Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

2009-től létezik gyárilag LPG üzemrű Opel gépkocsi, Corsától Zafiráig. Ezekben más az erőátvitel, más anyagból vannak a szelepek és a szelepülés. Azt nem tudom hogy magyarországon ezek rendelhetőek-e, vagy marad az utólagos átépítés. Mindenesetre egy 0 km-s motort ezért megbontani... hát nem is tudom...

Rendelhető, erről beszéltem, gyári rendelésű LPG-s új Meriva B!:) Csak a gyáron belül nem tudom, hogyan alakítják át... Az lenne logikus, ha már Spanyolországban a motorba az LPG-s alkatrészeket szerelnék (minek bontanák szét), de valamiért előbb összerakják Zaragozában, onnan átszállítják Rüsselsheimbe LPG-síteni és csak ezután jön ide... Lehet, hogy Németországban csak magát a szettet rakják bele, a motor már LPG-s...

Link to comment
Megosztás:

De miért? Az engedélyezett max. össztömege nem változik csak az önsúlya lesz nem sokkal több. A hasznos terhelhetőségből jön le az LPG rendszer. Feltöltve talán egy felnőtt súlyával (75-80 kg)? Állítgat, cserélget rugót valaki az utasok számától függően?

Az emberek mindenféle hülyeséggel telepakolják autóikat (pl.: hifi rendszer lavórnyi hangszórókkal, stb.), mégsem cserélnek hozzá rugót.

Vagy valamivel nem számoltam? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szombaton megyek a Hungexpoba motor kiállításra. :) És pont a Jászberényi vagy a maglódi esik közel :)

Amúgy másol is, a Szentendrei úton is emelkedett...

Nem hiszen el, hogy egy ideje folyamatos az emelkedés!

Szlovákiában 2 euro centtel, azaz 6 forinttal nőtt az elmúlt egy évben!

Nálunk ~47 ft-al.

Rendben, hogy romlott az árfolyam, de az elmúlt két hónapban nem romlott, sőt, az előzőekhez képest javult is. Az ár mégis felfelé megy, Szlovákiában meg nem emelkedik.

Mi a férfinemiszervér!?

Valaki megint gazdagodik a pénzünkön!

Link to comment
Megosztás:

Szombaton megyek a Hungexpoba motor kiállításra. :) És pont a Jászberényi vagy a maglódi esik közel :)

Amúgy másol is, a Szentendrei úton is emelkedett...

Apropo Jászberényi!

Hol van ott a magán gázkút? A párom minden nap ott jár el, de nem tudja hol van! A holtankoljak szerint a Shellel szemben van, de magánt ott nem találtunk.

Tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Apropo Jászberényi!

Hol van ott a magán gázkút? A párom minden nap ott jár el, de nem tudja hol van! A holtankoljak szerint a Shellel szemben van, de magánt ott nem találtunk.

Tudja valaki?

Na ne, nincs? Pedig oda mennék, komolyan nincs? A google map műholdképén sem láttam. :(

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszen el, hogy egy ideje folyamatos az emelkedés!

Szlovákiában 2 euro centtel, azaz 6 forinttal nőtt az elmúlt egy évben!

Nálunk ~47 ft-al.

Rendben, hogy romlott az árfolyam, de az elmúlt két hónapban nem romlott, sőt, az előzőekhez képest javult is. Az ár mégis felfelé megy, Szlovákiában meg nem emelkedik.

Mi a férfinemiszervér!?

Valaki megint gazdagodik a pénzünkön!

Ha nő a benzin, nő az LPG. Több pénzt keresnek az LPG-n, nagyobb haszon.

Link to comment
Megosztás:

De miért? Az engedélyezett max. össztömege nem változik csak az önsúlya lesz nem sokkal több. A hasznos terhelhetőségből jön le az LPG rendszer. Feltöltve talán egy felnőtt súlyával (75-80 kg)? Állítgat, cserélget rugót valaki az utasok számától függően?

Az emberek mindenféle hülyeséggel telepakolják autóikat (pl.: hifi rendszer lavórnyi hangszórókkal, stb.), mégsem cserélnek hozzá rugót.

Vagy valamivel nem számoltam? :huh:

Nekem pl. eltört a balháccsó rugóm. 2005 óta van benne a gáz. Vettünk bele erősített rugót (végig egyforma vastag anyagból készült). És azért a pótkeréktartály folyamatosan a hátsó felfüggesztést terheli. A hangsúly az előző mondatomban a folyamatosan szón volt. Ha cserélik, hadd cseréljék, de cseréljék. ;)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.