Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, daykiller írta:

Miről lehet a legkönnyebben megkülönböztetni fotó alapján a 22-es nem ABS-es főfékhengert a 20-astól?

Tudtommal a 22-es ATE vákuumdobos, míg a 20-as delco. Legalábbis az enyémen Delco van. De elvileg a vákuumdob is nagyobb, nem?

Az Ate dobon 45 fokban vannak a felfogató csavarok, a Delco-n vízszintes a felfogatás. :wink:

Az Ate dob nagyobb, igen.

Szerk.: Ate ilyen, az most mindegy, hogy dupladobos.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 03. at 22:04, daykiller írta:

Miről lehet a legkönnyebben megkülönböztetni fotó alapján a 22-es nem ABS-es főfékhengert a 20-astól?

Tudtommal a 22-es ATE vákuumdobos, míg a 20-as delco. Legalábbis az enyémen Delco van. De elvileg a vákuumdob is nagyobb, nem?

Nekem a 22-es is ugyanolyan dobon volt, mint a 20-as. Ha csak felülről fényképezik, lehetetlen megmondani. 

Link to comment
Megosztás:

Ma megint jó kör volt a bontóban. Eredetileg a maradék kadett cc-ért mentem, sajnos nem jártam sikerrel. Ám szert tettem pár egyéb dologra. 

Hoztam egy sima kihúzható (gyári) antennát, majd mikor kerestem hozzá gumiátvezetőt, találtam egy motorosat is. (gyári) :D Lett gyári villanyablakkapcsolóm mindkét oldalra, meg csatlakozók hozzá, mert az enyémben ilyen kókányolt a beépítés, de a köteg ott van az ajtóban, meg a gyári motor. (miről is lehet megismerni a  komfortos motort?) 

Meg akkor már vettem egy jobbos küszöbburkolatot is, mert mióta megvan az autó hiányzott. :D Jha meg egy újszerű rendszámtábla világítás, mert amit a lököshöz kaptam, abból hiányzott a test, meg full sárga is volt már. 

illetve beesett még ez az a szerszámosba, némi kábel, gyári biztik, stb. 

Fizettem mindezért 5000 jmf-t. :)

Link to comment
Megosztás:

18 perce, wookie írta:

Ma megint jó kör volt a bontóban. Eredetileg a maradék kadett cc-ért mentem, sajnos nem jártam sikerrel. Ám szert tettem pár egyéb dologra. 

Hoztam egy sima kihúzható (gyári) antennát, majd mikor kerestem hozzá gumiátvezetőt, találtam egy motorosat is. (gyári) :D Lett gyári villanyablakkapcsolóm mindkét oldalra, meg csatlakozók hozzá, mert az enyémben ilyen kókányolt a beépítés, de a köteg ott van az ajtóban, meg a gyári motor. (miről is lehet megismerni a  komfortos motort?) 

Meg akkor már vettem egy jobbos küszöbburkolatot is, mert mióta megvan az autó hiányzott. :D Jha meg egy újszerű rendszámtábla világítás, mert amit a lököshöz kaptam, abból hiányzott a test, meg full sárga is volt már. 

illetve beesett még ez az a szerszámosba, némi kábel, gyári biztik, stb. 

Fizettem mindezért 5000 jmf-t. :)

A csatlakozó egy kis dobozkán van. Az a komfortos. Le is csavarozható és van benne egy kis elektronika.

Ilyen:
eablak_komfort.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 perce, wookie írta:

Nekem mindkettő ilyen. De most ezt nem értem. A motoron alapból van egy dobozka, akkor hogy néz ki a nem komfortos? 

 

Nincs rajta doboz és nem 5 vezeték megy rá. Mondjuk csalóka, mert az ötödik vezeték adja a komfortot és lehet olyan, hogy csak négy van, így alapból nincs komfort. Legalábbis a központizáras bezárás nem működik, de a hosszabb gombnyomásra automatán felzáródás működik.

F Astrában a nem komfortos csak két vezetéket kap.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!  

Valakinek van tapasztalata után gyártott üzemanyag tankkal kapcsolatban? Mert nekem valahol alul valószínű megrepedt (?) a tartó pánt környékén, mert kicsit gázolajos! Csöpögés nyomot nem láttam a kocsi alatt, Így tippem szerint  nem régi a dolog! Illetve úgy 2-3 éve már lett javítva a tank, mert akkor szó szerint csöpögött a gázolaj belöle! Ütés horpadás nyom nincs rajta, vákum nincs a tankban sapka levételkor. Vagy keressek használtan esetleg? 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, free0228 írta:

Üdv Urak!  

Valakinek van tapasztalata után gyártott üzemanyag tankkal kapcsolatban? Mert nekem valahol alul valószínű megrepedt (?) a tartó pánt környékén, mert kicsit gázolajos! Csöpögés nyomot nem láttam a kocsi alatt, Így tippem szerint  nem régi a dolog! Illetve úgy 2-3 éve már lett javítva a tank, mert akkor szó szerint csöpögött a gázolaj belöle! Ütés horpadás nyom nincs rajta, vákum nincs a tankban sapka levételkor. Vagy keressek használtan esetleg? 

Kis lyukat lehet benzinálló ragasztóval javítani, elméletileg bármekkorát hegeszteni, de lehet jobb lenne cserélni. Ezt igazából akkor lehet eldönteni ha megtaláltad a lyukat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 perce, zotya975 írta:

Kis lyukat lehet benzinálló ragasztóval javítani, elméletileg bármekkorát hegeszteni, de lehet jobb lenne cserélni. Ezt igazából akkor lehet eldönteni ha megtaláltad a lyukat.

Ha repedt valahol az gáz,ha kis lyuk van akkor azt meg lehet suszterolni olajkályháról lévén szó.Anno a honvédségnél kilyukadt a teherautóm tankja,beleküldtem egy nagy fejű lemezcsavart egy gumitömítéssel,még le nem szereltem nem volt vele gond... :-)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Szabadij írta:

Ha repedt valahol az gáz,ha kis lyuk van akkor azt meg lehet suszterolni olajkályháról lévén szó.Anno a honvédségnél kilyukadt a teherautóm tankja,beleküldtem egy nagy fejű lemezcsavart egy gumitömítéssel,még le nem szereltem nem volt vele gond... :-)

 

Jaja gázolajnál nem olyan problémás mint benzinnél, ezt nehezebb meggyújtani. :evilgrin:

Jövök hazafelé, a lámpánál unalmamban nyomkodtam a középkijelző két gombját..hibakódok: F 81, F 82, F 87, F 94, F95...gondolkodtam rajta hogy kiszállok és elcsípem a külső hőmérséklet jeladó kábelét, mert ez így túl kevés.:doze:

Módosítva : zotya975
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Kis lyukat lehet benzinálló ragasztóval javítani, elméletileg bármekkorát hegeszteni, de lehet jobb lenne cserélni. Ezt igazából akkor lehet eldönteni ha megtaláltad a lyukat.

 

3 órája, Szabadij írta:

Ha repedt valahol az gáz,ha kis lyuk van akkor azt meg lehet suszterolni olajkályháról lévén szó.Anno a honvédségnél kilyukadt a teherautóm tankja,beleküldtem egy nagy fejű lemezcsavart egy gumitömítéssel,még le nem szereltem nem volt vele gond... :-)

 

Hát anno mikor javították egy kb fél centis repedés volt amin keresztül csepegett. Az akkor foltozva lett. Azon kivül más baja nem volt a tanknak, nem ette a rozsda. majd le lett kezelve és úgy vissza a helyére! Lényegében most sem rozsdás! Szóval asszem holnap lesuvicolom meg keresem hogy hol is ereszt, de gyanítom ez megint repedés lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.