Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy furcsa probléma, aminek nem tudok rájönni az okára. Időnként (kb. félévente 1-2 alkalommal) tapasztalom, hogy viszonylag kis tempónál (30-50 km/h) óvatosan rálépve a fékre (tehát nem blokkoló satuféknél) bekapcsol az ABS, vagy legalábbis olyan, mint amikor blokkolásnál visszalökdösi a pedált, pedig alig lassítok, ráadásul ma is megtörtént, és ebben a 35-40 fokos melegben viszonylag kevés jég van az aszfalton. :D

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja? Gondoltam már arra is, hogy a tárcsafék rozsdája, de akkor elindulást követően az első egy-két fékezésnél kellene csinálni, vagy rosszul gondolom? :icon1:

ez nálam is elő szokott fordulni, de hogy mitől...

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan be is kapcsol, vagy csak a pedálon érzed? Mert ha csak ott, akkor lehet mechanikai baj is. Gondolok itt pl a minimálisan deformálódott tárcsafékre.

Sziasztok!

Van egy furcsa probléma, aminek nem tudok rájönni az okára. Időnként (kb. félévente 1-2 alkalommal) tapasztalom, hogy viszonylag kis tempónál (30-50 km/h) óvatosan rálépve a fékre (tehát nem blokkoló satuféknél) bekapcsol az ABS, vagy legalábbis olyan, mint amikor blokkolásnál visszalökdösi a pedált, pedig alig lassítok, ráadásul ma is megtörtént, és ebben a 35-40 fokos melegben viszonylag kevés jég van az aszfalton. :D

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja? Gondoltam már arra is, hogy a tárcsafék rozsdája, de akkor elindulást követően az első egy-két fékezésnél kellene csinálni, vagy rosszul gondolom? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan be is kapcsol, vagy csak a pedálon érzed? Mert ha csak ott, akkor lehet mechanikai baj is. Gondolok itt pl a minimálisan deformálódott tárcsafékre.

Mivel kis tempóról, és épphogy fékeztem, azt nem tudom, hogy valóban dolgozott-e, de a pedálon éreztem. Tényleg, nem is néztem még, hogy olyankor műszerfalon jelez-e. :icon1: (Yarisnál úgy rémlik, hogy villogott a visszajelzője működés közben.)

Mondjuk valóban nem lehetetlen, hogy a jeladó vacakol, magával a fék teljesítményével nincs bajom (leszámítva a kéziféket, amitől még el tudok indulni, bár azt viszont valószínűleg csak állítani kellene... :D ), így nem hiszem, hogy a fék lenne a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek...

Van 1 G astram 1998 évjárat.Mikor még hidegen gyújtást szeretnék kapcsolni elsőnek bekapcsol műszerfalon az elektronika.

Kilométeróránál valamiért nem az aktuálist megtett utat mutatja hanem át vált betűre ,kb 5 másodpercre .

Ezt írja ki.. : INSP... és el is tűnik.Remélem semmi komoly anyagi vonzata nem lesz ennek a dolognak.

Kérem segítsetek. köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek...

Van 1 G astram 1998 évjárat.Mikor még hidegen gyújtást szeretnék kapcsolni elsőnek bekapcsol műszerfalon az elektronika.

Kilométeróránál valamiért nem az aktuálist megtett utat mutatja hanem át vált betűre ,kb 5 másodpercre .

Ezt írja ki.. : INSP... és el is tűnik.Remélem semmi komoly anyagi vonzata nem lesz ennek a dolognak.

Kérem segítsetek. köszönöm előre is.

Tartsd benyomva a napi km számláló nullázó gombját, majd add rá a gyújtást, várj néhány másodpercet mielőtt elengeded, és el fog tűnni a felirat. Amúgy szervíz-intervallumot jelez, olajcsere meg ilyenek. Ha nem szervizelteted rendesen, akkor nincs jelentősége

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

A probléma röviden:a motor 1.6 8V X16SZR motorkodú 99 es G Astra és 1-4 henger nem megy.

A hibatároló üzenete:trafó hiba 1-4 henger nem gyújt,jelen van.simán indul,van alapjárat is fordulatra kiegyenesedik a járás

Amit tettünk idáig:2db bontott trafóval próbáltuk semmi változás,gyertyák cserélgetve semmi változás

gyertyakábelek másik autóról átrakva semmi változás

A hiba előszőr pár másodpercig állt fent,majd mégegyszer aztán jó volt,ment 100km-t,majd 1 indítás után és azóta ez van

Mondták a felső holtpont jeladót,lehetséges?

Nem holtpont jeladó a gond,motorvezérlő lehet a hibás,40 ezer a javítás

Mennyire tipushiba ez?X16SZR Multec

Link to comment
Megosztás:

https://sites.google...lccled/tempomat

Ha X-es motorkód, akkor: léptetőmotor (10-20e), tempomatos kar (7e), kuplung pedálkapcsoló (6e), 4 érintkezős fékpedál kapcsoló (4e).

Ha Z-s, akkor: tempomatos kar (7e), kuplung pedálkapcsoló (6e), 4 érintkezős fékpedál kapcsoló (4e), és Tech2-vel engedélyezni (5-10e)

Kösz!

Z16XE a kód

ha jól értelmezem ide csak a kar kell :icon1: ?

Link to comment
Megosztás:

Kösz!

Z16XE a kód

ha jól értelmezem ide csak a kar kell :icon1: ?

Meg kuplungpedál kapcsoló, ha nincs, és féklámpakapcsoló, ha nem 4 vezetékes. És nézd meg előtte, hogy be van-e kábelezve gyárilag, mert az még megbonyolíthatja. Egy kicsi 4 vezetékes csatlakozót kell keresned a kormányburkolat alatt (lehet mélyen vissza van csúszva, alaposan át kell nézni), és a kuplungkapcsolónak is kell lennie egy kétvezetékes csatlakozónak a kuplungpedál környékén.

szerk.: Ja, és a féklámpa kapcsolóról húzd le a csatlakozót, mert csak úgy látszik, hogy tényleg 4 érintkezős-e. Attól, hogy a csatiban benne van a 4 vezeték még nem biztos, hogy a kapcsolón is megvan az ellenpárja.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot mindenkinek!

Ma reggelre elég szépen lehűlt az idő, párásodtam is rendesen... mikor maxra csavartam kapcsolót, érdekes hang szűrődött a kesztyűtartó felől! Berregett, kattogott, kicsit mintha fütyült is volna, valaki találkozott már ilyen problémával? Sajnos nem tudtam rendesen megnézni és meghallgatni, mert tesóm elkérte a kocsit mára. Ha jól tudom a kesztyűtartóban van a pollenszűrő, lehet nincs rendesen a helyén? vagy rossz a keringető motor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem Tőletek, mert a szerelőkön már kifogott a vas.

A probléma, hogy menet közben rángat, ami inkább inkább ilyen pillanatnyi megtorpanásokra emlékeztet. Főleg 2-3-4-es fokozatban lehet észre venni, de nem függ a motorhőmérséklettől, csinálja hidegen, melegen. Gyújtótrafó cserélve, gyertya cserélve, EGR szelep egy éves benne, üzemenyagnyomás jó. Nem jönnek rá a hibájára. Természetesen hibajel nincs.

Ha valaki tud segíteni ötlettel, nagyon hálás lennék, mert így nem szeretnék nekimenni majd az ősznek-télnek.

Előre is köszi a segítséget mindenkitől!

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Mérd ki a kapcsolót, és a biztosítékot. Ha nem az, akkor lehet a vezetékezés az ajtónál akár...

Köszönöm a választ, de a vezetékben egészen addig van áram ameddig a csomagtér világításnak azt a kapcsolóját (ami a csomagtér ajtóban van) ki nem lazítom a csavart és ki nem szedem (de arról a vezetékeket nem húzom le), csak ilyenkor van bent áram, de ha az égőt berakom, akkor nem világít ha meg visszarakom akkor meg már nincs bent áram.

A furcsaság, hogy a belső világítás is tegnap óta nem világít próbáltam izzót cserélni, de nem lett jó

Link to comment
Megosztás:

Mit csavartál maxra?

A párásodás valószínűleg a külső-belső levegőt záró szervo (zsalu) meghibásodása okozza.

Két fajta szellőztető rendszert építettek Astra G-be.

Behr rendszerűnél: https://sites.google...cled/behrupdate

Delphi rendszerűnél: https://sites.google...ed/delphi-servo

Vagy elromlott a zsalu, vagy csak eltörött a működtető szára.

A berregés, kattogás lehet a kívülről belehullott levelektől, ami a ventilátorból nem tud kifújni.

Köszönöm a leírást, a hétvégén meg is nézem!

Link to comment
Megosztás:

1:Nézd meg, hogy a kesztyűtartóban világít-e a lámpa! (K155 relé, Multitimer 425, F1.28 7,5A biztosíték)

2:Nézd meg, hogy az utastérben, világítanak a lámpák. (X1/52 piros/fehér, X49-es csatlakozók)

Ha minden megy, akkor innen kell végigmenni a vezetéken, mivel innen viszik hátra ezt a szálat.

Remélem, hogy sima izzót tettél a foglalatba, és nem LED-es izzót! (fordított irányban nem világít!!!)

Mivel mérted meg az áramot??? Mennyi áram volt benne???

ugyan olyat mint a gyári izzok voltak és 12,7 volt körül

a kesztyűtartót meg holnap megnézem, de ha ott sem világít akkor hol lehet a baj?

köszönöm a választ!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es évjáratú Astra Classic II Optima 1.4 Twinportom van, és az elmúlt napokban azt a hibát észleltem, hogy a klíma működtetésekor és annak kikapcsolása után valamilyen folyadék - szintelen, szagtalan, szerintem kondenzvíz - a műszarfal alatti középső részen a jobb első utas lábteréhez az utastérbe folyik be. A klíma ettől függetlenül megfelelően üzemel, illetve hűt. Érdeklődnék, hogy mi lehet a hiba oka és a megoldása? Továbbá a bal oldali visszapillantómból kiesett a tükörlap. Mivel tudom hatékonyan visszaragasztani? Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.