Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

30 perce, wookie írta:

Hát ugye van egy bazi vastag töltőkábelet, egy hatos, vagy 8-as saruval, meg van egy kisebb, ötös, az a kék fehér, az a gerjesztőszál. Más nincs.

Már csak azt nem tudom, hogy honnan kötöttem le a vastag testkábelt, ami ugyanebben a kábelkötegben van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
96-os 1.4benzin Astra F-em van. Vettem kompletten elektromos ablakemelő szettett, én naív azt hittem könnyen fog menni a beszerelés. Aztán mikor megláttam, inkább úgy döntöttem segítséget kérek.
Én naív azt hittem az ablakemelő úgy működik, hogy ráadok 12V-ot aztán a gombot nyomogatva +- vagy -+ feszültséget ad ki a motorra, ergo emel vagy süllyeszt az ablakon. Viszont nem így van, de akkor hogy? :)
 
Ami az ajtón megy keresztül kb 7centi kör átmérőjű csatlakozó, annak tud valaki lábkiosztást?
 
Amit én vettem komplett szettet, ott az is benne van az ajtós, de gyakorlatilag a két oldalt össze kell kötni mert kaptam olyan beépitőst amin két gomb, ergo vezető oldali részről lehet mindkettőt vezérelni.
Tudna valaki segíteni ebben?
Köszi
Matthew
Link to comment
Megosztás:

Jobban jársz, ha cseréled az ajtóátvezetőket is, utána be kell kötni színhelyesen ami megvan, ami nincs ahoz pedig gyártani egy két oldalt össszekötő csinos korbácsot a műszerfal alá!

Profibbak (pl. Wookie) a gyári korbácsba húzzák be a hiányzó szálakat, de azzal el lehet egy ideig játszani.:):):)

Nem polárfordítással, hanem jelfeszültséggel vezérli a motort, elvileg itt egy rajz hozzá:

(Vezeték, forrasztó, zsugorcső, kábelkötegelő, vásznas szalag, jó ha van kéznél, ha pesti vagy talán rá is tudok pislantani, hogy mit, hova.)

1300.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 02. at 9:15, Pingvin írta:

Szia Szabadij!

Be tudod rakni a két hátsót is utólag. Kábelezni jó eséllyel fog kelleni. Ha gyári rendszer az első, de utólagosan van beépítve, akkor kell egy kis relézgetés, mert a gyári rendszer jelvezetékkel müködik, az univerzális meg polárfordírással, a gyári motoron kint van egy állandó pozitív. Ha univerzálisak az elsők, akkor az anyós oldalinak a mintájára kell másolnod a bekötést a hátsó kettőhöz. Kell még egy négy kapcsolós vezérlő is a kettes helyett, nagy szív@$ belefaragni abba 2 plussz kapcsolót, úgy, hogy kúltúráltan nézzen is ki. A behúzandó vezeték sehol ne legyen véknyabb, mint amin a motorüzemi táp be van kötve az első ajtókba. A hátsó ajtóknál az átvezető gumikban kényelmesen elférnek még az utólagos vezetékek, egy hosszabb tompa vékony erősebb dróttal semmi perc alatt át lehet őket tolni/húzni az átvezetőn. Érdemes a hátsókat lekapcsolhatóra megcsinálni, ha kisebb gyerek is van, mert jobban fognak örülni neki mint Te, és biztos mindig "tesztelni" fogják! :-)

Szia!

Volt egy kis időm áttanulmányozni a rajzát,a bekötéssel így már nem lesz semmi gond,megértettem a működését,menni fog.

Most viszont olyan problémába ütköztem,hogy sehol nem lehet kapni hozzá cuccokat bontottan.Ilyen ritkaság volt a 4 elektromos ablak???

Sem szerkezetet,sem 4 gombos vezérlőt nem találtam a neten.Teszek egy-két próbát ha bontóban járok,de egyre reménytelennek látom a projectet.

A kérdésem az lenne inkább,hogy valamelyik vectráé,vagy corsáé nem e azonos ezzel,mert akkor több lenne az esély.Sok alkatrésznél voltak átfedések,hátha itt is ...

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

20 perce, Szabadij írta:

Szia!

Volt egy kis időm áttanulmányozni a rajzát,a bekötéssel így már nem lesz semmi gond,megértettem a működését,menni fog.

Most viszont olyan problémába ütköztem,hogy sehol nem lehet kapni hozzá cuccokat bontottan.Ilyen ritkaság volt a 4 elektromos ablak???

Sem szerkezetet,sem 4 gombos vezérlőt nem találtam a neten.Teszek egy-két próbát ha bontóban járok,de egyre reménytelennek látom a projectet.

A kérdésem az lenne inkább,hogy valamelyik vectráé,vagy corsáé nem e azonos ezzel,mert akkor több lenne az esély.Sok alkatrésznél voltak átfedések,hátha itt is ...

gyári 4 ablakos nem gyakori, meg nem is nevezhető olcsónak. nekem 40ért sikerült venni, a facebookos csoportban nemrég láttam egy hírdetést, szintén ennyiért.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, aholy írta:

gyári 4 ablakos nem gyakori, meg nem is nevezhető olcsónak. nekem 40ért sikerült venni, a facebookos csoportban nemrég láttam egy hírdetést, szintén ennyiért.

Hát,ha 40 papír ,akkor egyenlőre marad a kurbli.Azért egy-két bontóban majd szerencsét próbálok.

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Szabadij írta:

Hát,ha 40 papír ,akkor egyenlőre marad a kurbli.Azért egy-két bontóban majd szerencsét próbálok.

Én eddig kétfajta sofőr oldali kapcsolóval találkoztam, az egyikbe benne van a kapcsoló, és a lábakra vannak forrasztva a vezetékek, a másiknak az alján van egy pici panel, és megvan a hátsó ablakok gombjainak a kimélyítés a kapcsolók felől.

Az utóbbiból, ha sikerül kettőt bontanod valahonnan, némi műanyagos munkával be lehet varázsolni a panelt a kapcsolókkal, türelem kell hozzá, meg pici fúrógép, finom pici vágólap, és kis gázpáka. (Ha van műanyagos ismi, vagy modellező haver, inkább bízd rá:-))

A hátsó motoroknak be tudsz rakni némi relézgetéssel univerzálisat is, még nem találsz rendeset, most nekem is azok vannak hátul, szépen teszik a dolgukat, mert ott nem túl nagy az üveg, és nem is sokat kell emelni rajta)

Módosítva : Pingvin
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha már ablakos téma, nekem az vezető oldali valószínűleg lefogazott egy kicsit mert a végén nem áll meg hanem még nyomja magát tovább reccsen egyet és visszább ugrik így kicsit az ablak is lejjebb csúszik. Valakinek volt már hasonló gondja ? Szétszedve fogakat feltölteni meg ki köszörülni megoldás lehet ?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Stevy írta:

Ha már ablakos téma, nekem az vezető oldali valószínűleg lefogazott egy kicsit mert a végén nem áll meg hanem még nyomja magát tovább reccsen egyet és visszább ugrik így kicsit az ablak is lejjebb csúszik. Valakinek volt már hasonló gondja ? Szétszedve fogakat feltölteni meg ki köszörülni megoldás lehet ?

Vagy szerzel kézi tekerőset és átaplikálod azt a részt ahonnan hiányzik a fog.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 02. at 22:35, ftomi28 írta:

Sziasztok!

https://drive.google.com/file/d/0B62l0LW-Q9N5ck9Ic3lNTDRGS00/view?usp=sharing

ez a kábel micsoda?

Történt ugyanis a következő: Egyszer útközben a motorhőfok mutató kiakadt a felső holtponton. Vizfelforrásnak nyoma sem volt. Megálltam, és utána néztem a neten, hogy NTK van benne tehát szakadás okozhat ilyet. Én arra azt gondoltam, hogy az az ami a képen van, levettem a motorburkolatot megmozgattam és jó lett.

Hazaértem azét kíváncsi voltam, lehúztam azt a kábelt és ugyanúgy a jó hőmérsékletet mutatta. Akkor az micsoda és hol van pontosan a jeladó? Szerintem csak csatlakozó kontakt lehetséges, vagy a gomba okoz ilyen hibát?

Köszönöm

Szia!

 

Ami a képen van az a kopogás érzékelő csati! :)

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Pingvin írta:

Én eddig kétfajta sofőr oldali kapcsolóval találkoztam, az egyikbe benne van a kapcsoló, és a lábakra vannak forrasztva a vezetékek, a másiknak az alján van egy pici panel, és megvan a hátsó ablakok gombjainak a kimélyítés a kapcsolók felől.

Az utóbbiból, ha sikerül kettőt bontanod valahonnan, némi műanyagos munkával be lehet varázsolni a panelt a kapcsolókkal, türelem kell hozzá, meg pici fúrógép, finom pici vágólap, és kis gázpáka. (Ha van műanyagos ismi, vagy modellező haver, inkább bízd rá:-))

A hátsó motoroknak be tudsz rakni némi relézgetéssel univerzálisat is, még nem találsz rendeset, most nekem is azok vannak hátul, szépen teszik a dolgukat, mert ott nem túl nagy az üveg, és nem is sokat kell emelni rajta)

Üdv!

Nekem a kétgombos paneles kivitel van az ajtóban.Ha más nem lesz akkor faragok.Most tolódik a project,mert a kassza mindig kiürül valamiért...

Azért a bontókban nyitott szemmel járok és legalább felkészült leszek,ha összejönnek a cuccok.  :-)

Link to comment
Megosztás:

Hello,

 

Beszereztem egy kínai ELM327 -es Bluetooth csodát az autóhoz. Elvileg tudja a SAE és a KWP protokollokat is, a telefon az adaptert látja, de nem lehet a motorvezérlőhöz csatlakozni... Használ valaki ilyet, lehet tudni, milyen megoldások vannak?

 

...azon kívül, hogy most találtam egy bejegyzést, ami szerint az X16SZR vezérlése nem megy OBD2-vel, csak Opcommal :D

Módosítva : ColT
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy tegnap este lemostam mosóban az autót (motorteret nem mostam) , majd beültem pöccre beindult az autó és kb. 2 másodperc után leállt minden kontroll lámpa és belső- , külső világítás eltűnt, a motortérből valahonnan füst szivárgott ki, még az utastérbe is érezni lehetett a büdös égett szagot , kinyitottam a motorháztetőt, az akku szó szerint tűz forró volt , illetve a pozitív és test kábel is szinte már olvadt a hőtől, olyan melegek voltak. 1 óra szerencsétlenkedés után sem tudtam gyújtásra adni a kocsit, sem immobiliser, sem vészvillogó, semmi, egyszóval elment minden elektronika, le is szedtem utána az akkusarut mert egyre csak melegebb lett az akku. 

Hazahúztuk , 1 óra múlva visszaraktam az akkusarukat és akkor már minden működött , annyi hogy picit leszívta valahogy az akkut úgy hogy semmi elektronika sem volt.

Valakinek ötlet hogy mi okozhatta a problémát?

Motorkód: x17dtl

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 13. at 15:02, ColT írta:

Hello,

 

Beszereztem egy kínai ELM327 -es Bluetooth csodát az autóhoz. Elvileg tudja a SAE és a KWP protokollokat is, a telefon az adaptert látja, de nem lehet a motorvezérlőhöz csatlakozni... Használ valaki ilyet, lehet tudni, milyen megoldások vannak?

 

...azon kívül, hogy most találtam egy bejegyzést, ami szerint az X16SZR vezérlése nem megy OBD2-vel, csak Opcommal :D

Sajnos az F Astrákat nem viszi. Csak a G-től...

Én is nézegettem, de a KW80, KW82-es protokollokat nem viszi.

Ezért vettem egy OP-Comot, 5500ért... ezzel simán megy... :D

Link to comment
Megosztás:

1 óra, desire írta:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy tegnap este lemostam mosóban az autót (motorteret nem mostam) , majd beültem pöccre beindult az autó és kb. 2 másodperc után leállt minden kontroll lámpa és belső- , külső világítás eltűnt, a motortérből valahonnan füst szivárgott ki, még az utastérbe is érezni lehetett a büdös égett szagot , kinyitottam a motorháztetőt, az akku szó szerint tűz forró volt , illetve a pozitív és test kábel is szinte már olvadt a hőtől, olyan melegek voltak. 1 óra szerencsétlenkedés után sem tudtam gyújtásra adni a kocsit, sem immobiliser, sem vészvillogó, semmi, egyszóval elment minden elektronika, le is szedtem utána az akkusarut mert egyre csak melegebb lett az akku. 

Hazahúztuk , 1 óra múlva visszaraktam az akkusarukat és akkor már minden működött , annyi hogy picit leszívta valahogy az akkut úgy hogy semmi elektronika sem volt.

Valakinek ötlet hogy mi okozhatta a problémát?

Motorkód: x17dtl

A víz elektromos vezető, bejutott olyan helyre ahol védelem nélküli áram van például önindító, generátor, és rövidre zárta az akkut. Miután kiszáradt megszűnt a hiba. A megolvadt kábeleket ki kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

A víz elektromos vezető, bejutott olyan helyre ahol védelem nélküli áram van például önindító, generátor, és rövidre zárta az akkut. Miután kiszáradt megszűnt a hiba. A megolvadt kábeleket ki kell cserélni.

Azért annyira nemjó vezető, hogy kábelek csak úgy megolvadjanak ha bejut ide-oda. Ott valami durvább zárlat lehetett.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

A víz elektromos vezető, bejutott olyan helyre ahol védelem nélküli áram van például önindító, generátor, és rövidre zárta az akkut. Miután kiszáradt megszűnt a hiba. A megolvadt kábeleket ki kell cserélni.

Zotya, ne haragudj, de ez így ebben a formában hülyeség.
Kezdjük ott hogy a víz nem elektromos vezető, csak a benne lévő sók. Deszt vízbe lógathatsz te bármilyen villanyt, azon nem fog keresztül menni.

A másik amit Bundee ír, én konkrétan le szoktam mosni a motort mindenhol, sőt, a cégnél is rendszeresen mossuk, pedig azokban kicsit több elektronika van mint egy dízel effben. Ott valami igen komoly egyéb zárlat lehet, vagy csak pont akkor lett cellazárlatos az akku.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, wookie írta:

Zotya, ne haragudj, de ez így ebben a formában hülyeség.
Kezdjük ott hogy a víz nem elektromos vezető, csak a benne lévő sók. Deszt vízbe lógathatsz te bármilyen villanyt, azon nem fog keresztül menni.

A másik amit Bundee ír, én konkrétan le szoktam mosni a motort mindenhol, sőt, a cégnél is rendszeresen mossuk, pedig azokban kicsit több elektronika van mint egy dízel effben. Ott valami igen komoly egyéb zárlat lehet, vagy csak pont akkor lett cellazárlatos az akku.

Azt írta,hogy a kábelek majdnem elolvadtak,ezért a cellazárlatot kilőném.

Az biztos,hogy ilyen komoly zárlatnak a végére kell járni,különben eléggé hazárdjáték...Valahol vezeték kidörzsölődést keresnék,ha ilyen időszakos jellegű.Ha azóta indul,jó a töltés is,akkor az önindítót és generátort ki lehet zárni.

Egyébként a generátort érdemes lenne szemügyre venni,egyszer a clio1 em csinált hasonlót,generátor csapágyazás után a vastag töltéskábel csavarját túl erősen húztam meg és éreztem ,hogy megforgott a generátorban.Két hónapig semmi hiba,már el is felejtettem,amikor egyszer munkába menet füst-műanyagszag-úgy megállt a vas,hogy még a visszajelzőlámpák sem égtek.Fél perc káromkodás után indítható volt,annyi változott,hogy alapjáraton nem volt töltésem de pár napig így jártam vele,természetesen az aksisarut lekaptam,ha nem mentem vele,

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Azóta tökéletesen működik minden , akkut feltöltöttem , generátor hibátlan töltést ad , önindító teker mint a bajnok , sajnos minden nap dolgoztam azóta , ezért villamosságihoz csak holnap tudom vinni.

Tegnap kapott egy komolyabb erősítőt meg mélynyomót az autó, szépen be is lett szerelve ahogyan azt kell , semmi baja , bírja az elektronika.

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket! :)

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Bundee írta:

Azért annyira nemjó vezető, hogy kábelek csak úgy megolvadjanak ha bejut ide-oda. Ott valami durvább zárlat lehetett.

 

12 órája, wookie írta:

Zotya, ne haragudj, de ez így ebben a formában hülyeség.
Kezdjük ott hogy a víz nem elektromos vezető, csak a benne lévő sók. Deszt vízbe lógathatsz te bármilyen villanyt, azon nem fog keresztül menni.

A másik amit Bundee ír, én konkrétan le szoktam mosni a motort mindenhol, sőt, a cégnél is rendszeresen mossuk, pedig azokban kicsit több elektronika van mint egy dízel effben. Ott valami igen komoly egyéb zárlat lehet, vagy csak pont akkor lett cellazárlatos az akku.

Hát abból kiindulva hogy beázott hátsó lámpa csati  miatt tudnak diszkózni a lámpák, féklámpa villog indexel együtt, tolató világít ha fékezell..stb. Az meg hogy milyen motorral szerelt szerintem mindegy, az önindítóhoz ugyanúgy megy a védelem nélküli táp sőt dieselnél még nagyobb áram folyik. Mondjuk nekem motormosás után sem szokott gond lenni, max töltés nincs meg az ékszíj visítt ha nagyon leveretem a generátort, esetleg 3 hengerezik ha az elosztót áztatom. De végülis mindegy miért jött elő a hiba, nem szabad abba belenyugodni hogy elmúlt és most jó...oka volt neki és meg kell nézni mekkora kárt csinált, és miért. Bontóból fillérekért lehet venni ilyen kábelkorbácsot szerintem. 

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig van problémám a központizárral. Tavaly kiszedtem a biztosítékát, mert mikor visszamentem a parkolóba, egyre többször nyitva volt a kocsi. Aztán már be sem lehetett zárni, mert rögtön visszanyitott. Később meg kinyitáskor visszazárt! A héten meguntam egyesével zárni az ajtókat, elhatároztam, hogy megkeresem az okát. Bal első ajtó volt utoljára szétszedve az ablakemelő miatt (le lett szedve az ajtó, kiszedve az egész zár, majd minden összerakva még tavaly, de utána hetekig működött...). 

Kerestem, hátha szorul valami, de minden ajtónál jól működik, így a bal első motorra gondoltam. Kiszenvedtem, szétszedtem, nem láttam benne hibát. Egy játékautó motor, egy műanyag fogaskerék, egy műanyag csigatengely és egy mikrokapcsoló van benne, minden működik, kimértem. Közben bal első motor nélkül kipróbáltam, mit művel és így is visszazár a maradék 3 ajtó (+a csomagtér)! Rágudva csak a motort, ugyanez.

Kerestem sérült vezetékeket az ajtóátvezetőknél, csak a csomagtér ajtónál találtam, azt megcsináltam, de nem oldotta meg. Szóval hogyan tovább? Cseréljem ki a vezérlőt (gyári van benne)?

ui.: ha valakit érdekel, itt van belülről a zár motor, ami Cromaxban 20ezer Ft! Mi kerül ennyibe vajon?

9EymWgU_Vb6abxZ5MtsGwYo8UTS397RcjepxP_AA

PQfdKl1_h1RIXVFg2LEFYNkZsh4F8XbZ_zxLXkxK

u22blFkpAsdYRrZXhhy1JFf3kL3XFo09n9NQJPsz

Módosítva : Greg_hun
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.