Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

F astra 1.4i van és haldoklik az akksim. Milyet érdemes bele venni??

Most egy perion 44Ah van, de tanácsolták lehet , hogy érdemes 50-55 Ah-t belerakni.

Bosch, Varta, Banner, Delphi - sima vagy gondozásmentes???

Családi autókázásra lenne használva, nem napi állandó használatra.

Köszi!!!

Nekem 55-ös Banner van a vasban. Eddig tökéletes.

Előnye, hogy osztrák, gondozásmentes, és 2 év garival adták.

2004 őszén vettem, 12.000Ft -ért.

Link to comment
Megosztás:

Ellenőrizzétek kézrátétellel. :)

Hidegen elindítva nem szabad melegednie a víz-átkötőcsőnek,

csak miután üzemmeleg lett a motor és nyitott a termosztát.

Ilyenkor hirtelen melegszik fel az átkötőcső. :D

Lehet az új termosz is szar, főleg ha nem gyári, hanem valami pocsék utángyártott.

Link to comment
Megosztás:

Az aksim 2001 .11. havi. Ezért is gondoltam cserére.

H.

Most egy olyan gondom van, hogy megy az akksi, de indításnál köszörül a moci és nem indul. Unokatesóm szerelő, ő is csodálkozott mert a gyertyák nem lettek nedvesek (benzin), többszöri próba után. Aztán pedig fogja magát többször elindul rendesen. A gyertyák cserélve lesznek biztosan, mert a régiek koszosak. Talán vmi eldugult, üzemanyagszürő csere is lesz. Utesóm mondta lehet, hogy a ü.szivattyú is rosszalkodik. Ha valaki márt járt így irjon lécci.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Most egy olyan gondom van, hogy megy az akksi, de indításnál köszörül a moci és nem indul. Unokatesóm szerelő, ő is csodálkozott mert a gyertyák nem lettek nedvesek (benzin), többszöri próba után. Aztán pedig fogja magát többször elindul rendesen. A gyertyák cserélve lesznek biztosan, mert a régiek koszosak. Talán vmi eldugult, üzemanyagszürő csere is lesz. Utesóm mondta lehet, hogy a ü.szivattyú is rosszalkodik. Ha valaki márt járt így irjon lécci.

Köszi

Írhatnál részleteket az autóról, évjárat, motorkód, ilyenek, megkönnyítené a dolgot :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

H

A kocsi 99-es C14NZ a motorszámom: X14NZ02JU9648

H

A kocsi 99-es C14NZ a motorszámom: X14NZ02JU9648

A "karburátoron" kell lennie egy nyomásérzékelőnek ami szabályozza az uzemanyag nyomását. Ha itt rosszaz érintkezés, vagy bekakilt az érzékelő, akkor nem kap benyát.

Link to comment
Megosztás:

Az aksim 2001 .11. havi. Ezért is gondoltam cserére.

H.

Most egy olyan gondom van, hogy megy az akksi, de indításnál köszörül a moci és nem indul. Unokatesóm szerelő, ő is csodálkozott mert a gyertyák nem lettek nedvesek (benzin), többszöri próba után. Aztán pedig fogja magát többször elindul rendesen. A gyertyák cserélve lesznek biztosan, mert a régiek koszosak. Talán vmi eldugult, üzemanyagszürő csere is lesz. Utesóm mondta lehet, hogy a ü.szivattyú is rosszalkodik. Ha valaki márt járt így irjon lécci.

Köszi

Nekem volt egy hasonló problémám a kombival. Abban C20XE motor van és akkor csinálta ugyanezt, amikoz elkezdett behalni a benzinpumpának a reléje!

Link to comment
Megosztás:

Mi okozhatja?110-120km-es tempó között elkezd reszketni az autó :rolleyes:

Nem csak a kormányod ráz? Erre ki merem jelenteni, hogy tipushiba. Első körben kerekeket centíroztatni, aztán kerékcsapágyak ellenőrzése, aztán ha még mindig csinálja, talpasokat cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Az fatya :rolleyes: Még egy kis zsé :blink:

Nyugalom, nem drága dolog. A centírozás, ha jól tudom, nincs 1000Ft kerekenként (én is nemsokára elviszem, mert nekem is ráz), a talpasok is csak pár ezer Ft darabja, ebből Gábor szerint gyárit vagy Moog-ot érdemes venni.

A Futómű topicban olvashatsz róla, másnak is okozott már gondot ;)

Link to comment
Megosztás:

Nyugalom, nem drága dolog. A centírozás, ha jól tudom, nincs 1000Ft kerekenként (én is nemsokára elviszem, mert nekem is ráz), a talpasok is csak pár ezer Ft darabja, ebből Gábor szerint gyárit vagy Moog-ot érdemes venni.

A Futómű topicban olvashatsz róla, másnak is okozott már gondot :blink:

Ha egyelőre nem zavar akkor nem csinál nagyobb galibát mert most elég jól kiköltekeztem hirtelen :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Namost, akkor ez nem C14NZ, hanem X14NZ. Ezt a motort nem ismerem. Azt nézd meg, hogy amikor nem akar indulni, a gyújtás ráadásakor világít-e a motorkontroll lámpa. Ha nem, arra lenne 1 tippem.

nebaxxx!! az enyém is X14NZ-vel kezdődik,most akkor az enyém sem C14NZ??? :blink: Egy éve abban a hitben élek :rolleyes:

Ami biztos,hogy ez is 8V és 44kw(60Le).1999-es évjárat(az első forgalomba helyezést tekintve)

Mi a különbség,tudja vki??? ;)

Link to comment
Megosztás:

nebaxxx!! az enyém is X14NZ-vel kezdődik,most akkor az enyém sem C14NZ??? :blink: Egy éve abban a hitben élek :rolleyes:

Ami biztos,hogy ez is 8V és 44kw(60Le).1999-es évjárat(az első forgalomba helyezést tekintve)

Mi a különbség,tudja vki??? :D

A BOSCH gyújtás.

Mi okozhatja?110-120km-es tempó között elkezd reszketni az autó ;)

Egy kerékcentír sokat dobna rajta.

Link to comment
Megosztás:

Namost, akkor ez nem C14NZ, hanem X14NZ. Ezt a motort nem ismerem. Azt nézd meg, hogy amikor nem akar indulni, a gyújtás ráadásakor világít-e a motorkontroll lámpa. Ha nem, arra lenne 1 tippem.

Gyújtásráadás után pár másodpercel kell kattanjon az AC-pumpa vezérlő relé - ez kapcsolja le, ezt kellene hallani ilyenkor.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtásráadás után pár másodpercel kell kattanjon az AC-pumpa vezérlő relé - ez kapcsolja le, ezt kellene hallani ilyenkor.

Köszi a tanácsokat. Raktunk az üzianyagba injektortisztítót, megjárattuk és azóta indul. Holnap reggel próba ismét. Hétfőn pedig még üzianyagszürőcsere, remélem megoldódik.

Nagyon köszi mégegyszer a segítségeket!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.