Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv mindenkik!

Milyen izzót vegyek fényszóróba? Ugyebár benne van az a briliáns H4 60/55W, amit vettem úgy 4 éve - boltban azt mondták ne rakjak be nagyobb teljesítményűt, de ez a GE izzó így is erősebb fényerejű... Mondjuk két viaszgyertyánál fényesebb, ez tény.

Rázós utak, folyamatos tompított-használat mellett melyik a nyerő ár/érték arányú termék szerintetek?

Látni az utakon xenon-színű izzósokat, erősebbnek tűnik.

A xenon lámpa tényleg erősebbnek látszik SZEMBŐL! Ha rajtam múlna betiltatnám a használatukat! Például tegnap este is, amikor hazafelé autóztam esőben, sűrű forgalomban kb 50 km-t, normál országúton, szinte minden harmadik ótón xenon pilács vakított. A vizes úton annyira tükröződött, hogy rendkívül szemrontó és fárasztó volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1,6 os astrám a következő gondokkal küszködik.Hol indul hol nem :P

Elsőnek egy esős 20kmes út után csinálta. Leállítottam, és mikor indulni akartunk elfordítottam a kulcsot ,de se kép se hang.A blendix vagy hogy hívják :cry: az behúzott. Olyan volt mintha zárlat lenne azzal hogy elfordítom a kulcsot.

Azóta jópárszor produkálta hidegbe, kevésbé hidegbe, most legutoljára 10 percel ezelőtt. Betolni viszont simán betoltam egyedül. :(

Aztán 20kmt jöttunk vele és simán indul.Akksi baj lenne? De akkor miért nem sűrűbben jön elő a hiba.

Talélkozott már valaki hasonlóval?

ÜDv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

1,6 os astrám a következő gondokkal küszködik.Hol indul hol nem :P

Elsőnek egy esős 20kmes út után csinálta. Leállítottam, és mikor indulni akartunk elfordítottam a kulcsot ,de se kép se hang.A blendix vagy hogy hívják :cry: az behúzott. Olyan volt mintha zárlat lenne azzal hogy elfordítom a kulcsot.

Azóta jópárszor produkálta hidegbe, kevésbé hidegbe, most legutoljára 10 percel ezelőtt. Betolni viszont simán betoltam egyedül. :(

Aztán 20kmt jöttunk vele és simán indul.Akksi baj lenne? De akkor miért nem sűrűbben jön elő a hiba.

Talélkozott már valaki hasonlóval?

ÜDv

Legközelebb ha nem indul, akkot tedd sebességbe és próbáld kicsit megmozgatni a kocsit és utánna újra indítózni.

Link to comment
Megosztás:

ha ugy áll meg, és esetleg szar a fogaskoszorú, lehet hogy nem tud becsuszni a fogaskerék, és nem indul meg a "pörgés" :(

nekünk votl már hasonlo porbléma 100as audival, de abba végeredményképen fel lett ujitva az önindító, és motor is lett cserélve

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy rakott-e már vki elektromos ablakemelőt utólag az Astrába? Gyárira gondoltam, nem ezekre az univerzálisokra. Mennyire macerás, mire érdemes figyelni? Végállás állítható, mondjuk a hangszóró végett? Ja, felül meg légterelő van az ablakban, de gondolom azzal csak elbír :(

Link to comment
Megosztás:

Meg kéne mérni azt az akkut... Ha 12V alatt van hidegindítás előtt, akkor már haldoklik.

Akksi megmérve 2 szer is 12,8 felett egy hangyánnyival :cry:

De az az érdekes hogy amugy meg csak akksival lehet mert az elektromos ablakot is lassan húzta lefele.De az még mindig nem tiszta, hogy akkor mondjuk városba miért nem csinálja mikor naponta minimum 5-ször van indítózva a járgány de inkább 10-hez konvergál a szám :( Munkaautó.

És mégis csak néha csinálja. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy rakott-e már vki elektromos ablakemelőt utólag az Astrába? Gyárira gondoltam, nem ezekre az univerzálisokra. Mennyire macerás, mire érdemes figyelni? Végállás állítható, mondjuk a hangszóró végett? Ja, felül meg légterelő van az ablakban, de gondolom azzal csak elbír :(

Én már rakattam be, a gyári, és ahhoz hasonló méretű hangszórót nem zavarja.

A légterelő is elfér, de ha nagyon sok por kerül alá akkor össze fogja karistolni az üveget, ott ahol a légterelő takarja.

A végállást beállítja magának.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem biztos, hogy akku problema ..én múlt héten jártam meg ezzel. Ha nincs karbantartba az ablakot vezető sín bizony beszorulhat és szélsőséges esetben a mechanika látja kárát. (lásd karosszéria topik múlt hét)

De ez együtt járt a gépsárkány nem indulásával.

Meg ha volt benti fény és elfordítottam a kulcsot elaludt a benti fény :( (ami a szélvédő alatt van)

Link to comment
Megosztás:

A végállást beállítja magának.

ez nem így van :P neked kell beállítani, különben nem megy az automatikus teljes le/fel.....azt pedig úgy kell, hogy a vég állásban nyomva tartod a gombot, pl a felsőnél még tovább nyomod kb 3 mp-ig, akkor memorizálja.... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.