Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Ha olyan "subarusan" darabosan jár a motor, akkor el van "fokolva" valamelyik tengelyed. Például hamarabb nyit a szívó oldali tengely, az is szokott ilyet csinálni.

Köszi mindenkinek aki próbált segÍteni ,meg lett a hiba,a szerviz hibázott,mert van egy tárcsa a szivooldali vezérműtengelyen amit mikor meghuzták a csavarokat elhuzta a csavar és ez okozta a hibát,most tökéletesen üzemel :icon13: !

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda lent van a kipufogó csövén(Z14XEP)? Azért kérdem mert elméletileg lambdaszonda hibát is ír a hibakód szerint a kocsi és ennek az alkatrésznek ami ott lent található a csövön, a négy vezetéke patkolva volt. Ez normális? Ja és elég olajos is a vezeték és környéke. Arra gyanakszok az előző tulaj valami bontott szondát(már ha ez az) rakatott bele csak nem volt csatlakozója és így oldották meg.

Link to comment
Megosztás:

A lambdaszonda lent van a kipufogó csövén(Z14XEP)? Azért kérdem mert elméletileg lambdaszonda hibát is ír a hibakód szerint a kocsi és ennek az alkatrésznek ami ott lent található a csövön, a négy vezetéke patkolva volt. Ez normális? Ja és elég olajos is a vezeték és környéke. Arra gyanakszok az előző tulaj valami bontott szondát(már ha ez az) rakatott bele csak nem volt csatlakozója és így oldották meg.

P0170 Tüzelőanyag korrekció (1.hengersor)

Szerintem rossz minőségű üzemanyag vagy pl túl sok etanol az üzemanyagban okozhat ilyet, problémásabb esetben injektor hiba.

P0130 Lambdaszonda áramkör (1.hengersor 1.szonda)

P0135 Lambdaszonda fűtés áramkör (1.hengersor 1.szonda)

Az első lambdaszondára (katalizátor előttire) utal.

Elvileg akár össze is függhet a három hiba.

A "a négy vezetéke patkolva volt" meg lehet Bosch univerzális szonda patkolós univerzális vezetékkel. Nekem 1 éve van ilyen az autómban, és nincs rá panaszom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

P0170 Tüzelőanyag korrekció (1.hengersor)

Szerintem rossz minőségű üzemanyag vagy pl túl sok etanol az üzemanyagban okozhat ilyet, problémásabb esetben injektor hiba.

P0130 Lambdaszonda áramkör (1.hengersor 1.szonda)

P0135 Lambdaszonda fűtés áramkör (1.hengersor 1.szonda)

Az első lambdaszondára (katalizátor előttire) utal.

Elvileg akár össze is függhet a három hiba.

A "a négy vezetéke patkolva volt" meg lehet Bosch univerzális szonda patkolós univerzális vezetékkel. Nekem 1 éve van ilyen az autómban, és nincs rá panaszom.

ha büdös-égett-furcsa szagot érzel akkor lambdaszonda csere,ha nem akkor csak ki kell venni és kipucolni

Link to comment
Megosztás:

P0170 Tüzelőanyag korrekció (1.hengersor)

Szerintem rossz minőségű üzemanyag vagy pl túl sok etanol az üzemanyagban okozhat ilyet, problémásabb esetben injektor hiba.

P0130 Lambdaszonda áramkör (1.hengersor 1.szonda)

P0135 Lambdaszonda fűtés áramkör (1.hengersor 1.szonda)

Az első lambdaszondára (katalizátor előttire) utal.

Elvileg akár össze is függhet a három hiba.

A "a négy vezetéke patkolva volt" meg lehet Bosch univerzális szonda patkolós univerzális vezetékkel. Nekem 1 éve van ilyen az autómban, és nincs rá panaszom.

Köszi a választ!

Az üzemanyag Mol-os 95-ös, etanol nem volt tankolva, az injektor hiba valószínű lehet, mert gyakran megtorpan gyorsításkor és csörög mint amikor rossz oktánszámú volt régen a benzin és kopogott tőle a motor.

A lambdaszonda hiba okozhat hidegen egyenetlen alapjáratot? Többlet fogyasztást azt nem észleltem.

Egyébként az olajat is eszi mint a fene, 200km alatt kb 3-4deci (127ekm van benne elvileg). Az olajfogyasztás miatt meg további komoly problémák is adódhatnak, pl katalizátor, de akár a lambda is elromolhat tőle ha jól tudom.

Amúgy visszük vissza az eladónak, mert 3 hete vettük és már másnaptól szívunk vele, visszaveszi. Szerintem elhanyagolta kicsit a gépet az előző tulaj.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezt mondta nekünk is szerelő, ezért nem akarjuk megcsináltatni, ráadásul ezzel még nem is oldódna meg minden hiba.

Neked milyen motor van benne? Ugyanilyen autót akarunk venni egyébként, mert ettől függetlenül nagyon tetszik, csak lehet az 1.6-at fogjuk keresni.

1.8-as 125lovas Z18XE motorkóddal. Igénytelen full egyszerű motor. Kicsi város (30%) és sok autóút és M0 (90-120-as tempóval) elég sok kigyorsítással. Így 3dl/10ekm az olajfogyás, illetve 7.5-8.3-as üzemanyag fogyasztás. Ebben benne van, hogy közel sem gyári már az autó. Pályázós "verseny" autót faragtam belőle az évek folyamán.

10e Km alatt 3dl egyáltalán nem sok.

Bár az is kérdés, hogy milyen viszkozítású olajból?

5W30 Castrol, de lehet váltani kell 0w40(50)-5w50-es versenyolajra. Mivel 12-15000km alatt kicsit kormolódik (kv színűre). A teljesítménynek ára van sajnos :goofy: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

1.8-as 125lovas Z18XE motorkóddal. Igénytelen full egyszerű motor. Kicsi város (30%) és sok autóút és M0 (90-120-as tempóval) elég sok kigyorsítással. Így 3dl/10ekm az olajfogyás, illetve 7.5-8.3-as üzemanyag fogyasztás. Ebben benne van, hogy közel sem gyári már az autó. Pályázós "verseny" autót faragtam belőle az évek folyamán.

5W30 Castrol, de lehet váltani kell 0w40(50)-5w50-es versenyolajra. Mivel 12-15000km alatt kicsit kormolódik (kv színűre). A teljesítménynek ára van sajnos :goofy: :rolleyes:

Jó kis sas lehet! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Mostanában egy kicsit aggasztó dolgot produkál az egyik autónk.

Csak első indításnál, tehát hideg motornál jelentkezik a probléma.

Beindítom az autót, ezek után hallatszik egy kis kerregő vagy csattogó hang.

Mikor nyomok egy kis gázt neki akkor erősödik a hang és átmegy remegésbe.

Sebességbe teszem és indulni akarok, akkor nagy gázt kell adni neki, mert különben lefullad.

Ha túl nagy gázt adok neki és kettesbe váltok akkor szinte semennyire sem megy, mert "dadog" a nagy gáztól gondolom.

Van hogy le is fullad kettesben, mert kicsi a gáz. Hidegen szinte semmi ereje az autónak!

Kb. 10 percig produkálja ezt, majd bemelegszik és semmi baja, akkor már teljesen jól működik minden indításnál.

Remélem valaki meg tudja mondani mitől lehet ez a jelenség.

1.4 XEP az autó motorkódja

Link to comment
Megosztás:

Szia!
Nekem is prokuldát ilyen hibát, de nekem volt hibakód.. már nem emlékeszem mi volt, de valami fojtószelep pozíció hiba volt. Le vettem a szelepet ami természetes koszos volt kipcoltam és azóta jó. kopp-kopp.

Sziasztok!

Mostanában egy kicsit aggasztó dolgot produkál az egyik autónk.

Csak első indításnál, tehát hideg motornál jelentkezik a probléma.

Beindítom az autót, ezek után hallatszik egy kis kerregő vagy csattogó hang.

Mikor nyomok egy kis gázt neki akkor erősödik a hang és átmegy remegésbe.

Sebességbe teszem és indulni akarok, akkor nagy gázt kell adni neki, mert különben lefullad.

Ha túl nagy gázt adok neki és kettesbe váltok akkor szinte semennyire sem megy, mert "dadog" a nagy gáztól gondolom.

Van hogy le is fullad kettesben, mert kicsi a gáz. Hidegen szinte semmi ereje az autónak!

Kb. 10 percig produkálja ezt, majd bemelegszik és semmi baja, akkor már teljesen jól működik minden indításnál.

Remélem valaki meg tudja mondani mitől lehet ez a jelenség.

1.4 XEP az autó motorkódja

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is prokuldát ilyen hibát, de nekem volt hibakód.. már nem emlékeszem mi volt, de valami fojtószelep pozíció hiba volt. Le vettem a szelepet ami természetes koszos volt kipcoltam és azóta jó. kopp-kopp.

köszi az infót!

Le tudnád írni, hogy merre találom azt a bizonyos fojtószelepet? (kép jó lenne)

Mivel pucoltad ki?

Link to comment
Megosztás:

Ne legyen igazam, de Z18XER-nél mintha elég hülye helyen lenne. Kövesd a szívócső útját. Mintha valahova egész hátra menne. ÍGY néz ki. Befecskendezőrendszer tisztító / fojtószelep tisztító, hasonló neveken lehet rátalálni (de szerintem féktisztító is lehozza a dzsuvát).

Szerencsére nem az én autómhoz kell, azzal nincs semmi gond!

Azért köszi a leírást, gondolom más motornál is hasonló helyen van :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy H Astra 1.6 Twinport z16xep motorral 2006-os évj., mely a következő érdekes dolgot műveli kb. 1 éve.

Hidegen pöc-röf. Aztán elindulsz, majd megállsz a piroslámpánál és leáll.
Nincs alapjárat.
Újra indítod minden oké.
Ha felmelegedett, városban nincs vele gond.

Kimész autópályára, jön egy emelkedő és visszagyengül a motor, nem akar menni.
130km/h-ról még tempomattal is leesik a sebesség 100km/h alá enyhe emelkedőnél is.
Ha benyomod a kuplungot akkor le is áll a motor.
Újra indítod minden oké.
Aztán újra kezdi az egészet...

Ami itt érdekes, hogy az ember nem is tudja ha egyenes úton megy hogy begyengült az auto, csak hogy rengeteget fogyaszt ill. a tempomatot nem lehet bekapcsolni.
Ekkor benyomom a kuplungot és tuti leáll.
Gondolom nem túl egészséges 130nál leállítani és újra indítani de más megoldás nincs.
Ez megoldja a problémát ideiglenesen ismét....

Hibakódok: lambda szonda, immobilaser, kopogásszenzor, tempomat

1.Lambda szonda cserélve + gyertyák.
2.Immo hibát nem ír mostanában.
3.A kopogas szenzort írja néha azt se mindig.
4.A tempomat egy új hiba kód kb két hete.

Most hogy hideg van nehezen melegszik, így amíg nem áll be az alapjárat addig le is áll.
Képtelenség vele menni mert mindig leáll, nincs is értelme menni vele, így minden reggel melegítéssel indulunk állóhelyben.
1200 1/min ről indul és 5 perc alatt kb 5 celsius fok hidegben be áll 800 fölé kicsivel az alapjárat.
Ami fura, hogy amikor az alapjárat eléri az 1000-et, elkezd ingadozni erőteljesen és beesik 500-ig is és majdnem leáll, de mégsem.
Majd fél perc után megszűnik az ingadozás és kezd stabil lenni majd beáll 800 körülre.
Ezután tünetmentes lesz városi használatban, mint ahogy már írtam.

Két autószerelő nézte már, ill. márkaszervízben is volt, de nem tudják mi a baja.

Végig olvastam a forumot, látom itt írnak hasonló jelenségekről és üzemanyagszűrő, szelep nem zárás, gyújtó trafó, trafó sor, elektromos gázpedál, ECU... stb hibákat írnak megoldásnak.

Ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy a felsorolt lehetséges hibaokokat, hogy lehetne egyértelműsíteni ill. van e még másik ötlete valakinek milyen irányba keressek tovább.

Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Puskás Edvin

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy H Astra 1.6 Twinport z16xep motorral 2006-os évj., mely a következő érdekes dolgot műveli kb. 1 éve.

Hidegen pöc-röf. Aztán elindulsz, majd megállsz a piroslámpánál és leáll.

Nincs alapjárat.

Újra indítod minden oké.

Ha felmelegedett, városban nincs vele gond.

Kimész autópályára, jön egy emelkedő és visszagyengül a motor, nem akar menni.

130km/h-ról még tempomattal is leesik a sebesség 100km/h alá enyhe emelkedőnél is.

Ha benyomod a kuplungot akkor le is áll a motor.

Újra indítod minden oké.

Aztán újra kezdi az egészet...

Ami itt érdekes, hogy az ember nem is tudja ha egyenes úton megy hogy begyengült az auto, csak hogy rengeteget fogyaszt ill. a tempomatot nem lehet bekapcsolni.

Ekkor benyomom a kuplungot és tuti leáll.

Gondolom nem túl egészséges 130nál leállítani és újra indítani de más megoldás nincs.

Ez megoldja a problémát ideiglenesen ismét....

Hibakódok: lambda szonda, immobilaser, kopogásszenzor, tempomat

1.Lambda szonda cserélve + gyertyák.

2.Immo hibát nem ír mostanában.

3.A kopogas szenzort írja néha azt se mindig.

4.A tempomat egy új hiba kód kb két hete.

Most hogy hideg van nehezen melegszik, így amíg nem áll be az alapjárat addig le is áll.

Képtelenség vele menni mert mindig leáll, nincs is értelme menni vele, így minden reggel melegítéssel indulunk állóhelyben.

1200 1/min ről indul és 5 perc alatt kb 5 celsius fok hidegben be áll 800 fölé kicsivel az alapjárat.

Ami fura, hogy amikor az alapjárat eléri az 1000-et, elkezd ingadozni erőteljesen és beesik 500-ig is és majdnem leáll, de mégsem.

Majd fél perc után megszűnik az ingadozás és kezd stabil lenni majd beáll 800 körülre.

Ezután tünetmentes lesz városi használatban, mint ahogy már írtam.

Két autószerelő nézte már, ill. márkaszervízben is volt, de nem tudják mi a baja.

Végig olvastam a forumot, látom itt írnak hasonló jelenségekről és üzemanyagszűrő, szelep nem zárás, gyújtó trafó, trafó sor, elektromos gázpedál, ECU... stb hibákat írnak megoldásnak.

Ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy a felsorolt lehetséges hibaokokat, hogy lehetne egyértelműsíteni ill. van e még másik ötlete valakinek milyen irányba keressek tovább.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Puskás Edvin

Szia!

1.Vectra A-val fordult nálam elő, hogy kuplungkinyomásnál leállt menet közben. Az EGR-t kitakarította a szerelő, és utána még talán 1-2 alkalommal jött elő. Javasolt hozzá üzemanyag adalékot, mert a korom az, ami kinyírja az EGR-t, megszorul és nem tud nyitni-zárni. Vagy meghal az elektronika része, viszont akkor már felesleges takarítani. Ennek nézz utána, nem tart sokáig, hátha megoldódik a dolog. Mondjuk annyi még ehhez, hogy nekem utána 2-3 indítózás után indult be.

2. Ha nehezen melegszik, és sokat fogyaszt, akkor a helyedben megnézném a termosztátot is. Lehet, hogy nyitva maradt (vagy nem zár rendesen), így nem tudja lezárni a hűtőkör egy részét, vagyis több vizet kell melegítenie. Ezzel összefügghet a magasabb alapjárati fordulatszám, hiszen hidegnek érzékeli a rendszer a vizet, így dúsabb keveréket ad neki. Hosszútávon meg szintén zabálhat emiatt, mert a menetszél lehűti az egész rendszert és nem tud felmelegedni. Próbáld ki, hogy álló helyzetben mennyi idő alatt, hány fokra melegszik fel, és elindulás után mennyire hűl vissza. Nyilván a hideg miatt alacsonyabb lesz mint nyáron, de azért a 90 fokot illene elérnie egy benzinesnek hidegben is. Ehhez hibakódot valószínűleg nem fog adni.

A titkos menüben elvileg tudod ellenőrizni a hűtővíz hőmérsékletet, ha olyan kijelződ van és a BC funkció megy rajta.

3. "Ami fura, hogy amikor az alapjárat eléri az 1000-et, elkezd ingadozni erőteljesen és beesik 500-ig is és majdnem leáll, de mégsem."

Pillangószelepház takarítás? Ott képes arra, hogy a felgyülemlett kosz a szelep körül egyszerűen elzárja a levegő útját, mivel pont annyit takar el, ami az alapjárathoz szükséges volna. Ilyenkor a rendszer gázt ad, hogy ne álljon le, viszont rájön, hogy ez meg sok úgyhogy visszavesz alapjáratra, aztán kezdődik minden az elejétől. :icon1:

Ezek csak a saját tapasztalataim (utóbbi Opel szakszervizes szerelő általi), javaslatok, úgyhogy azért kérdezd meg orvosodat, gyógyszerészedet. :smartass:

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Ismét szeretném a tapasztalt fórumosok segítségét kérni, egy rejtéllyel kapcsolatban. :)

Egy 2006-os ASTRA - H kombim van X16XEP - 105 LE motorral, 123ezer km.

Minden rendben van vele nyáron, jó időben (5-10 fok és felette) szépen megy és indul.

Ám jön a hideg tél, első mínuszok (0-fok de inkább -2 -3 és alatta) az első hideg indításom,

katasztrófa. Van amikor 4-5 ször rá kell, viszonylag hosszabban indítanom és nem indul el.

Van amikor viszonylag rövidebb idő alatt, elindul (8-10mp folyamatos indítózás), de szinte kivétel nélkül nehezen indul.

Olyan a jelenség, mintha indítózás közben olykor felkapná a fordulatot, mintha kezdene elindulni, de mégsem, tovább kell indítózni,

mint valami több száz éves gazdátlan autót.

Többször voltam vele Opelszervízbe, többször kicseréltük a gyertyákat. Termosztát, hőfokszenzorok, minden rendben, benzin és

légszűrő cserélve, igen gondosan karban tartva az autó.

2 éve volt cserélve a gyújtótrafósor, esetleg az utángyárott ERA márkájú csinálhat ilyet???

Adalékolva a benzint (mintha) jobban indulna kicsivel. (Spuri, STP injektor tisztító, stb), de teljesen ezek sem oldják meg a gondot.

Olyan mintha a motor szegény keveréket kapna hideg-induláskor, de nem értem miért. a Vízhőfok és a beszívott levegő hőmérséklet is korrekt, többször mérték ezeket, nem tudják a szerelők hol lehet a baj. Az Opel szerviz a gyertyák cseréjén kívül szakmailag máshoz nem tudott hozzájárulni.

Egyéb probléma nincs menetdinamika, meleg indítás minden rendben, ez csak reggelente hidegindításkor van. az akku is 2-3 éves bosch.

Nem tudok mire gondolni, szerintetek mivel lehet a hiba, mi produkál ilyen súlyos hidegindítási tüneteket?

Egyébként ez inkább nagy hidegekre jellemző, -2 és lefelé. A tünet nem mindig áll fenn, úgy 10 indításból 8 szor nehezen indul, szóval nem ritka jelenség sajnos. :(

Segítségeteket, tippeket köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét szeretném a tapasztalt fórumosok segítségét kérni, egy rejtéllyel kapcsolatban. :)

Egy 2006-os ASTRA - H kombim van X16XEP - 105 LE motorral, 123ezer km.

Minden rendben van vele nyáron, jó időben (5-10 fok és felette) szépen megy és indul.

Ám jön a hideg tél, első mínuszok (0-fok de inkább -2 -3 és alatta) az első hideg indításom,

katasztrófa. Van amikor 4-5 ször rá kell, viszonylag hosszabban indítanom és nem indul el.

Van amikor viszonylag rövidebb idő alatt, elindul (8-10mp folyamatos indítózás), de szinte kivétel nélkül nehezen indul.

Olyan a jelenség, mintha indítózás közben olykor felkapná a fordulatot, mintha kezdene elindulni, de mégsem, tovább kell indítózni,

mint valami több száz éves gazdátlan autót.

Többször voltam vele Opelszervízbe, többször kicseréltük a gyertyákat. Termosztát, hőfokszenzorok, minden rendben, benzin és

légszűrő cserélve, igen gondosan karban tartva az autó.

2 éve volt cserélve a gyújtótrafósor, esetleg az utángyárott ERA márkájú csinálhat ilyet???

Adalékolva a benzint (mintha) jobban indulna kicsivel. (Spuri, STP injektor tisztító, stb), de teljesen ezek sem oldják meg a gondot.

Olyan mintha a motor szegény keveréket kapna hideg-induláskor, de nem értem miért. a Vízhőfok és a beszívott levegő hőmérséklet is korrekt, többször mérték ezeket, nem tudják a szerelők hol lehet a baj. Az Opel szerviz a gyertyák cseréjén kívül szakmailag máshoz nem tudott hozzájárulni.

Egyéb probléma nincs menetdinamika, meleg indítás minden rendben, ez csak reggelente hidegindításkor van. az akku is 2-3 éves bosch.

Nem tudok mire gondolni, szerintetek mivel lehet a hiba, mi produkál ilyen súlyos hidegindítási tüneteket?

Egyébként ez inkább nagy hidegekre jellemző, -2 és lefelé. A tünet nem mindig áll fenn, úgy 10 indításból 8 szor nehezen indul, szóval nem ritka jelenség sajnos. :(

Segítségeteket, tippeket köszönöm előre is.

Hibát dob az autó?

Benzinszag indítózás közben? Nekem injektor cserekor csinált ilyet (túl sok benzint adott).

Link to comment
Megosztás:

Hibát dob az autó?

Benzinszag indítózás közben? Nekem injektor cserekor csinált ilyet (túl sok benzint adott).

Halihó,

Köszönöm a gyors választ, nem hibakód sosincs, és benzinszag sincs :(

Most kaptam egy tippet egy szakitól, hogy ez a benzinszivattyú visszacsapó szelepe miatt van.

A nyomókörbe építsek bele egy 800Ft os benzin visszacsapó (visszafolyásgátló) szelepet a szivattyú mögé a nyomó ágba és megoldódik a gondom. Hát mivel a komplett szivattyú igen drága, így lehet, hogy kipróbálom ezt.

Esetleg nem tudja valaki milyen visszacsapó szelepet vegyek? 6-8-10mm méretű lehet ez az Astrában, mármint a benzincső?

(2006-os, 1.6- Z16XEP, ASTRA-H)

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

1.8-as h astrám(140ló,300E km)alapjárati problémákkal küzd:

Menet közben (akár 70-80-nál is) Váltások között úgy leesik a fordulat, hogy kivillan a töltéslámpa.

Néha még le is áll.Amikor meg állok akkor meg folyamatosan hullámzik 300 és kb1500 között.Ekkor is bevillan a lámpa,meg ki akar esni a motor.Néha meg mintha nem is lenne semmi baj.Legutóbb(1 hete) állítólag szoftvert frissítettek meg ki is pucoltak rajta valamit,és jobb is lett. Most viszont újjból rossz.A régi f astrámon magamnak tisztítottam a pillangószelepet és aztán elmúlt úgyan ez a hiba, itt viszont nincs mit tisztítani mert egybe van öntve az egész.Volt már valakinek hasonló problémája????

Várom a tippeket.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap szerettem volna levenni a hűtőfolyadék /kiegyenlítő/ tartály sapkáját és nem sikerült. 1-2 tekerés után úgy viselkedik mint a benzin sapka mikor túl tekered... Tippet kérnék,hogyan tudnám levenni :)

Emelni, huzni kell, mikozben tekered. Meleg motornal konnyebben lejon, persze akkor ovatosan kell eljarni.

Link to comment
Megosztás:

Hibát dob az autó?

Benzinszag indítózás közben? Nekem injektor cserekor csinált ilyet (túl sok benzint adott).

Sziasztok,

Sajnos a kocsim ma reggel teljesen megmakacsolta magát, teker, teker, de egyáltalán nem indult el. (Amit a benzinpumpáról írtam előtte, Astra-H Z16XEP)

Úgyhogy most rendeltem bele egy komplett teljes benzinszivattyú egységet, hátha megoldja.

Az ACPUMPA.com on azt mondták nekem, ezeknek a benzinszivattyúknak van egy típushibája.

Nem a visszacsapó szelep megy tönkre bennük(ami benzin visszafolyást hivatott meggátolni és integrálva van a pumpába) , hanem van rajt belül a tankban két plexi-cső.

Ezek szoktak elrepedni és ezeken keresztül visszafolyik a tankba a benzin és levegő megy a helyére. Ezért, főleg télen, igen nehezen indulnak az autók.

De ha a repedés kicsi, semmi féle menetdinamikai észre vételt nem lehet tapasztalni, csak nehezen indul a levegős rendszer miatt a kocsi.

Ma reggel nekem el sem indult, így rendeltem e-bayről egy szinte új egységet. (kb 21eFT szállítással).

De ha esetleg ez sem segítene a problémámon, esetleg az injektoroknak lehet baja még a benzinrendszerben, vagy az injektorok, közösító csövének a végén lévő nyomásszabályozó szelep mehetett tönkre?

Ha netán ezek is rosszak lennének azt hogy veszem észre. Persze gondolom nem indul, de egyéb módja nincs valahogy kiszűrni a hibát?

Hibakód hibajelenség nincs, csak a kocsi nehezen, most meg épp már sehogy nem indul el.

Félek ez a benzinszivattyú kálvária még nem a vége, esetleg ha valakinek lenne addig ötlete örülnék.

ÉS köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sajnos a kocsim ma reggel teljesen megmakacsolta magát, teker, teker, de egyáltalán nem indult el. (Amit a benzinpumpáról írtam előtte, Astra-H Z16XEP)

Úgyhogy most rendeltem bele egy komplett teljes benzinszivattyú egységet, hátha megoldja.

Az ACPUMPA.com on azt mondták nekem, ezeknek a benzinszivattyúknak van egy típushibája.

Nem a visszacsapó szelep megy tönkre bennük(ami benzin visszafolyást hivatott meggátolni és integrálva van a pumpába) , hanem van rajt belül a tankban két plexi-cső.

Ezek szoktak elrepedni és ezeken keresztül visszafolyik a tankba a benzin és levegő megy a helyére. Ezért, főleg télen, igen nehezen indulnak az autók.

De ha a repedés kicsi, semmi féle menetdinamikai észre vételt nem lehet tapasztalni, csak nehezen indul a levegős rendszer miatt a kocsi.

Ma reggel nekem el sem indult, így rendeltem e-bayről egy szinte új egységet. (kb 21eFT szállítással).

De ha esetleg ez sem segítene a problémámon, esetleg az injektoroknak lehet baja még a benzinrendszerben, vagy az injektorok, közösító csövének a végén lévő nyomásszabályozó szelep mehetett tönkre?

Ha netán ezek is rosszak lennének azt hogy veszem észre. Persze gondolom nem indul, de egyéb módja nincs valahogy kiszűrni a hibát?

Hibakód hibajelenség nincs, csak a kocsi nehezen, most meg épp már sehogy nem indul el.

Félek ez a benzinszivattyú kálvária még nem a vége, esetleg ha valakinek lenne addig ötlete örülnék.

ÉS köszönöm előre is.

Vigyázz a sok próbálkozással! A fenti benzinszag kérdésre nem válaszoltál. Nehogy a katalizátorod is rámenjen.

Nem is röfög egy henger sem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.