Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

14 perce, Gola írta:

Szia!

Nekem is hasonlóan néz ki, én is írtam már itt a fórumon ezzel kapcsolatban. Elvileg a vízpumpa alatti tömítés fáradt el. (A vízkört és az olajkört is elválasztó tömítés.)

Más is jelezte már ezt a hibát, többször olvastam itt a fórumon, valószínűleg típushiba.

És nem csináltál vele semmit? Még az olajhűtő tömítéséről olvastam, ami valahol a pajzs alatt van az olajszűrőházzal egyben.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Gola írta:

Nekem is hasonlóan néz ki, én is írtam már itt a fórumon ezzel kapcsolatban. Elvileg a vízpumpa alatti tömítés fáradt el. (A vízkört és az olajkört is elválasztó tömítés.)

Más is jelezte már ezt a hibát, többször olvastam itt a fórumon, valószínűleg típushiba.

Az, hogy az olajkor es a vizkor a vizpumpa tomitesenel talalkozna, legalabbis gyanus...

Azt kene eldonteni valahogy, hogy valoban motorolaj kerult-e a vizbe, mert az olajos tapintasu trutyi meg nem okvetlenul az. Nem tudom, laborvizsgalaton kivul ezt hogy lehetne.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, csaba66 írta:

Az, hogy az olajkor es a vizkor a vizpumpa tomitesenel talalkozna, legalabbis gyanus...

Azt kene eldonteni valahogy, hogy valoban motorolaj kerult-e a vizbe, mert az olajos tapintasu trutyi meg nem okvetlenul az. Nem tudom, laborvizsgalaton kivul ezt hogy lehetne.

Igen, régebben, ha jól emlékszem  Mantec azt írta a témára, hogy a gumicsövek oldódnak egy idő után, főleg ha rossz minőségűt raktak bele utólag.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, csaba66 írta:

Az, hogy az olajkor es a vizkor a vizpumpa tomitesenel talalkozna, legalabbis gyanus...

Azt kene eldonteni valahogy, hogy valoban motorolaj kerult-e a vizbe, mert az olajos tapintasu trutyi meg nem okvetlenul az. Nem tudom, laborvizsgalaton kivul ezt hogy lehetne.

Az biztos, hogy a víz felszínén nem látszik olaj. Tehát csak a tartály szélére ült ki ez a sötét anyag. Korábban azt is írták, hogy a gumicsövek is okozhatják. Nálam egyébként elkezdett eltűnni, ezt sem értem hogy hogyan lehet, de pár hónap leforgása alatt sokat változott. Majd rakok be képet róla.

Még annyival kiegészítem a hozzászólást, hogy az olaj sem fogy a motorból. Egy év leforgása alatt annyi sem ment el sehova, hogy meglátszódjon a nívópálcán (15.000 km-t mentem vele az alatt az egy év alatt.)

Módosítva : Gola
Link to comment
Megosztás:

30 perce, sasa58 írta:

És nem csináltál vele semmit? Még az olajhűtő tömítéséről olvastam, ami valahol a pajzs alatt van az olajszűrőházzal egyben.

Én nem csináltam vele egyelőre semmit mert elkezdett eltűnni, halványodni. Már csak kis mennyiségben van jelen a tartály szélén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, zotya975 said:

Ha olaj kerülne a vízbe akkor a tetején úszna. Ez inkább olyan kirakódás a csövekből, blokkból, egyebekből. Érdemes lecserélni a hűtőfolyadékot, és csere alkalmával rendesen átmosni a rendszert, aztán tölteni fel új folyadékkal. Aztán ha megint megjelenik akkor lehet aggódni. 

 

6 hours ago, sasa58 said:

És ezek a kirakódások miért az utóbbi néhány hétben (hónapban ) jöttek elő hirtelen, mert pár hónapja még teljesen tiszta volt? Ráadásul a kocsi még csak 5 éves, nem fiatal még ehhez?

Üdv a klubban! :( Milyen motorod van? Kevés és lassan beszivárgó olajnál még nem úszik a tetején hanem elegyedik a hűtőfolyadékkal és kirakódik a tartály falára. Sajnos ez az áttetsző narancssárgás folyadék a képen erre utal. Egyébként szép átlátszó rózsaszínű kellene hogy legyen. Ha romlik a helyzet majd megjelenik a tetején is az olaj. Ez volt/van nálam is. Én az olajhűtő tömítéseire gyanakszom. Még gyüjtöm a leli erőt h elvigyem valahova. Először én is abban bíztam, hogy csak az öreg (5 éves) folyadékban van egy kis kosz. De sajnos nem. Minden esetre egy próbát megér az átmosás és a csere. Javaslom a Wynn's adalékot. Meg fogsz lepődni mi mindent fog kioldani.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, quad405 írta:

 

Üdv a klubban! :( Milyen motorod van? Kevés és lassan beszivárgó olajnál még nem úszik a tetején hanem elegyedik a hűtőfolyadékkal és kirakódik a tartály falára. Sajnos ez az áttetsző narancssárgás folyadék a képen erre utal. Egyébként szép átlátszó rózsaszínű kellene hogy legyen. Ha romlik a helyzet majd megjelenik a tetején is az olaj. Ez volt/van nálam is. Én az olajhűtő tömítéseire gyanakszom. Még gyüjtöm a leli erőt h elvigyem valahova. Először én is abban bíztam, hogy csak az öreg (5 éves) folyadékban van egy kis kosz. De sajnos nem. Minden esetre egy próbát megér az átmosás és a csere. Javaslom a Wynn's adalékot. Meg fogsz lepődni mi mindent fog kioldani.

A16XER motorom van. A fotó vakuval készült, így a szín egy kicsit csalóka, valójában rózsaszínes, narancssárgás. Ezek szerint Te már túl vagy az átmosáson? És nem segített? Nekem elég bonyolultnak tűnik. Van az alján valami leeresztőcsavar? A túlfolyó tartályt nem vetted le?

Link to comment
Megosztás:

3 perce, sasa58 írta:

A16XER motorom van. A fotó vakuval készült, így a szín egy kicsit csalóka, valójában rózsaszínes, narancssárgás. Ezek szerint Te már túl vagy az átmosáson? És nem segített? Nekem elég bonyolultnak tűnik. Van az alján valami leeresztőcsavar? A túlfolyó tartályt nem vetted le?

Van csavar es egy csonk, amire ha huzol egy kis gumicsovet, akkor egy csepp mellemenese nelkul le lehet engedni.

A szin a tartalyban vaku nelkul is csaloka, egy fecskendobe felszivott mintat erdemes nezni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, sasa58 said:

A16XER motorom van. A fotó vakuval készült, így a szín egy kicsit csalóka, valójában rózsaszínes, narancssárgás. Ezek szerint Te már túl vagy az átmosáson? És nem segített? Nekem elég bonyolultnak tűnik. Van az alján valami leeresztőcsavar? A túlfolyó tartályt nem vetted le?

Nekem is. Igen túl vagyok. Én is féltem tőle ez elején, de nem egy nagy kaland. Össze vissza olvastam mindenféle infókat és nekivágtam. Az opelmuhely.hu-n van egy elég jó leírás, bár azt hiszem G vagy F Astrához. De a lényeg ugyan az itt is. Arra figyelj, hogy a fent említett csonkra tökéletesen illeszkedjen a cső, különben mellette is fog folyni. Mindenképpen érdemes a csavar és a csonk alá is tenni egy edényt a biztonság kedvéért. A tartályt muszáj levenni, mert másképp nem tudod kimosni. Levéve sem egyszerű mutatvány a sok kamra miatt. Nem untatnám itt a kollégákat a részletekkel, ha gondolod privátban leírom az átmosás menetét. 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! 

Újj vagyok még itt a fórumon , nemrégiben vettem egy Opel Astra G- 1.6 16 V-t .. és azt vettem észre az utóbbi időben hogy alapjáraton rángat  az autó .. 

Kicseréltem a gyertyákat .. de nem szüntette meg a rángatást .. szerintetek mi lehet a probléma gyökere ? 

ui: Katalizátor kivan égve /törve/ nemtudom befolyásolhatja .-e az autót ez..  ? ! 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, galzoltan96 írta:

Sziasztok ! 

Újj vagyok még itt a fórumon , nemrégiben vettem egy Opel Astra G- 1.6 16 V-t .. és azt vettem észre az utóbbi időben hogy alapjáraton rángat  az autó .. 

Kicseréltem a gyertyákat .. de nem szüntette meg a rángatást .. szerintetek mi lehet a probléma gyökere ? 

ui: Katalizátor kivan égve /törve/ nemtudom befolyásolhatja .-e az autót ez..  ? ! 

Szia!

Ez itt astra h fórum,javaslom menj át a G fórumba ott biztosan(többet) tudnak segíteni:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Gola írta:

A kiegyenlítőtartály nálam így néz ki:

(A bal oldali hónapokkal későbbi kép, valami miatt oldódott a lerakódás.)

 

 

Igen, a bal oladali  jóval tisztább, de azért ott is van egy kis dzsuva. Utána olvasva sok helyen javasolják a hűtőfolyadék bizonyos időnkénti cseréjét (3-4-5 év), lehet hogy csak ez a baja? Mondjuk az XER motoros autók üzemi hőfoka 100 fok felett van, így elképzelhető, hogy hamarabb megadja magát a hűtőfolyadék, mint a 80 - 90 fok között üzemelő autóknál.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, sasa58 írta:

Igen, a bal oladali  jóval tisztább, de azért ott is van egy kis dzsuva. Utána olvasva sok helyen javasolják a hűtőfolyadék bizonyos időnkénti cseréjét (3-4-5 év), lehet hogy csak ez a baja? Mondjuk az XER motoros autók üzemi hőfoka 100 fok felett van, így elképzelhető, hogy hamarabb megadja magát a hűtőfolyadék, mint a 80 - 90 fok között üzemelő autóknál.

Nem valoszinu, hogy a folyadek magabol "preselne ki" a trutyit, az inkabb valahonnan belekerul, tehat legfeljebb olyasmi lehetne, hogy az oregedo folyadek jobban oldja a(z amugy szinten oregedo) csoveket.

Csere utan egy ideig biztos jo lesz, hiszen ki kell oldani ujra annyit, amennyi mar meglatszik. Vagyis eleg nehez eldonteni, hogy a folyadek oregedese befolyasol-e barmit.

A mukodest pedig ennyi trutyi aligha befolyasolja, igy a csere inkabb csak esztetikai celu penzkoltes.

Illetve pucold ki a tartalyt a regi folyadek megtartasaval, es nezd meg, mennyi ido utan jon vissza. Ezt aztan ossze lehet hasonlitani az ujjal, bar azt akkor sem fogjuk tudni, hogy a regi folyadekban mennyi trutyi volt mar helybol benne a pucolaskor.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Nem valoszinu, hogy a folyadek magabol "preselne ki" a trutyit, az inkabb valahonnan belekerul, tehat legfeljebb olyasmi lehetne, hogy az oregedo folyadek jobban oldja a(z amugy szinten oregedo) csoveket.

Csere utan egy ideig biztos jo lesz, hiszen ki kell oldani ujra annyit, amennyi mar meglatszik. Vagyis eleg nehez eldonteni, hogy a folyadek oregedese befolyasol-e barmit.

A mukodest pedig ennyi trutyi aligha befolyasolja, igy a csere inkabb csak esztetikai celu penzkoltes.

Illetve pucold ki a tartalyt a regi folyadek megtartasaval, es nezd meg, mennyi ido utan jon vissza. Ezt aztan ossze lehet hasonlitani az ujjal, bar azt akkor sem fogjuk tudni, hogy a regi folyadekban mennyi trutyi volt mar helybol benne a pucolaskor.

Remélem, igazad van és csak esztétikai probléma. Első körben kipucolom a tartályt, feltételezve/remélve, hogy a trutyi nagy része már kiült az oldalára. Aztán majd meglássuk :).

Az előző autómnál (Astra G) k...ra nem érdekelt, hogy hogy néz ki a hűtőfolyadék, legyen benne, a fagyáspontja megfelelő legyen és kész.

Módosítva : sasa58
Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, sasa58 said:

Utána olvasva sok helyen javasolják a hűtőfolyadék bizonyos időnkénti cseréjét (3-4-5 év)

Van valakinek valami pontos adata, hogy mi a gyári előírás? Szervizkönyvben nincs benne. A fagyállón sincs rajta. Állítólag 5 év. De valahol azt olvastam, hogy ez is csak új motorokra érvényes. Ahogy öregszik, úgy egyre gyakrabban kellene cserélni.

 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, quad405 írta:

Van valakinek valami pontos adata, hogy mi a gyári előírás? Szervizkönyvben nincs benne. A fagyállón sincs rajta. Állítólag 5 év. De valahol azt olvastam, hogy ez is csak új motorokra érvényes. Ahogy öregszik, úgy egyre gyakrabban kellene cserélni.

Nincs csereperiodusa, ahogy a valtoolajnak sincs. Ettol fuggetlenul sokan tudni velik, hogy x kilometerenkent vagy y evenkent mindkettot cserelni kell, mert kulonben meg a tulajdonos unokai is megbetegszenek :)

A fagyaspontot kell ellenorizni, es akkor cserelni, ha az nem stimmel. Mas okot nem latok a cserere, plane a motor koranak fuggvenyeben.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Van valakinek valami pontos adata, hogy mi a gyári előírás? Szervizkönyvben nincs benne. A fagyállón sincs rajta. Állítólag 5 év. De valahol azt olvastam, hogy ez is csak új motorokra érvényes. Ahogy öregszik, úgy egyre gyakrabban kellene cserélni.

 

Három fő típus létezik: 

Zöld fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek hagyományos, főként Észak-Amerikában használt fagyálló hűtőfolyadékok. Adalékolásuk szilikát és foszfát alapú, amelyek az alumínium és vas felületek számára jelentenek védelmet. Ezeket kb. 50.000 km-ként, vagy 2-3 évente kell cserélni.

 

Szerves bázisú (OAT, Organic Acid Technology) fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek a folyadékok szerves adalékot, ún. 2-EHA-t, szebacátot, ill. más szerves savakat tartalmaznak. Ellentétben a zöld fagyállóval, ezek nem tartalmaznak szilikát és foszfát adalékokat. A szerves bázisú fagyállókat jellemzően más színre színezik, mint a zöld típust. Ezeket kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni.

 

HOAT, Hibrid bázisú (Hibrid OAT) fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek a folyadékok is tartalmaznak szerves savakat, de nem 2-EHA típusúakat és tartalmaznak szilikátokat is, az alumínium védelmére. A HOAT típusú fagyálló hűtőfolyadékokat számos európai autógyártó használja, de amerikaiak is, mint pl. a Ford és a Chrysler. A HOAT típusúakat is kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni. Az utóbbi években az autógyártók univerzális fagyálló hűtőfolyadékokat használnak, amelyek minden járműtípushoz használhatóak. Ezek a hosszú csereperiódusú termékek csak a színükben különböznek. Néhányat narancsszínűre, más fajtákat kékre vagy lilára színeznek.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Astra555 írta:

Három fő típus létezik: 

Zöld fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek hagyományos, főként Észak-Amerikában használt fagyálló hűtőfolyadékok. Adalékolásuk szilikát és foszfát alapú, amelyek az alumínium és vas felületek számára jelentenek védelmet. Ezeket kb. 50.000 km-ként, vagy 2-3 évente kell cserélni.

 

Szerves bázisú (OAT, Organic Acid Technology) fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek a folyadékok szerves adalékot, ún. 2-EHA-t, szebacátot, ill. más szerves savakat tartalmaznak. Ellentétben a zöld fagyállóval, ezek nem tartalmaznak szilikát és foszfát adalékokat. A szerves bázisú fagyállókat jellemzően más színre színezik, mint a zöld típust. Ezeket kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni.

 

HOAT, Hibrid bázisú (Hibrid OAT) fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek a folyadékok is tartalmaznak szerves savakat, de nem 2-EHA típusúakat és tartalmaznak szilikátokat is, az alumínium védelmére. A HOAT típusú fagyálló hűtőfolyadékokat számos európai autógyártó használja, de amerikaiak is, mint pl. a Ford és a Chrysler. A HOAT típusúakat is kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni. Az utóbbi években az autógyártók univerzális fagyálló hűtőfolyadékokat használnak, amelyek minden járműtípushoz használhatóak. Ezek a hosszú csereperiódusú termékek csak a színükben különböznek. Néhányat narancsszínűre, más fajtákat kékre vagy lilára színeznek.

 

A rózsaszínű melyik lehet vajon? 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csaba66 said:

Nincs csereperiodusa, ahogy a valtoolajnak sincs. Ettol fuggetlenul sokan tudni velik, hogy x kilometerenkent vagy y evenkent mindkettot cserelni kell, mert kulonben meg a tulajdonos unokai is megbetegszenek :)

A fagyaspontot kell ellenorizni, es akkor cserelni, ha az nem stimmel. Mas okot nem latok a cserere, plane a motor koranak fuggvenyeben.

 

56 minutes ago, Astra555 said:

Három fő típus létezik: 

Zöld fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek hagyományos, főként Észak-Amerikában használt fagyálló hűtőfolyadékok. Adalékolásuk szilikát és foszfát alapú, amelyek az alumínium és vas felületek számára jelentenek védelmet. Ezeket kb. 50.000 km-ként, vagy 2-3 évente kell cserélni.

 

Szerves bázisú (OAT, Organic Acid Technology) fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek a folyadékok szerves adalékot, ún. 2-EHA-t, szebacátot, ill. más szerves savakat tartalmaznak. Ellentétben a zöld fagyállóval, ezek nem tartalmaznak szilikát és foszfát adalékokat. A szerves bázisú fagyállókat jellemzően más színre színezik, mint a zöld típust. Ezeket kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni.

 

HOAT, Hibrid bázisú (Hibrid OAT) fagyálló hűtőfolyadék: 

Ezek a folyadékok is tartalmaznak szerves savakat, de nem 2-EHA típusúakat és tartalmaznak szilikátokat is, az alumínium védelmére. A HOAT típusú fagyálló hűtőfolyadékokat számos európai autógyártó használja, de amerikaiak is, mint pl. a Ford és a Chrysler. A HOAT típusúakat is kb. 320.000 km-ként, vagy 5 évente kell cserélni. Az utóbbi években az autógyártók univerzális fagyálló hűtőfolyadékokat használnak, amelyek minden járműtípushoz használhatóak. Ezek a hosszú csereperiódusú termékek csak a színükben különböznek. Néhányat narancsszínűre, más fajtákat kékre vagy lilára színeznek.

 

Na de uraim! Most akkor van csereperiódus vagy nincs csereperiódus? :)

A GM DEX-cool vajon melyik csoportba tartozik? A címkén csak annyi van hogy ethane-diol-t tartalmaz ami ha jól tudom etilénglikol. Ebből

sok nem derül ki. A szín pedig úgy tudom nem irányadó.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, quad405 írta:

Na de uraim! Most akkor van csereperiódus vagy nincs csereperiódus? :)

A GM DEX-cool vajon melyik csoportba tartozik? A címkén csak annyi van hogy ethane-diol-t tartalmaz ami ha jól tudom etilénglikol. Ebből

sok nem derül ki. A szín pedig úgy tudom nem irányadó.

Az Opel nem ad meg csereperiodust, es a gyari fagyallo csomagolasan sincs ilyesmire utalas.

A fagyallo gyartok aztan mondanak mindenfelet, lattam mar 10 evet, 100 es 150ezer merfoldet is, az itt emlitett 320ezer km pedig nyilvan a 200ezer merfoldbol jott. A Mannol dobozan 5 ev van, km nelkul.

Csoport: nyilvan a masodik ketto kozul valamelyik; csere szempontjabol vegulis mindegy, ha az itt irtakat akarod kovetni, mert ugyanaz van megadva mindkettohoz.

Egyebkent az is erdekes, hogy az olajoknal a motor gyartoja adja meg a csereperiodust, es nem az olajhoz adja meg annak a gyartoja, a hutoviznel pedig inkabb forditottnak tunik a helyzet.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.