Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ugynezki, hogy az Euro csatlakozo (van ilyen egyaltalan? Ami osszekoti a radiot az auto kabelekkel. ) Volt elkotve, mert kihuztam es mukodik:) Csak leszivta az akksit. Jo lenne, ha a radioval letudnam venni a gyujtast de meg azzal sem volt jo:D

ISO csatlakozó lesz az, ott ha nem figyel oda az ember, tud érdekes anomáliákat produkálni. Nálam a régi csatlakozó konkrétan szét volt fűrészelve, meg volt benne pluszban beforrasztott vezeték, de hogy miért... Mindegy, már nincs benne.

Link to comment
Megosztás:

Ugye mikor bennevolt az iso csatlakozo a kocsi elektronikajaban, akkor csinalta ezt, pedig a radio pevolt rola huzva. Akkor ez azt jelenti, hogy a radio attol meg mukodik? :)

Akkor nem a rádió okozta, hanem a csatlakozóban volt valami átkötés... Én keresnék bontóban (lehet, csak sokat kell dúrni) hibátlan ISO csatlakozót, bekötném szín,- és jelöléshelyesen, és úgy próbálnám ki.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Jól gondolom, hogy ha elektromos tükröket szeretnék beszerelni a kézi állítósak helyett, akkor csak a kapcsolót kell beszerelnem a karfába és összedugdosni az ajtóban a kötegbe a csatikat (tükrök-köteg, illetve kapcsoló-köteg)? Vagy ennyire nem egyszerű, és nagyobb az esélye, hogy nincs benne a kábelkötegben ez a rész?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Jól gondolom, hogy ha elektromos tükröket szeretnék beszerelni a kézi állítósak helyett, akkor csak a kapcsolót kell beszerelnem a karfába és összedugdosni az ajtóban a kötegbe a csatikat (tükrök-köteg, illetve kapcsoló-köteg)? Vagy ennyire nem egyszerű, és nagyobb az esélye, hogy nincs benne a kábelkötegben ez a rész?

Nagy az esélye, hogy nincs benne. Én pl. gyártottam hozzá kábelköteget, bár én egyszerre csináltam az elektromos ablak bekötésével.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Jól gondolom, hogy ha elektromos tükröket szeretnék beszerelni a kézi állítósak helyett, akkor csak a kapcsolót kell beszerelnem a karfába és összedugdosni az ajtóban a kötegbe a csatikat (tükrök-köteg, illetve kapcsoló-köteg)? Vagy ennyire nem egyszerű, és nagyobb az esélye, hogy nincs benne a kábelkötegben ez a rész?

Nagyon valószínű hogy nincs benne, attól is függ van-e benne e.ablak, ha nincs akkor azért elég macera, mert nincs átvezetve az ajtóba 12V. Ezenkívül még ha jobb oldalit is akarsz, akkor még át kell vinni pár szálat jobbra, meg a fűtéshez is kell pár. Szóval jobban jársz 1 új kötegel az ajtóba és még akkor is kell a karosszérián lévő csatiba berakni lábakat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kis problémám, abban kérném a segítségeteket. Van egy 94-es Astra F 1.7D kombim. A napokban érdekes dolgokat produkált: gyújtás ráadása után a rádió kijelző-hőmérő-idő kijelző nem jelent meg, az irányjelző bekapcsolásakor a belső világítás az irányjelzővel azonos ütemben villogott, a duda megnyomásakor csak kattogó hangot adott a szerkezet. (Ha a világítást bekapcsoltam, akkor a rádiókijelző-idő-hőmérő megjelenítette az értékeket. ) Miután több vezetéket is ellenőriztem, eljutottam addig, hogy ha a motortérben lévő ( szemből a )jobb oldali sárvédőre rögzített, fekete színű, kulcsnyílással ellátott, nyomtatott áramkört tartalmazó) dobozról lehúzom a két csatlakozót (az egyik 2 szál-, a másik 6-7 szál vezetéket tartalmaz) akkor a hibajelenségek megszűnnek Így viszont nincsen duda és belső világítás. .

Szeretném megkérdezni, hogy: - mi az a doboz? (Mit keressek a bontóban?(

- cserélhető-e? (komplikáció nélkül?)

- esetleg javítási ötletek?

- mitől lehet a hiba?

Köszönöm%

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Lenne egy kis problémám, abban kérném a segítségeteket. Van egy 94-es Astra F 1.7D kombim. A napokban érdekes dolgokat produkált: gyújtás ráadása után a rádió kijelző-hőmérő-idő kijelző nem jelent meg, az irányjelző bekapcsolásakor a belső világítás az irányjelzővel azonos ütemben villogott, a duda megnyomásakor csak kattogó hangot adott a szerkezet. (Ha a világítást bekapcsoltam, akkor a rádiókijelző-idő-hőmérő megjelenítette az értékeket. ) Miután több vezetéket is ellenőriztem, eljutottam addig, hogy ha a motortérben lévő ( szemből a )jobb oldali sárvédőre rögzített, fekete színű, kulcsnyílással ellátott, nyomtatott áramkört tartalmazó) dobozról lehúzom a két csatlakozót (az egyik 2 szál-, a másik 6-7 szál vezetéket tartalmaz) akkor a hibajelenségek megszűnnek Így viszont nincsen duda és belső világítás. .

Szeretném megkérdezni, hogy: - mi az a doboz? (Mit keressek a bontóban?(

- cserélhető-e? (komplikáció nélkül?)

- esetleg javítási ötletek?

- mitől lehet a hiba?

Köszönöm%

Üdv, ez egy riasztó doboza lesz szerintem, kevés esély van rá hogy ugyanilyent találsz bontóban , volt amúgy használva, van kulcs hozzá? Amikor én kiszedtem az enyémből semmi komplikációt nem okozott, de gondolom nincs két egyforma. Hát annyit lehetne csinálni hogy visszakövetni a bekötéseit és kiiktatni teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, ez egy riasztó doboza lesz szerintem, kevés esély van rá hogy ugyanilyent találsz bontóban , volt amúgy használva, van kulcs hozzá? Amikor én kiszedtem az enyémből semmi komplikációt nem okozott, de gondolom nincs két egyforma. Hát annyit lehetne csinálni hogy visszakövetni a bekötéseit és kiiktatni teljesen.

Szia Zotya!

Köszi a gyors választ! Nem, nem volt használva, kulcs sincs hozzá! Viszont így, ha nincs rajta a vezeték, akkor nincs duda, nincs belső világítás és csak bekapcsolt világítás mellett van kombinált kijelző. Persze az is minden alkalommal "lenulláz" - olyan, mintha valami "szünetmentes" egység hiányozna. A riasztó nem hiányzik, de a többit jó lenne működésre bírni. Arra nincs valami tipped?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotya!

Köszi a gyors választ! Nem, nem volt használva, kulcs sincs hozzá! Viszont így, ha nincs rajta a vezeték, akkor nincs duda, nincs belső világítás és csak bekapcsolt világítás mellett van kombinált kijelző. Persze az is minden alkalommal "lenulláz" - olyan, mintha valami "szünetmentes" egység hiányozna. A riasztó nem hiányzik, de a többit jó lenne működésre bírni. Arra nincs valami tipped?

Köszi!

Gondolom valahol meg vannak szakítva a hiányzó funkciók és a riasztón keresztül működtek eddíg. Ezeket kellene felderíteni és viszaállítani az eredeti állapotot. Végig kell követni a riasztó kábeleit. Én is így vettem ki az enyémből. A kiegyenlítő tartály előtt az a fekete doboz volt az, ezen is volt kulcsnyílás egy gumikupak alatt.

1682037-20141217-aNYVUH.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nagyon valószínű hogy nincs benne, attól is függ van-e benne e.ablak, ha nincs akkor azért elég macera, mert nincs átvezetve az ajtóba 12V. Ezenkívül még ha jobb oldalit is akarsz, akkor még át kell vinni pár szálat jobbra, meg a fűtéshez is kell pár. Szóval jobban jársz 1 új kötegel az ajtóba és még akkor is kell a karosszérián lévő csatiba berakni lábakat.

Helló.

Végre valaki megemlítette hogy lehet a karosszéria csatiba is lábakat tenni!! Már régóta gondolkodom rajta hogy utólagosan beszerelem az elektromos ablakot és az elektromos tükröket is, de mivel gyárilag nincs benne a csatiban a láb így nem fogtam bele. No de a lényeg az hogy megtudnátok mondani hogy milyen az a láb ami beleillik a csatlakozóba?? Azon kívül mivel nemigazán találtam még időrelét a tükörfűtéshez, így arra gondoltam hogy egy szimpla ipari időrelét elrejtek a műszerfalban és azt kötöm be.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Végre valaki megemlítette hogy lehet a karosszéria csatiba is lábakat tenni!! Már régóta gondolkodom rajta hogy utólagosan beszerelem az elektromos ablakot és az elektromos tükröket is, de mivel gyárilag nincs benne a csatiban a láb így nem fogtam bele. No de a lényeg az hogy megtudnátok mondani hogy milyen az a láb ami beleillik a csatlakozóba?? Azon kívül mivel nemigazán találtam még időrelét a tükörfűtéshez, így arra gondoltam hogy egy szimpla ipari időrelét elrejtek a műszerfalban és azt kötöm be.

Köszi előre is.

Külön nem hiszem hogy tudsz venni lábat, egy bontóban lehet kiszedni kopletten ezt a bajonettzáras csatit és abból kivenni-áttenni a lábeket. Az ipari időrelé jó ötlet, mert az eredeti tükörfütés relét elég nehéz beszerezni. Egyes barbár kendácsolók (én is) átfúrták azt a csatlakozót az ajtóknál és áthúzták rajta a vezetéket. Persze így nem lehet levenni az ajtó ha esetleg úgy adódik.

1682039-20141217-vAsH7u.jpg

Link to comment
Megosztás:

Gondolom valahol meg vannak szakítva a hiányzó funkciók és a riasztón keresztül működtek eddíg. Ezeket kellene felderíteni és viszaállítani az eredeti állapotot. Végig kell követni a riasztó kábeleit. Én is így vettem ki az enyémből. A kiegyenlítő tartály előtt az a fekete doboz volt az, ezen is volt kulcsnyílás egy gumikupak alatt.

Köszi!

Az lesz az szerintem is! No akkor marad a barkácsolás - bár nekem a riasztó felőli vezetékek egy nagyobb kábelkötegbe csatlakoznak. Majd szétoperálom és megnézem, hogy mit lehet vele kezdeni.

Még egyszer köszi!

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Helló.

Végre valaki megemlítette hogy lehet a karosszéria csatiba is lábakat tenni!! Már régóta gondolkodom rajta hogy utólagosan beszerelem az elektromos ablakot és az elektromos tükröket is, de mivel gyárilag nincs benne a csatiban a láb így nem fogtam bele. No de a lényeg az hogy megtudnátok mondani hogy milyen az a láb ami beleillik a csatlakozóba?? Azon kívül mivel nemigazán találtam még időrelét a tükörfűtéshez, így arra gondoltam hogy egy szimpla ipari időrelét elrejtek a műszerfalban és azt kötöm be.

Köszi előre is.

találni nem fogsz bele, speciális, ráadásul 2 fajta (2vastag, többi vékony)

én találtam relét

bontóban kell keresgélni

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az lesz az szerintem is! No akkor marad a barkácsolás - bár nekem a riasztó felőli vezetékek egy nagyobb kábelkötegbe csatlakoznak. Majd szétoperálom és megnézem, hogy mit lehet vele kezdeni.

Még egyszer köszi!

Nincs mit. Nekem egyszer a benzinpumpa állt meg a műszerfalban valahol "eltűnt" a tápja. Akkor nem keresgéltük hogy hol szakadt meg (gyanítom ezt is a riasztó csinálhatta) hanem húztunk be neki egy új vezetéket kiváltottuk azt amiben megszakadt a kapcsolat.

Link to comment
Megosztás:

találni nem fogsz bele, speciális, ráadásul 2 fajta (2vastag, többi vékony)

én találtam relét

bontóban kell keresgélni

A legjobb az, hogy szerezz be a bontóból egy-egy (jó állapotban levő), full-os ajto-ba járó kábelkorbácsot, a nagy dugó másik végével együtt.

A meglévő kábelkorbácsot lecseréled a turkáltra, és ha szerencséd van, az utastér felöli dugó már elő van készítve, be van drótózva. Ha nem, akkor a bontott csatlakozóból átteszed a tüskéket.

Ha kell, lábkiosztást, dugó-rajzot tudok adni.

Link to comment
Megosztás:

A legjobb az, hogy szerezz be a bontóból egy-egy (jó állapotban levő), full-os ajto-ba járó kábelkorbácsot, a nagy dugó másik végével együtt.

A meglévő kábelkorbácsot lecseréled a turkáltra, és ha szerencséd van, az utastér felöli dugó már elő van készítve, be van drótózva. Ha nem, akkor a bontott csatlakozóból átteszed a tüskéket.

Ha kell, lábkiosztást, dugó-rajzot tudok adni.

Hali a lábkiosztás meg rajzok jól jönnek mert akkor megtudnám nézni hogy van e gyárilag behúzva vezeték.

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Na mehalt az onindito :) egyik reggel inditanam es nem huz be az onindito. se kattanas se semmi. Szerintetek melyik resze lehet rossz az oninditonak? Amugy ez egy Valeo d6ra62 onindito. Mas onindito is jo lenne a kocsihoz? (94es 1.6Si 8 szelepes)

Üdv, ha kocogatással (kiskalapáccsal nem kell letörni :D )életre lehet kelteni, akkor valószinűleg a behúzó tekercs koszos és akad. Le kell szedni szétt kell bontani és meg kell pucolni egy benzines-lakbenzines rongyal. Nem kell annyira szétszedni mint a képen van én egyéb okok miatt daraboltam, a réz hengert kell letakarítani:

1682386-20141217-oESO4S.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.