Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

egyszer kell olyan állásba tekerni, hogy jó helyen legyen, onnantól nem kell használni a zárat. Ha nem tudod jó helyzetbe állítani, akkor belenézve tudsz puskázni, hogy a tányér hol támaszt rá a motor rudazatára. Van olyan helyzet ahol fixen be van zárva, van egy ahol a központi zártól függ, hogy zárva van vagy nyitva és egy ami fix nyitott, és bezárt központi mellett is ki tudod nyitni. A köztes állapotot kell belőni.

Ok, köszike az infot. Akkor ezt a köztes állapotot megkeresem ha lehetséges.

Nekem nem volt ilyen problémám,a közpoti zárasítás előtt volt egy zárt és egy nyitott állapot.A zármotor beszerelésével a nyitott állapot szünt meg úgy h a rudazatától nem lehet benyomni a gombot. Biztos nem cserélted meg a csomiajtó zármotorjának a 2 vezetékét?

Fel nem cseréltem mivel a a csatin volt kb 20cm vezeték még, és a tankajtó zármotorjától adtam neki a kraftot, és ott a szin a szinhez párositottam.

De köszi a sok infot, valamelyik délutánra megvan akkor a program.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérnék egy kis segítséget. 1.7 D Caravanom van és a csomagtér ajtón lévő ablaktörlő nem működik. Lebontottam a kárpitot és megnéztem az ablaktörlő motort. Arra gondoltam, hogy nem kap áramot. Széthúztam a csatlakozóját - a villa jobb oldalán van áram, a bal oldalán nincs. Összedugtam és az ablaktörlő motor bekötésénél is ellenőriztem - kap áramot.

Megnéztem a kapcsolót és azt vettem észre, hogy ha a hátsó ablakmosót megnyomom, akkor is az első ablakmosó lép működésbe. :sick:

Mi lehet baj és hogyan orvosoljam?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérnék egy kis segítséget. 1.7 D Caravanom van és a csomagtér ajtón lévő ablaktörlő nem működik. Lebontottam a kárpitot és megnéztem az ablaktörlő motort. Arra gondoltam, hogy nem kap áramot. Széthúztam a csatlakozóját - a villa jobb oldalán van áram, a bal oldalán nincs. Összedugtam és az ablaktörlő motor bekötésénél is ellenőriztem - kap áramot.

Megnéztem a kapcsolót és azt vettem észre, hogy ha a hátsó ablakmosót megnyomom, akkor is az első ablakmosó lép működésbe. :sick:

Mi lehet baj és hogyan orvosoljam?

Sose müködött a hátsó mosó vagy csak most romlott el? Mert ha sose akkor lehet hogy cserekor olyan motor került bele ami csak előre nyom.

Link to comment
Megosztás:

Sose müködött a hátsó mosó vagy csak most romlott el? Mert ha sose akkor lehet hogy cserekor olyan motor került bele ami csak előre nyom.

Nem tudom, hogy az ablakmosó korábban működött-e, mert 1 hónapja van nálam az autó és még nem használtam. Az ablaktörlő - ami fontosabb lenne - korábban biztosan működött, mert kicsit karcos az üveg. Most viszont halott szegény!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy az ablakmosó korábban működött-e, mert 1 hónapja van nálam az autó és még nem használtam. Az ablaktörlő - ami fontosabb lenne - korábban biztosan működött, mert kicsit karcos az üveg. Most viszont halott szegény!

Nem elég azt megnézni hogy van.e ott áram hiszen a test is lehet szakadt, köss rá egy próbalámát mondjuk. Vagy mérj rá multiméterrel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! :)

Érdekes jelenséget mutat a kicsi Astram! (1992 évj. C16NZ)

Ha bekapcsolom az elakadás jelzőt akkor csak a bal oldali indexeket villogtatja és ha felnyomom az indexet jobbra akkor megy mind a négy!

De ez akkor is így van ha az autó nincs gyujtáson se és még a kulcs sincs benne! : O :O

Ez mitől van??

Mi ehet a hiba? :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet néktek öreg harcosok!

Tanácsra lenne szükségem. x14nz-t fogunk átalakítani c14se-re barátommal. Na az okoz nekünk fejtörést, hogy az x14nz forgóelosztós gyújtással rendelkezik és HA jól tudjuk a c14se dis gyújtásos.... Ahogy szörföztünk a neten találtunk olyan képeket amin a c14se forgóelosztóval van szerelve :unsure: . Ennek hatására teljesen eltanácstalanodtunk, hogy WTF :omg: Most akkor mi van? Mind a kettővel szerelték, vagy csak DIS-el, a többi kókány? Ha csak DIS gyújtással gyártották, akkor gondolom mindenképp cserélni kell a gyújtást is....
HELP! Segítsetek szegény fejemen! :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Urak!

Egy kis segítséget szeretnék kérni! :)

Érdekes jelenséget mutat a kicsi Astram! (1992 évj. C16NZ)

Ha bekapcsolom az elakadás jelzőt akkor csak a bal oldali indexeket villogtatja és ha felnyomom az indexet jobbra akkor megy mind a négy!

De ez akkor is így van ha az autó nincs gyujtáson se és még a kulcs sincs benne! : O :o

Ez mitől van??

Mi ehet a hiba? :)

Elég egy helyre, máshol meg már kaptál választ.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettővel gyártották. Ti milyet fogtok csinálni? Ki kell úgyis cserélni a köteget, meg az ECU-t. Nyilván olyat kell beletenni, ami hozzá való és kész. Mi a baj?

Értem! :D Köszönöm a felvilágosítást! DIS-es kábel van meg dis-es computert. Biztos vagy benne, hogy a Dis-es nem kompatibilis a forgó elosztóssal, vagy csak tipp?

Link to comment
Megosztás:

Hello! Olyan kérdésem lenne,hogy. Ki cseréltem a km órát az utóban és azóta nem mér rendesen a vízhőfokmérő! Ha hosszabb távra megyek max a kék fölé megy kicsivel egyébként szinte meg se mozdul! Elöző óra az jól mutatta....
Egy 94 es f astra kombi ról van szó..
Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hát azt pontosan nem tudom.Majd megnézem de annyi biztos hogy ami km óra benne volt az nem volt ford.mérős ,és ezért cseréltem ki hogy legyen az is!

Ezzel tudtam valamit segíteni?

Úgy emlékszem a fordulatszám mérő nélküli van 100-ig a másik 110-ig skálázva.... voltak már páran ilyen gondal aztán volt aki hőgombát cserélt, én pölö megszoktam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nah csináltam képet a csomagtérajtó zárról, mert sehogy nem sikerül ez a központositás rajta.

Igy néz ki mikor a zár nyitott állásban van, és a központival van bezárva.

http://kep.psharing.com/763562.jpg

És igy néz ki mikor a zár kulcsal bevan zárva, és még a központival is:

http://kep.psharing.com/763565.jpg

A második képnél nem tudod benyomni a gombot?

Link to comment
Megosztás:

A második képnél nem tudod benyomni a gombot?

Ilyenkor nem lehet, persze, mert a rudazat mögötte van. de ez az állás akkor áll fent mikor a kulcscsal is bevan zárva.

De ha a kulcsal kinyitom a zárat, és csak a központival zárom be,akkor a központi rudazata az üres térbe megy ki.Az a verzió van az elsö képen.Ezért kéne látni olyat akinek ez müködik,mert én tanácstalan vagyok, vagy csak béna.. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.