Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyerekek, egyszerűen vicc ez az ólommentes forrsztóón. Olvad már a vezeték, a kapcsoló, de az ón csak nem adja meg magát. Katasztrófa

Lehet, hogy odaugrom majd vasárnap, reggel eldől hogy hogyan alakul a napom.

Motort ki nem dobnak, max. szét szokták verni, vagy bedarálják. Most motorbontás néz ki, 4000 db ;)

Amúgy, lehet hogy feltekerne a kapálógépedre az a sz@ros kis 1.8 -as :P

Gyere csak nekem még van környezetszennyező ólmos. Lehet hogy feltekerne, de legalább nem kell kiszedni a kukoricaszárat egyből bedarálná, és komposztálná azt is! :D

Link to comment
Megosztás:

Gyere csak nekem még van környezetszennyező ólmos. Lehet hogy feltekerne, de legalább nem kell kiszedni a kukoricaszárat egyből bedarálná, és komposztálná azt is! :D

Feladtam már. Húzok a kapcsolólábakra sarut, aztán kész. Szét van borítva a műszerfal, nem marad úgy vasárnapig ;)

Majd veszek holnap "pult alól", vagy feketén valahol :P

Link to comment
Megosztás:

Kérdés Cartárs urak!

A centrálzár központi modulja hol található? Van egy távirányítós szettem és nem akarnám a gyárit szétbuherálni csak az agyát kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Lenne pár kérdésem :D

van egy 96os ECO-tech-es GL Astrám sedan (sajnos) kiégett benne a műszerfal világítás :S és azt hogyan tudnám kicserélni mert elég nehézkes mert próbáltam vagy 3x de mindig vissza tettem mert mondom inkább nehogy szét hulljon nekem az egész kijelző az órával együtt :S most van a gépben 97000 km :P és kiégett a cucc :S mondom marha jó és ehez kérnék segítséget ;)

Link to comment
Megosztás:

Az olyan kis kapcsolókban, nyomógombokban lehet izzót cserélni mint pl. a ködfényszóró vagy az ülésfűtés kapcsolója?

Ha az egészet meg kell venni, akkor gondolom csak gyári van. Ugye?

A műszerfalon van visszajelző az első ködlámpának? Mert a hátsónak van, azt tudom, de az elsőnek? Mert nekem az nem világít.

Index kapcsoló kar (elektronikával úgy egyben) mennyibe kerül vajon? Az is csak gyári van, ugye? Vagy bontott. Milyen jó hozzá? Pl. Vectrá-jé jó? Esetleg G Astrá-jé? Az a gondom, hogy a fénykürt nem megy. Ugye javítani nem lehet csak cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Mi egy napon át szedtük széjjel az autó egész elejét, azután kérdezett rá itt öcsém. S lááám... :P

Azóta kérdezek rá mindenre előbb

Nah.. de jó.. legalább nem kellett újra leírnom :D amúgy elég jól el van dugva a kis mocsok.. nem is tom, én hogy tudtam meg,hogy ott van... :D

1: Az olyan kis kapcsolókban, nyomógombokban lehet izzót cserélni mint pl. a ködfényszóró vagy az ülésfűtés kapcsolója?

Ha az egészet meg kell venni, akkor gondolom csak gyári van. Ugye?

2:A műszerfalon van visszajelző az első ködlámpának? Mert a hátsónak van, azt tudom, de az elsőnek? Mert nekem az nem világít.

3: Index kapcsoló kar (elektronikával úgy egyben) mennyibe kerül vajon? Az is csak gyári van, ugye? Vagy bontott. Milyen jó hozzá? Pl. Vectrá-jé jó? Esetleg G Astrá-jé? Az a gondom, hogy a fénykürt nem megy. Ugye javítani nem lehet csak cserélni?

1: sztem lehet, de elképzelhető,hogy forrasztgatós a móka. valamelyik nap asszem nálam is program lesz a ködlámpa, illetve világítás kapcsoló...

2: az elsőnek sztem nincs.. nálam legalábbis csak a kapcsoló világít...

3: Kukucs! lehet lassan nyitja meg.. nem tom mi a xar van az extrával... ;) (bontott átlag 1500-3000ft..)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nálam az első ködfényszóró visszajelzője ment ki.

3: Kukucs! lehet lassan nyitja meg.. nem tom mi a xar van az extrával... :D (bontott átlag 1500-3000ft..)

A bontottakat megnézem. Találtam a neten 5100-ért újat.

De! Erre mit mondasz:

Az a gondom, hogy a fénykürt nem megy. Ugye javítani nem lehet csak cserélni?

?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Nálam az első ködfényszóró visszajelzője ment ki.

A bontottakat megnézem. Találtam a neten 5100-ért újat.

De! Erre mit mondasz:

?

háát.. személy szerint nem szórakoznék vele.. pláne ha 5100ért van új is.. nem tünik egyszerű szerkezetnek.. de meg lehet próbálni...

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Holnap rákérdezek Csergőnél is az új index karra.

Ha meg sikerült kicserélned a kapcsoló izzóját akkor majd írd már meg légyszi.

Okés.. bár nem tudom még mikor lesz, mert holnap meló, aztán halottak napja.. +este meló.. talán vasárnap lesz rá időm...

De addig is, itt körbe tudsz nézni kicsit.. (az F astra rész még nem megy, de pl a Vectra A kapcsolói tök ugyanazok sztem :D

Link to comment
Megosztás:

:D na még 1x megpróbálok segítséget kérni ;)

írtam előző oldalon hogy kiment a kocsimba a műszerfal világítás :S és azt hogyan tudnám kicserélni? :S

96os astra GL sedan

Műszerfal? Nem a középkonzolra gondolsz? Valakinek volt egy fényképes leírása, hogy kell szétbontani, megpróbálom megkeresni. De szerintem ha itt visszalapozol pár oldalt, ott lesz valahol...

Elsőre nekem is bonyolult volt kicsit, most már szuperrutinosan tudom lebontani :P

Link to comment
Megosztás:

Bontani én is kibontom sec perc alatt azzal nincs baj de a kilóméteróra spirált hogy tudom kiakasztani? azzal vagyok meglőve:S és mire vigyázzak közbe? :S van ott valami rugó meg minden ;) meg nem szertném ha azt hinné valaki hogy vissza lett tekerve vagy valami mert alapból van benne 97000 km :P ha a képet elő tudnád nekem korotni akkor megköszönném mert se hely se nem látok mögé:S ugyhogy jó lenne valami iránymutató :D kösz előre is !

Link to comment
Megosztás:

Bontani én is kibontom sec perc alatt azzal nincs baj de a kilóméteróra spirált hogy tudom kiakasztani? azzal vagyok meglőve:S és mire vigyázzak közbe? :S van ott valami rugó meg minden ;) meg nem szertném ha azt hinné valaki hogy vissza lett tekerve vagy valami mert alapból van benne 97000 km :P ha a képet elő tudnád nekem korotni akkor megköszönném mert se hely se nem látok mögé:S ugyhogy jó lenne valami iránymutató :D kösz előre is !

tekerd le a váltóról a spirált, és betudod húzni az utastérbe a műszert

Link to comment
Megosztás:

A kevésbenyajelzőlámpának mikor kellene világítania?

http://zocsa001.extra.hu/20081030.jpg

Tegnap tankoltam,42L ment bele,tehát 8-nál még nem világított.

Szia zocsa001!

De jó neked, hogy te tudtál 42l tankolni, nekem eddig a rekordom 39l és akkor már azt hidtem, hogy se előre se hátra a müszer alapján :D Ez még a régi órával volt, abban meg nem volt sárga lámpa kutjellel. Most nekem, mivel a literem azóta sem javult :P a piros mező közepénél kezd el pislogni:) Állítólag 10l környékén kellene az első felvillanásnak lenni, de hogy ez mennyire pontos Hmmmm. ;)

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia zocsa001!

De jó neked, hogy te tudtál 42l tankolni, nekem eddig a rekordom 39l és akkor már azt hidtem, hogy se előre se hátra a müszer alapján ;) Ez még a régi órával volt, abban meg nem volt sárga lámpa kutjellel. Most nekem, mivel a literem azóta sem javult :D a piros mező közepénél kezd el pislogni:) Állítólag 10l környékén kellene az első felvillanásnak lenni, de hogy ez mennyire pontos Hmmmm. :P

Üdv:BB

Nekem sem világitott még soha. Igaz, nekem nem fordulatszámmérős műszerfal van, nem is tudom hol van az ikon, de biztos kell lennie valahol :D Pedig én már tankoltam 45l-t is... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.