termék a szűrési képességekben különbözik főként, illetve a régi tartalmazott egy rozsdásodás elleni védelmet biztosító anyagot, ami az újban már nincs benne:

215-607-8 (1333-82-0)

Chromium trioxide

Do not affect the engine, chromium trioxide was used for corrosion protection for some metal parts of the filter.

lásd a csatolt filelokat. (ha esetleg nem nyitható meg, szóljatok)

https://drive.google.com/open?id=0ByMPRRORIWx8ZW5BUXItNUtEaWNXSmFVQzkyX0JXVEY3d09V&authuser=0

https://drive.google.com/open?id=0ByMPRRORIWx8YlU0Qzl5dld0VVBMczBxQU1YSWNiYUFGb3pr&authuser=0

Arra a kérdésre, hogy meddig használható fel a régi típusú szűrő még nem kaptam választ a Mann-tól. Ha megérkezik, megosztom veletek. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T Janó32!

Hol olvastad, hogy a Castrol forgalmazója kendőzetlenül nyilatkozik? (#3841)

Mert a hivatkozott cikkekben nem teszi.

Tán valótlanságot állítottál?

Tisztelt mantec99!

Te is mindig csak állítasz dolgokat, és nem szoktad alátámasztani.

Én is olvastam annak idején, emlékszem is rá. De nem mentettem el.

És nem is érdekel hol volt, és nem is fogom keresni.

Te is olyanokat szoktál válaszolni a kérdéseinkre, hogy attól, hogy nem tudunk róla, még úgy van.

Vagy pedig, hogy a tudatlanság nem...

Áhh, mindegy.

Amúgy nagyon érdekes, hasznos dolgokat, infókat szoktál a tudomásunkra hozni.

Köszönjük!

De a makacs ragaszkodásod bizonyos dolgokhoz, a szókiragadásod, a stílusod bicskanyitogató.

Olaj téma:

8 év 10W40 után került az autóba GM 5W30 már két alkalommal.

Januárban lesz a harmadik alkalom.

A tapasztalatok pozitívak. Hidegen indításnál halkabb, olajfogyasztás jelentéktelen. (2dl/10e km)

Igaz 10W40 esetében is csak egyszer volt mérhető. Olajcsere ciklus végén, 500km autópályázás után evett meg 3-4dl-t.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2014 Novemberében fejezték be a W712/22 gyártását hivatalosan, szóval nem volt az olyan régen...a két termék a szűrési képességekben különbözik főként, illetve a régi tartalmazott egy rozsdásodás elleni védelmet biztosító anyagot, ami az újban már nincs benne:

215-607-8 (1333-82-0)

Chromium trioxide

Do not affect the engine, chromium trioxide was used for corrosion protection for some metal parts of the filter.

lásd a csatolt filelokat. (ha esetleg nem nyitható meg, szóljatok)

https://drive.google.com/open?id=0ByMPRRORIWx8ZW5BUXItNUtEaWNXSmFVQzkyX0JXVEY3d09V&authuser=0

https://drive.google.com/open?id=0ByMPRRORIWx8YlU0Qzl5dld0VVBMczBxQU1YSWNiYUFGb3pr&authuser=0

Arra a kérdésre, hogy meddig használható fel a régi típusú szűrő még nem kaptam választ a Mann-tól. Ha megérkezik, megosztom veletek. :)

Módosítottam a hozzáféréseket, most már meg tudjátok nézni őket.

A Mann-tól azt a választ kaptam, hogy ugyan nincs lejárati dátuma a szűrőknek, de a megfelelő tárolási körülmények között olyan 5 évet adnak neki. A gyártási időt a lentiek alapján ellenőrizhetjük:

Example for the production date today: Year/month/day = 141211 or only Year/month 1412.

Egyébként én a W712/75-öt vettem, kb 2x annyiba került, mint a 22-es végű, de azért így sem vágja földhöz az embert az az 1400ft.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Kérek mindenkit a normális hangnem megtartására. Illetve tisztelettel megkérek mindenkit ne hozzon létre 3-4 felhasználót, hogy ezzel is szaporítsa a munkámat.

Törekedjünk a magasabb színvonal felé. Így a main napon a mantec; mantec02; mantec99 felhasználók összevonásra kerültek.

Balesetmentes közlekedést és jó fórumozást kívánok.

  • Like 6
Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető szerintetek,hogy alacsonyabb hidegoldal viszkozitású motorolaj használata miatt(10W-5W)az üzemi hőfok pár fokkal csökkenjen? :huh:

Idén februárban cseréltem olajat(10W-5W),azóta a vízhőfokmérőn látom ezt,nyáron nem is annyira volt feltűnő,inkább mostanában a hidegek beálltával látványos az ingadozás(kis terhelésnél visszahűl)

A felmelegedés ideje ugyanolyan mint volt,kb,5km az üzemi hőfokig,a termosztát 3 éves Wahler

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető szerintetek,hogy alacsonyabb hidegoldal viszkozitású motorolaj használata miatt(10W-5W)az üzemi hőfok pár fokkal csökkenjen? :huh:

Idén februárban cseréltem olajat(10W-5W),azóta a vízhőfokmérőn látom ezt,nyáron nem is annyira volt feltűnő,inkább mostanában a hidegek beálltával látványos az ingadozás(kis terhelésnél visszahűl)

A felmelegedés ideje ugyanolyan mint volt,kb,5km az üzemi hőfokig,a termosztát 3 éves Wahler

80 alá is visszahűl?

Link to comment
Megosztás:

Az olajszűrő alatt milyen szonda van?

Olyan mintha onnan szivárogna némi olaj.

A szűrő alól tuti csöpögött, az látszott.

Most viszont úgy tűnik mintha a szonda alól is jönne.

De lehet csak az, ami az szűrő kivételekor odafolyt.

Ha kicsit megmozgatom azt a szondát, látszik, hogy a perem alatt ficereg az olaj.

Azt viszont egy csavar fogja, és tuti nem a peremen tömít, hanem a szonda szárán lehet valami "O" gyűrűn.

Egy csavarral nem lehet rendesen felületen tömíteni.

Ha így van akkor az odafolyt olaj is meg tud ott maradni egy kicsit.

Később macerás azt cserélni?

Most nem akarom szétszedni, mert ki tudja mit találok alatta.

Az isten háta mögött vagyok, az olaj már leengedve, csöpög 1,5 órája, ha kell valami alkatrész, besz*ptam :D

https://lh3.googleusercontent.com/-gFnRYHC_tMQ/VI7BkDRQNBI/AAAAAAAAF9k/wkxl2ZL23R0/s640/DSC_0802.jpg

Ez lenne az.

Egyébként a dekni alja is elég olajos, lehet a csavarokat meg kéne húzni.

Szerencsére torx dugókulcsos, olyanom meg nincs :D

Tócsát én sosem találtam a kocsi alatt.

Életem első olajcseréje... :goofy: :blink: :D

A szűrőt mivel kell meghúzni?

Kézzel elég, mondjuk másom nincs :D

Kollégám azt mondta általában elég, majd néha ránézek, nem lazult-e fel...

Végül is egy fél Wynn's "Oil system cleaner"-t töltöttem bele (azt írták a 3 deci 3-6 liter olajhoz elég), és járattam szűk 10 percig.

11 óta gyakorlatilag csöpög kifele...

Link to comment
Megosztás:

Az olajszűrő alatt milyen szonda van?

Olyan mintha onnan szivárogna némi olaj.

A szűrő alól tuti csöpögött, az látszott.

Most viszont úgy tűnik mintha a szonda alól is jönne.

De lehet csak az, ami az szűrő kivételekor odafolyt.

Ha kicsit megmozgatom azt a szondát, látszik, hogy a perem alatt ficereg az olaj.

Azt viszont egy csavar fogja, és tuti nem a peremen tömít, hanem a szonda szárán lehet valami "O" gyűrűn.

Egy csavarral nem lehet rendesen felületen tömíteni.

Ha így van akkor az odafolyt olaj is meg tud ott maradni egy kicsit.

Később macerás azt cserélni?

Most nem akarom szétszedni, mert ki tudja mit találok alatta.

Az isten háta mögött vagyok, az olaj már leengedve, csöpög 1,5 órája, ha kell valami alkatrész, besz*ptam :D

https://lh3.googleusercontent.com/-gFnRYHC_tMQ/VI7BkDRQNBI/AAAAAAAAF9k/wkxl2ZL23R0/s640/DSC_0802.jpg

Ez lenne az.

Egyébként a dekni alja is elég olajos, lehet a csavarokat meg kéne húzni.

Szerencsére torx dugókulcsos, olyanom meg nincs :D

Tócsát én sosem találtam a kocsi alatt.

Életem első olajcseréje... :goofy: :blink: :D

A szűrőt mivel kell meghúzni?

Kézzel elég, mondjuk másom nincs :D

Kollégám azt mondta általában elég, majd néha ránézek, nem lazult-e fel...

Végül is egy fél Wynn's "Oil system cleaner"-t töltöttem bele (azt írták a 3 deci 3-6 liter olajhoz elég), és járattam szűk 10 percig.

11 óta gyakorlatilag csöpög kifele...

Az a szonda pont olyan olajos nekem is mint neked, sőt a dekli körben is picit olajos, olajat sosem találtam a kocsit alatt. Gyanítom az olajcserék alatt, olajszűrőtől odafolyó olaj tehet róla.

Szűrőt szigorúan csak kézzel húzd meg, a következő cserekor majd így is megéred levenni már rászorul. A tömítés egy kis olajjak kend körbe mielőtt felteszed a helyére.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Leeresztő csavart mennyire tépjem meg?

Azért kellett küzdeni vele, mire megindult...

Kellett hozzá egy 40 centis 1/2 colos cső :)

Mondjuk csak rövid hajlított torx-om van...

Lehet cserélem a csavart, van egy febi-m, direkt vettem.

A régi elég eltorzultnak néz ki...

A szűrőt kézzel meghúztam (10N-ra :D).

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

csicsó, on 15 Dec 2014 - 07:45 AM, said:

Elképzelhető szerintetek,hogy alacsonyabb hidegoldal viszkozitású motorolaj használata miatt(10W-5W)az üzemi hőfok pár fokkal csökkenjen? :huh:

Idén februárban cseréltem olajat(10W-5W),azóta a vízhőfokmérőn látom ezt,nyáron nem is annyira volt feltűnő,inkább mostanában a hidegek beálltával látványos az ingadozás(kis terhelésnél visszahűl)

A felmelegedés ideje ugyanolyan mint volt,kb,5km az üzemi hőfokig,a termosztát 3 éves Wahler

El tudom képzelni, az 5W-olaj egy magasabb minőséget képvisel szerintem, lehetnek benne olyan adalékok, amik jobb súrlódáscsökkentő tulajdonságokkal bírnak. De ez csak elképzelés, konkrétan nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Leeresztő csavart mennyire tépjem meg?

Azért kellett küzdeni vele, mire megindult...

Kellett hozzá egy 40 centis 1/2 colos cső :)

Mondjuk csak rövid hajlított torx-om van...

Lehet cserélem a csavart, van egy febi-m, direkt vettem.

A régi elég eltorzultnak néz ki...

A szűrőt kézzel meghúztam (10N-ra :D).

Azzal is csak óvatosan mert az is megszorul a gumi tömítés miatt. Legalábbis nekem olyan a csavarom amin O gyűrű van.

Aztán még annyira sem tudod fellazítani mint most. Azt viszont sajnos nem tudom megmondani hogy hány Nm-el kell meghúzni, de csak érzéssel és óvatosan!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az olajszűrő alatt milyen szonda van?

Olyan mintha onnan szivárogna némi olaj.

A szűrő alól tuti csöpögött, az látszott.

Most viszont úgy tűnik mintha a szonda alól is jönne.

De lehet csak az, ami az szűrő kivételekor odafolyt.

Ha kicsit megmozgatom azt a szondát, látszik, hogy a perem alatt ficereg az olaj.

Azt viszont egy csavar fogja, és tuti nem a peremen tömít, hanem a szonda szárán lehet valami "O" gyűrűn.

Egy csavarral nem lehet rendesen felületen tömíteni.

Ha így van akkor az odafolyt olaj is meg tud ott maradni egy kicsit.

Később macerás azt cserélni?

Most nem akarom szétszedni, mert ki tudja mit találok alatta.

Az isten háta mögött vagyok, az olaj már leengedve, csöpög 1,5 órája, ha kell valami alkatrész, besz*ptam :D

https://lh3.googleusercontent.com/-gFnRYHC_tMQ/VI7BkDRQNBI/AAAAAAAAF9k/wkxl2ZL23R0/s640/DSC_0802.jpg

Ez lenne az.

Egyébként a dekni alja is elég olajos, lehet a csavarokat meg kéne húzni.

Szerencsére torx dugókulcsos, olyanom meg nincs :D

Tócsát én sosem találtam a kocsi alatt.

Életem első olajcseréje... :goofy: :blink: :D

A szűrőt mivel kell meghúzni?

Kézzel elég, mondjuk másom nincs :D

Kollégám azt mondta általában elég, majd néha ránézek, nem lazult-e fel...

Végül is egy fél Wynn's "Oil system cleaner"-t töltöttem bele (azt írták a 3 deci 3-6 liter olajhoz elég), és járattam szűk 10 percig.

11 óta gyakorlatilag csöpög kifele...

Nekem is olajos, lehet hogy még jobban is... Garázspadlón látok néha-néha egy-egy frissebbnek tűnő cseppet (ill. a futómű alatt a téli szett csere óta van bőven több csepp, mivel amit láttam szilentet azt megfújtam Berner-es kenőanyaggal, gondolom az is néha lecseppen még.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.