Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Először is bocsánat minden ajánlatot tévőtől!

Rian!

1111es órát nem rég adtam egy bontós ismerősnek. Sztem 5ért odaadja (megint) és 5ért berakom neked.

Egy apró bökkenő van. Le kéne jönnöd Vácra, mert az én autóm jelenleg romokban.

Ötért bevezetékeled nekem is? :D

Link to comment
Megosztás:

Ötért bevezetékeled nekem is? :D
Ha lejössz, megcsinálom.

Én közelebb vagyok. :D

Mindegyik km órában van benzin üresedést jelző lámpa? Ha az új km órában van lámpa, akkor az fog is működni? Milyen elven működik a benzinszint jelző lámpa? Külön kapja a vezérlést, hogy mikor kell kivilágítani, vagy a mutató helyzetéből következtet a benzin üresedésére? És mi az a W=1111? Talán egy Watt szám, amivel helyesen mér feszültséget a mutató? Bocs, ha hülyeséget kérdezek. A km óra mutató feszültséget mér egyáltalán :D?

Olvastam ezekről itt a fórumon, de nem találtam hasznos választ :) (csak hogy ne write only módban legyek:) )

Üdv B)

A tévhittel ellentétben, nem a mutató mechanikai pozíciója alapján villan ki a szegénységjelző, hanem van egy elektronika a fordulatszámmérő panelján, ami az üzemanyagszint-mérőből érkező feszültség alapján érzékeli, hogy világítania kell vagy sem. Ez az érzékelő hajtja a mutatót is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:

Előfordulhat, hogy 2001-es gyártmányú Astra Classicból gyárilag hiányzik az első ajtókba épített kishangszóró (ami a tükrük magasságában van)?

Csak mert nemrégiben szereltettem egy új rádiót a kocsiba, és baromi tompa a hangja. És arra lettem figyelmes, hogy az ajtókba szerelt nagy hangszórók szólnak, a kicsik azonban némák. Namármost akkor vagy eleve nem is volt benne kishangszóró, vagy a szakik "véletlenül elfelejtették" bekötni a vezetékeit a rádióba.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:

Előfordulhat, hogy 2001-es gyártmányú Astra Classicból gyárilag hiányzik az első ajtókba épített kishangszóró (ami a tükrük magasságában van)?

Csak mert nemrégiben szereltettem egy új rádiót a kocsiba, és baromi tompa a hangja. És arra lettem figyelmes, hogy az ajtókba szerelt nagy hangszórók szólnak, a kicsik azonban némák. Namármost akkor vagy eleve nem is volt benne kishangszóró, vagy a szakik "véletlenül elfelejtették" bekötni a vezetékeit a rádióba.

Igen előfordul. :D Erről a Karcsi tudna mesélni, mert egyszer "letámadott " valakit, és adott neki két csipogót, sőt be is szerelte ha jól emlékszem. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:

Előfordulhat, hogy 2001-es gyártmányú Astra Classicból gyárilag hiányzik az első ajtókba épített kishangszóró (ami a tükrük magasságában van)?

Csak mert nemrégiben szereltettem egy új rádiót a kocsiba, és baromi tompa a hangja. És arra lettem figyelmes, hogy az ajtókba szerelt nagy hangszórók szólnak, a kicsik azonban némák. Namármost akkor vagy eleve nem is volt benne kishangszóró, vagy a szakik "véletlenül elfelejtették" bekötni a vezetékeit a rádióba.

nekem is 2001es classic van és nekem sem volt ott magassugárzó amíg nem raktam oda :D de én pluszba hátra is bekötöttem egy adag hangszórót mert egyszerűen sz@rul szól ha csak a lábtól jön a hang...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:

Előfordulhat, hogy 2001-es gyártmányú Astra Classicból gyárilag hiányzik az első ajtókba épített kishangszóró (ami a tükrük magasságában van)?

Csak mert nemrégiben szereltettem egy új rádiót a kocsiba, és baromi tompa a hangja. És arra lettem figyelmes, hogy az ajtókba szerelt nagy hangszórók szólnak, a kicsik azonban némák. Namármost akkor vagy eleve nem is volt benne kishangszóró, vagy a szakik "véletlenül elfelejtették" bekötni a vezetékeit a rádióba.

Enyém 2002-es és nincs benne, bár én nem is hiányomol mert apáméba volt és túlságosan cincogott, bár tudom az a lényege de nekem pl nem jött be. Amúgy ha belevilágítasz zseblámpával akkor látod benne hogy van vagy látod a kasztni szinét enyém pl fehér szóval ennyivel könnyebb is volt! :D

Link to comment
Megosztás:

Először is bocsánat minden ajánlatot tévőtől!

Rian!

1111es órát nem rég adtam egy bontós ismerősnek. Sztem 5ért odaadja (megint) és 5ért berakom neked.

Egy apró bökkenő van. Le kéne jönnöd Vácra, mert az én autóm jelenleg romokban.

Alám licitálsz de dög? :D :)

Üdv mindenkinek!

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok:

Előfordulhat, hogy 2001-es gyártmányú Astra Classicból gyárilag hiányzik az első ajtókba épített kishangszóró (ami a tükrük magasságában van)?

Csak mert nemrégiben szereltettem egy új rádiót a kocsiba, és baromi tompa a hangja. És arra lettem figyelmes, hogy az ajtókba szerelt nagy hangszórók szólnak, a kicsik azonban némák. Namármost akkor vagy eleve nem is volt benne kishangszóró, vagy a szakik "véletlenül elfelejtették" bekötni a vezetékeit a rádióba.

Egy classicban minden előfordulhat. :D

ha gondolod egyik csutortokon gyere fel lurdyba. sotetedes elott berakom az orat. igynem jossz fel foloslegesen B)

de ehhez az kell hogy az en autom mukodjon

Gyere a szutyukival :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Létezik X20XEV motoros Asztrából olyan verzió amin nincs AGR (EGR) szelep, másodlagos levegőrendszer és mindenféle szolenoidok ami nem a motoron van konkréten? Csak mert egyedi építéshez szükségem lenne egy olyan kábelkorbácsra ami a lehető legminimálisabb berendezést vezérelne. Másodlagos levegőrendszer és hasonlók nélkül szeretném összerakni. Válaszotokat előre is köszönöm! Ja és hogy lehet ide képet beszúrni? Csak mert tettem volna fel képet hogy a felesleges minek, és mért nem a c20xe kérdéseket elkerüljem. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés: A kábelkorbácson van egy szép nagy szürke csatlakozó . 2 vezeték megy bele: Az egyik a gyujtáskapcsolóra megy, a másik meg vastag piros. A piroson folyamatos 12v-ot kap az aksi,vagy megszakítja a gyújtáskapcsoló azt is? Nincs aztrám csak a motor így nem tudom rajta megnézni.

Link to comment
Megosztás:

honnan lehetne ilyen lámpát szerezni? :D

Ritka, de azért van.

Ha találok linkelek! :D

Belső világítások:

2500 Ft.

2500 Ft.

2500 Ft.

Ez pont olyan mint az enyém 3500 Ft.

Amúgy meg bontókban azért néha marad 1-1. Omega A-ból való az enyém, de a srác Omega B-ében is pont ugyanilyen van. :D

De van ilyen szépség is! :D

2000 Ft! :) B) :D

Más:

ez érdekes Omega lámpa. Valami riasztóérzékelős lehet? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni :D . Az lenne a problémám,hogy nem működik a szivargyújtóm nem jön el áram :).Eddig működött! :D Azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tudja e ,hogy a szivargyújtó melyik biztosítékra van rákötve vagy esetleg honnan kap áramot ,mert se gyújtáson se gyújtás nélkül nem működik :D . Köszönöm a segítséget! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni :D . Az lenne a problémám,hogy nem működik a szivargyújtóm nem jön el áram :).Eddig működött! :D Azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tudja e ,hogy a szivargyújtó melyik biztosítékra van rákötve vagy esetleg honnan kap áramot ,mert se gyújtáson se gyújtás nélkül nem működik :D . Köszönöm a segítséget! B)

Hali!

F20-as biztosíték (20A)

Tolatólámpád müxik? Az is azon van......( meg az ülésfűtés, és a gyári központizár vezérlő rejtélyes szenzora is)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

F20-as biztosíték (20A)

Tolatólámpád müxik? Az is azon van......( meg az ülésfűtés, és a gyári központizár vezérlő rejtélyes szenzora is)

Nemtudom nem is figyeltem :) őszintén megmondom, de holnap megnézem a biztosíték az a biztosítéktáblába van?Aközpontizár az működik . :D Köszi az infót! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.