Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Szerintem ő sem egy Nyíregháza Budapest nyélgáz autópálya után gondolta :D . Kb 15 km kocsikázás után teljesen elviselhető az olaj ha netán rád is csurog.

Én most télen úgy melegítettem fel (mivel kint hó volt), hogy megvártam amíg a víz eléri az üzemi hőmérsékletet. Így az olaj is jó meleg lett...

Link to comment
Megosztás:

Én most télen úgy melegítettem fel (mivel kint hó volt), hogy megvártam amíg a víz eléri az üzemi hőmérsékletet. Így az olaj is jó meleg lett...

Nekem a dieselben olyan lassan melegszik fel hogy alap járaton még soha nem sikerült kimozdítanom a mutatót. Szerintem kellene neki vagy 1-1,5 órát ketyegni de kinek van ideje kivárni :)

Link to comment
Megosztás:

Benzinesnél ~ 10-15 perc

Elm 327 -el szoktam figyelgetni a vizet. Járattam ma is a házelőtt 3 percet kimentem a városból ovatosan kb 2 km országút 90-el nem húzatva 15 km. Megáltam és még meg sem mozdult a mutató. Ahogy néztem 60 fok felett mozdult ki. Na de ne offoljuk a topikot. Bocsi mindenkitől.

Link to comment
Megosztás:

Elm 327 -el szoktam figyelgetni a vizet. Járattam ma is a házelőtt 3 percet kimentem a városból ovatosan kb 2 km országút 90-el nem húzatva 15 km. Megáltam és még meg sem mozdult a mutató. Ahogy néztem 60 fok felett mozdult ki. Na de ne offoljuk a topikot. Bocsi mindenkitől.

Jó neked a termosztátod? Ennyi idő alatt jobban fel kellene melegednie, hiába diesel. ;)

Link to comment
Megosztás:

akár akkor is. de én sosem a markomban fogom fel a leengedett olajat. :icon1:

Én sem de az utolsó meneteket mindig kézzel tekerem ki,így kicsit olajos lesz a kezem. Ha dugó kulcsal venném ki tuti kifordulna belőle egyenesen az olajos pitlibe :D Ott aztán túrhatnék benne az olajban a csavarért. :D

Link to comment
Megosztás:

Én sem de az utolsó meneteket mindig kézzel tekerem ki,így kicsit olajos lesz a kezem. Ha dugó kulcsal venném ki tuti kifordulna belőle egyenesen az olajos pitlibe :D Ott aztán túrhatnék benne az olajban a csavarért. :D

fürgeség kérdése az egész. (na jó, meg szerencse...).

ha nem vagy elég gyors, marad a hőtűrő képesség, kombinálva erősen visszatartott "szentségelési" igénnyel :D

Link to comment
Megosztás:

Én sem de az utolsó meneteket mindig kézzel tekerem ki,így kicsit olajos lesz a kezem. Ha dugó kulcsal venném ki tuti kifordulna belőle egyenesen az olajos pitlibe :D Ott aztán túrhatnék benne az olajban a csavarért. :D

Nekem rajt marad mindig a torx fejű leeresztő csavar, csak ügyesen kell kiszedni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó neked a termosztátod? Ennyi idő alatt jobban fel kellene melegednie, hiába diesel. ;)

Szerintem jó. Ha eléri az üzemi hőmérsékletet akkor tartja bármi történjen. Mondjuk nyáron soha nem hallom a hűtő ventillátort menni. Úgy áll a mutató mint a cövek akár hány fok van. Nem csodálkozom rajta mivel az F Astrám szintén Isuzu az is ilyen volt. Abban azt hittem hogy rossz kicseréltem de ugyan az maradt. 15 km alatt nem mozdul a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó. Ha eléri az üzemi hőmérsékletet akkor tartja bármi történjen. Mondjuk nyáron soha nem hallom a hűtő ventillátort menni. Úgy áll a mutató mint a cövek akár hány fok van. Nem csodálkozom rajta mivel az F Astrám szintén Isuzu az is ilyen volt. Abban azt hittem hogy rossz kicseréltem de ugyan az maradt. 15 km alatt nem mozdul a mutató.

Azért az furcsa minden esetre, hogy ennyire nem melegedik... 15km alatt be kellene melegednie. ;)

Link to comment
Megosztás:

Urak, Meguin Syntech Premium-mal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Múlt héten tettek ilyet az autómba. Előtte sose hallottam róla. Az Atra F fórumon se jött rá semmi reakció. Talán majd itt eloszlatja valaki a ködöt....

Nincs vele baj, teljesen átlagos 10w40-es, mind ár mind minőség szempontjából...:) Következőre nem akarsz 5w40-re váltani? Télen meghálálja az autó!:)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!Kis segítséget szeretnék kérni!

A mai napon felhívott egy kedves Úr,hogy én rendeltem e az autómhoz GM 10W-40-es olajat a LÁNCOS vezérlés szett mellé,mert szeretne tájékoztatni hogy ez az olaj nem jó az autómba,mivel nem rendelkezik megfelelő minősítéssel!

Az autó típusa:Astra G (2001) 1.2 benzin Z12XE motorkódos 190.000km-rel!3 éves kora óta van nálunk!Opel márkaszervízben történt olajcserék óta,ott vásárolt olajnál és egyéb más helyeken is pontos autótípust mondva ezt az olajat adták!

Az Úr véleménye szerint ehhez az autóhoz a GM 5W-30-as olaj való,ami rendelkezik a Dexos 2 minősítéssel!

Szerinte a vezérműlánc cseréje után,ha ezt az olajat használom továbbra is,előfordulhat hogy 20-25ezer km után ismét "csörögni" fog a lánc!

Mivel most lesz vezérlés,vízpumpa és olajcsere az autóban egyben,így az olajat lemondtam inkább,amíg utána nem kérdezek hogy

most akkor milyen olajat is vegyek az autóhoz!

Eddig semmi problémánk nem volt az autóval a kopó alkatrészeken kívül egy vízcső eldurranásától eltekintve!Az olaj 10.000 km-ként vagy 1év cserélve lett szűrőkkel együtt,de mindig GM 10W-40-et kapott!Ha már 5W-s olajat rakok bele,nem lenne jobb a 40-es?Köszönöm előre is a válaszokat! ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!Kis segítséget szeretnék kérni!

A mai napon felhívott egy kedves Úr,hogy én rendeltem e az autómhoz GM 10W-40-es olajat a LÁNCOS vezérlés szett mellé,mert szeretne tájékoztatni hogy ez az olaj nem jó az autómba,mivel nem rendelkezik megfelelő minősítéssel!

Az autó típusa:Astra G (2001) 1.2 benzin Z12XE motorkódos 190.000km-rel!3 éves kora óta van nálunk!Opel márkaszervízben történt olajcserék óta,ott vásárolt olajnál és egyéb más helyeken is pontos autótípust mondva ezt az olajat adták!

Az Úr véleménye szerint ehhez az autóhoz a GM 5W-30-as olaj való,ami rendelkezik a Dexos 2 minősítéssel!

Szerinte a vezérműlánc cseréje után,ha ezt az olajat használom továbbra is,előfordulhat hogy 20-25ezer km után ismét "csörögni" fog a lánc!

Mivel most lesz vezérlés,vízpumpa és olajcsere az autóban egyben,így az olajat lemondtam inkább,amíg utána nem kérdezek hogy

most akkor milyen olajat is vegyek az autóhoz!

Eddig semmi problémánk nem volt az autóval a kopó alkatrészeken kívül egy vízcső eldurranásától eltekintve!Az olaj 10.000 km-ként vagy 1év cserélve lett szűrőkkel együtt,de mindig GM 10W-40-et kapott!Ha már 5W-s olajat rakok bele,nem lenne jobb a 40-es?Köszönöm előre is a válaszokat! ;)

Üdv!

5W-30 is jó, illetve 5W-40 is, ha rendelkezik az említett Dexos 2-es minősítéssel. Olvasgass vissza, a topicban sok ilyen

olajat találsz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 10W-40-es lett beletöltve, szerelőm szerint az 5W-40-es ilyen korú kocsiknál már nem túl jó választás. Márkára már nem emlékszem, annyit tudok, hogy német olaj, de mantec-ra való tekintettel amúgy se igen írnám ki a márkáját, mert 99,9% eséllyel egyből ráugrana, hogy "...nem felel meg... ". Úgyhogy T. mantec! Írj, amit csak akarsz! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.