Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

hm, igaz hátrány, ha a kutas akar tankolni, itt meg csak vele lehet. :angry:

Én benzint sosem engedem nekik, kocsimat ne taperolja. Amíg felírom a km óra állást, volt mikor ki akarta nyitni, de bezártam. :P Utánna megkérdeztem, ki engedte meg, hogy hozzányúljon? <_<

én se engedem neki soha. egyszermég gerek koromba 2.000 Ft ért tankoltattam a kutassal és alig ment fel a mutató, pedig abba az időbe közel félig kellett volna felmennie. akkor mág voltam vagy 17 éve, soha többet azóta se.

Link to comment
Megosztás:

hm, igaz hátrány, ha a kutas akar tankolni, itt meg csak vele lehet. :angry:

Én benzint sosem engedem nekik, kocsimat ne taperolja. Amíg felírom a km óra állást, volt mikor ki akarta nyitni, de bezártam. :P Utánna megkérdeztem, ki engedte meg, hogy hozzányúljon? <_<

Tankolhatnád te is, mindössze egy nyomástartóedény-gépész végzettség és LPG kútkezelői tanfolyam kell. :P:D

Link to comment
Megosztás:

hm... ezt megkérdezem asszem...

nekem még majdnem 1 év müszaki van az autón, itt csak az a kérdés, hogy a beszerelő eygszerüen levizsgáztatja a saját munkáját, és ennyi, vagy 1 év mulva menjek szopódni valahová...

szerintem most levizsgáztatom. 20.000 Ft ért vállalják.

Szerintem nem lehet típusengedélyük hozzá, ez műhelyenként változik. Zafira nem annyira gyakori, mint az astra.

Ennek még utánakérdek, hogy nem-e kell valahol papírozni, lehet be kell vinni okmányirodába nekem, de vizsgáztatni nem kell az tuti.

A pécsi jó, mert magyarországi referenciaszerviz, s ők sok kocsit alakítanak át.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem lehet típusengedélyük hozzá, ez műhelyenként változik. Zafira nem annyira gyakori, mint az astra.

Ennek még utánakérdek, hogy nem-e kell valahol papírozni, lehet be kell vinni okmányirodába nekem, de vizsgáztatni nem kell az tuti.

A pécsi jó, mert magyarországi referenciaszerviz, s ők sok kocsit alakítanak át.

csak nekem kurvamessze van <_<

Link to comment
Megosztás:

Inkább tankoljon, csak ne bagozzon közben. <_<

Tényleg, ha van CASCO-m akkor nekik nem kell tudni róla?

elméletileg nem de gyakorlatilag jó ha tudnak róla, mert ha egy karambolba megsérül valami, akkor csak a beírt extrákat fizeti, ami nincs beirva az nem térül...

Link to comment
Megosztás:

elméletileg nem de gyakorlatilag jó ha tudnak róla, mert ha egy karambolba megsérül valami, akkor csak a beírt extrákat fizeti, ami nincs beirva az nem térül...

Megkérdem őket, de ha annyival drágább, akkor mindegy szinte, hogy minden KO-re menjen ahhoz nagy karambol kell.

Kötelező, vagyis ha nem én vagyok a ludas, akkor meg a kötelező gondolom fizet.

Uhuhu, Pécs nekem is 200km, itt Zalaegerszegen is szerelnek, ugyanazt 20e-el többért... Akkor lemegyünk kirándulni egyet, amíg berakják.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdem őket, de ha annyival drágább, akkor mindegy szinte, hogy minden KO-re menjen ahhoz nagy karambol kell.

Kötelező, vagyis ha nem én vagyok a ludas, akkor meg a kötelező gondolom fizet.

Uhuhu, Pécs nekem is 200km, itt Zalaegerszegen is szerelnek, ugyanazt 20e-el többért... Akkor lemegyünk kirándulni egyet, amíg berakják.

nekem is 215 a beszerelési költség. mindegy, 1 nap miatt nem autózom annyit.

jóleszez. vagyis remélem <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Adnak a gázrendszer beszereléséről egy bizonylatot, valami megfelelőségi tanúsítvány, vagy valami ilyesmi neve van. Na azt jól tegyétek el, mert minden műszaki vizsgán be kell mutatni! Ez nem régi szabály, valamelyik évben én is ilyet kerestem fater zsigájához napokig, mert nem volt meg!

Link to comment
Megosztás:

Na miután óvodások módjára egy másik topikban egymás torkának estünk, öntsünk tiszta vizet a pohárba! :P

Először is nem vagyok aranykártyás támogatója az etanolos cuccoknak. Anno amikor pestre jártam dolgozni más volt az etanol/benzin ár aránya, az LPG fel sem merült a corsa esetében, azt hiszem érthető miért. (hely,sokszor tankol,erőtlen stb)

Sokáig jártam fixdúsítású átalakítóval (amcsi Flextek), még jóval a Futó Gabi féle átalakító előtt, Gabi pont emiatt kért fel a tesztelésre, mert volt mihez hasonlítanom a dolgokat.

Sokszor hívtam üvöltve Gabit, hogy megölöm :P , de ma már tudom, hogy sokszor én voltam a balf@sz, nem a Gabi hibája volt a dolog.

Az LPG-re visszatérve...a cég ahol dolgozom gázmotorokat javít/készít, üzemeltet.

Én szervíztechnikus vagyok, de gépész/elektromos munkakörben egyaránt részt kell vennem.( ha kell motort fűzök, ha kell motorvezérlőt javítok)

A gáznak hosszú távon vannak hatásai, amik szerintem a hétköznapi(értsd: benzinüzemre gyártott) motorokra is hatással vannak.

Beszéltem itt nektek lerakódásokról, égéshőről, szelepbeégésről.

Nos pont ma voltam debrecenben és előkotortam pár képet:

8507291461_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

7205526542_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

6723494473_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szelepleszakadás után.... :angry:

A szelepfészek vizzel van hűtve, talán nem véletlen.

Szelep: az amcsi hűtéssel próbálja a plusz hőterhelést megakadályozni a szelepnél, mégis leszakad a szeleptányér egy idő után...a német spec anyagból gyártja szelepet.

Ezek kb 10000 üzemóra után történtek...valaki áttudja számolni ez normál autónál hány km lehet? :P

A hajtókarcsapágy 6000 óra után lett ilyen, olajcsere 1000 óránként volt (spec gázmotorolaj), mégis megégett és ami még bosszantóbb el is fordult, csökkentve ezzel a kenést...

A lerakódásról még nem csináltam képet, ígérem próbálok, de mostanában nagy a hajtás, ezer felé rohanunk.

Lényegében egy fehér, mészkő szerű anyag válik ki a gázból és a hengerfej felső palástján rakódik le, ami leválva onnan rossz esetben a gyűrűkhöz kerülve nagyon szép ábrákat hoz létre a hüvely falán...

A szar minőségű gázban található vízpáráról meg ne is beszéljünk...azt hiszem nem kell ecsetelni...

Amit Ákosnak is mondtam: egy gázos motornak a gyengéje a gyújtás...

Nem véletlen gyártanak a nagy gázmotor gyárak kamrás gyertyákat, speciálisan gázhoz és nem véletlen van utcaiba sem LPG gyertya.

Szóval azt kellene átszámolni, hogy vajon a kb 10000 üzemóra egy normál autó "nyelvén" kb mennyi lehet...

Ja és valaki számoljon reális árakkal és fogyival és csapja hozzá a vizsgáztatási költségeket is meg minden sallangot. :P

Béke! <_<

U.i.: nem akarok háborút, szerintem semmi nem tesz jót a motornak, amit a mérnökök a gyárban nem vettek figyelembe. Az etanolról 3év távlatában tudok nyilatkozni, a gázt pedig napponta látom. :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval azt kellene átszámolni, hogy vajon a kb 10000 üzemóra egy normál autó "nyelvén" kb mennyi lehet...

Neked van az autódban BC ugye?

Próbáld ki hogy ha sokáig (adott esetben hetekig) nem nullázod, akkor az átlagsebesség számláló mennyit fog mutatni, de tippem szerint olyan 40km/h körüli érték lesz. Persze ez függ attól hogy mennyit araszolsz dugóban és mennyit mész pályán, de nagyságrendileg ez az érték fog kijönni hosszú távon. Ha tehát 40kilóméteres sebességgel számolhatunk óránként, akkor az 10000 órával felszorozva 400000km lesz. Sztem ezért nem aggódnak Uhuhuék. <_<

Link to comment
Megosztás:

BC állásidőt is beleszámolja tehát nem reális...itt üzemóráról volt szó, vagy ha hetekig egyfolytában járatnád a motort még az sem lenne reális mert nincs terhelve folyamatosan. :angry:

Akkor meg így sem megy hamarabb tönkre, mint ha benzinnel használnám <_<

Link to comment
Megosztás:

Használattól függ....az lpg magasabb hővel ég, mint a benya biztosan hatással van az élettartamra. Nem ajánlatos lpg-s verdát tartósan max. fordulat közelében üzemeltetni. A magasabb égéshő következtében kezdeti időszakban a szelephézagok hajlamosak az elállítódásra, később évek múlva benyával nem fog olyan jól menni mint előtte.

Nagyon sok múlik a beállításon ezért érdemes profi lpg-s műhelyt keresni és spéci gyertyát használni. :angry:

2007-ben először lpg-re akartam átalakítatni a verdát alaposan utánajártam, de végül számomra inkább a bioetanolos megoldás lett a kedvezőbb. Ha érdekel valakit tudok képeket mutatni kb. 3 éves bioetanol használat után a hengerfejről, szelepekről, dugókról stb. Régi kollégámnak láttam az lpg-s hengerfejét mocigenerál előtt hasonló volt ahhoz amit J0hnny belinkelt igaz nem volt annyira durva. Futásteljesítményünk közel azonos volt igaz nálam kb. 8e km-rel több volt évente. Neki mocigenerál lett belőle én megúsztam egy hengerfej tömítéscserével. Pályán már 180-nál lemaradt én meg vígan mentem 217 km/h-val. <_<

Link to comment
Megosztás:

BC állásidőt is beleszámolja tehát nem reális...itt üzemóráról volt szó, vagy ha hetekig egyfolytában járatnád a motort még az sem lenne reális mert nincs terhelve folyamatosan. :angry:

Állásidő alatt az alapjáraton történő járatást érted gondolom.

Sztem ez nem baj mert ezzel szemben egy autóban előfordulnak hosszabb-rövidebb időtartamon keresztül magas fordulaton történő üzemelések is, és így a kettő legalább valamennyire kiegyenlíti egymást. Bár a speciális gázmotorok (amikről J0hnny írt) üzemeltetési módját nem ismerem, de gyanítom hogy közel állandó fordulatszámon üzemelnek, nemigen "pörgetik" őket.

Nem is azt mondtam amúgy hogy pontos a számításom, de nagyságrendileg, viszonyítási alapnak elmegy. Meg aztán hajnali 3-kor jobb nem jutott eszembe... <_<

Link to comment
Megosztás:

Használattól függ....az lpg magasabb hővel ég, mint a benya biztosan hatással van az élettartamra. Nem ajánlatos lpg-s verdát tartósan max. fordulat közelében üzemeltetni. A magasabb égéshő következtében kezdeti időszakban a szelephézagok hajlamosak az elállítódásra, később évek múlva benyával nem fog olyan jól menni mint előtte.

Nagyon sok múlik a beállításon ezért érdemes profi lpg-s műhelyt keresni és spéci gyertyát használni. :angry:

2007-ben először lpg-re akartam átalakítatni a verdát alaposan utánajártam, de végül számomra inkább a bioetanolos megoldás lett a kedvezőbb. Ha érdekel valakit tudok képeket mutatni kb. 3 éves bioetanol használat után a hengerfejről, szelepekről, dugókról stb. Régi kollégámnak láttam az lpg-s hengerfejét mocigenerál előtt hasonló volt ahhoz amit J0hnny belinkelt igaz nem volt annyira durva. Futásteljesítményünk közel azonos volt igaz nálam kb. 8e km-rel több volt évente. Neki mocigenerál lett belőle én megúsztam egy hengerfej tömítéscserével. Pályán már 180-nál lemaradt én meg vígan mentem 217 km/h-val. <_<

Z14XEP-nél kell szelephézagot állítani egyáltalán? Mert sztem nem kell, de lehet tévedek.

A landi renzo mo-i referencia szervize szereli az enyémet, s azt mondták a gyári gyertya kell, csak más gyertyahézagot állítanak be.

Én autópályán sem hajtom 4e felett nem nagyon jár a motor, normál használat mellett meg 3e fölé szinte sosem megy.

Link to comment
Megosztás:

Csak a tisztánlátás végett kérdem az

klasszikus után szabadon: Gázmotor? Milyen gázmotor? (Földgáz? LPG?)
Link to comment
Megosztás:

állitólag dunakeszin ahol beszereltetem én is már 1 - 1.5 hónapos előjegyzés van a szerelésre. én 3,5 hétre kaptam időpontot. annyi hogy nekem 2 nap alatt szerelik be, mert egyben le is vizsgáztatják...

Csak nem a Medic-Car? Az én rendszeremet is ott szerelték be, igaz, 2005-ben.

Link to comment
Megosztás:

Mik a tapasztalataid a gázzal?

Volt valami meghibásodásod?

Milyen rendszer?

Mennyit eszik a kocsi?

stb...

Nyáron lesz 2 éve, hogy én használom. Ezalatt kb. 40e km-t tekertem bele. Teljesen meg vagyok elégedve vele, ráadásul Debrecenben még lehet 180 Ft-ért gázt tankolni, de az nagyon ritka, mert Ukrajnában intézem az effajta dolgokat. Volt 1-2 hiba, az első egy lambda-szonda (ez ugye nem a gáz rendszer hibája), de azt cseréltem, így az megszűnt. A 2. még mindig jelen van, ez egyértelműen LPG hiba, mert benzinnel jó (egyéb okok miatt eddig nem tudtam foglalkozni vele): leginkább 20 fok fölött, üzem-meleg motornál, 3000 alatt rángat padlónál (nem megy vmelyik henger). A múlt héten vittem el egy LPG szervizbe, ott először az injektorokra fogták, de miután ránézett azt mondta, hogy gyújtás baja lesz. A gyertyákat átnézve lehet benne valami. Akarok is venni, elvileg keddre hoznak LPG gyertyákat, kíváncsi leszek, hogy megszűnik-e a hiba.

A rendszer Tartarini, hengerenkénti, 58 literes pótkeréktartállyal. Elég ritka, mert sehol nem tudok hozzá se szűrőt, se reduktor felújító kittet vásárolni. Fogyasztás az nagyban láb függő. <_< Volt már 7 liter alatt, volt 10 liter (amikor BP-n laktam, szar termosztáttal), de mostanában (1 éve) stabil 8 környéke. Nem sajnálom (főúton 110), mert tudom, hogy nem kerül sokba az üzemanyag. Ha kressz szerint mennék, biztos lemenne 1 litert az átlag. Amióta megvan az autó, nem autóztam ki vele 1 tank benzint, hogy megtudjam, hogy úgy mennyit eszik. De nem hiszem, hogy sokkal kevesebbet.

Amit észrevettem, hogy lent nyomatékosabb (ugye elvileg az LPG oktánszáma 100-tól kezdődik), ami 16 szelepes járgányoknál nem probléma, de hamarabb is kifúj: 5000/5500-tól már nem vakaródzik neki gyorsulni. :angry:

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.