Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet hogy a kábelkötegben van a bibi, és néha zárlatos... Át kellene nézni. Szar meló, de ha nem akarsz sok ellenállást elhasználni...

Illetve még az is lehet, hogy beázik a szellőzőegység, és így lesz zárlatos a motor. Nézd meg eső után a pollenszűrőd, hogy vizes-e.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindekinek

Egy kicsi,de idegesítő problémával fordulok hozzátok

1,7D Astra 93' as belső szellőző ventillátor 1,2 fokozata nem működött,amikor vettem az autot(2hete)...semmi gond vettem bontoba másik előtét ell. szererencsém volt,működik...1 hét mulva,vagyis ma reggel : ventilklátor1,2 állása nem műkszik, + a 30A es biztosíték kimenve...

nem akarok venni uj elleállást 6e ért mert attol tartok,az is csak rövid ideig birná...

nincs valakinek valami ötlete,tapasztalat ezzel a hibával kapcsolatban?

Köszi üdv András

Szerintem az esetek 90 százalékában az előtétellenállás azért ég ki, mert beázik. Jó lenne leellenörizni és elszigetelni...sokat volt már róla szó. Főleg szélvédőcserés és régebbi autóknál folyik rá a víz a pollenszürőre és innen az előtétellenállásra...

Link to comment
Megosztás:

Hello mindekinek

Egy kicsi,de idegesítő problémával fordulok hozzátok

1,7D Astra 93' as belső szellőző ventillátor 1,2 fokozata nem működött,amikor vettem az autot(2hete)...semmi gond vettem bontoba másik előtét ell. szererencsém volt,működik...1 hét mulva,vagyis ma reggel : ventilklátor1,2 állása nem műkszik, + a 30A es biztosíték kimenve...

nem akarok venni uj elleállást 6e ért mert attol tartok,az is csak rövid ideig birná...

nincs valakinek valami ötlete,tapasztalat ezzel a hibával kapcsolatban?

Köszi üdv András

Halli!

Neked hány fokozatú, és klímás nem klímás?

és hol vetted a bontottat? mennyiért?

csak mert nekem is volt hasonló problémám. Aztán vettem ellenállatot, de nem elég ha a csati egyforma, még fizikai kialakítás is van pár fajta lásd http://www.kep.tar.hu/laci4/50068615#2

Sufnigányolással megcsináltam. Megyeget is, de hosszabb 1-2es fokozatban üzemeltetés közben(úgy 15-20perc után) némi kozma szagot érzek. arra gondolok h nagyon melegszik az ellenállat. Lehet mégse ugyanaz az értéke mint volt benne.

Vagy hogy nem ment rendesen a helyére, és melegíti a müanyagot. Majd kiszedem vmelyik nap, és megnézem nincs-e megpörkölődve.

szal a lényeg, hogy ahol vetted, hátha van olyan mint ami nekem kellene.

a te problémádra mást nem tok mondani a fentieken kívűl.

Illetve egy kérdés, tönkre is ment az ellenállat, vagy csak a bizti szállt el?

Link to comment
Megosztás:

Lenne 2 kérdésem:

1. Hol található az autóban az index elektronikája?

2. Miért van az, hogy a kijelző háttérvilágítása alapállapotban rendesen működik, viszont ha bekapcsolom a világítást (akár helyzetjelzőt, akár tompítottat) annyira elhalványul, hogy nappal nem is látszik a kijelzés?

Link to comment
Megosztás:

Lenne 2 kérdésem:

1. Hol található az autóban az index elektronikája?

2. Miért van az, hogy a kijelző háttérvilágítása alapállapotban rendesen működik, viszont ha bekapcsolom a világítást (akár helyzetjelzőt, akár tompítottat) annyira elhalványul, hogy nappal nem is látszik a kijelzés?

1. ?

2. Szerintem azért, mert így találták ki. A világítást alapesetben sötétben használja az ember, és azért halványodik el, hogy ne süsse ki a szemed éjszaka a kijelző fénye. (Igaz, hogy van fényerőszabályozó is, de hát ez van.) Lehet, hogy más oka is van, majd az okosabbak leírják! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Lenne 2 kérdésem:

1. Hol található az autóban az index elektronikája?

Nem vagyok benne biztos, de sztem a biztosítéktáblában(arról jön a tik-tak) 8) ha jól néztem a sematikát fent a második relé. Huzd ki.. gyújtás rá index be.. ha nem megy, az volt :lol:) és ha visszateszed megy, akkor meg tuti..

2. Miért van az, hogy a kijelző háttérvilágítása alapállapotban rendesen működik, viszont ha bekapcsolom a világítást (akár helyzetjelzőt, akár tompítottat) annyira elhalványul, hogy nappal nem is látszik a kijelzés?

háát én se értem teljesen(jójó.. biztos úgy okoskodtak a tervezők, hogy akkor kapcsolunk pilácsot, ha sötét van, és akkor zavaró lehet az erős müszerfal világítás, ezért autómatice leveszi a fényerőt) no de én napközben is fel szoktam kapcsolni.. országútról nem is beszélve.

Szóval magától lejebbveszi a fényerőt. (kezdet kezdetén :wink: én is berinyáltam.. azthittem vmi zárlatos vagy ilyesmi)

viszont még lehet az is hogy a pilács kapcsoló alatti poti, amivel lehet szabályozni a fényerőt, az minimumra van levéve, vagy döglődik. prószáld meg tekergetni...

Link to comment
Megosztás:

2. Miért van az, hogy a kijelző háttérvilágítása alapállapotban rendesen működik, viszont ha bekapcsolom a világítást (akár helyzetjelzőt, akár tompítottat) annyira elhalványul, hogy nappal nem is látszik a kijelzés?

tekerd fel a lámpkapcsoló alatt lévő müszerfal háttérvilágitását szabályzó gombot!

letekerődött egy picit, és az nappal kevés este még jó.

ha feltekered akkor nappal is jó lesz....

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok hozzászólást :notworthy:

Az még érthető, hogy miért tervezhették így a kijelző háttérvilágítását, csak az a baj, hogy így teljesen felcsavart potinál se látom nappal, mit irkál nekem a BC :lol:

Cseréld a világítást fehér ledekre és mindjárt jobb lesz!

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

1. Biztitáblán, olyan forma mint egy relé.

2. Le lehet kötni a TID-ről azt a vezetéket, ami a világításról jön,

és akkor nem veszi lejjebb a fényerőt. :lol: A gyári csati 6-os lábára van kötve.

Wow!! ezt jó tudni... és a szabályzás attól még megmarad? vagy az is ez a láb? jah.. és A MID-nél is a 6os?

FPepe: mért nem látod? kevés a fény,vagy egyátalán nincs?

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gábor, asszem le fogom kötni, mert így sajna napközben semmit se látni a kijelzőből. A BC egyébként jól műxik, elég nagy eltérések vannak az óra és a BC értékei között :shock:

Laci4: van valami halvány fénye, este még elég is, de nappal, főleg ha besüt a Nap, semmit se látni belőle. Miután Gábor beépítette, másnap mentem a kocsival, és azt hittem, máris elromlott, aztán egy aluljáróban elhaladva látszott, hogy a BC megy rendesen, csak épp háttérvilágítás alig van; aztán mikor megálltam, és lekapcsoltam a világítást, hirtelen kivilágosodott a kijelző.

Aztán lehet, hogy csinálok neki egy egyszerű fényérzékelős elektronikát, ami lekapcsolja a 6-osra menő vezetéket, ha az utastérben világos van, este sötétben meg rákapcsolja, hogy ne világítson annyira.

Link to comment
Megosztás:

Van ABS-ed egyáltalán? ;)

Nézd meg, milyen színű vezetékek mennek a reléfoglalatra!

Persze, hogy van ABS-em.:-)

Ott kezdődött a bibi, hogy anno amikor vettem a verdát égett az ABS kontrollámpa.

Az előző tulaj mondta, hogy jobb hátsó jeladó.

A jeladót megoldottam, mert cseréltem komplett kerékagyat, onnan kezdve már nem ég a kontrollámpa, és a tesztelések során mégsem tapasztaltam ABS működést. Pl. vizes füvön meg hasonlók, ráugrottam a fékre.

Mondd Gábor, neked az mond valamit ha tudom a relé foglalathoz menő vezetékek szinét ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Cseréltetek már izzót a fűtéskapcsolóban, mert már csak az van hátra a "műszerfal rekonstrukcióból" - a BC-n és a hamutartón túlvagyok. Volt aki csak annyit mondott, hogy bonyolult- tényleg az?

Kiveszed a magnót keretstől, aztán találni fogsz ott hátul egy olyan fekete színű "hidat.Van rajta szemből nézve balról 2db vezeték, valamint középen egy komolyabb csati.Na azt nehéz lehúzni, tolni hátrafelé, de ha megvan, akkor ennek a fekete "hídnak" a szélein van két rögzítőfül.Ezt kipattintva ki tudod szerelni ezt a hidat, és kijönnek a kis rizsizzók is.

Ha megvan, akkor visszafelé az egyetlen sux a nagy, középső csati visszarakása.A többi már gyerekjáték.De nem vészes az egész.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.