Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

De, mindegyik felveri. Attól mert mögötte 20 centivel a föld fölött még van kaszni, ugyanúgy beterít.

Cromaxnál tuti van, de majd megkérdem a forrásom hogy ők le tudják e rendelni.

Na pont ott nem találtam, vagy csak bénázok. Na majd a tieid megmondják.

Bazz, találtam 15-ért komplett ülésgarnitúrát ajtókárpittal. Széééép fekete plüss, full fejtámlás hátsó könyöklős.

Pontosan, csillió kilométerre innen... -_-

Link to comment
Megosztás:

De, mindegyik felveri. Attól mert mögötte 20 centivel a föld fölött még van kaszni, ugyanúgy beterít.

Cromaxnál tuti van, de majd megkérdem a forrásom hogy ők le tudják e rendelni.

Háááát, a kerékről érintő irányban távozik a víz, ezért minél hosszabb a bódé, annál laposabb ez a szög, ezért nem fröcsköl olyan magasra egyrészt. Másrészt ha esőben valakihez olyan közel megyek hogy kap a szélvédőm vizet a kerekéről, akkor ez már bőven követési távolságon bellül van, (főleg esőben) és mivel egy ilyan móka már egyszer 100ezer forintomba kerül, hát egyszerűbb lemaradni. :icon1: Ettől függetlenül én is akarok sárfogót, de az én autómat védem inkább a felcsapódó trutyitól és nem azét aki a fenekemben autózik, már bocsánat.

Link to comment
Megosztás:

De, mindegyik felveri. Attól mert mögötte 20 centivel a föld fölött még van kaszni, ugyanúgy beterít.

20centiii? Az már szinte a tetősín :lol: amúgy nem. Anno amikor kötelező volt, akkor is meg volt adva egy s.gghossz ami fölött már nem kellett. A caravan hátulja jóval hosszabb, mint a csótányoknak, de még a szedánnál is majdnem egy 20-assal. A sz.rpofozó meg simán nem fogja le a vizet, maximum a sárból meg a kavicsból jut kevesebb. Akit beterít a víz, az pont közeleb van mint kéne.
Link to comment
Megosztás:

Őőő ezt mondjátok azoknak az idiótáknak, akik beállnak elém féktávon belül... :)

Amúgymeg de, eléggé nagy a különbség hogy van e sárfogó, vagy nincs, még akkor is ha hosszú a bódé. (mondjuk a gumiminta is sokat számít)

Na hát igen sajnos ha megtartom a féktávot előbb-utóbb tuti bejön valaki a résbe. :omg: Egyszer jöttem haza Bécsből nem működött az ablaktörlőm normálisan, mosás sem volt, kihoztam a motortól egy kábelt és egy direkt tápot a kormányburkolathoz, össze kellett érinteni a két drótot hogy direktben legyen törlés. Na akkor vadásztam az olyan autókra akik magasra verik a vizet. :D A tetőn volt némi olvad hó amikor araszoltunk azt dobálltam a szélvédőre.

Link to comment
Megosztás:

A 94 előtti változatoknál a sárfogó gumi opciós felszereltség volt, a 94 utáni facelift-es modellek bizonyos változatainál ajándékba adták a márkakereskedések. Szüleim anno (96-ban) megengedhették maguknak (ma már nem), hogy új autót vegyenek és a választás az Opel Astrára esett. Innen tudom, hogy ehhez ajándékba adta a márkakereskedés a sárfogó gumikat amikor megrendelték az új autót és amikor megjött fel is szerelték. Amikor elmentünk az autóért már rajta volt. Maradandó élmény volt átülni egy új nyugati autóba a Trabant után. Mintha egy Mercibe ültünk volna be. Ma is megvan az autó és azt tanúsítom, hogy az első sárvédőgumi RENDKÍVÜL HASZNOS! VÉDI A KÜSZÖBÖT A SÁRTÓL ÉS A FELVERŐDŐ VÍZTŐL. A KÜSZÖB EZEN AZ AUTÓN A MAI NAPIG MAKULÁTLAN! Persze ehhez hozzájárul az is, hogy újkora óta rajta van.

Link to comment
Megosztás:

A 94 előtti változatoknál a sárfogó gumi opciós felszereltség volt, a 94 utáni facelift-es modellek bizonyos változatainál ajándékba adták a márkakereskedések. Szüleim anno (96-ban) megengedhették maguknak (ma már nem), hogy új autót vegyenek és a választás az Opel Astrára esett. Innen tudom, hogy ehhez ajándékba adta a márkakereskedés a sárfogó gumikat amikor megrendelték az új autót és amikor megjött fel is szerelték. Amikor elmentünk az autóért már rajta volt. Maradandó élmény volt átülni egy új nyugati autóba a Trabant után. Mintha egy Mercibe ültünk volna be. Ma is megvan az autó és azt tanúsítom, hogy az első sárvédőgumi RENDKÍVÜL HASZNOS! VÉDI A KÜSZÖBÖT A SÁRTÓL ÉS A FELVERŐDŐ VÍZTŐL. A KÜSZÖB EZEN AZ AUTÓN A MAI NAPIG MAKULÁTLAN! Persze ehhez hozzájárul az is, hogy újkora óta rajta van.

Na hát igen az első kerék olyan 50-cetire beteríti a küszöböt elöl sárral, ha nincs ott a sárfogó. Nem nagyon a gyári lyukak a küszöb alján de amikor kibontottam elég rendesen volt ott trutyi.

Link to comment
Megosztás:

El se hiszem. Úgy néz ki folyamatban van és jövő hét végére már itt is lesz a drága sárfogó gumac! :D

Kíváncsi leszek! Gyári és laza 13 ropiért. :D Mindegy, 1x élünk és azért csak original! ;)

Stirlitz, Google-ban rengeteget kerestem. Találtam agyonhasznált állapotban lévőt. Nekem is van fent most gyári csak az egyikről a jel letört meg helyenként sérült, de akkor is szinte jobb állapotban van, mint amiket találtam. Bár ha megjön az új akkor lehet én is felrakom eladásra valahova. :icon1:

Nem akarom felsorolni a szinte összes alkatrész kereskedés nevét, de mindenhol fent van a honlapjukon, hogy van raktáron, meg tudnak rendelni. De amikor rákérdezek, hogy mennyi az esélye, hogy tényleg be tudják szerezni?! Akkor kicsit leblokkolnak és elkezdenek telefonálgatni. :omg: Egy jó óra múlva visszahívnak, hogy sajnos nem tudják beszerezni. Az esetek 99%-a ez volt. De most úgy néz ki ez az 1% sikerrel jár. De azért nem iszom rá előre! Majd akkor, ha már itt lesz. :icon1:

Jelentkezek még ezügyben. :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó! :o

Töltöttem fel a jelenlegi sárfogómról képet.

A jobb oldali kissé sérült, de a bal viszonylag elég jó állapotban van.

De ha már képfeltöltés akkor kicsit dicsekedek az üléshuzattal is. XD :sneaky: :omg:

Sárfogó gumi:

- Jobb

- Bal

Üléshuzat:

- Első ülések

- Hátsó ülések

Eléggé patika autónak néz ki... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jó! :o

Töltöttem fel a jelenlegi sárfogómról képet.

A jobb oldali kissé sérült, de a bal viszonylag elég jó állapotban van.

De ha már képfeltöltés akkor kicsit dicsekedek az üléshuzattal is. XD :sneaky: :omg:

Sárfogó gumi:

- Jobb

- Bal

Üléshuzat:

- Első ülések

- Hátsó ülések

Ilyen Opeles fejtámlahuzatokat hol lehetne venni?

Link to comment
Megosztás:

Ilyen Opeles fejtámlahuzatokat hol lehetne venni?

Ilyet sehol sem. :icon1: Részben saját készítés. :icon1: Vettem fejtámlahuzatokat és a megszerkesztett logót rávasaltattam. És kész is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Még a múlt héten megjött a 4 m alukasírozott bitumen lap. Ma locsolkodás után ráértem és beszereltem. Majdnem be is ment a 4m így aztán a hátsókba már nem jutott :(

A két ajtó mindennel együtt 3-3,5 óra volt, nem gondoltam, hogy ilyen pepecs munka lesz. Kb 15 darabban sikerült csak berakni oldalanként, de igazán megérte. Végre van már mélyem is, így egy darabig még nem veszek mélyládát és erősítőt. Szerintem a menetzaj sem fog annyira behallatszódni, plusz az ajóknak olyan hangja van csukáskor, mintha egy a4-es audi ajtaját csuknák :D, nincs az az "órákig tartó kongás". Tehát csak ajánlani tudom a hagszigetelést.

Link to comment
Megosztás:

Még a múlt héten megjött a 4 m alukasírozott bitumen lap. Ma locsolkodás után ráértem és beszereltem. Majdnem be is ment a 4m így aztán a hátsókba már nem jutott :(

A két ajtó mindennel együtt 3-3,5 óra volt, nem gondoltam, hogy ilyen pepecs munka lesz. Kb 15 darabban sikerült csak berakni oldalanként, de igazán megérte. Végre van már mélyem is, így egy darabig még nem veszek mélyládát és erősítőt. Szerintem a menetzaj sem fog annyira behallatszódni, plusz az ajóknak olyan hangja van csukáskor, mintha egy a4-es audi ajtaját csuknák :D, nincs az az "órákig tartó kongás". Tehát csak ajánlani tudom a hagszigetelést.

Jó az a lap függöleges felületre is? Nem fogja elengedni a ragasztó a nyári kánikulában?

Link to comment
Megosztás:

Képet nem csináltam, de az ajtó hátsó lemezét 80% ban beborítottam, különösen a hangszórók környékén, plusz még a kárpit belső felére, az ajtón lévő legnagyobb szerelő lyukhoz is tettem. Ha nagyon szeretnél képet akkor holnap leszedem a kárpitot ész lövök néhány képet.

A pali akitől rendeltem évek óta ezzel dolgozik, és még soha nem volt gond vele megfelelő felrakás és előkészített felület esetén. Elvileg 90 fok meg sem kottyan neki.

Én mindenesetre raktam egy darabot a garázs hátára(trapéz lemez) ahol a legjobban tűz a nap, ha ott kibírja akkor a kocsiban semmi baja sem lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.