Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Nekem pl. eltört a balháccsó rugóm. 2005 óta van benne a gáz. Vettünk bele erősített rugót (végig egyforma vastag anyagból készült). És azért a pótkeréktartály folyamatosan a hátsó felfüggesztést terheli. A hangsúly az előző mondatomban a folyamatosan szón volt. Ha cserélik, hadd cseréljék, de cseréljék. ;)

Nem látom benne az összefüggést. És csak Opelben. Azt is mondhatnád, hogy azért tört el, mert 2005 óta 5 személlyel, tele csomagtartóval közlekedsz. Pedig csak hibás volt. Másnak is tört már el, pedig nem volt LPG-s.

Erősített rugó: 5 ajtósba és sedanba Caravan rugó, Caravanba Zafiráé, ráadásul dízelé. ;)

Link to comment
Megosztás:

mióta itt a meleg azóta legalább 3-5 literrel kevesebb gázt tudok tankolni a zafirába....

bő 50 km rel elöbb alszik el a 4. led.... ( télen 120-140 km, most 70-80 között )

másnak is?

nekem később alszik el ...

most kíváncsi vagyok mennyi lesz a fogyim..

270-280nál piros szokott lenni

most 340nél...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek csak az érdekelne hogy az Lpg gázból mennyi fogy 100 km-ren ?Hogyha átalakítanám 1.4 Astrám akkor mennyit lehet vele megspórólni 100 km-ren és mivel jár teljesitmény csökkenés vagy növekedés?És megéri-e nem jár e sok meghibásodással vagy egyéb motor károsodással a gáz használata? :hiya: :omg:

Link to comment
Megosztás:

Nekem már 300 körül világít a piros. Elsőnek rögtön meg is tankoltam, belement vagy 25l. Mostanában 450 körül tankolok, de még így is 33-34 l megy bele. Legközelebb megvárom az 500-at. Az a gond, nem szeretném hogy hétvégére fogyjon ki, mert akkor lehet 50-100 km mire gázkúthoz kerülök.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek csak az érdekelne hogy az Lpg gázból mennyi fogy 100 km-ren ?Hogyha átalakítanám 1.4 Astrám akkor mennyit lehet vele megspórólni 100 km-ren és mivel jár teljesitmény csökkenés vagy növekedés?És megéri-e nem jár e sok meghibásodással vagy egyéb motor károsodással a gáz használata? :hiya: :omg:

nekem 8-8,5 liter gáz fogy....

Link to comment
Megosztás:

Nem látom benne az összefüggést. És csak Opelben. Azt is mondhatnád, hogy azért tört el, mert 2005 óta 5 személlyel, tele csomagtartóval közlekedsz. Pedig csak hibás volt. Másnak is tört már el, pedig nem volt LPG-s.

Erősített rugó: 5 ajtósba és sedanba Caravan rugó, Caravanba Zafiráé, ráadásul dízelé. wink.png

csak egy tapasztalat:minden autónkban pótkeréktartály van és mindegyiknek a rugója össze is ült egy idő után.

az asszony mazdája(1998) 2 év után kezdte,az e reki caravan(1979) 1 év után,a b senato(1988)r 6 hónap után.

nekem nem törtek el,de időben cseréltem őket.a tartály tele gázzal nem kis súly ami jellemzően a hátsó tengely mögött helyezkedik el ergo nagyobb erővel terheli a rugót mintha a tengely felett lenne.nem állnadó +60-70 kg terhelésre méretezik a gyári rugókat.

Link to comment
Megosztás:

Nem látom benne az összefüggést. És csak Opelben. Azt is mondhatnád, hogy azért tört el, mert 2005 óta 5 személlyel, tele csomagtartóval közlekedsz. Pedig csak hibás volt. Másnak is tört már el, pedig nem volt LPG-s.

Erősített rugó: 5 ajtósba és sedanba Caravan rugó, Caravanba Zafiráé, ráadásul dízelé. ;)

Én látom benne az összefüggést, mert az elmúlt 3 évben 95%-ban csak én ültem az autóban (és az ülések, ajtózsanérok, határoló állapotából kiindulva, előtte is inkább 1 személy használhatta). Az a 3 év ~90e km-t jelent, amiből 50e km tavaly júniustól került bele. Mivel lengéscsillapítót is cseréltünk, az meg még a gyári volt, így ez arra enged következtetni, hogy a rugó is a gyári volt benne. Ha majd tehetem, fogok venni még afféle "légrugókat" is.

Akkor jól dolgoznak az Opelnél, ha egy hibás rugó 15 év után dobta be a törülközőt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már 300 körül világít a piros. Elsőnek rögtön meg is tankoltam, belement vagy 25l. Mostanában 450 körül tankolok, de még így is 33-34 l megy bele. Legközelebb megvárom az 500-at. Az a gond, nem szeretném hogy hétvégére fogyjon ki, mert akkor lehet 50-100 km mire gázkúthoz kerülök.

Próbáld meg beállítani a szintjelzőt. Teljesen nem lehet, de saccar igen...

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek csak az érdekelne hogy az Lpg gázból mennyi fogy 100 km-ren ?Hogyha átalakítanám 1.4 Astrám akkor mennyit lehet vele megspórólni 100 km-ren és mivel jár teljesitmény csökkenés vagy növekedés?és megéri-e nem jár e sok meghibásodással vagy egyéb motor károsodással a gáz használata? :hiya: :omg:

7.3-9 között eszik. De mióta gáz van benne pályán csak 120-al járok, a városban meg a párom jár vele aki kíméletesen hajtja.

Hiba még nem volt a 18e km alatt.

Ha a benzinfogyást és a gáz egyéb költségeit (pl szervíz) is számolom, tisztán 100 jött vissza az átszerelési költségből.

Nekem érezhetően gyengébb lett, de nem bánom. Azelőtt sem volt éppen egy sportkocsi! :)

Link to comment
Megosztás:

7.3-9 között eszik. De mióta gáz van benne pályán csak 120-al járok, a városban meg a párom jár vele aki kíméletesen hajtja.

Hiba még nem volt a 18e km alatt.

Ha a benzinfogyást és a gáz egyéb költségeit (pl szervíz) is számolom, tisztán 100 jött vissza az átszerelési költségből.

Nekem érezhetően gyengébb lett, de nem bánom. Azelőtt sem volt éppen egy sportkocsi! :)

Nézd meg az én fogyasztásomat. ;)

Amúgy nekem is kicsit több mint 100e jött vissza, benzin fogyasztást is belekalkulálva.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg az én fogyasztásomat. ;) Amúgy nekem is kicsit több mint 100e jött vissza, benzin fogyasztást is belekalkulálva.

Azt a 6.6-ot nem tudom hogy csinálod. Tojás van a pedál alatt? :)

Nekem benzinnel is 6.4 volt a legjobb teljesítményem, fele pályán 120, fele főút 80 (szerintem ez utóbbi sokat javított rajta).

Meg nem tudom mennyit dob, h ez kombi.

Amúgy elszámoltam, eddig 140e jött vissza.

Link to comment
Megosztás:

Lövésem sincs hogy kell, azt sem tudom hol van. Inkább nem kínlódok. Tankolásnál nullázom a napiszámlálót. Zsigulin megszoktam, abban még szintjelző sem volt.

A szintjelző beállítás mikéntje emgem is érdekelne!

jelenleg 250-től 400 -ig pirosban van. Tehát elég pontatlan.

Link to comment
Megosztás:

Azt a 6.6-ot nem tudom hogy csinálod. Tojás van a pedál alatt? :)

Nekem benzinnel is 6.4 volt a legjobb teljesítményem, fele pályán 120, fele főút 80 (szerintem ez utóbbi sokat javított rajta).

Meg nem tudom mennyit dob, h ez kombi.

Amúgy elszámoltam, eddig 140e jött vissza.

Nézd meg mellé a benzint is. Neked abból mennyi fogy?

Amúgy nincs tojás, de ez egyre kevesebbet eszik. település 50, lakott területen kívül 90-100, pálya 110...

Link to comment
Megosztás:

A szintjelző beállítás mikéntje emgem is érdekelne!

jelenleg 250-től 400 -ig pirosban van. Tehát elég pontatlan.

Ha leveszed a multiszelepről a műanyag burkolatot (tartályon levő kilógás), akkor alatta lesz egy átlátszó műanyag 2 csavarral felfogatva. Erre megy 2 szál vezeték. Ott látod, hogy ha felazítod acsavart, akkor el lehet forgatni. Nah azzal kell szórakozni..

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekel LPG beszerelés G Astra II 1.4 Twinport Z14XEP 2008 autóról lenne szó.A tiétekben van szelepkenő rendszer a gázhoz és van -e tapasztalat a Lovato Easy Fast típusú rendszerről?

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekel LPG beszerelés G Astra II 1.4 Twinport Z14XEP 2008 autóról lenne szó.A tiétekben van szelepkenő rendszer a gázhoz és van -e tapasztalat a Lovato Easy Fast típusú rendszerről?

Nekem Lovato van benne.

Szelepkenő nincs (akarták adni, de nem kértem), január vége óta van bent úgyhogy egyelőre még nincs sok tapasztalat...

Ami van az annyi hogy hidegben-melegben is jó, semmi hiba nem volt eddig, fogyasztás (jó részt BP) ennyi amennyit itt látsz:

Link to comment
Megosztás:

Nekem Lovato van benne.

Szelepkenő nincs (akarták adni, de nem kértem), január vége óta van bent úgyhogy egyelőre még nincs sok tapasztalat...

Ami van az annyi hogy hidegben-melegben is jó, semmi hiba nem volt eddig, fogyasztás (jó részt BP) ennyi amennyit itt látsz:

Az aláírásodban a fogyasztásról nincs link, így nem valószínű, hogy frissül. :(

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.