Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

On 2016. 10. 03. at 9:53, flali írta:

Azt hiszem (lekopogom) megoldódott a hidrotőke csattogás. Az utolsó olajcsere után (162.000 - Mobil XE3000) először semmi változás, majd kb 400 km futás után el kezdett elmaradozni, csökkenni a reggeli "bemelegedési" idő. 800 km megtétele (ebben volt egy 200 km-es fagyizás) után gyakorlatilag teljesen megszünt!

A szomszéd "szaki" szerint mostanra "mosódott" ki teljesen a hidrotőkékből a régi olaj....Meséli, hogy találkozott már hasonló problémával autószerelő pályafutása során,

volt akinek 2-3 olajcsere kellett ehhez a folyamathoz. Sajnos felmerült bennem a korábbi olaj esetében (Castrol Fst) a "hamisítvány" lehetősége is.

Mindegy most már. Asszem megtaláltam a számomra megfelelő olajat, tovább nem kísérletezek. Egyébként is halkabb, egyenletesebb járású lett a motor.

Még egy szösszenet a szakitól: 10 éves autóba miért nem minőségi 10W-40-es olajat raktam, akkor nem lett volna ilyen problémám....

Az ilyen szaki az én autómat csak messziről nézheti, de hozzá nem érhet...

On 2016. 09. 22. at 11:27, flali írta:

Mióta dexos2 olajakat használok, először jött a hirtelen felerősődő lánczaj (GM 5W-30), majd lánccsere után hidrotőke csattogás (Castrol 5W-40, Mobil XE3000).

Mivel mást nem "változtattam", ezért gondolom, hogy az olajjal van probléma.... (Egyébként nem egy "kopott" motorról van szó, 162 ezer km nem lehet gond, az biztos). De már hallom a "olajprofesszor" megjegyzését a 80 ezer km-ig (szakszerviz által) belerakott GM 10W-40 gyilkolta meg, és elkopott motor.

Na ezt én kiröhögöm. Egyébként 10, de legrosszabb esetben 15.000 km-enként cseréltettem az olajat (gyári szűrő), Opel szerviz, szervizkönyv, lánccsere óta

(152.000 km) már 7-8.000 km-enként cserélem (145/152/160), de úgy látom tök mindegy:cry:

(Mint tudjuk 2006-2009 között nem volt dexos2, tehát az előírásnak megfelelőt tették bele, az adott időszakban)

 

Ilyen távon azért már lehetnek károk.

Néhány intervallum alatt szerintem nem okozol kárt szerintem egy nem jól megválasztott olajjal sem, kivéve ha valami nagyon tré olajat töltesz bele...

Link to comment
Megosztás:

Nagy dillemában vagyok.. Van egy 2003-as G Astra. Z12XE motorkodu gepjarmu..207ezer km van benne...

Nemsoká esedékes lessz...az olaj csere. Nem tudom milyen olajat tegyek

bele...Annyi féle fajta van ..nem igazodok ki közöttük...

Ki .Milyet Ajánlana...

uj vagyok még itt..

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kjany írta:

Nagy dillemában vagyok.. Van egy 2003-as G Astra. Z12XE motorkodu gepjarmu..207ezer km van benne...

Nemsoká esedékes lessz...az olaj csere. Nem tudom milyen olajat tegyek

bele...Annyi féle fajta van ..nem igazodok ki közöttük...

Ki .Milyet Ajánlana...

uj vagyok még itt..

 

Üdv köztünk! Néhány hozzászólással fentebb összegyűjtötte mantec/marton.csaba2 fórumtárs a dexos2 kenőanyagokat, abból válassz lehetőség szerint. A Mobil Super 3000 XE 5w30 egyre jobb visszajelzésekkel szerepel ebben a topicban.

Link to comment
Megosztás:

T outsider!

Ha létezik Mo-on olyan termék, aminek a termék adatlapján (PDS)
a GM dexos2 követelmény az alábbi kifejezés után áll:
"has the following builder approvals",

és nem pedig a
"meets or exceeds the requiements of",

vagy
"the following quality level"
után, annak nagyon örülök,
de én még nem láttam Mo-on.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, marton.csaba2 írta:

T outsider!

Ha létezik Mo-on olyan termék, aminek a termék adatlapján (PDS)
a GM dexos2 követelmény az alábbi kifejezés után áll:
"has the following builder approvals",

és nem pedig a
"meets or exceeds the requiements of",

vagy
"the following quality level"
után, annak nagyon örülök,
de én még nem láttam Mo-on.

Ezt úgy értelmezem, hogy van neki, csak (még?) nem kapható kishazánkban.
Nekem egyelőre 3-4 hónap múlva várható a csere.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, outsider írta:

Ezt úgy értelmezem, hogy van neki, csak (még?) nem kapható kishazánkban.
Nekem egyelőre 3-4 hónap múlva várható a csere.

Szerintem meg pont úgy érti, hogy nem rendelkezik vele, csak a gyártó állítja hogy megfelel(hetne ha elindulna a procedúra). :-) Feltételezem, hogy a most polcon lévő ilyen nevű termékek és az ilyen névvel érkező csak címkéjén további feliratokkal rendelkező (pl dexos2 logó) közt nem lehet összetételi különbség. Vagy igen? Lehet két ua nevű termék más összetételű? 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 22. at 8:46, gedikart írta:

Nos, végül mégsem tudok "bűnözni", hiába vettem az ESP 5w30-at, ugyanis dexos2 approved.

http://kepfeltoltes.hu/160922/IMG_7333_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/160922/IMG_7334_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Itt láttam.

52 perce, Janó32 írta:

Szerintem meg pont úgy érti, hogy nem rendelkezik vele, csak a gyártó állítja hogy megfelel(hetne ha elindulna a procedúra). :-) Feltételezem, hogy a most polcon lévő ilyen nevű termékek és az ilyen névvel érkező csak címkéjén további feliratokkal rendelkező (pl dexos2 logó) közt nem lehet összetételi különbség. Vagy igen? Lehet két ua nevű termék más összetételű? 

A gyártó honlapján a " has the following builder approvals " részben van, ahogy mantec írta.

szerk:

Szerintem sem valószínű, hogy különbözik

Szerintem mi is rátesszük egy korábban legyártott termékre is az ilyen olyan logot akár utólag is, ha már van rajta intézeti jóváhagyás.

38 perce, marton.csaba2 írta:

T outsdider, Janó32!

Úgy értem, hogy
- még nem láttam Mo-on ilyen terméket,
- örülnék annak - ha majd lesz, - akkor rendelkezne az elfogadással (approval), ne csak gyártói állítással (meets or exeeds, following).
 

Fent a kollégának van rajta még license number is...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 02. at 10:50, marton.csaba2 írta:

T Tom82!

"... milyen olajat ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

 

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Köszönöm az infót. 

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, észrevettem    Astra K1   minden európai ország

Astra K 10W40 minden ország -ra vonatkozik. Félreérthető.

A H astra-nál (ahol van Z14XEP motor) ugyan ez:

- minden európai ország vagy

- minden európán kívüli ország, kivéve...

ez így egyértelműbb.

 

 

Módosítva : flali
valószinűleg fordítási hiba
Link to comment
Megosztás:

8 órája, flali írta:

Bocsi, észrevettem    Astra K1   minden európai ország

Astra K 10W40 minden ország -ra vonatkozik. Félreérthető.

A H astra-nál (ahol van Z14XEP motor) ugyan ez:

- minden európai ország vagy

- minden európán kívüli ország, kivéve...

ez így egyértelműbb.

 

 

Nem gondolnám hogy ellentmondás lenne. Egyrészt a "minden ország"-ba beletartozik "minden európai ország" is, másrészt meg tkp a lényeg annyi hogy amennyiben a dexos2 olajok nem elérhetőek, akkor engedélyezett a SAE 10W-40 is, ami számomra annyit jelent hogy ha a gyár engedélyezi, akkor valószínűleg nem ördögtől való méreg az autó számára.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, tgabika76 írta:

akkor valószínűleg nem ördögtől való méreg az autó számára.

Valóban az autó működik vele és garanciális időn belül (12/24 hónap) biztosan nem fog gondot okozni. Több oka is volt, hogy anno még a márkaszervizek is azt rakták bele amikor kijött az autó. Nagy mennyiségben állt rendelkezésre hordós GM 10W-40 ami olcsóbb, mint az 5W-30. A sok márkaszerviz nem rendelt be az első autók feltűnésével 5W-30-at. G astra terjedésével és az öregebb konstrukciós autók szervizből történő kikopásával. (a magyar emberek többsége csak a gari ideje alatt hordja oda az autót) már volt a szintetikus és jobb minőségű 5W-30-as, azaz a bele való ajánlott olaj a szervizben. Így nem kellett a vészforgatókönyvre hivatkozva tartósan 10W-40-el tölteni a kocsit. Ekkor átárazták az olajcserét, és a szerviz 4+-ba is bekerült már a drágább és jobb, továbbá 5W-30-as opció. Ha megfigyeltük még mindig nem a dexos 2-t hangsúlyoztam. Alapba ég és föld a 2 olaj.

Régi nosztalgia miatt, ami főleg szükségmegoldásból és magyaros spórolás miatt volt... én továbbra sem járatnám azzal a kocsit.  Főleg egy szakmai topikban furcsa, ezzel előjönni.... ahol még a dexos 2-es 5W-s márkás olajok hívei közt hitbeli vallásos vita és szőrszál hasogatás zajlik. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 06. at 20:38, bluemirage írta:

Régi nosztalgia miatt, ami főleg szükségmegoldásból és magyaros spórolás miatt volt... én továbbra sem járatnám azzal a kocsit.  Főleg egy szakmai topikban furcsa, ezzel előjönni.... ahol még a dexos 2-es 5W-s márkás olajok hívei közt hitbeli vallásos vita és szőrszál hasogatás zajlik. 

Én sem azzal járatom (illetve egyszer volt benne hipermarketes 10W-40 400km-en keresztül, vészmegoldásként, mert hirtelen elfogyott belőle az ami benne volt, és haza kellett jönni), csak némileg túlzásnak tartom az általánosítást hogy minden ami nem dexos2, az motorgenerállal fog járni belátható időn belül.

Link to comment
Megosztás:

T tgabika76!

"... minden ország ..."
Nem.
Minden európán kívüli ország, ahol Opel vásárolható márkakereskedéstől.

 

"... minden ami nem dexos2 ..."
Ne álmodj! Ne vetíts!

A GM azt mondja/írja, hogy GM motorba GM dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolaj való.

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

Én nem akarok szájkaratéba belemenni, meg szítani a tüzet, csak egy gondolat: de mi lesz ha 2020-ban is meglesz még ez az autóm (esélyes, ha ki nem hullik alólam addig), és mondjuk akkora dexos3 lesz már? Akkor abban a tudatban kell élnem, hogy ha nem akarom hogy a motor szétessen, akkor immáron 2020-tól csillagpor kell a GM motorba, akkor az én autóm már látott mindent: GM-LL-A-025 ment bele az első 10 évig (helytelenül, mert csak az első 7,5 évig volt használható ehhez a motorhoz), de ez már 2010-től nem volt jó, aztán nyomattam bele a dexos2 kenőanyagot 2020-ig, de most meg csillagport kell szereznem mert már a dexos2 se jó bele... Csak tudjon lépést tartani ezekkel a csoda anyagokkal a közel 20 éves motorkonstrukció... 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Én nem akarok szájkaratéba belemenni, meg szítani a tüzet, csak egy gondolat: de mi lesz ha 2020-ban is meglesz még ez az autóm (esélyes, ha ki nem hullik alólam addig), és mondjuk akkora dexos3 lesz már? Akkor abban a tudatban kell élnem, hogy ha nem akarom hogy a motor szétessen, akkor immáron 2020-tól csillagpor kell a GM motorba, akkor az én autóm már látott mindent: GM-LL-A-025 ment bele az első 10 évig (helytelenül, mert csak az első 7,5 évig volt használható ehhez a motorhoz), de ez már 2010-től nem volt jó, aztán nyomattam bele a dexos2 kenőanyagot 2020-ig, de most meg csillagport kell szereznem mert már a dexos2 s jó bele... Csak tudjon lépést tartani ezekkel a csoda anyagokkal a közel 20 éves motorkonstrukció...

Ugyanezért, illetve hasonló gondolatmenetért én már egyszer le lettem hurrogva..

Pedig nyilvánvaló, hogy nem lehet visszamenőleg hatálya valamilyen minősítésnek. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, marton.csaba2 írta:

T Janó32!

Értem, hogy neked fáj a műszaki technológiai fejlődés.

Te szédülhetsz, de a föld forog tovább.

Köszönöm a topic szempontjából (is) totál hasztalan hozzászólásod! Te hiszel amiben szeretnél, válljék egészségedre! 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"...dexos2 jóváhagyással rendelkező motorolaj való..."

Ez így igaz! Csak éppen a te térítő jellegű hozzászólásaidból az jön le hogy mindenki aki nem dexos2-t használ, az gonosz bűnöző, holott ki kéne végre mondani hogy bár valóban előbb említett előírás az ajánlott, sehol nincs rá bizonyíték hogy aki nem olyat használ, az idő előtt tönkre fogja tenni a motort emiatt!

A dexos2 egy javaslat/ajánás, nem pedig követelmény. A követelmények be nem tartását szankcionálni szokták, az Opel pedig nem büntet ha nem az előírásnak megfelelő motorolajat használják.

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Köszönöm a topic szempontjából (is) totál hasztalan hozzászólásod! Te hiszel amiben szeretnél, válljék egészségedre! 

Tudod, kisgyerekként elég sokan esznek bébiételt. Viszont azóta változtak az előírások, ma már a hurka/kolbász/miegymás a menő. De nem gondolnám hogy halálos mérgezést kapnál a bébiételtől ha ma, felnőtt fejjel megkóstolnád...:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.