Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát, ha az eredeti működött gyújtás nélkül, akkor csak átkötöttetek valamit. :lol:

Nekem pl cserekor a régi bekötéssel az új fej lekapcsolt a gyújtással és csak egy tyúkbelet kellett másképp kötni, hogy akkor szóljon, amikor én akarom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi dologban szeretném a véleményeteket kérni, talán már más is találkozott a problémával.

96-os Astra F Caravan-omból a hétvégén kivettem az aksit.

Visszarakás után az elektromos ablakemelők csak addig működnek, amíg nyomvatartom a működtetőgombot.

Az aksi kivétele előtt ha lenyomtam a gombot 2 másodpercnél hosszabban, az ablak automatikusan teljesen fel/le ment a gomb további nyomása nélkül (jobb és baloldalon is).

Mi lehet a "hiba" oka?

Esetleg szervizműszerrel (Tech-1 vagy Tech-2) "flag"-ezni kell, a dolog személyreszabható?

(Újabb Saab-oknál és WV Passatnál van tapasztalatom: ott Tech-2-vel sok paramétert egyedileg be lehet állítani a tulajdonos ízlése alapján).

Az Astránál is van ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Eddig nem is foglalkoztam a dologgal, de nekem meg olyan problémám van a magnóval, hogy csak akkor működik, ha rajta van a gyújtás. Pedig semmit nem kötöttünk át, minden úgy van, mint az eredeti magnónál.

Ebben tud valaki segíteni?

Egyes (vagy egyes és hármas ?) gomb nyomvatart, gyujtás fel, bekapcs rádió....probléma megoldva. Legalábbis remélem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi dologban szeretném a véleményeteket kérni, talán már más is találkozott a problémával.

96-os Astra F Caravan-omból a hétvégén kivettem az aksit.

Visszarakás után az elektromos ablakemelők csak addig működnek, amíg nyomvatartom a működtetőgombot.

Az aksi kivétele előtt ha lenyomtam a gombot 2 másodpercnél hosszabban, az ablak automatikusan teljesen fel/le ment a gomb további nyomása nélkül (jobb és baloldalon is).

Mi lehet a "hiba" oka?

Esetleg szervizműszerrel (Tech-1 vagy Tech-2) "flag"-ezni kell, a dolog személyreszabható?

(Újabb Saab-oknál és WV Passatnál van tapasztalatom: ott Tech-2-vel sok paramétert egyedileg be lehet állítani a tulajdonos ízlése alapján).

Az Astránál is van ilyen?

Szvsz ezt már 46-szor megtárgyalták(tuk).

De az "újszülöttek" meg a visszaolvasni nem szeretők kedvéért:

Gyújtás ráad, ablakemelő felfelé gombját az ablak bezáródása után tovább nyomvatartani kb 4-5 mp-ig. Kész

Link to comment
Megosztás:

ui: és ugyanezt lefelé is.. (bár nem próbáltam.. lehet elég csak felfelénél :oops: )

4-5 sec.. elég az 2ig is sztem,de ha csend van, lehet hallani hogy kattan egy relé..

Nem okoskodás.. tisztelem blitz a tudásod. csak pofázom itt össze vissza :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

ui: és ugyanezt lefelé is.. (bár nem próbáltam.. lehet elég csak felfelénél :oops: )

4-5 sec.. elég az 2ig is sztem,de ha csend van, lehet hallani hogy kattan egy relé..

Nem okoskodás.. tisztelem blitz a tudásod. csak pofázom itt össze vissza :lol: :lol:

:wink:

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ezt már 46-szor megtárgyalták(tuk).

De az "újszülöttek" meg a visszaolvasni nem szeretők kedvéért:...

Nem kötözködés képpen írom,de te 70 valahány oldalt végigolvasnál ezért?Értem én,hogy néha fárasztó mindig ua leirni,de egy új tagnak nem hiszem,hogy van ideje/türelme ennyit olvasni.

Link to comment
Megosztás:

Nem kötöszködés képpen írom,de te 70 valahány oldalt végigolvasnál ezért?Értem én,hogy néha fárasztó mindig ua leirni,de egy új tagnak nem hiszem,hogy van ideje/türelme ennyit olvasni.

Én sem kötözködöm, de egyrészről sz nélkül rják, szimpla z-vel, másrészről, jelentem, én végigolvastam.

Nem egyszuszra, de nagyon sok hasznos infó van. Ki is másoltam nagyon sok mindent egy txt fájlba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én sem kötözködöm, de egyrészről sz nélkül rják, szimpla z-vel, másrészről, jelentem, én végigolvastam.

Nem egyszuszra, de nagyon sok hasznos infó van. Ki is másoltam nagyon sok mindent egy txt fájlba. :lol:

Leslie!

Akkor ne is tedd, mert már megszokhattuk, hogy nem kötekedünk a helyesírás miatt... :wink:

(Amúgy az egy szuszra az külön van, és lemaradt az i az írjákból... :wink: )

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

ui: és ugyanezt lefelé is.. (bár nem próbáltam.. lehet elég csak felfelénél  :oops: )

4-5 sec.. elég az 2ig is sztem,de ha csend van, lehet hallani hogy kattan egy relé..

Nem okoskodás.. tisztelem blitz a tudásod. csak pofázom itt össze vissza  :lol:  :lol:

Blitz és Laci4!

Köszönet a segítségetekért, holnap kipróbálom. :lol:

Bocs az ismétlődő kérdésért. :oops:

Olvasgatom a régebbi levelezést is, például EGR-szelep ügyben találtam választ a kérdéseimre, így azt nem tettem fel újra.

Link to comment
Megosztás:

Blitz és Laci4!

Köszönet a segítségetekért, holnap kipróbálom. :lol:

Bocs az ismétlődő kérdésért. :oops:

Olvasgatom a régebbi levelezést is, például EGR-szelep ügyben találtam választ a kérdéseimre, így azt nem tettem fel újra.

Gyorsan tanulsz :lol:

Egyébként nem akarunk bántani :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ezt már 46-szor megtárgyalták(tuk).

De az "újszülöttek" meg a visszaolvasni nem szeretők kedvéért:

Gyújtás ráad, ablakemelő felfelé gombját az ablak bezáródása után tovább nyomvatartani kb 4-5 mp-ig. Kész

Ez minden F Astránál így van? Az enyém 2001-es, de hiába tartom nyomva a gombot, nem kattan egy relé. Eddig azt sem tudtam, hogy ennek automatikusan is kéne menni. :-(

Link to comment
Megosztás:

Ez minden F Astránál így van? Az enyém 2001-es, de hiába tartom nyomva a gombot, nem kattan egy relé. Eddig azt sem tudtam, hogy ennek automatikusan is kéne menni. :-(

Lou!

NEM!Amelyik ilyen "programozható" az ilyen,amelyik nem az nem.Ha nem csinálja ne erőlködj tartsd csak rajta a pici kezed! :oops: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek az utángyártott ablakemelőkről?Kinek milyen tapasztalata van velük.Sok rosszat hallani róluk sajna. :roll:

Az enyém utólag beszerelt de nincs vele semmi bajom. :lol:

Annyi csak a nyüg,hogy sztem lassabb és a két gomb a váltókar előtt van a boxban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.