Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sztem nem lehet nehéz bekötni a fordszám mérőt. Elvileg kell egy test, egy pozitív és egy vezeték a trafórol. De ha nincs trafód hanem dis modulod akkor passzolok. De biztos vannak a fórumon akik tudják ebben az esetben mit kellene tenni.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet az Uraknak.

Olyan kérdésem lenne, hogy a nem fordulatszám-mérős kilométerórámat szeretném kicserélni fordulatszám-mérősre.

Be van szerintetek kábelezve az én autóm is, ugyértem csak kicserélem és szeva, müxik, vagy valamit kéne buzergálni?

A típus '92 Astra C14NZ

Thx :)

szerinntem van de megnézzük!

Link to comment
Megosztás:

Létezik az, hogy a motordiagnosztika lámpa fel-fel villan, de kiolvasáskor semmi hibát nem jelez a műszer?

3000Ft-ért megtudtam, hogy nincs baja a kocsimnak legalábbis a "műszar" szerint :?

Nem merted kivillogtatni ?? Kérdezhettél volna... csak amikor a linket bevágtam épp fullra nem volt időm, hogy leírjam... mondjuk most sincs sok.

Egyébként adós vagyok még annak az oldalnak a fordításával, de most qrvára el vagyok havazva, de amint lesz időm meg fogom mostmár csinálni....

A kérdésedre: igen létezik, de a kezelési könyv is írja, hogy ha néha felvillan az még nem baj...

Ha viszont sűrűn csinálja, akkor előbb-utóbb lesz valami majd... A lambdaszonda szokott azt hiszem ilyet csinálni ha döglik... eseleg az AGR szelep... bár ez utóbbi nekem folyamatosan világított...

Egyébként csak akkor tárolódik el hibakód, ha a lámpa folyamatosan világít legalább fél percig, vagy 20 másodpercig... szal ha csak felvillan, akkor nem fog semmit eltárolni...

Link to comment
Megosztás:

Inkább biztosra mentem.

A fel-fel villanás úgy értsd, hogy elkezd világítani, megállok, mert egy idő után ha megyek tovább akkor elveszi a gyújtást és megáll a kocsi no szervó stb. (itt tuti megvolt a 30 sec) Szal' leállok majd 15 másodperc múlva indítok és lámpa elalszik, mehetek tovább. Kb 3-4 hónapig semmi. Na ezért vittem inkább szerelőhöz.

Elsőre ő is lambda szondát mondott, de kimérték és hozza az értékeket ahogy az alapjárati motor is ami nekem még macerásnak tünt.

Viszont azt mondta, hogy a szelepszár(valamelyik a szívó oldalon) koszos lehet, nem zár mindig a szelep. Állítólag ecotech probléma és korral minden motort utolér.

Ezt viszont nem tudom miből lehet megállapítani hengerfej leszedés nélkül. Vagy megoldható?

Link to comment
Megosztás:

Szelepszár ??? Nem lehet, hogy az AGR szelep szárára gondolt ??? nekem is az volt koszos... és bár nekem nem állt le tőle az autó - mivel nekem valószínű lezárt állapotban akadt meg - de neked nagyon esélyes hogy az a gond, ugyanis ha nyitva akad meg akkor leállhat tőle az autó !!!

DE ez a szívósor telején van, szemből nézve a motor jobb sarkában a szelepfedél-takaró alatt egy henger alakú eszköz... egyáltalán nem kell a motorhoz hozzányulni... kb 20 perc leszedni és kipucolni... Nem értem, hogy a szerelőd miért nem nézte meg... ha már olyan okostojás, hogy fikázza az Ecotecet akkor azt is tudnia kéne hogy seperc alatt orvosolható a dolog...

De a G Astra részen van AGR topic: nézz ott szét...

Link to comment
Megosztás:

Félreértetted nem fikázta az ecotecet csak mondta, hogy jellemző hiba az ilyen motoroknál. Sőt tetszett neki a gép mert dícsérte, hogy milyen jól megy stb. Hízott is a májam. :)

Szelepszárat mondta biztos, mert éppen ott volt egy clio hengerfej az asztalon és azon mutogatta el a dolgot.

Ez a szelepszáras móka cirka 60-ba fájna és én szeretném kizárni mint lehetséges okot.

Az AGR szelepet én meg tudom nézni/pucolni némi műszaki hajlammal?

Link to comment
Megosztás:

ecotecet csak mondta, hogy jellemző hiba

azoknál ez a hiba ami eszi az olajat.

mert az olajos kipufogogáztól lerakódik a szelepen az olajkoksz, és olyankor tud kitámasztani a szelep....

égéstér tisztitásnak tudom ajánlani a tartós 4-5 ezres fordulaton egy pár km autózást :)

Link to comment
Megosztás:

Na én még ilyet nem hallottam, hogy a szívószelep-szárak elkoszosodása típusprobléma... Illetve de :) : csakhogy az minden motornak problémája ami környezetbarát, hogy ha csak rövid távon járnak vele / szar benzint kap akkor elkoszosodik. DE ilyenkor nem kell szétkapni a motort, hanem egy tank benzibe öntesz Protec tisztítóadalékot kiautókázod, ezután még egy tankot kijársz és benzinszűrőt cserélsz, mert a tankból is kioldja a trutyit... ennyi.

Jah és persze ezután autópályán egy jó hosszú szakaszon meghajtod a jószágot... na akkor kiég a kosz... :)

Az AGR szelepet pedig szerintem olyasvalakivel pucoltasd aki látott már olyat...

Link to comment
Megosztás:

uhuhu:

Ha meghajtom a gépet elvileg lehet javítani ezen vagy valóban csak a szétszedés segít rajta?

Most olvastam éppen, hogy a 95-ös benyának magas a kéntartalma(Mo.-on) ami a lerakódást nagyban elősegíti/okozza és ebből kifolyólahóg gyakrabban kellene megkínálnom 98-al?

Link to comment
Megosztás:

uhuhu:

Ha meghajtom a gépet elvileg lehet javítani ezen vagy valóban csak a szétszedés segít rajta?

Most olvastam éppen, hogy a 95-ös benyának magas a kéntartalma(Mo.-on) ami a lerakódást nagyban elősegíti/okozza és ebből kifolyólahóg gyakrabban kellene megkínálnom 98-al?

Tisztítoadalékos benya ilyenkor az igazi: a Mol EVO 99 nekem nagyon bejött :) de a V-power 95 is jó elvileg.... De a legjobb állítólag mégis a Protec

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok egy hétvégi autós, de akkor ráteszek még egy lapáttal :)

Protec mint olvastam nehézkesen beszerezhető. Ebből mit vegyek? Sima motortisztító néven fut vagy benzinadalék?

Jövőhéten végig pestre járok pályán így akkor meg is kezdeném a kúrát:)

Link to comment
Megosztás:

Hát a lerakódásról részemről annyit, hogy nagyából most 1 éve , hogy nem látott a verda magyar benzint. Megy mint a golyó, (már a magyar 95-öshöz képest ég és föld) olcsóbb is :) , a fogyasztás nem változott (vegyes 6,6). Igaz szoktam hozzá önteni spurit, meg fél évente injektor tisztító adalék (na jó lehet ritkábban), de nincs rá semmi panaszom. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én 8 hónapot éltem Varsóban. Először szétszedtem a karbit a Cavalier L-en (A Vectra 16SV) mert oan büdös volt az autó körül, hogy aszittem valaho vmi széthullott. Semmit sem találtam. Egy hónap kellett, hogy rájöjjek, hogy minden varsói autó ilyen büdös. Ilyen a benzinjük. Ukrán benya, viszont meglendült tőle az autó!!! Hatalmas volt a különbség.

Később Kijevben már tudtam miért olyan büdös mind.

Csak félő, hogy mindennek ára van, és ez nem csak a szag. Csodák nincsenek.

Link to comment
Megosztás:

Hát a lerakódásról részemről annyit, hogy nagyából most 1 éve , hogy nem látott a verda magyar benzint. Megy mint a golyó, (már a magyar 95-öshöz képest ég és föld) olcsóbb is :) , a fogyasztás nem változott (vegyes 6,6). Igaz szoktam hozzá önteni spurit, meg fél évente injektor tisztító adalék (na jó lehet ritkábban), de nincs rá semmi panaszom. :wink:

Az a poén az egészben, hogy a csomagtartóban ott figyel az adalék, de mivel azt írja, hogy 5000km-re elég nem öntöm bele benzin helyett is.

Na nem írok anekdótákat a kinti benyákról, mert az már motor topikba való lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok egy hétvégi autós, de akkor ráteszek még egy lapáttal :)

Protec mint olvastam nehézkesen beszerezhető. Ebből mit vegyek? Sima motortisztító néven fut vagy benzinadalék?

Jövőhéten végig pestre járok pályán így akkor meg is kezdeném a kúrát:)

Szabadna javasolnom, hogy a protecet a Mindszenti úton a Kiss és társa autónál vedd meg.2500ft lesz, és mindig van, igaz, csak 1dobozzal, a benyához kell önteni.Én is és Gepard is azt tette a héten. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jelenségem röviden: Astra F. A vezérlőkomjúter nem szabályozza az alapjáratomat, csak feltekeri vagy 3500-as fordulatszámra. Márkaszervízben lekérdezték a hibákat, semmi konkrétat nem közölt a számítógép, legalábbis ezt mondták. A fojtószelep potméter és az alapjárati stepper motor vezérlése jó, elvileg működnek is (hallani hogy a motor teker) Csatlakozójukat lehúzták, csak úgy a levegőben rádugtak egy-egy másik egységet, azok jól működtek szemmel láthatólag.

Ezek után azt mondták, hogy legalább 2 nap mire megtalálják a hibát, mert mindent egyesével ki kell venni és külön-külön letesztelni még a vezetékeket is. Ez nekem benne lenne vagy 25e-be legalább (csak a munkadíj) de lehet még több. Lehetséges hibák még lambda szonda (?) vízhőmérséklet jeladó (?) maga a kompjuter (?) és még.. ??

Na ez a helyzet. Valaki járt már hasonló cipőben?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.