Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

aha :)

olajban bizonytalan vagyok :)

hogy 10w40 vs 5w30 :)

mantec megmondja :)

elvileg az szokott lenni hogy X-es mociba (ami motorikus változtatás nélkül kapott Z-t ) , meg lehet próbálni az 5w30-at

és nem fogy drasztikusan akkor maradhat .

ha igen akkor 10w40

ez én véleményem :)

Opel 5W30 dexos2 -t használok én is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki meg tudná mondani hogy a motortérben milyen biztósitékok vannak és mitt bíztositanak? Szeretném tudni hogy melyik mitt véd mert a kezelői könyben csak az utastér bíztositékok vannak leírva. köszönöm. Nagyon fontos lenne, vagy egy linket küldejetek, ahova le van írva.

Link to comment
Megosztás:

én még a C18XE be is 5w30 at használtam.

Sőt továbbmegyek, a C16SE be is azt töltöttem...

és egyikből se fogyott, mondjuk a motorok jók voltak....

ha viszont egy motor eszi az olajat azon már csak a javitás segit, max a 10w40 es olajjal csak időthúzni lehet. - az én véleményem....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy G Astrám és lenne pár kérdésem, 1-2 hibával kapcsolatban, remélem tudtok segíteni nekem! :)

1. Az asszonykám vezette a kocsimat és kopra előre húzta véletlenül az ülést és megjelent egy légzsák hibám! :omg: :omg:

(Olvastam ezzel kapcsolatban és az ülés alatt csatlakozóra írták, hogy megtörik a kábel és ez miatt van a probléma! Én kiszedtem az ülést és láttomon, hogy egyszer már csinálták, mert a csatlakozót kiszedték és bekötötték direktbe! Kicseréltem a vezetékeket de a hiba ugyan úgy fenn áll! Gondolom,hogy hibát kell üttetnem de úgy döntöttem, hogy az anyós ülést is megcsinálom! De "állítólag" minden indításnál csinál egy tesztet a rendszer és elkelne tűnni a hibának! Ez mennyire igaz???) Vagy vigyem el hibakiütésre? Néztem az oldallégzsákot annak a vezetéke teljesen jó állapotban van! (mármint az ülésben!)

2. gyárilag van a kocsimban lámpamosó! De nem nagyon akar működni, leszedtem a lökhárítót és a csövön nem akar jönni folyadék! :D :) De a tartályt nem tudtam leszedni mert számomra láthatatlan helyen van egy csavar, és nem akar megmozdulni! :D :D Erővel meg nem akartam leszedni!

3. Folyamatosan nyitva van a termosztátom, és nehezen melegszik a vizem! Szerintetek kicseréljem vagy hagyjam úgy ahogy most van? Mert mondták nekem azt, hogy valaki direkt kiszedi!!!

Esetleg ha valakinek kellene az infó:

2001- es 1.8 16v opel g elegance a típusa

Remélem tudtok segíteni nekem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy G Astrám és lenne pár kérdésem, 1-2 hibával kapcsolatban, remélem tudtok segíteni nekem! :)

1. Az asszonykám vezette a kocsimat és kopra előre húzta véletlenül az ülést és megjelent egy légzsák hibám! :omg: :omg:

(Olvastam ezzel kapcsolatban és az ülés alatt csatlakozóra írták, hogy megtörik a kábel és ez miatt van a probléma! Én kiszedtem az ülést és láttomon, hogy egyszer már csinálták, mert a csatlakozót kiszedték és bekötötték direktbe! Kicseréltem a vezetékeket de a hiba ugyan úgy fenn áll! Gondolom,hogy hibát kell üttetnem de úgy döntöttem, hogy az anyós ülést is megcsinálom! De "állítólag" minden indításnál csinál egy tesztet a rendszer és elkelne tűnni a hibának! Ez mennyire igaz???) Vagy vigyem el hibakiütésre? Néztem az oldallégzsákot annak a vezetéke teljesen jó állapotban van! (mármint az ülésben!)

2. gyárilag van a kocsimban lámpamosó! De nem nagyon akar működni, leszedtem a lökhárítót és a csövön nem akar jönni folyadék! :D :) De a tartályt nem tudtam leszedni mert számomra láthatatlan helyen van egy csavar, és nem akar megmozdulni! :D :D Erővel meg nem akartam leszedni!

3. Folyamatosan nyitva van a termosztátom, és nehezen melegszik a vizem! Szerintetek kicseréljem vagy hagyjam úgy ahogy most van? Mert mondták nekem azt, hogy valaki direkt kiszedi!!!

Esetleg ha valakinek kellene az infó:

2001- es 1.8 16v opel g elegance a típusa

Remélem tudtok segíteni nekem!

Cseréld ki!

A motor nem üzemi hőfokon megy, jobban kopik, és többet fogyaszt!

Link to comment
Megosztás:

Normális dolog, hogy indítás után az olajnyomás lámpa több-kevesebb másodpercig nem alszik ki?

Van hogy azonnal, de általában csak 2-4 mp után. Szélső esetben előfordult már 10 mp is, de ekkor már le is állítottam a motort.

Nem csak a lámpa világít, de a szelephang alapján olajozás sincs ez idő alatt!

Normális ez? Holnap mennék vele 300 km-t. El merjek indulni? Mi lehet a hiba?

Megoldódott a fenti probléma!

Legutóbb valami olcsó olajszűrőt tettem bele, és a vákuum összeszívta. Most gyári van benne és egy hete hibátlan!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy G Astrám és lenne pár kérdésem, 1-2 hibával kapcsolatban, remélem tudtok segíteni nekem! :)

1. Az asszonykám vezette a kocsimat és kopra előre húzta véletlenül az ülést és megjelent egy légzsák hibám! :omg: :omg:

(Olvastam ezzel kapcsolatban és az ülés alatt csatlakozóra írták, hogy megtörik a kábel és ez miatt van a probléma! Én kiszedtem az ülést és láttomon, hogy egyszer már csinálták, mert a csatlakozót kiszedték és bekötötték direktbe! Kicseréltem a vezetékeket de a hiba ugyan úgy fenn áll! Gondolom,hogy hibát kell üttetnem de úgy döntöttem, hogy az anyós ülést is megcsinálom! De "állítólag" minden indításnál csinál egy tesztet a rendszer és elkelne tűnni a hibának! Ez mennyire igaz???) Vagy vigyem el hibakiütésre? Néztem az oldallégzsákot annak a vezetéke teljesen jó állapotban van! (mármint az ülésben!)

2. gyárilag van a kocsimban lámpamosó! De nem nagyon akar működni, leszedtem a lökhárítót és a csövön nem akar jönni folyadék! :D :) De a tartályt nem tudtam leszedni mert számomra láthatatlan helyen van egy csavar, és nem akar megmozdulni! :D :D Erővel meg nem akartam leszedni!

3. Folyamatosan nyitva van a termosztátom, és nehezen melegszik a vizem! Szerintetek kicseréljem vagy hagyjam úgy ahogy most van? Mert mondták nekem azt, hogy valaki direkt kiszedi!!!

Esetleg ha valakinek kellene az infó:

2001- es 1.8 16v opel g elegance a típusa

Remélem tudtok segíteni nekem!

Légzsák hiba nem fog eltűnni, míg ki nem ütteted.

Termosztátot cseréld ki. (Ahogy imy írta!)

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a fenti probléma!

Legutóbb valami olcsó olajszűrőt tettem bele, és a vákuum összeszívta. Most gyári van benne és egy hete hibátlan!

Az durva, Te vagy a 2. pár napon belül.

Mi volt az utángyártott márkája?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kocsim egy Z16XEP motorral szerelt Astra-G.

Volt egy gyújtótrafó csere gyári Delphi -re, és egy gyújtógyertya csere gyári GM gyertyákra.

Kb. 10.000 km futott azóta a kocsi, és már másodszor fordul elő, hogy motorféküzemben bevillan a check engine lámpa. Az eltárolt hibakódok: P0300, P 0302, P0303, P0304. Ez ugye gyújtáskimaradás a megfelelő hengerekben. A motor nem rángat és szépen húz, viszont most már kezd idegesíteni, hogy ilyen gyakran megjegyez valami gyújtáshibát, amit nem akar elfelejteni. A szerlő azt mondta, a gyári GM gyertyákat cseréltessem ki valami egyéb, jó minőségű gyártmányra. NGK- ra gondoltam (ZFR5F-11). Szerintetek ez megoldhatja a problémát?

A szerelő állítja, hogy volt GM gyertya elég sok hibás. Tény, hogy a gyárban Bosch gyertyát tettek a motorba, mert eltettem őket. A szervízben viszont csak GM felíratú gyertyákat raktak bele.

Összegezve: Megszűnhet a probléma, ha kicseréltetem az alig 10 ezret futott GM gyertyákat mondjuk az említett NGK ZFR5F-11 -re?

Köszönettel: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kocsim egy Z16XEP motorral szerelt Astra-G.

Volt egy gyújtótrafó csere gyári Delphi -re, és egy gyújtógyertya csere gyári GM gyertyákra.

Kb. 10.000 km futott azóta a kocsi, és már másodszor fordul elő, hogy motorféküzemben bevillan a check engine lámpa. Az eltárolt hibakódok: P0300, P 0302, P0303, P0304. Ez ugye gyújtáskimaradás a megfelelő hengerekben. A motor nem rángat és szépen húz, viszont most már kezd idegesíteni, hogy ilyen gyakran megjegyez valami gyújtáshibát, amit nem akar elfelejteni. A szerlő azt mondta, a gyári GM gyertyákat cseréltessem ki valami egyéb, jó minőségű gyártmányra. NGK- ra gondoltam (ZFR5F-11). Szerintetek ez megoldhatja a problémát?

A szerelő állítja, hogy volt GM gyertya elég sok hibás. Tény, hogy a gyárban Bosch gyertyát tettek a motorba, mert eltettem őket. A szervízben viszont csak GM felíratú gyertyákat raktak bele.

Összegezve: Megszűnhet a probléma, ha kicseréltetem az alig 10 ezret futott GM gyertyákat mondjuk az említett NGK ZFR5F-11 -re?

Köszönettel: Dávid

Persze, jó az NGK is. De én mentem már 40ezret GM-mel, ugyanennyit NGK-val, és egyikkel se volt gond. De ahogy előttem írták, ha már szerelő csinálta, próbálkozhat ő is...

Link to comment
Megosztás:

T Davi!

A GM feliratos gyertya is Bosch termék.

GM alkatrész szám: 93176801

Opel katalógus szám: 12 14 031

Gyártási szám: 55351865

Bosch: FQR8LEU2

A szerelő feladata a hiba elhárítása.

Egy hiba, egy javítás, egy munkadíj.

Szia!

Értem, köszönöm!

Az rendben van, hogy az ő feladata a hiba elhárítása, de ne az én káromra kísérletezzen.... :huh: .

Ezért kérdeztem volt-e valakinek hasonló problémája a gyertyával.

Üdv.: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Persze, jó az NGK is. De én mentem már 40ezret GM-mel, ugyanennyit NGK-val, és egyikkel se volt gond. De ahogy előttem írták, ha már szerelő csinálta, próbálkozhat ő is...

Szia!

Én is mentem már GM gyertyával 40 ezret, gond nélkül.

150 ezer km -nél volt a trafócsere, és ennek ellenére az az érzésem, valami nem kerek a gyújtással. Érezhetően ki nem marad, de nem tetszik hogy egyre gyakrabban eltárol valami hibát.

Tehát akkor, ha jól érzem, azt mondjátok nem valószínű, hogy a gyertyával lehet baj igaz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kocsim egy Z16XEP motorral szerelt Astra-G.

Volt egy gyújtótrafó csere gyári Delphi -re, és egy gyújtógyertya csere gyári GM gyertyákra.

Kb. 10.000 km futott azóta a kocsi, és már másodszor fordul elő, hogy motorféküzemben bevillan a check engine lámpa. Az eltárolt hibakódok: P0300, P 0302, P0303, P0304. Ez ugye gyújtáskimaradás a megfelelő hengerekben. A motor nem rángat és szépen húz, viszont most már kezd idegesíteni, hogy ilyen gyakran megjegyez valami gyújtáshibát, amit nem akar elfelejteni. A szerlő azt mondta, a gyári GM gyertyákat cseréltessem ki valami egyéb, jó minőségű gyártmányra. NGK- ra gondoltam (ZFR5F-11). Szerintetek ez megoldhatja a problémát?

A szerelő állítja, hogy volt GM gyertya elég sok hibás. Tény, hogy a gyárban Bosch gyertyát tettek a motorba, mert eltettem őket. A szervízben viszont csak GM felíratú gyertyákat raktak bele.

Összegezve: Megszűnhet a probléma, ha kicseréltetem az alig 10 ezret futott GM gyertyákat mondjuk az említett NGK ZFR5F-11 -re?

Köszönettel: Dávid

Az én autóm 6 éves. Eddig kizárólag gyári alkatrészek voltak benne (kivétel levegő- és pollenszűrő). Soha nem volt semmi hibája. A legutóbbi éves szervíznél, kb. egy hónapja NGK gyertyák kerültek bele, a szerelő tanácsára. Néhány nap után apró gyújtáskimaradások történtek, hibaüzenet nem volt. A második héten az motor leállt autópályán. A hibaüzenetek hasonlóak voltak mint nálad (0300; 0301; 0302;0303). Ilyen hibát jó eséllyel gyertya, vagy trafóhíd okozhat. Pár perces állás után az autó beindult, azóta hibamentes, mostmár kb. két hete. Remélem így is marad. Nem állítom, hogy az NGK gyertyák okozták de ha netán újra előjön akkor első körben ismét gyári gyertyák kerülnek bele. Ha azután is jelentkezik a hiba akkor azt hiszem trafó csere lesz.

Link to comment
Megosztás:

Az én autóm 6 éves. Eddig kizárólag gyári alkatrészek voltak benne (kivétel levegő- és pollenszűrő). Soha nem volt semmi hibája. A legutóbbi éves szervíznél, kb. egy hónapja NGK gyertyák kerültek bele, a szerelő tanácsára. Néhány nap után apró gyújtáskimaradások történtek, hibaüzenet nem volt. A második héten az motor leállt autópályán. A hibaüzenetek hasonlóak voltak mint nálad (0300; 0301; 0302;0303). Ilyen hibát jó eséllyel gyertya, vagy trafóhíd okozhat. Pár perces állás után az autó beindult, azóta hibamentes, mostmár kb. két hete. Remélem így is marad. Nem állítom, hogy az NGK gyertyák okozták de ha netán újra előjön akkor első körben ismét gyári gyertyák kerülnek bele. Ha azután is jelentkezik a hiba akkor azt hiszem trafó csere lesz.

Hát most már igazán nem tudom mit csináljak akkor. Ha megint a trafóval lesz baj, az kicsit durva lesz. Nincs kedvem 10 ezrenként 50 ezer Ft -ért trafóhidat cserélgetni. Azt hiszem ez a kapcsolatunk végét fogja jelenteni a körbezárt villámmal.

Link to comment
Megosztás:

Hát most már igazán nem tudom mit csináljak akkor. Ha megint a trafóval lesz baj, az kicsit durva lesz. Nincs kedvem 10 ezrenként 50 ezer Ft -ért trafóhidat cserélgetni. Azt hiszem ez a kapcsolatunk végét fogja jelenteni a körbezárt villámmal.

Igazán nem akartalak elkeseríreni, csak a saját tapasztalatomat írtam le. Egyébként biztos hogy ezek a hibakódok ettől a jelenségtől vannak? Ha gázelvételkor villan fel a lámpa, egyébként nem rángat az autó én nem feltétlenűl gyújtáshibára gyanakodnék.

Link to comment
Megosztás:

Igazán nem akartalak elkeseríreni, csak a saját tapasztalazomat írtam le. Egyébként biztos hogy ezek a hibakódok ettől a jelenségtől vannak? Ha gázelvételkor villan fel a lámpa, egyébként nem rángat az autó én nem feltétlenűl gyújtáshibára gyanakodnék.

Motorfék üzemben villant be a lámpa eddig mindíg. Azért gyanakszom a gyújtásra, mert különben mért ezt a hibakódot dobná? Becsapja valami?

Azzal bíztatom magam, hogy mikor a tarfóval volt gond, akkor észre is lehetett venni a motor járásán (a végén már nem is ment egy henger). Szóval remélem nem az lesz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.