Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Lámpát is érdemes megkukkantani, mert azon egymás mellett mennek szigeteletlenül az átvezetések.

Ha meg van hajolva egyik, hozzáérhet a másikhoz néha.

Gyújtáskapcsolót kell csak cserélni, ami a slusszmechanika végén van.

De lehet az is, hogy csak szét van ugorva valamelyik patentja, nézd meg! :blink:

tehát ha leveszem akormány alsó burkolatát,akkor bal oldalon lesz egy kör alaku kábelköteg csatlakozo,ami a gyujtás kapcsolo végére megy rá...amit nekem ellenőriznek kell az a fekete sokvezetéses csati? vagy ha azt leveszem utána még van valami?

köszi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

tehát ha leveszem akormány alsó burkolatát,akkor bal oldalon lesz egy kör alaku kábelköteg csatlakozo,ami a gyujtás kapcsolo végére megy rá...amit nekem ellenőriznek kell az a fekete sokvezetéses csati? vagy ha azt leveszem utána még van valami?

köszi :rolleyes:

Csak annyi, hogy a helyén vizualizálni kell, a kis patentok, illetve az egész fekete

kütyü a helyén vannak-e.

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges az, hogy a generátorom melegen valami súrlódó hangot hallasson? Hidegen elindítom az autót, semmi baja, bemelegszik, onnantól van ez a hang. Amennyire meg tudtam állapítani a generátor lehet, legalábbis abból az irányból jön. Majd egyszer megcsinálom, hogy meleg motornál leakasztom az ékszíjat a generátorrol, és kiderül, hogy az-e a bűnös, csak ma későn jutott eszembe, nameg örültem, hogy hazaértem épségben :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Adott egy 16 éves omega, C20NE. Tudom, hogy nem ez az a topic, de itt sokán járnak, és opel-opel, egyre megy.

Kifingott az akksi. Két évesnél tán egy picit idősebb, gyári (GO márkájú) akksi, szalonból vettük. Nemrég a tulajdonos izzót cserélt benne, ehhez kivette az akksit, majd visszatette, és lötyögősen hagyta az egyik sarut. Ez volt két három hete. Ma délután nem forgatta át a motort indításkor. Betoltuk, egyből beindult. Mentünk vele 15 percet, leállítottuk, közvetlenül utána újraindult. Leállít. Tíz perc múlva már nem forgott át.

Adjatok lécci tippeket, mitől kakil be az akku. Mikor kell új akkut venni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

... kivette az akksit, majd visszatette..

Adjatok lécci tippeket, mitől kakil be az akku. Mikor kell új akkut venni?

Most kell újat venni és a kivételtől is behalhatott.

Ha nem elég óvatosan mozgatta, esetleg el is dőlt akkor lehet, hogy a leváló ólomdarabkák összezártak egy két cellát és kivégezte az akksit (zárlatos lett).

A régieket ilyenkor szét lehetett szedni és átmosni, majd újra felsavazni. Azok mentek tovább, de sajnos ma már ilyen nincs.

Link to comment
Megosztás:

Na sikerült megnéznem a gyujtás kapcsolot..valószinű,hogy az a baja...

A kérdésem a következő:hogy tudom kiszedni a gyujtáskapcsolo betétet?

nics ott semmi csavat,patent...valami trükkös módon jön ki biztos.... :rolleyes:

Trükkös szerintem is, ezért inkább jó szerelő csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Van egy tarcsi akksim. 1 éves, Perion, 55 Ah, gondozásmentes.

Három hete felborult a csomagtartóban.

Kifolyt belőle rengeteg lé.

Mit tehetek ilyenkor vele?

Az akkut add le valami gyűjtőben annak annyi, de ami nagyon fontos, hogy tisztítsd ki a kárpitot meg a csomagtartó lemezét, és nagyon alaposan nézd meg hogy nem-e marta meg valahol - ha igen akkor csiszolás festés...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is vedd le az ékszíjat, mert lehet vízpumpa is.

Ne ijesztgess :blink:

Remélem csak a generátor halódik. 2500km-t mentem ezzel a vízpumpával, ennyit talán még a leggagyibb utángyártottnak is ki kéne bírnia :rolleyes:

Ha a generátor rosszalkodik, kap új csapágyakat meg esetleg szénkefét és jó lesz (villanymotorokat szoktam felújítani, sok különbség nem lehet...), persze majd ha jobb idő lesz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.