Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Amikor bedugod a kulcsot akkor húzódnak vissza a lamellák hogy el tudjon fordulni a kulcs a zárbelsővel együtt. Amikor kihúzod a kulcsot akkor lehet kihúzni a lamellákat. Cserélgetni is kell őket, előfordul hogy egy-kettőt reszelni, jó móka. Ha maga a zármechanika sérült de a kulcs-zárhenger része jó akkor lehet olyat csinálni, hogy az új mechanikába teszed át a régi lamelláit hogy megtarthasd a régi kulcsot.

Köszi szépen! Na, ezt megpróbálom a hétvégén a gyújtáskulccsal és jobboldali zárral, az még jó de már nem lesz használatban, így nem kockáztatok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Talán emlékeztek rám, én voltam, akinek műszerfal problémája volt - a fóliás áramkörrel van probléma - és azt tanácsoltátok, hogy keressek bontott alkatrészt. Megfogadtam a tanácsotokat és találtam is 2 bontott műszeregységet. A problémám csak annyi, hogy mindkettő fordulatszám mérős, az enyém (eredeti) pedig nem az. Az nem zavarna, ha fordulatszámmérő is lenne, de az igen, ha nem működik. (A döglött műszereket utálom! :mean: )

Tehát meg lehet oldani, hogy ha a fordulatszám mérős műszerfalat teszem be, akkor a fordszám mérő is működjön? Ha igen, akkor hogyan, mi kell még hozzá?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Talán emlékeztek rám, én voltam, akinek műszerfal problémája volt - a fóliás áramkörrel van probléma - és azt tanácsoltátok, hogy keressek bontott alkatrészt. Megfogadtam a tanácsotokat és találtam is 2 bontott műszeregységet. A problémám csak annyi, hogy mindkettő fordulatszám mérős, az enyém (eredeti) pedig nem az. Az nem zavarna, ha fordulatszámmérő is lenne, de az igen, ha nem működik. (A döglött műszereket utálom! :mean: )

Tehát meg lehet oldani, hogy ha a fordulatszám mérős műszerfalat teszem be, akkor a fordszám mérő is működjön? Ha igen, akkor hogyan, mi kell még hozzá?

Köszönöm!

Vagy működik alapból ha berakod a helyére, ha nem akkor egy plusz szálat kell behúzni neki az ECU-tól...a szám (pölö1111) passzoljon a két órán.

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1797

bár dízelnél ha jól tudom a generátortól jön a fordszám jel. de annak is ugyan úgy a 8as pinre kéne mennie, meg kell nézni van e, ha nincs akkor be kell húzni egyet, tuti le van írva itt a fórumon hogy mit a hova.

Üdv Mindenkinek!

Talán emlékeztek rám, én voltam, akinek műszerfal problémája volt - a fóliás áramkörrel van probléma - és azt tanácsoltátok, hogy keressek bontott alkatrészt. Megfogadtam a tanácsotokat és találtam is 2 bontott műszeregységet. A problémám csak annyi, hogy mindkettő fordulatszám mérős, az enyém (eredeti) pedig nem az. Az nem zavarna, ha fordulatszámmérő is lenne, de az igen, ha nem működik. (A döglött műszereket utálom! :mean: )

Tehát meg lehet oldani, hogy ha a fordulatszám mérős műszerfalat teszem be, akkor a fordszám mérő is működjön? Ha igen, akkor hogyan, mi kell még hozzá?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Vagy működik alapból ha berakod a helyére, ha nem akkor egy plusz szálat kell behúzni neki az ECU-tól...a szám (pölö1111) passzoljon a két órán.

ECU = ? , hova kéne behúzni egy plusz szálat? és milyen szám egyezzen? Hol keressem azt a műszerfalon?

Bocs de még nem vágom ezeket! :mean:

Szerk: Uppppsssszzzz! A link alapján megtaláltam, hogy milyen számnak kell egyeznie (W) és, hogy mi az a 8-as pin! Nekem ott van vezeték! Akkor lehet, hogy csak csere és kész?

Link to comment
Megosztás:

ECU = ? , hova kéne behúzni egy plusz szálat? és milyen szám egyezzen? Hol keressem azt a műszerfalon?

Bocs de még nem vágom ezeket! :mean:

Szerk: Uppppsssszzzz! A link alapján megtaláltam, hogy milyen számnak kell egyeznie (W) és, hogy mi az a 8-as pin! Nekem ott van vezeték! Akkor lehet, hogy csak csere és kész?

Akkor igen, csak cseréled és működni fog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, (meg az autómhoz sem rég jutottam hozzá) és tudom, hogy újaknak a jelszó keresés, keresés... de már kigúvad a szemem :icon11:

Szóval 1995ös F Astra Caravan X16XEL-hez szeretnék diagnosztikai kábelt meg progit. Egy win7es laposra kötném usb-n keresztül (esetleg bluetooth). Egyáltalán mit lehet kinyerni ebből az autóból? Lehet élő adatot látni megfelelő eszközzel? Hőfokok, pillangó állás, lamda értékei, fogyasztás, sebesség... Ilyen adatok érdekelnének.

Jól bevált, működő, olcsó megoldást keresek :D

Hidegen nem megy 1 (de lehet, hogy 2 henger). Vétel után másnap reggeli indításnál derült ki. Ha bemelegszik rendbe jön és megy, mint a kisördög. Gyorsan kikaptam a gyertyákat, hát 3 belevaló NGK, meg egy Bosch (azt nem tudom belevaló-e). Kicsit sötétebbek a kelleténél. Pár nap és meglesz egy új NGK(a többivel egyező). Ha ez megoldja, bódottá, de mi van, ha nem? No ez nem is annyira idevaló téma, csak pl ezért szeretnék egy diagnosztikát itthonra, hogy kicsit belelássak a jószágba. ja meg a motorhőfok is mindig 90 alatt van az óra szerint, ha meghajtom, akkor is. Ezt is tisztázhatnám a diaggal, hogy az óra rossz, vagy a termosztát.

A másik: tudtok megbízzható beszerzési forrást BC-s, potis, kombihoz való ablaktörlő kapcsoló kar + relé kombóra? (rendeltem Veramont, ahhoz kell a BC gomb, a poti meg csak úgy :icon1: )

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumozók!

Előző gazdinál a hifisek ketépték a gyári antennakábelről a pipa csatlakozót. Találtam külön szerelhetőt, veszek is.

http://elektroexpressz.hu/spd/unas_873838/ET4535-Auto-antenna-dugo

Van aggályom: hogy fogom ezt a zsinórra szerelni? A középső egy szál vékony réz megáll majd egy ilyenben?

A először a külső árnyékolást és a köpenyt rászorítod a fém fülekkel, létezik hozzá fogó, de kombinált-fogóval is megoldható, utána a rész vezetéket ráforrasztod a ház alatt található foglalatra, hacsak nem csavaros, mert létezik olyan is.

Link to comment
Megosztás:

A először a külső árnyékolást és a köpenyt rászorítod a fém fülekkel, létezik hozzá fogó, de kombinált-fogóval is megoldható, utána a rész vezetéket ráforrasztod a ház alatt található foglalatra, hacsak nem csavaros, mert létezik olyan is.

Értem. A belső védőhüvelyben gyárilag csak egy kis vézna ér van? Vagy több lenne, csak kitépték? Emiatt aggódok, hogy egy ér képes lesz-e jelet adni normálisan.

Link to comment
Megosztás:

Értem. A belső védőhüvelyben gyárilag csak egy kis vézna ér van? Vagy több lenne, csak kitépték? Emiatt aggódok, hogy egy ér képes lesz-e jelet adni normálisan.

Most fejből nem tudom melyik verzió van, de két lehetőség van, az egyik olyan mint a coax, hogy az ér egy vastagabb kb 1mm2-es vezeték, vagy több kisebb szálból sodrott ér van bent.

Szerintem mindenképpen csípj le egy darabot és blakold meg újra.

Link to comment
Megosztás:

Most fejből nem tudom melyik verzió van, de két lehetőség van, az egyik olyan mint a coax, hogy az ér egy vastagabb kb 1mm2-es vezeték, vagy több kisebb szálból sodrott ér van bent.

Szerintem mindenképpen csípj le egy darabot és blakold meg újra.

Itt egy van legbelül, olyan vékony mint amiből az árnyékoló sodrat készült. Visszább blankolni meg nem nagyon van hova sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Nemrég át kellett ülnöm egy F Astra 1.6 16V Caravan-ba. Mivel nálam az autó családtag, ezért szeretem, ha minden rendeltetésszerűen működik rajta. Néhány feladat adódik ezen a verdán is, hogy ez így legyen, ezért örülök, hogy létezik egy ilyen rengeteg információval ellátott fórum. ;)

A topik témájába vágó problémám az ablaktörlőre vonatkozik, amin nincs 1. fokozat. Olvastam, hogy a relé lehet érte a felelős, de az nem derült még ki, hogy a relé kattogott-e vagy teljesen kuka volt.

Én azt tapasztalom, hogy amikor feltételezhetően törölnie kellene, akkor a relé kattan és be is húz (láttam, mert szétszedtem), de mégsem dolgozik a motor. Az érintkezők nem oxodosak a relén sem és a motor csatiján sem. Az elektronikai rész méregetéséhez nagyon alap ismereteim vannak, és a műszerem is beadta az unalmast, de ha valaki megosztja velem, hogyan tudom kinyomozni a talányt, szerintem meg tudom oldani. :)

Lehetőség szerint kipróbálom majd egy új márkatárs cseredarabjával is, de még nem tudom mikor tudok vele összefutni.

Köszönöm előre is.

Üdv: Zs.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.