Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Megint bacakszik a külső hőmérséklet jeladóm. Néha gondolja magát, aztán mutat 12-18 fokot. Tegnap még jó volt. Thuby te most vettél ugye? Beszerelted már? Ha nem, lehet meglátogatlak egy próbára, nem akarok addig venni, kábelhibára gyanakszom, mert hol jó, hol nem.

Dehogy raktam. Egész héten sötétben jöttem-mentem munkába meg haza. Benn is maradt kabátom zsebében, s jelentem, a detektorkapu észreveszi B) Nem kis magyarázkodás volt, még jó hogy a normálisabbja volt éppen őrségben. Holnap elviszem talira, aztán ott kipróbáljuk, vagy hazaviszed.

Ma vettem amúgy termosztátot, 3450 HUF, Wahler. Audikba is ilyeneket szórnak, igaz, attól még lehet sz@r.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy raktam. Egész héten sötétben jöttem-mentem munkába meg haza. Benn is maradt kabátom zsebében, s jelentem, a detektorkapu észreveszi B) Nem kis magyarázkodás volt, még jó hogy a normálisabbja volt éppen őrségben. Holnap elviszem talira, aztán ott kipróbáljuk, vagy hazaviszed.

Ma vettem amúgy termosztátot, 3450 HUF, Wahler. Audikba is ilyeneket szórnak, igaz, attól még lehet sz@r.

Én is olyant vettem legutóbb. Előtte QH-t. Az vmi nagyon sz@r. Ez viszont pőpec.

Link to comment
Megosztás:

Dehogy raktam. Egész héten sötétben jöttem-mentem munkába meg haza. Benn is maradt kabátom zsebében, s jelentem, a detektorkapu észreveszi :blush: Nem kis magyarázkodás volt, még jó hogy a normálisabbja volt éppen őrségben. Holnap elviszem talira, aztán ott kipróbáljuk, vagy hazaviszed.

Ma vettem amúgy termosztátot, 3450 HUF, Wahler. Audikba is ilyeneket szórnak, igaz, attól még lehet sz@r.

Oké, akor felhúzom a kábelt a kocsi alól, ne kelljen a földön fetrengeni. Ha addíg meg nem javul. B) Amúgy mennyi volt? Vagy most akkor mégiscsak az Audiból hoztad? ;)

Link to comment
Megosztás:

Oké, akor felhúzom a kábelt a kocsi alól, ne kelljen a földön fetrengeni. Ha addíg meg nem javul. B) Amúgy mennyi volt? Vagy most akkor mégiscsak az Audiból hoztad? ;)

Nem, Opelboltban vettem. 2000 HUF volt. Audis cuccok csatlakozója nem egyezik, mert az kerekítettebb. Ha érted... :blush:

OFF

Ma borítottam ki vagy 200 db dízel dugattyút egy bazinagy konténerbe. Esztétikai (!!!) hibásak, ergo semmi bajuk. Darabja olyan 80-120e Ft, azt mondták. Most akkor hogy is van ez a válság? Az ügyön meg rajta vagyok, amiről szó volt, csak tegnap és ma csurig voltunk selejttel.

ON

Link to comment
Megosztás:

Az ablakmosó tartályára ugyebár megy egy csatlakozó pár vezetékkel. Ha jól sejtem, ez azt lenne hivatott érzékelni, ha kifogy a mosószer. Namost nekem ma kifogyott, de tényleg teljesen nullára. Viszont sehol nem jelezte hogy kellene mosószer a tartályba. Meg tudom piszkálni valahogy hogy javuljon meg, vagy felejtsem el?

(már arra is gondoltam, hogy talán az új műszerfalba nincs behúzva ennek a kábele)

Link to comment
Megosztás:

Az ablakmosó tartályára ugyebár megy egy csatlakozó pár vezetékkel. Ha jól sejtem, ez azt lenne hivatott érzékelni, ha kifogy a mosószer. Namost nekem ma kifogyott, de tényleg teljesen nullára. Viszont sehol nem jelezte hogy kellene mosószer a tartályba. Meg tudom piszkálni valahogy hogy javuljon meg, vagy felejtsem el?

(már arra is gondoltam, hogy talán az új műszerfalba nincs behúzva ennek a kábele)

Lenne ilyen az astrában? B) Mert nekem sem rinyál érte. Csak a szivattyú, hogy nem fröcsköl semmit.

Link to comment
Megosztás:

Az ablakmosó tartályára ugyebár megy egy csatlakozó pár vezetékkel. Ha jól sejtem, ez azt lenne hivatott érzékelni, ha kifogy a mosószer. Namost nekem ma kifogyott, de tényleg teljesen nullára. Viszont sehol nem jelezte hogy kellene mosószer a tartályba. Meg tudom piszkálni valahogy hogy javuljon meg, vagy felejtsem el?

(már arra is gondoltam, hogy talán az új műszerfalba nincs behúzva ennek a kábele)

Szerintem ha ott a csatlakozó, meg a kábel akkor biztosan be van húzva. Nekem jelzi a BC, ha ürül, s közel sem kell teljesen leapadnia. WD40 B) De lehet hogy az érzékelőd halt be.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha ott a csatlakozó, meg a kábel akkor biztosan be van húzva. Nekem jelzi a BC, ha ürül, s közel sem kell teljesen leapadnia. WD40 B) De lehet hogy az érzékelőd halt be.

Nincs BC-m. Viszont Tápi képei közt találtam EZT.

Eszerint a bal szélső ikonnak kellene pislákolni ha baj van.

Link to comment
Megosztás:

Amikor a műszerfalat cseréltem tettem minden olyan helyre ahol van értelmes ikon, ami az autómmal kompatibilis. (Pl a kiégő izzóra figyelmeztetőhöz nem tettem.)

Érdekes, azt az ikont én is nézegettem, mikor ki volt belezve a műszeregység. De nem lehet, hogy a fényszórómosó ikonja az? Nekem sem volt benne izzó sem ott, sem a kiégő izzó ikonnál (hozzáteszem; fel nem tudtam fogni, mi lehet az B) ). Amúgy meg nem is kell, mert azt is írja a BC nekem

Link to comment
Megosztás:

Az ablakmosó tartályára ugyebár megy egy csatlakozó pár vezetékkel. Ha jól sejtem, ez azt lenne hivatott érzékelni, ha kifogy a mosószer. Namost nekem ma kifogyott, de tényleg teljesen nullára. Viszont sehol nem jelezte hogy kellene mosószer a tartályba. Meg tudom piszkálni valahogy hogy javuljon meg, vagy felejtsem el?

(már arra is gondoltam, hogy talán az új műszerfalba nincs behúzva ennek a kábele)

Csak a gyári BC-s típusokban van ilyen szerintem. Ott a kupakban van asszem a szintérzékelő.

Ha egy fekete hengeres tárgyat nézel, az a szivattyú B)

Link to comment
Megosztás:

Csak a gyári BC-s típusokban van ilyen szerintem. Ott a kupakban van asszem a szintérzékelő.

Ha egy fekete hengeres tárgyat nézel, az a szivattyú B)

Úgy rémlik, hogy a tartály utastér felőli oldalában van valami hengeres érzékelő vízszintesen. A kupakban nincs semmi, az a hűtőkiegyenlítőnél van. Azt nem lehet javítani esetleg? Szerintem a csúszkája lehet kikopva... Folyton "Kühlmittel stand" -ot dob. (igen, a vizem rendben van ;) )

Link to comment
Megosztás:

Dehogy raktam. Egész héten sötétben jöttem-mentem munkába meg haza. Benn is maradt kabátom zsebében, s jelentem, a detektorkapu észreveszi B) Nem kis magyarázkodás volt, még jó hogy a normálisabbja volt éppen őrségben. Holnap elviszem talira, aztán ott kipróbáljuk, vagy hazaviszed.

Ma vettem amúgy termosztátot, 3450 HUF, Wahler. Audikba is ilyeneket szórnak, igaz, attól még lehet sz@r.

Nekem az a Wahler volt berakva valamikor tavaly februárban, és nem sokáig bírta.

De legyen szerencséd.

Link to comment
Megosztás:

Nincs BC-m. Viszont Tápi képei közt találtam EZT.

Eszerint a bal szélső ikonnak kellene pislákolni ha baj van.

Nekem is vannak ilyen ikonjaim, de se égő, se alatta a ződ áramvezető fólia nincs.

Úgy rémlik, hogy a tartály utastér felőli oldalában van valami hengeres érzékelő vízszintesen. A kupakban nincs semmi, az a hűtőkiegyenlítőnél van. Azt nem lehet javítani esetleg? Szerintem a csúszkája lehet kikopva... Folyton "Kühlmittel stand" -ot dob. (igen, a vizem rendben van B) )

Az ablakmosótartálynál? Nekem nem rémlik, hogy a szivattyún kívül van ott más is.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg felszereltség függő.

Nekem pl. szintén van, és a BC-n jelzi..

Egyszer megszivtam vele, mert elfordúlt a helyén, és nem jelzett.

Nézd meg,nálad nem-é ez a probléma.

Ha jól rémlik, ugy kell elképzeli, hogy van egy henger vizszintesen a tűzfal felöl betolva a tartályba.

A henger vége a felénél be van hasítva(vizszintesen), és egy "zsanér" tartja.

Így amikor fogy a viz, szépen lecsuklik, és ekkor gondolom nyit egy áramkört...(de az is lehet, hogy épp akkor zár.. passz..)

Ha ez 90fokban el van fordúlva sacc, akkor pl valszeg nem tud lefittyedni..

Ha meg 180fokban, akkor fordítva mükszik.. (fullon jelez, hogy üresedik.. nekem ez volt, fordítva tettem bele B) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az Se motoron lévő gyújtótrafó esetleg megeggyezik a többi 1.4-es trafójával (xe, és a társai)? Mert mint ha egy kicsit izzadna a cucc az olajtól, csak hát mi alapján azonosítsa be az ember egy bontóban ezt az alkatrészt!

Üdv:BB

EPC-ben néztem, amelyik ugyanígy néz ki, mint a tiéd, az csereszabatos (X14XE, X16SZ/R).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.