Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

:prayer: Ma tettem bele a gépbe a relét, és nállam is ezt produkálja (jobra egy villanás, balra halvány folyamatos) majd hétvégén átnézem a rendszert, mert ez nekem nem szimpi. Ha egy lehetőségam van akkor rákényszerítem az akaratomat, és jusztis nekem lesz igazam. :smt011 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is relé lesz, vagy a a moci szénkefés.

Szedd szét a burkolatot és ha meg áll az ablaktörlő, akkor ütögesd meg a motor házat, ha elindul újra akkor szénkefe vagy moci csere.

Ha ezzel se indul meg akkor tuti hogy relé csere.

Inkább relére gyanakszom mostmár, mivel a lassú, meg a gyors fokozatban rendesen dolgozik, rendesen visszaáll a helyére. Ezért a szénkefét, meg a mocicserét kizárnám...nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja kipurcant a benzinszivattyúm. (eleinte hangosan járt, majd mint egy fúrógép, utána meg sehogy)Kissé sietni kellett a jevítással ezért SIDAT típusú került bele. volt vagy 42 rugó az ára.

Most ez is el kezdett nyikorogni mi lehet az oka? lehet hogy az elektromos rendszerben keressem a gondot? biztosíték vagy valami más?

tudtok tippeket adni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Tegnap már nem töltög a generátor szerencse hogy diesel és 70-ah aksi van benne amikor csak breceget alapjáraton akkor 11-ha pedig fulterheklésen fordulaton akkor 8 ez egy kicsit q-va kevés!

ezért leszetem szétdönt és méregetem a dolgokat de nem jöttem rá hogy mi a baj mert minden okésnak tünt!

erre ma elvittem a fer-vill-hez ök megmérték és azt monták hogy az alá rész kuka illetve a diodák!:lol: 2 nap mulva meg csínálják kb 30 ropi! de most van a polcon nekik az baráti áron zsír uj pont ebbe való 40 ropi de csak ma és nem kell cseredarab! na akkor mondom jobban járok így! ugyhogy most belekerült az új tecnika! igy alapjáraton 13,5 fulterhelésen alapjáraton 13 az viszont hibátlan! de 14,1-föle semmiképpen nem megy! van rá 6 honap gari! szerintem jó vétel volt! A msáikat pediig megvizsgálgatom haverrral majd alkotunk valmit! ha mástnem a házat illetva a szivatyut eldom rola! !

Remélem senki nem jár igy!!

császtok!

Link to comment
Megosztás:

Az én problémámmal kapcsolatban valaki?(már egy oldallal visszább leírtam)

Nekem a mult télen, amikor vettem az autót, nem ment a végálláskapcsoló. akkor vettem egy bontottat és azóta megy a folyamatos. A szakaszos pedig csak úgy, ha folyamatosból teszem vissza szakaszosba. Nulláról a szakaszos nem megy, azaz megindul, de megáll valahol félúton (DTM). Már megszoktam, először kettőt kapcsolok, majd egyet vissza... próbáld meg te is, talán igy fog menni neked is.

Link to comment
Megosztás:

Inkább relére gyanakszom mostmár, mivel a lassú, meg a gyors fokozatban rendesen dolgozik, rendesen visszaáll a helyére. Ezért a szénkefét, meg a mocicserét kizárnám...nem?

Nekem pedig a hátsó ablaktörlő relé játszik velem, mivel gyújtás alatt kattog, de nincs bekapcsolva az ablaktörlő. Kivettem mert idegesített :twisted: , lehet hogy csak a moci van megszorulva :roll: .

Ha veszel relét megkérdeznéd, hogy a hátsó milyen árba van kb.

Előre is köszi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!A generátorommal van probléma.Már régóta csapágyas volt,mikor kb 2 éve rakattam bele 1 spanommal újakat.Semmi változás,hidegen ugyanúgy nyikorog,melegen kevésbé,esőben kattog.A spanom erre azt mondta,hogy ennek tűgörgős csapágyai vannak,(Delco)nem bírják a legkisebb feszítést sem ,azért szólnak.Ráhagytam,mert amúgy nem volt semmi gond vele a hangon kívűl.Nemrég viszont elkezdett kicsit parázslani a töltésjelző,főleg ha kinn állt a hidegben.Elvittem 1 profi villamos szakihoz,cserélt benne valami villamos bizbaszt,meg egyik csapágyát.Tuti hogy nem vert át,mert a haverom ott volt mikor kész lett,és szépen futott hang nélkül.Felraktuk,kicseréltük a generátortartó műanyag perselyeit is,mert már ki voltak kopva ,és feszítésnél már nem volt párhuzamos.Nyáron csend volt,most hidegben újrakezdi az egészet,nyikorog amíg nem melegszik fel a motor ,akkor jóval csendesebb,esőben kattog! :evil: Mit csináljak?Vegyek 1 bontott NEM Delco-t,ami nem hangoskodik? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!A generátorommal van probléma.Már régóta csapágyas volt,mikor kb 2 éve rakattam bele 1 spanommal újakat.Semmi változás,hidegen ugyanúgy nyikorog,melegen kevésbé,esőben kattog.A spanom erre azt mondta,hogy ennek tűgörgős csapágyai vannak,(Delco)nem bírják a legkisebb feszítést sem ,azért szólnak.Ráhagytam,mert amúgy nem volt semmi gond vele a hangon kívűl.Nemrég viszont elkezdett kicsit parázslani a töltésjelző,főleg ha kinn állt a hidegben.Elvittem 1 profi villamos szakihoz,cserélt benne valami villamos bizbaszt,meg egyik csapágyát.Tuti hogy nem vert át,mert a haverom ott volt mikor kész lett,és szépen futott hang nélkül.Felraktuk,kicseréltük a generátortartó műanyag perselyeit is,mert már ki voltak kopva ,és feszítésnél már nem volt párhuzamos.Nyáron csend volt,most hidegben újrakezdi az egészet,nyikorog amíg nem melegszik fel a motor ,akkor jóval csendesebb,esőben kattog! Mit csináljak?Vegyek 1 bontott NEM Delco-t,ami nem hangoskodik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyannal találkoztatok már, gyári (Opel F) riasztónál+kp zár rákötve hogy néha magától kinyílik ?

Mert az még OK, hogy egyszer-kétszer elfelejtem bezárni, de ennyire béna nem lehetek. Sokszor van mostanában olyan hogy

lemegyek az autóhoz és nyitva van. Nem egy helyen történt már ez, igy ki van rázva az is hogy esetleg egy ugyanolyan tipúsú riasztóval szerelt autó tulaja kinyitja

véletlenül.

Viszont úgy látom hogy kapcsolatba van az esővel a dolog, mert amikor ez előfordul, akkor esik/esett az eső.

Szerintetek ? Új riasztót vegyek ?

Enforcer riasztó van benne, gyári.

[glow=red:5300e8464a]Legközelebb elég egy helyre is beírni...aki tud az úgy is segít....

Atommanó[/glow:5300e8464a]

Link to comment
Megosztás:

hello

nemrég vettünk egy F es asztrát.

szegénykém minden extrátol mentes

ami nekem kéne az egy fordulatszámmérősegység, mert ugyebár mint sokminden ez is kimaradt belőle

namármost én ugy hallottam, hogy ha kerítek egy fordulatszámmérős óraegységet azt simán ki lehet cserélni, mert a kábelek ott vannak a fordulatszámmérőnek is

tehát kérdésem:

csak ugy ki lehet cserélni??

és ha nem akkor mit lehet tenni?

és kb mennyibe fáj egy olyan óra a pénztárcámnak?

remélem valai segít köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

hello

nemrég vettünk egy F es asztrát.

szegénykém minden extrátol mentes

ami nekem kéne az egy fordulatszámmérősegység, mert ugyebár mint sokminden ez is kimaradt belőle

namármost én ugy hallottam, hogy ha kerítek egy fordulatszámmérős óraegységet azt simán ki lehet cserélni, mert a kábelek ott vannak a fordulatszámmérőnek is

tehát kérdésem:

csak ugy ki lehet cserélni??

és ha nem akkor mit lehet tenni?

és kb mennyibe fáj egy olyan óra a pénztárcámnak?

remélem valai segít köszi előre is

10e FT-ért v. olcsóbban lehet olyan műszeregységet venni

Valószínűleg be van kábelezve és akkor csak úgy ki lehet cserélni,rádugod azt kész.

Ha mégsincs kábelezve,akkor be kell húzni,kicsit macerásabb a dolog...

Hogy hogyan,arra nálamnál tanultabb cartársak majd rávilágítanak.

Más: Fehér számlapot,kék ledes háttérvilágítást nem szeretnél egyúttal???

Mert akkor egyszerre megcsinálná Neked itt Pesten egy srác.

Én is ezen a projekten dolgozom:-)

Igaz nem olcsó mulatság a dolog.ha érdekel írj!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.