Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

1 óra, quad405 írta:

Normálisnak nem normális, de ha megnyugtat az én A16XER-em is hasonlóan viselkedik :-) de nem csak 0 fok körül hanem már magasabb hőmérsékleten is, annyi kölönbséggel, hogy ha bemelegedett akkot a 3. jelig (kb. 750) esik vissza. Ja meg olyat csinál, hogy szinte le akar állni, majd hirtelen erőt vesz magán és utána szépen tartja 1000-en.  2000 szerintem is sok. A szerelő fojtószelep tisztítást emlegetett, én az alapjárati motorra gyanakszom. Egyértelmű válszt még nem találtam. Ha hidegindítás után pár mp-en belül indulsz, esetleg nem erőtlen a motor és esik le nagyon a fordulatszám, annyira, hogy szinte leáll?

Igen nálam is ez a jelenség tapasztalható. Kicsit erőtlen hidegen, meg leesik a fordulat majd hirtelen helyre áll. De ha bemelegszik tökéletesen üzemel. 

Korábban egy régi civicem volt, az pörgött hidegen majd kétezret. Aztán most meglepődtem, hogy az astra hidegen csak 1000-en forog. Azt hittem baja van...

Link to comment
Megosztás:

10 minutes ago, laacus1 said:

Igen nálam is ez a jelenség tapasztalható. Kicsit erőtlen hidegen, meg leesik a fordulat majd hirtelen helyre áll. De ha bemelegszik tökéletesen üzemel. Korábban egy régi civicem volt, az pörgött hidegen majd kétezret. Aztán most meglepődtem, hogy az astra hidegen csak 1000-en forog. Azt hittem baja van...

A feleségem 12 éves WagonR-je is pörög rendesen az elején, aztán fokozatosan csökken. 2000-ret talán az sem pörög de 1500-at biztos. És nem erőtlen, nem fulladozik, nem ingadozik. De az egy buta Suzuki. Ne is beszéljünk róla. :-) Jobban megnézve az Astrát tényleg nem 1000 csak olyan 900 körül pörög az elején. Volt régebben itt a fórumon egy srác aki próbált a végére járni ennek a jelenségnek. Kicserélt pár dolgot de csak maradt a hiba. Azt mondta, hogy talán a lambda szonda cseréje javított a legtöbbet a dolgon, de teljesen az sem szüntette meg. Évek óta így megy neki, de megy! Neki egy régebbi 2 literes motorja van és át van alakítva gázüzemre az autója. De ettől függetlenül az elején benzinnel indul az is. Viszont a lambda szondáról már olvastam itt a fórumon, hogy azt is tisztítani vagy cserélni kellene bizonyos időközönként, csak azt az autógyártók valamiért elhallgatják.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, quad405 írta:

 Viszont a lambda szondáról már olvastam itt a fórumon, hogy azt is tisztítani vagy cserélni kellene bizonyos időközönként, csak azt az autógyártók valamiért elhallgatják.

A lambda szonda javasolt cseréje 180.000 km, nekem benne van a szervízfüzetben vagy a másik könyvben, de olvastam.

Az én kocsim (Z18XER) könnyen/elsőre indul mínuszban is, induláskor kb. 1000 a fordulatszám aztán kb. 5-6 másodperc alatt beáll 800 -ra és azon marad KIVÉVE ha bekapcsolok valamilyen nagyobb villamos fogyasztót (pl. ablakfűtés, ülésfűtés, világítás vagy rádió) vagy a klímát. Akkor ugyanis megint felmegy 900-1000 közé. Feltehetően a generátor növekvő terhelése jelentkezik.

Szerintem próbáljátok ki, hogy indítás előtt minden elektromos fogyasztót és a klímát is lekapcsoljátok.

Esetleg érdemes a gyertyákat is kicseréltetni, nekem az Iridiumos gyertyák (Denso IK16L) használata óta könnyebben indul és stabilabb az alapjárat (pluszmínusz 50 helyett kb. pluszmínusz 10 az ingadozása üzemmeleg motornál).

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, kezdőkabriós said:

A lambda szonda javasolt cseréje 180.000 km, nekem benne van a szervízfüzetben vagy a másik könyvben, de olvastam.

Az én kocsim (Z18XER) könnyen/elsőre indul mínuszban is,

Szerintem próbáljátok ki, hogy indítás előtt minden elektromos fogyasztót és a klímát is lekapcsoljátok.

Esetleg érdemes a gyertyákat is kicseréltetni, nekem az Iridiumos gyertyák (Denso IK16L) használata óta könnyebben indul és stabilabb az alapjárat

Sajnos az én szervizfüzetemben és a használati útmutatóban nem hogy lambda szondáról, de még átviszgálási tervekről sincs szó. Valahogy nem akarják már az orrunkra kötni. Mjad a szerviz tudja. :( A netről letöltött 1-2 útmutatóban sem találtam utalást a Lambda-szondára. Minden esetre köszi az infót. Ez legalább valami támpont. Amúgy az enyémben 126.000 van és naygrészt pálya. Ez akkor még nem indokolja a szonda cseréjét. Az indulással egyébként nincs gond. Pöccre indul bármilyen hidegben. Ez a fulladozás és erőtlenség van csak kb. 20-30 másodpercig és csak kb 5 fok alatt. Bár a fene tudja, mintha kemény hidegben nem csinálná, Nem tudom mond-e ez valamit a szakértőknek. Lehet olyankor eleve jobban "behúzza a szivatót" az elektronika és azért nem jön elő. Én részemrő semmilyen fogyasztót nem kapcsolok be indulás előtt, sőt még a ventit is kikapcsolom. Bár az akksi ami épp benne van, már kicsit öregcske. Na kipróbálom mi van ha előtte töltőre teszem. Majd beszámolok. A gyertyáimat 6000 KM-rel ezelőtt cseréltem, igaz csak simákra. De minden esetre köszi az ötelteket. Az Iridiumos gyetya már nekem is eszembe jutott. Amúgy kb. mennyi egy szett?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az Astrám (z16xer) alatt a garázsban minden reggel látok egy tenyérnyi tócsát. Néha több, néha kevesebb. Piros színű tehát a hűtő folyadék az. Ha jobban megnézem kb a motor alatt csöpög kicsit jobbra, de motortérből, meg előlről alá nézve nem találom a hiba forrását. Szerintetek honnan szivároghat?

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Jocoka1899 írta:

Szia...Nekem is volt és olaj hűtőt kellett cseréljek benne..(legalábbis garnitúra baja biztos volt)

Remélem nem kerülsz hasonló helyzetbe...Elég drága volt az eredeti

Most beszaladtam egy szererőhöz, alánézett, azt mondta a hűtő és a csövek rendben vannak. A motor alatt a kipufogó csőre csepeg a víz, azt mondta. Ja meg hogy szerinte hengerfejes... Hát remélem, hogy nem mert az sem kevés. Még elviszem egy megbízhatóbb szerelőhöz is.

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, laacus1 said:

Most beszaladtam egy szererőhöz, alánézett, azt mondta a hűtő és a csövek rendben vannak. A motor alatt a kipufogó csőre csepeg a víz, azt mondta. Ja meg hogy szerinte hengerfejes... Hát remélem, hogy nem mert az sem kevés. Még elviszem egy megbízhatóbb szerelőhöz is.

Engem is evvel riogattak az elején :)) de nem nyomja vissza a levegőt a tartályba azóta sem (miután hengerfej pakolás lett cserélve rajta)

Még kell próbálkozni kicsit mással is meg másnál is mert a hengerfej probléma tényleg drága mulatság.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, laacus1 írta:

Most beszaladtam egy szererőhöz, alánézett, azt mondta a hűtő és a csövek rendben vannak. A motor alatt a kipufogó csőre csepeg a víz, azt mondta. Ja meg hogy szerinte hengerfejes... Hát remélem, hogy nem mert az sem kevés. Még elviszem egy megbízhatóbb szerelőhöz is.

A hengerfejesseg azt jelenti, hogy a tomites atszakadasa miatt a viz atjuthat a hengerekbe, es a kipufogon tavozik. Vagy esetleg a kipufogo mellett a vizbe is kerul gaz, de ettol nem fog a motor ala csopogni a viz! Esetleg az is megtortenhet, hogy a tomitesnel a motor oldalara ki tud jutni viz, de annak kene latni a nyomat.

Az, hogy a kipofogora csopog, nem okvetlenul jelenti azt, hogy pont folotte szivarog, hanem siman lecsuroghat valahonnan, aztan pont ott csoppen le.

Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, csaba66 said:

A hengerfejesseg azt jelenti, hogy a tomites atszakadasa miatt a viz atjuthat a hengerekbe, es a kipufogon tavozik. Vagy esetleg a kipufogo mellett a vizbe is kerul gaz, de ettol nem fog a motor ala csopogni a viz! Esetleg az is megtortenhet, hogy a tomitesnel a motor oldalara ki tud jutni viz, de annak kene latni a nyomat.

Az, hogy a kipofogora csopog, nem okvetlenul jelenti azt, hogy pont folotte szivarog, hanem siman lecsuroghat valahonnan, aztan pont ott csoppen le.

Vagy felfőzi a vizet ...Nem??

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 28. at 10:34 AM, sasa58 said:

Nagyon kevés, bár alapjáraton nem ajánlott melegíteni, mert nem melegszik rendesen. 5-6 km (10-12 perc) után 80 fok fölé kellene mennie télen is.

Egy keresztkérdés: a kiegyenlítő tartályban van hűtőfolyadék?

Termosztátot cseréltem (nem szenzorost és úgy is működik) azóta jó fűtés meg alacsonyabb fogyasztás is! Habár nem értek annyira hozzá de úgy lehet hogy eddig mindig hideg motort érzékelt a rendszer és több üzemanyagot adalékolt...(10-ről lejött 6 s valamire)

Módosítva : Jocoka1899
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Jocoka1899 írta:

Vagy felfőzi a vizet ...Nem??

Ez ket kulon dolog... A viz akkor forr fel, ha a motor tulmelegszik, azaz nincs elegseges hutes. Ennek tobb oka is lehet, az egyik az, hogy keves a viz. Ennek is csak az egyik lehetseges oka a "hengerfejesseg", de ha nem tul nagy merteku a vizvesztes es nem extrem korulmenyek kozott uzemel a motor, nem fog felforrni.

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

De igen, ezt viszont látni kellene a vízhőfokon, egy idő után meg úgyis eldurran egy vízcső a nyomástól. 

A kiegyenlito tartaly sapkaja elvileg nyit egy adott nyomas (altalaban 2 bar) folott, igy ha az mukodik, nem kene csonek eldurrannia.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Jocoka1899 said:

Termosztátot cseréltem (nem szenzorost és úgy is működik) azóta jó fűtés meg alacsonyabb fogyasztás is! Habár nem értek annyira hozzá de úgy lehet hogy eddig mindig hideg motort érzékelt a rendszer és több üzemanyagot adalékolt...(10-ről lejött 6 s valamire)

Az alapjrati fordulatszám normális volr pár perc után? Ha igen, akkor szerintem nem kap dúsabb keveréket. De szóljatok, ha tévednék. Nekem is volt termosztát problémám 2x is 2 különböző motorral de ekkora fogyasztásbeli különbség nem volt a csere előtt és után. Max pár deci lehetett, de gyakorlatilag elhanaygolható. Fűtésem viszont volt előtte is csak kicsit gyengébb és ingadozó.

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, quad405 said:

Az alapjrati fordulatszám normális volr pár perc után? Ha igen, akkor szerintem nem kap dúsabb keveréket. De szóljatok, ha tévednék. Nekem is volt termosztát problémám 2x is 2 különböző motorral de ekkora fogyasztásbeli különbség nem volt a csere előtt és után. Max pár deci lehetett, de gyakorlatilag elhanaygolható. Fűtésem viszont volt előtte is csak kicsit gyengébb és ingadozó.

Normális volt

Kb egy hónapja vettem az autót és a minimum 8'5 volt... Hosszúban (kb 30 km után)

Most 10 km után lejött 6'8 ra...De csakis term csere után .... ?????

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

A kiegyenlito tartaly sapkaja elvileg nyit egy adott nyomas (altalaban 2 bar) folott, igy ha az mukodik, nem kene csonek eldurrannia.

Elméletileg igen, gyakorlatig azon a pici szelepen nem tud annyi nyomás eltávozni mint amennyit a motor belenyom a vízkörbe ha ilyen jellegű hengerfejesség áll fenn. Ilyenkor a csövek kőkemények, nem lehet őket összenyomni, míg normál esetben meleg motornál nyomás alatt is összenyomhatók. Ha jól rémlik 1.3 barnal kell nyitni annak a kis szelepnek. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olajfolyásos problémám van de nagyon minimális. A nívópálcán meg sem látszódik, hogy hiány lenne. Motorkód Z14XEP.
Az olaj az olajteknőről csepeg, az alját megnézve nekem úgy tűnik, hogy az ékszíj felől szivárog talán az olajteknő tömítésnél, de nem vagyok benne biztos.
Kettő Z14XEP-es autónk is van, és mindkettőnél jelentkezett ez a probléma. Az egyiknél 1-2 hónap után megszűnt magától, de a másiknál tartós.
Kérdésem hogy ez valamilyen típushiba (és ha igen akkor mi a pontos hiba, illetve mi lenne a megoldás) vagy csak mi fogtunk ki két ilyen példányt?

Link to comment
Megosztás:

40 minutes ago, Jocoka1899 said:

Kb egy hónapja vettem az autót és a minimum 8'5 volt... Hosszúban (kb 30 km után)

Most 10 km után lejött 6'8 ra...De csakis term csere után .... ?????

Te most a fedélzeti computer által kiírt adatokat mondod? Az valami algoritmus alapján számol. Lehet a vízhőmérséklet is befolyásolja a kalkulációt. Nem reális szerintem. 10-30 Km-en amúgy sem lehet hitelesen fogyasztást mérni, a computerre meg végképp nem támaszkodnék. Én több száz km-eren szoktam fogyasztást számolni, az elején és a végén teletankolva és lehetőleg ugyan annál a kútnál. Egyszer mértem csak kb. 110 KM-en full városi fogyasztást téli, hideg időben, mert kíváncsi voltam kb. mennyi lehet a fogyasztása hidegben. 11 körül volt, de az is csak hozzávetőleges adat.

Módosítva : quad405
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Gola írta:

Sziasztok!

Nekem olajfolyásos problémám van de nagyon minimális. A nívópálcán meg sem látszódik, hogy hiány lenne. Motorkód Z14XEP.
Az olaj az olajteknőről csepeg, az alját megnézve nekem úgy tűnik, hogy az ékszíj felől szivárog talán az olajteknő tömítésnél, de nem vagyok benne biztos.
Kettő Z14XEP-es autónk is van, és mindkettőnél jelentkezett ez a probléma. Az egyiknél 1-2 hónap után megszűnt magától, de a másiknál tartós.
Kérdésem hogy ez valamilyen típushiba (és ha igen akkor mi a pontos hiba, illetve mi lenne a megoldás) vagy csak mi fogtunk ki két ilyen példányt?

Típushiba Z14XEP-nél,hogy a főtengely ékszíjtárcsa szimmering felfekvő felületét a szimmering"felesztergálja"

itt tud szivárogni az olaj,DE!jól meg kell nézni,hogy biztos onnan szivárog-e!

Nálam 2 szaki sem vette észre,hogy nem ott van a baj,ugyanis ikor vettem a gépet át lett nézve OPEL SZERVÍZBEN SZAKEMBER által,aki megállapította ezt a diagnozist.Csere előtt azonban próbálkoztunk egy felköszörűléssel plusz új szimmering,de a szivárgás megmaradt.vettem új ékszíjtárcsát(30ezer ft),csere után is szivárog.

Akkor alámásztam és vettem észre,hogy hiányzik 1db csavar az olajteknőből.Pótoltam,de nem lett jó.Közben vez.lánc csere volt,olajteknő tömítést is cseréltünk és ezzel szűnt meg a szivárgás.

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap előzés közben megtorpant az autóm és egyenletlenül kezdett járni. Hibalámpa alapján (10 3 10 2) gyújtótekercs volt a hiba. 
A csere megtörtént és nincs is gond vele viszont az új doboza alapján nem vagyok teljesen biztos hogy ez a megfelelő cseredarab.
z16xer motor és a belerakott egy delphi ce20009 ami net alapján inkább z16xep.

gyári:
20s9cwo.jpg

És itt szeretném megkérdezni hogy jelenthet e ez problémát a későbbiekben?
Köszönöm!

65.000 van az autóban és most volt gyertyacserén az opelnél, innentől viszont csináld magad lesz... Az árajánlat 90-100 volt gyújtótrafó cserére maga az alkatrész és és némi segítség megállt jóval 30 alatt.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 04. at 20:00, csicsó írta:

Típushiba Z14XEP-nél,hogy a főtengely ékszíjtárcsa szimmering felfekvő felületét a szimmering"felesztergálja"

itt tud szivárogni az olaj,DE!jól meg kell nézni,hogy biztos onnan szivárog-e!

Nálam 2 szaki sem vette észre,hogy nem ott van a baj,ugyanis ikor vettem a gépet át lett nézve OPEL SZERVÍZBEN SZAKEMBER által,aki megállapította ezt a diagnozist.Csere előtt azonban próbálkoztunk egy felköszörűléssel plusz új szimmering,de a szivárgás megmaradt.vettem új ékszíjtárcsát(30ezer ft),csere után is szivárog.

Akkor alámásztam és vettem észre,hogy hiányzik 1db csavar az olajteknőből.Pótoltam,de nem lett jó.Közben vez.lánc csere volt,olajteknő tömítést is cseréltünk és ezzel szűnt meg a szivárgás.

 

Köszi a választ!

Akkor érdemes lenne felköszörüléssel és szimering cserével kezdeni gondolom. Opel márkaszervizben mennyibe kerülhet ez a munka? (Vagy egyből azt mondják hogy csere és javítani meg sem próbáljak a jelenlegit.)

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Gola írta:

Köszi a választ!

Akkor érdemes lenne felköszörüléssel és szimering cserével kezdeni gondolom. Opel márkaszervizben mennyibe kerülhet ez a munka? (Vagy egyből azt mondják hogy csere és javítani meg sem próbáljak a jelenlegit.)

Elöször az olajteknö tömitést kéne körbejárni,nem-e ott a hiba

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.