Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok. megoldódott a generátor problémám :)

meg lett nézve, a vezetékek voltak szarok kicsit szétvoltak meg meglett tisztogtva , szerencsére pont akkor merült le z aksi mikor jött a villamssági ismi :DD

1 üveg piába fog fályni, majd ha belesz rakva a fejegység :rolleyes:

közben találtam még 1 hibát. ha 3 ból rakom 4 be és miközben engedem a kuplungot, és nyomom a gátz olyan mintha csúszna a kuplunk,a motor picit bőg, de nem megy, aztán 1-2 másodperc, és már úz a motor. mért van ez? kinyomócsaágy? vagy mi? és csak 3 ból 4 be csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. megoldódott a generátor problémám :)

meg lett nézve, a vezetékek voltak szarok kicsit szétvoltak meg meglett tisztogtva , szerencsére pont akkor merült le z aksi mikor jött a villamssági ismi :DD

1 üveg piába fog fályni, majd ha belesz rakva a fejegység :)

közben találtam még 1 hibát. ha 3 ból rakom 4 be és miközben engedem a kuplungot, és nyomom a gátz olyan mintha csúszna a kuplunk,a motor picit bőg, de nem megy, aztán 1-2 másodperc, és már úz a motor. mért van ez? kinyomócsaágy? vagy mi? és csak 3 ból 4 be csinálja.

ha 3-ból váltasz 4-be, akkor nem kell csúsztatni a kuplungot... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ha 3-ból váltasz 4-be, akkor nem kell csúsztatni a kuplungot... :rolleyes:

neeem , nem csúsztatom a kuplungot, hanem mikor elgedem fel, és nyomom a gázt és a kuplunk már fel van engedve akkor s olyan mint ha még belene nyomva, a motor pörög, de a kocsi még enm, rá 1-2 másdperc, és a mocsi is pörög a motorral :) mintha nem zárna rendesen a kuplunk.

Link to comment
Megosztás:

neeem , nem csúsztatom a kuplungot, hanem mikor elgedem fel, és nyomom a gázt és a kuplunk már fel van engedve akkor s olyan mint ha még belene nyomva, a motor pörög, de a kocsi még enm, rá 1-2 másdperc, és a mocsi is pörög a motorral :rolleyes: mintha nem zárna rendesen a kuplunk.

Hát akkor megkérdezzük a doktor urakat, dr. Futó, dr. Tápi, dr. Hening, ki ma az ügyeletes? :)

többi fokozatban nem csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor megkérdezzük a doktor urakat, dr. Futó, dr. Tápi, dr. Hening, ki ma az ügyeletes? :)

többi fokozatban nem csinálja?

nem, csak ha 3 ól teszem 4 be . még egy kérdés, az elakadásjelző gombot hogy lehet kiszedni? mert nekem állandóan megy, kivan támasztva egy kis papirral :S valaki cserélte már? régebbi írásokban nem láttam, igez aztse tom mere keressem, már pár 100 oldalt átolvastam, ahogy az időm engedi, de sajna nemnagyon engedi :)

köszi a segítséget előre is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

...az elakadásjelző gombot hogy lehet kiszedni? mert nekem állandóan megy, kivan támasztva egy kis papirral :S valaki cserélte már?...

Ez tipushiba. Nekem is ki volt támasztva, mikor vettem a kocsit. Egy csavarhúzóval alányúlsz a gombnak, és lepattintod, majd látsz felül egy fület, amit le kell nyomni, és kihúzni a kapcsolót. 3e Ft körül van az új.

Link to comment
Megosztás:

nem, csak ha 3 ól teszem 4 be . még egy kérdés, az elakadásjelző gombot hogy lehet kiszedni? mert nekem állandóan megy, kivan támasztva egy kis papirral :S valaki cserélte már? régebbi írásokban nem láttam, igez aztse tom mere keressem, már pár 100 oldalt átolvastam, ahogy az időm engedi, de sajna nemnagyon engedi :)

köszi a segítséget előre is :)

Ez tipushiba. Nekem is ki volt támasztva, mikor vettem a kocsit. Egy csavarhúzóval alányúlsz a gombnak, és lepattintod, majd látsz felül egy fület, amit le kell nyomni, és kihúzni a kapcsolót. 3e Ft körül van az új.

Nekem is uígy volt, vettem egy kapcsolót (kb 5ezer volt), kicseréltem. Majd úgy gondoltam, hogy megnézem, mitől nem maradt a helyén a gomb. Szétszedtem, kellett hozzá 2 kis műszerész csavarhúzó. Ezután megláttam, hogy a reteszelő kar el volt görbülve, azt kiegyenesítettem, összeraktam, és működött.

DSC01338_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC01340_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bocs aképek minőségéért, de telóval csak ilyen sikerült.

Jah, most van egy használt, de teljesen működőképes eladó elakadásjelzőm. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a segítséget előre is :rolleyes:

Kuplungot nézd meg 1es, 2es teljes gyorsításkor megcsúszik-e.

Ha igen, nézd meg, a kuplungbowden jól van-e állítva. ha az jó, akkor sajna ennyi volt az a kuplung (tárcsa+szerkezet

együtt szokott elkopni, és ezzel együtt érdemes cserélni szettben a kinyomót is).

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Na voltam ma a kárszakértőnél, felvetetni a kárt. Felvette a csaomagtartóajtót cserére, a hátfalat, a lökháritót a vonóhorgot pedig javitásra. Nem volt egyszerű, mivel már én hivogattam, hogy ugyan nézze már meg az autót. Kiváncsi leszek, hogy milyen árat szab ki rá, na és főleg hogy mikor.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.