Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A hagyományos alatt halogén izzót értettem.

Remélem W számra egyezik, de ezt nem néztem még. Eddig nem égtek el a kábelkötegek. :)

Arra gondoltam hogy azért égnek ki mert túltölt kicsit a generátor. Megmérésig persze még nem jutottam el, de ha az akksi kupakjai körül nedvesség van az nem ennek a jele?

Vagy zárlat vagy túltöltés..avag ya meleg 8)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A jó multkorjában irtam hogy hol indul hol nem a kis kedvencem(már nem teljesen) :) .

Akkor megusztam egy kis tisztogatással a dolgot,de tegnap óta már meg sem röffen!Itthon csak annyit tudtam megnézni hogy kap benzint és szikra is van! Szerintetek miért csinálja ezt velem!Szerelőt sajnos nem tudok szerezni hétvégén tehát marad a kérdezősködés!

Ötleteteket előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos beépült a Blaupunkt car 300 a kocsiba, csak nem működteti a kijelzőt. Kerestem leírást a neten, pontmatrixos kijelző kellene neki, nekem pedig olyan van ami "pálcikákból" rakja ki a számokat, betűket. (A nulla így 4 függőleges és egy-egy vizszintes vonal.)

Érdemes vesződni kijelző cserével, vagy keressek másik rádiót?

Tipp?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is CAR300 volt az autómban, működött a TID "pálcikás" kijelzővel.

Olvass vissza, mert nemrég szó volt erről a digitváltásról itt!

Visszaolvastam:

sziasztok!

tud valaki segiteni, hogy mikent lehet ravenni egy astra f normal 8 digites-es kijelzojet, hogy egyuttmukodjon egy philips car400-as (eredetileg vectra b-s, pontmatrixos kijelzovel hasznalt) radioval? a radio es a magno resz tokeletesen mukodik, csak hat hianyzik, hogy nem latok semmit a kijelzon.

minden infot koszonok!

udv,

Így most első hallásra azt mondom, hogy egykönnyen nem megoldható.

Cserélni kellene a Board-ot.

Nehogy cseréljél board computert!

Valami olyasmit kellett nekünk is csinálni, hogy hosszan nyomva tartottad a 3 és 5 gombokat (vagy 4 és 6? ki a harag emléxik). Mindezt bekapcsolás közben.

Nehogy cseréljél board computert!

Valami olyasmit kellett nekünk is csinálni, hogy hosszan nyomva tartottad a 3 és 5 gombokat (vagy 4 és 6? ki a harag emléxik). Mindezt bekapcsolás közben.

sziasztok!

koszonom az infokat! a 4,6 kombinacio a nyero, ez valt a 8 es 10 digites kijelzomeret kozott.

ezek szerint nem is a pontmatrix a lenyeg (szerencsere)...

Ki is próbáltam;alaphelyzet a kijelző sötét, 4 és 6 nyomására kiírja DIGIT 10 . Kikapcs, bekapcs 4 és 6 nyomva a kijelző sötét.

Azt hiszem föladom.....

Link to comment
Megosztás:

SIKER!

Nos a megoldás a 4-6 gombok HOSSZÚ nyomása. Eőször kiírta, hogy DIGIT 10 aztán tovább nyomva tartva egyet sípolt, majd kiírta, DIGIT 8 és ez után jól működik!

Köszi az infót! Akkor ez most már, mint kiderűlt tényleg működőképes bill kombináció, úgy, mint a Ctrl+Alt+Del 8)

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki (esetleg neten elérhető) kapcsolási rajzot Astrához (F) X14XE,

illetve az Így Csináldban van? (meg kéne venni már ...)

mondjuk engem most konkrétan a gyújtáskábel érdekel... immo szerelés miatt..., csak még nem szedtem szét aztán kezdetnek gondoltam nem lenne rossz átnézni...

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki (esetleg neten elérhető) kapcsolási rajzot Astrához (F) X14XE,

illetve az Így Csináldban van? (meg kéne venni már ...)

mondjuk engem most konkrétan a gyújtáskábel érdekel... immo szerelés miatt..., csak még nem szedtem szét aztán kezdetnek gondoltam nem lenne rossz átnézni...

Az Így csináldban van egy kilo kapcsolási rajz de még soha nem néztem meg őket, nem tudom hogy ez is közte van-e. Majd megkukkantom.

Link to comment
Megosztás:

hmm..asszem nekem is meg kellene már vizslatnom,vennem azt a könyvet... nekem is jó lenne némi kapcsi rajz.. pl. fütés moci-ventilátor-kapcsolo kör...

meg néha más egyebek... mondjuk h hogy van megcsinálva fényeröszabályzása a müszfal világításnak..ilyen apróságok :roll: :?:

Link to comment
Megosztás:

Az vagi lenne.... Én már régóta gondolkodom,csak még sose követte tett, h be kellene egyszer egy ilyesmit scannelni...

Csak épp nincs scannerem :?

jah írtam PÜ-t Tápiószecső kollégának, csak este óta még mindig a kimenő folderben van.... grrr :twisted: , egyszer jártam már így pár hónapja, de akkor 1 óra múlva csak elküldte, de ez most fél napja baszik elküldeni....

lehet, hogy jövő héten mondjuk én is megveszem a könyvet, mert azért egyéb dillemmáim is vannak: pl. hogy a ######ba szeded le biztosítéktábla körüli borítást... mármint egy darabból áll szinte az egész belső rész....

meg ugye egy torx készlet is kéne... ejj nehéz az élet...

Link to comment
Megosztás:

jah írtam PÜ-t Tápiószecső kollégának, csak este óta még mindig a kimenő folderben van.... grrr :twisted: , egyszer jártam már így pár hónapja, de akkor 1 óra múlva csak elküldte, de ez most fél napja baszik elküldeni....

lehet, hogy jövő héten mondjuk én is megveszem a könyvet, mert azért egyéb dillemmáim is vannak: pl. hogy a ######ba szeded le biztosítéktábla körüli borítást... mármint egy darabból áll szinte az egész belső rész....

meg ugye egy torx készlet is kéne... ejj nehéz az élet...

amig be nem lép a tápioszecső tag, addig a kimenő üzenetekbe lesz a leveled.

és amikor belép akkor törli a kimenőből, és átkerül az elküldöttbe., és ő megkapja. ez függetlenül attól, hogy te aktiv vagy e vagy sem.

én ezt tapasztaltam ....

Link to comment
Megosztás:

jah írtam PÜ-t Tápiószecső kollégának, csak este óta még mindig a kimenő folderben van.... grrr :twisted: , egyszer jártam már így pár hónapja, de akkor 1 óra múlva csak elküldte, de ez most fél napja baszik elküldeni....

lehet, hogy jövő héten mondjuk én is megveszem a könyvet, mert azért egyéb dillemmáim is vannak: pl. hogy a ######ba szeded le biztosítéktábla körüli borítást... mármint egy darabból áll szinte az egész belső rész....

meg ugye egy torx készlet is kéne... ejj nehéz az élet...

Válasz ment. Torx készletet én vettem fél éve kb. 600 jómagyar forintért, de nem éppen egy minőségi szett. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 napja találtam rá a fórumra.

Végigolvastam az összes F astra-hoz kapcsolódó hozzászólást, abban reménykedve,hogy talán választ kapok a már régen megfogalmazódott kérdéseimre.

Rengeteg hasznos információt leírtatok már, de bizonyos területek még nem kerültek említésre.

Egy '93-as c14se astram van, viszonylag megkímélt állapotban, 115E Km-el.

Amióta nálam van (2002.dec.) meglehetősen sok, megmagyarázhatatlannak tűnő probléma jött elő. Hogy érthető és időben elkülöníthető legyen, leírom sorba az észrevételeket.

Tavaly télen kezdődhetett, mikor elkezdett 10-11L-ket fogyasztani városban, 2500 alatti ford. szám tartományban is.Kb ezzel egy időben feladta az eredeti termosztát. Gyorsan nyitott és úgy is maradt. 3 napon belül kicseréltem ,majd fél évre rá újból tönkrement. Ekkor csere egy gyárira, az máig bírja,viszont csak azért mert nincs ráhúzva teljesen a sapka a kiegyenlítő tartályra, mert különben elengedi a vizet a hűtő peremezésnél, akkora a nyomás!Megmértem és hidegen-melegen 0.9-1.3 bar között van. Ez viszonlag sok. Elsőre mindenki rávágja: hengerfejes.

Viszont egyelőre sem az olajat(10E-kénti szervizek között nívó szerint egy decit sem fogy), sem a vizet nem fogyasztja,csak melegen felhabzik a víz...

Többletfogyasztás ettől elvileg lehetne?Még azon a nyáron volt,hogy elment egy tankkal 840Km-t, de azóta max 670.

Menetteljesítmény is drasztikusan csökkent,5.ben max 170 ~4400rpm körül(óra szerint 180,de 10-el többet mutat gps-hez képest).Vezetek mellette egy c14nz-t és lassan már alig van különbség...

Ezen kívül az alapjárat is magas szerintem,940-970 üzemmelegen

Emissziós értékek rendben, új közép és hátsó dob.

A szívó részen annyi változtatás van,hogy ki van vágva a hűtőmaszk és a szűkítők is el vannak távolítva.Generátort leszámítva minden más eredeti és bontatlan.Mindezek mellett "zörög" a motor alapjáraton és főleg terheletlenül gázadásnál,amolyan ladás hangja lett.

Gyertyák 2 pólusu GM bosch, elvileg jó bele, típusszámot most nem tudok.

Ha variálok az oktán dugóval akkor mintha 98-as állásban (95-ös benzinnel) halkabb lenne.

Régebben csinált persze olyanokat,hogy ingadozó alapjárat, leállt, pörgött, stb, de ezt egy alapos léptető motor és folytószelep ház tisztítás megoldotta.

Mit érdemes még megnézni/mérni?

Egyelőre ennyi,mert már nem emlékszem az elejére :) és bocsi, hogy elsőre ekkora monológgal árasztalak el bennetek,de sehol máshol nem foglalkoznak részletesebben egy típuson belüli kérdésekkel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.