Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Keresgéltem de nem találtam egyértelmű választ a korábbi hozzáoszlásokban. Opel astra F X14XE motorkódos és nem tudom működésre bírni az ELM327-et. Biztos, hogy működik ODBII-vel mert egy autószerelő ismerősömnek telepítettem egy drága cuccot (márkájára már nem emlékszem) azzal működött.

Bluetoothos verzió a bluetooth kapcsolat megvan de nem tud kiolvasni az autóból semmit. Gondolom nem találtam olyan szoftvert ami tudja. Tudtok ebben segíteni? Használt már valaki ilyet ezzel a típussal?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 11. at 14:52, epk947 írta:

Fiúk! Megmondaná valaki, hogy milyen "izzók" vannak a középső kijelzőben (kompjúúúteres) és a műszerfalban, kapcsolókban?

Cserélni szeretnék, mert már vakulnak, de nem szeretném úgy szétbombázni, hogy aztán megyek izzót keresni.

Előre is köszönöm a választ / válaszokat!

Ha izzókat cserélsz akkor célszerű az összeset kicserélni a középső szekcióban nem csak azt ami éppen most nem világít mert az izzóknak nagyjából egyforma az élettartama és a többi sem fogja sokáig húzni már. Aztán bosszantó tud lenni ha egy hét múlva a cserélt izzó melletti megint nem világít egy és újra szét kell szedni a műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most volt muszakin az autom, es a szerelo szerint eselyes a lambdaszonda hiba, mert a CO szint ossze-vissza ugralt. Na most, ezt ki lehet valahogy deriteni, hogy valoban hibas-e, mielott ujat vennek bele? Valahol azt olvastam, hogy ki kell iktatni a szonda erzekelot, es akkor vesz uzemodva a vezerlo mas alapjaratot ad a kocsinak. Ebbol keget kovetkeztetni a hibara? Hiba kodot csak az alapjarti motorra ad, de az cserelve volt. Alapjarat neha ingadozik, mostanaban inditas utan kozvetlenul felporog a motor. 

Motorkod: x14nz

koszi!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, ftomi28 írta:

Sziasztok!

 

Keresgéltem de nem találtam egyértelmű választ a korábbi hozzáoszlásokban. Opel astra F X14XE motorkódos és nem tudom működésre bírni az ELM327-et. Biztos, hogy működik ODBII-vel mert egy autószerelő ismerősömnek telepítettem egy drága cuccot (márkájára már nem emlékszem) azzal működött.

Bluetoothos verzió a bluetooth kapcsolat megvan de nem tud kiolvasni az autóból semmit. Gondolom nem találtam olyan szoftvert ami tudja. Tudtok ebben segíteni? Használt már valaki ilyet ezzel a típussal?

Köszönöm

Egyik F sem OBDII-es. OpCommal érdemes próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Úraknak. 

Olyan gondom lenne, hogy a jobb hátsó lámpám éhenkórász módjára eszi a 21/5-ös izzókat. Kb másfél hét alatt 4 db-ot cseréltem már és tegnap megint elment az örök vadászmezőkre egy. Különböző helyekről, különböző márkájúakat raktam bele, de még mindig eszi őket. De válogatós, mert csak a helyzetjelző funkciója kell neki, a féklámpáé nem, mondhatnám azt is, hogy vega a lámpám. Tehát mitől lehet az, hogy folyamat elfüstöl az izzóból a helyzetjelző? Kb 2 napot bírnak. Azt kétlem, hogy csak a gyári hibás izzókat fogom ki, pláne, hogy amint említettem, különböző márkájúak.

Ha tud valaki valami megoldást, vagy hogy hogyan induljak el a hibakeresésnek, ha lesz időm, akkor azt megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, klacka987 írta:

Üdv az Úraknak. 

Olyan gondom lenne, hogy a jobb hátsó lámpám éhenkórász módjára eszi a 21/5-ös izzókat. Kb másfél hét alatt 4 db-ot cseréltem már és tegnap megint elment az örök vadászmezőkre egy. Különböző helyekről, különböző márkájúakat raktam bele, de még mindig eszi őket. De válogatós, mert csak a helyzetjelző funkciója kell neki, a féklámpáé nem, mondhatnám azt is, hogy vega a lámpám. Tehát mitől lehet az, hogy folyamat elfüstöl az izzóból a helyzetjelző? Kb 2 napot bírnak. Azt kétlem, hogy csak a gyári hibás izzókat fogom ki, pláne, hogy amint említettem, különböző márkájúak.

Ha tud valaki valami megoldást, vagy hogy hogyan induljak el a hibakeresésnek, ha lesz időm, akkor azt megköszönöm!

Kontakthiba szokta hazavágni az izzókat, hajlítani kell a lábakon, kontaktspré esetleg csiszolás. Nekem a tolatólámpa szokott 2-3-hetente elaludni, nem ég ki, csak nem világít. Mire kibontanám hogy megmozgassam kigyullad, utána már hiába piszkálom, nem alszik el. Rejtély.

Mivel utólagos kp zár van a kocsiban nincs szükségem a gyári kábelezésre, úgyis ki volt szedve az anyósülés, hát kivettem a vezetőoldalit is, és elkezdtem kihúzni a felesleget. Ami marad az ülések alatt: kézifék visszajelző, jobb oldali első hangszóró és a jobb oldali két ajtó nyitás kapcsoló kábelei. Sajna kénytelen voltam elvágni őket ( a kézifékét kivéve itt lehúztam a csatit) mert annyira bele voltak gubancolódva a többi kábelba. Egy részük hátrafelé fordul ezeket is visszahúzom majd, a nagyobb része meg előre megy, remélem csak az X6-os csatiig.

2225731-20160516-e1SDd0.jpg

2225732-20160516-X85tuY.jpg

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, klacka987 írta:

Üdv az Úraknak. 

Olyan gondom lenne, hogy a jobb hátsó lámpám éhenkórász módjára eszi a 21/5-ös izzókat. Kb másfél hét alatt 4 db-ot cseréltem már és tegnap megint elment az örök vadászmezőkre egy. Különböző helyekről, különböző márkájúakat raktam bele, de még mindig eszi őket. De válogatós, mert csak a helyzetjelző funkciója kell neki, a féklámpáé nem, mondhatnám azt is, hogy vega a lámpám. Tehát mitől lehet az, hogy folyamat elfüstöl az izzóból a helyzetjelző? Kb 2 napot bírnak. Azt kétlem, hogy csak a gyári hibás izzókat fogom ki, pláne, hogy amint említettem, különböző márkájúak.

Ha tud valaki valami megoldást, vagy hogy hogyan induljak el a hibakeresésnek, ha lesz időm, akkor azt megköszönöm!

Általában az első helyzetjelzők szoktak így járni,ez nem astra jelenség,hanem általánosan mindegyik autó,személy teher egyaránt.

Ha egyszerűen csak megszakad ,akkor rázkódás.

Ha a tönkrement izzók fekete kormosak,akkor viszont összeszed valami gerjedésszerű zavart,ilyenkor szoktunk egy zavarszűrő tekercset rakni elé.

Ez egyszerű kb. fél méter vezetéket fel kell tekerni egy 100 as szegre és a szeget is benne hagyni,ezt szigszalaggal betekerni,hogy úgy maradjon, és az izzó elé ezt a tekercset be kell kötni.

Vadul hangzik,de működik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

25 perce, wookie írta:

Most nem azért, de ha van egy hiba, egy egyébként kitalált, és működő rendszerben, akkor szerintem annak az okát kellene megkeresni, és nem mindenféle plusz dolgokat berakosgatni.

Ezt a kitalált és működő rendszerekre értettem.Természetesen,ha a töltés az egekben van,meg kontakthiba hegyek,akkor első körben azokat kell elhárítani.

De!Van az a helyzet,hogy a töltés rendben,minden rendben,mégis a helyzetjelző izzója rövid idő alatt többféle márkájú izzóval is kormosra ég,ekkor jó módszer ez.

Az autórádiókban gyárilag van zavarszűrő,a régebbieknél kívül is volt ilyen b@szás autóhifiknek általában tartozéka mert ott ezek a zavarok füllel is hallhatóak,a nagyobb teljesítményű  fogyasztóknál érdekes módon nem jelentkezik ez.

Nagyobb akksi jobban szűri a generátor lüktető egyenáramát,de más zavar is kerülhet oda.Lehet,hogy kendácsolás én sem vagyok híve ennek,a kocsimban is igyekszem mindent eredeti állapotban megtartani de ,ha más nem marad akkor ezt nyugodtan ki lehet próbálni.Több teherautón,személyautón működött.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Kontakthiba szokta hazavágni az izzókat, hajlítani kell a lábakon, kontaktspré esetleg csiszolás. Nekem a tolatólámpa szokott 2-3-hetente elaludni, nem ég ki, csak nem világít. Mire kibontanám hogy megmozgassam kigyullad, utána már hiába piszkálom, nem alszik el. Rejtély.

 

Kontakthibára nem gondoltam megmondom őszintén, de ránézek most mielőtt megyek melózni.

1 óra, Szabadij írta:

Általában az első helyzetjelzők szoktak így járni,ez nem astra jelenség,hanem általánosan mindegyik autó,személy teher egyaránt.

Ha egyszerűen csak megszakad ,akkor rázkódás.

Ha a tönkrement izzók fekete kormosak,akkor viszont összeszed valami gerjedésszerű zavart,ilyenkor szoktunk egy zavarszűrő tekercset rakni elé.

Ez egyszerű kb. fél méter vezetéket fel kell tekerni egy 100 as szegre és a szeget is benne hagyni,ezt szigszalaggal betekerni,hogy úgy maradjon, és az izzó elé ezt a tekercset be kell kötni.

Vadul hangzik,de működik.

Nem volt kormos eggyik izzó se, szakadást meg nem láttam benne, de megnézem ezt is ami most benne van, meg az utolsót is mert azt nem dobtam még el.

1 órával ezelőtt, wookie írta:

Most nem azért, de ha van egy hiba, egy egyébként kitalált, és működő rendszerben, akkor szerintem annak az okát kellene megkeresni, és nem mindenféle plusz dolgokat berakosgatni.

Én is a hiba okára lennék kíváncsi, pláne hogy az utóbbi kb másfél-két hétbe produkálja ezt a Piroska. De remélem valami egyszerű dolog lesz, pl kontakthiba.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, klacka987 írta:

Kontakthibára nem gondoltam megmondom őszintén, de ránézek most mielőtt megyek melózni.

Nem volt kormos eggyik izzó se, szakadást meg nem láttam benne, de megnézem ezt is ami most benne van, meg az utolsót is mert azt nem dobtam még el.

Én is a hiba okára lennék kíváncsi, pláne hogy az utóbbi kb másfél-két hétbe produkálja ezt a Piroska. De remélem valami egyszerű dolog lesz, pl kontakthiba.

Nem autó, de rendszeresen kiégő izzó gondom van nekem is a terrárium felett. Bármit veszek oda hetek alatt kiég. Kissé beleástam magam a témába és azt írják több helyen hogy kontakthibás nulla vezeték csatlakozás szokott ilyet okozni, ami a konnektortól kezdve a kapcsolóig, lámpa foglalatig bárhol lehet. Ebből kiindulva autónál is fennállhat ez.

12 perce, Lajos12 írta:

Urak! Azt miert van, hogyha a benzin mutatoja 25 Literen all elmaszkalok a kocsival tobb szaz km-ert es leesik a mutato majdnem a pirosb?! A 25 L es a piros jelzes kozott megsem moccan :( mit kell csereljek vagy javitsak? 

A tankszintjelző nem szokott elromlani esetleg ha vákum gondok voltak és az AC összeszívta a tankot akkor az úszó akadhat. Első körben meg kellene mozgatni a csatikat a tanknál és az óra mögött is hátha csak kontakthibás, ha nem javul ki lehet cserélni a műszeregység hátuljában a fesz stab IC-t, mert a műszereknek 10Volt kell. Ha nincs fordulatszám mérő műszered, akkor műszeregységet is cserélhetsz ilyenre, kicsi az esély hogy az is rossz legyen és meg van oldva a gond.

Közben végeztem a kocsi kibelezésével, kábé 1 kiló kábel jött össze és még mindíg működik minden. Volt pár közösítés ami hátulra előre és az anyósoldalra is ment ezeket nem szedtem ki teljesen Többek között fekete-sárga és fekete-piros vezeték, meg volt egy csomó fekete-kék is. Még nem volt időm megnézni pontosan mihez tartoznak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Nem autó, de rendszeresen kiégő izzó gondom van nekem is a terrárium felett. Bármit veszek oda hetek alatt kiég. Kissé beleástam magam a témába és azt írják több helyen hogy kontakthibás nulla vezeték csatlakozás szokott ilyet okozni, ami a konnektortól kezdve a kapcsolóig, lámpa foglalatig bárhol lehet. Ebből kiindulva autónál is fennállhat ez.

Közben végeztem a kocsi kibelezésével, kábé 1 kiló kábel jött össze és még mindíg működik minden. 

A nulla szakadása az oszlopon/óránál  veszélyes, főleg ha 3 fázis jön be, mert akkor megborul a szimmetria és 230V-nál magasabb feszültséged is lehet a lakásban. Illetve ha régi szabvány szerint "nullázott" a rendszered védőföld nélkül, fázis kerülhet a készülékek érinthető részeire is. Egyéb hatása nemigazán van a lámpafogyásra. 

Mindig csak a tuning :hehe::hehe:

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Bundee írta:

A nulla szakadása az oszlopon/óránál  veszélyes, főleg ha 3 fázis jön be, mert akkor megborul a szimmetria és 230V-nál magasabb feszültséged is lehet a lakásban. Illetve ha régi szabvány szerint "nullázott" a rendszered védőföld nélkül, fázis kerülhet a készülékek érinthető részeire is. Egyéb hatása nemigazán van a lámpafogyásra. 

Mindig csak a tuning :hehe::hehe:

Hát ez ugye egy a terrárium felett egész nap működő 25 vagy 40Wattos izzó. Próbáltam már a tescóstól a Tunsgramon át az Osramig mindent egyik sem húzza pár hétnél tovább. Ledes, vagy egyéb izzó nem jöhet szóba ugye meleget kell adnia a békáknak. Valami villanyszerelő fórumon olvastam hogy a nulla vezető kontakhibája szokott ilyet okozni ami a foglalatnál a kapcsolónál a konnektornál, vagy egy fali kötésnél bárhol lehet. Más lámpa nem játszik ilyet, új építésű ház 2004-es. Most újrakötöttem mindet, egyenlőre jól van, de időközben kiköltöztek a békák az udvarra így már nem is működik a lámpa. Gondoltam hasonló hibalehetőség lehet autónál is.

Közben átnéztem a kapcsolási rajzokat, és amit bent hagytam fekete-sárgát simán kivehettem volna, mert bár láttam megjelenni ezt a színt a hátsó lámpa foglalatánál, a rajz alapján csak színazonosság van a gyári kp zár és a féklámpa kábelei között, de kapcsolat nincs. Mindegy most már csak a vezető oldali küszöbburkolatot kell leszednem ehhez.

Ennyi kábel jött ki, meg még pár kisebb darab:

2226250-20160517-vk9iM7.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Hát ez ugye egy a terrárium felett egész nap működő 25 vagy 40Wattos izzó. Próbáltam már a tescóstól a Tunsgramon át az Osramig mindent egyik sem húzza pár hétnél tovább. Ledes, vagy egyéb izzó nem jöhet szóba ugye meleget kell adnia a békáknak. Valami villanyszerelő fórumon olvastam hogy a nulla vezető kontakhibája szokott ilyet okozni ami a foglalatnál a kapcsolónál a konnektornál, vagy egy fali kötésnél bárhol lehet. Más lámpa nem játszik ilyet, új építésű ház 2004-es. Most újrakötöttem mindet, egyenlőre jól van, de időközben kiköltöztek a békák az udvarra így már nem is működik a lámpa. Gondoltam hasonló hibalehetőség lehet autónál is.

Közben átnéztem a kapcsolási rajzokat, és amit bent hagytam fekete-sárgát simán kivehettem volna, mert bár láttam megjelenni ezt a színt a hátsó lámpa foglalatánál, a rajz alapján csak színazonosság van a gyári kp zár és a féklámpa kábelei között, de kapcsolat nincs. Mindegy most már csak a vezető oldali küszöbburkolatot kell leszednem ehhez.

Ennyi kábel jött ki, meg még pár kisebb darab:

2226250-20160517-vk9iM7.jpg

 

Ezek a vezetékek mi célt szolgáltak volna? Furcsa,hogy ennyi "felesleg"van a bódéban,miközben sokaknak a fordulatjel kb 1 méteres vezetéke sincs behúzva az ecu-től az óracsoportig.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Szabadij írta:

Ezek a vezetékek mi célt szolgáltak volna? Furcsa,hogy ennyi "felesleg"van a bódéban,miközben sokaknak a fordulatjel kb 1 méteres vezetéke sincs behúzva az ecu-től az óracsoportig.

Ezek a gyári központi zár kábelkorbácsai voltak a kétoldalt a küszöbnél és az ülések alatt. Mivel nekem az előző gazdi utólagosat rakatott be, ( egyszer már cseréltem az egészet valami 5 ezres unixosra és köszöni jól van) nem volt rájuk szükségem. Elfértek végülis csak "bacta a csőröm" hogy ott vannak, meg esetleges hibakereséskor sem mindegy hogy mennyi kábelt kell átnézni-feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

Az addig oké hogyha a foglalat stb. kontaktos akkor sűrűbben fogyhat a körte, de az izzó nemtudja hogy a fázis/nulla szakad meg, a hatása egyforma. Inkább a lámpatest zártsàgára tippelnék ha egyébként nem villog/vibrál.

Szőnyeget is ki kellett szedni ehhez? Ahhoz meg a műszerfalat is?

 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Bundee írta:

Az addig oké hogyha a foglalat stb. kontaktos akkor sűrűbben fogyhat a körte, de az izzó nemtudja hogy a fázis/nulla szakad meg, a hatása egyforma. Inkább a lámpatest zártsàgára tippelnék ha egyébként nem villog/vibrál.

Szőnyeget is ki kellett szedni ehhez? Ahhoz meg a műszerfalat is?

 

Hát passz nekem ez már űrtechnika, valami villanyszerelő fórumon olvastam. Lehet hogy nem is ez a baj, talán a terrárium feletti párás levegő az oka, olyan 25 centire van a víz felett az izzó szabadon. A műszerfal maradt a szőnyeget meg a szivacsot meg már régen elvágtam a kardánboxnál, az előző oldalon van kép róla.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Hát ez ugye egy a terrárium felett egész nap működő 25 vagy 40Wattos izzó. Próbáltam már a tescóstól a Tunsgramon át az Osramig mindent egyik sem húzza pár hétnél tovább. Ledes, vagy egyéb izzó nem jöhet szóba ugye meleget kell adnia a békáknak. Valami villanyszerelő fórumon olvastam hogy a nulla vezető kontakhibája szokott ilyet okozni ami a foglalatnál a kapcsolónál a konnektornál, vagy egy fali kötésnél bárhol lehet. Más lámpa nem játszik ilyet, új építésű ház 2004-es. Most újrakötöttem mindet, egyenlőre jól van, de időközben kiköltöztek a békák az udvarra így már nem is működik a lámpa. Gondoltam hasonló hibalehetőség lehet autónál is.

Közben átnéztem a kapcsolási rajzokat, és amit bent hagytam fekete-sárgát simán kivehettem volna, mert bár láttam megjelenni ezt a színt a hátsó lámpa foglalatánál, a rajz alapján csak színazonosság van a gyári kp zár és a féklámpa kábelei között, de kapcsolat nincs. Mindegy most már csak a vezető oldali küszöbburkolatot kell leszednem ehhez.

Ennyi kábel jött ki, meg még pár kisebb darab:

 

 

Most azért így ide linkelnék neked egy képet a bmw kanyarfényéről, hogy azon a kis pöcs leden mekkora hűtés van, de gyulán hagytam azt a ledet.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, wookie írta:

Most azért így ide linkelnék neked egy képet a bmw kanyarfényéről, hogy azon a kis pöcs leden mekkora hűtés van, de gyulán hagytam azt a ledet.

Na jó, de nekem lefelé sugárzott hő kell, általában refi izzó van bent. Tudod mint a kiscsibéknek a keltetés után.:-)

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Kb egy hónapja volt egy óracserém, itt beszélgettünk is róla, hogy mire kell figyelnem. A W szám stimmel, a vízhőfok skálázása stimmel, az üzemanyagszint 50l-ig van skálázva az is stimmel. Ez az óra annyiban más hogy fordulatszámmérős ami tökéletesen működik, mivel ez egy 93'-as autó, a vezeték be volt húzva.

A következő probléma lépett fel, amit nem tudok hová tenni és remélem illik az elektromos topicba. Ha nem, akkor kérlek segítsetek hol kérjek segítséget.

Na szóval. Valamelyik nap mentem le a postára és a padkára álltam félig. Az autó jobb oldala volt fent. Amikor kijöttem a postáról és menni akartam haza, az autó nem indult. Nem részletezem a dolgot a lényeg az, hogy kifogyott a benzin. De a mutató piros felett volt. Letoltuk egyenesre, öntöttünk bele kb 1 litert és már indult is. Másnap hoztam bele a kútról 10 litert, beleöntöttem és felment a mutató kicsivel 25 alá. Tehát rosszul mér az üzemanyagszint jelző. Van valakinek ötlete, hogy hol lehet a gond? Addig nem akarom megbontani, amíg nincs valami elképzelés. Lehet hogy az úszó akadt fent? Vagy rosszul van kalibrálva a műszer? Van valami állítási lehetőség az órán, vagy az úszón?

Köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

Lehet állítani a mutatót tartó színezett műanyag pöcök talapzatát amitől más irányból fog indulni a műszer, viszont jó játék lesz pontosra kalibrálni. Először a km-óra részt kell kiszedni csak utána tudod a hőfok és benzinszint mérőjét. Mert a hőfokmérő háza a 200as osztás alá nyúlik kicsivel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.