Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

2007-es évjáratú Astra Classic II Optima 1.4 Twinportom van, és az elmúlt napokban azt a hibát észleltem, hogy a klíma működtetésekor és annak kikapcsolása után valamilyen folyadék - szintelen, szagtalan, szerintem kondenzvíz - a műszarfal alatti középső részen a jobb első utas lábteréhez az utastérbe folyik be. A klíma ettől függetlenül megfelelően üzemel, illetve hűt. Érdeklődnék, hogy mi lehet a hiba oka és a megoldása? Továbbá a bal oldali visszapillantómból kiesett a tükörlap. Mivel tudom hatékonyan visszaragasztani? Előre is köszönöm a válaszokat.

Hali!

Én kb 2 éve palmatex-el ragasztottam meg a bal oldali tükröt és még most is jó.(működik a fűtése is)

Most a jobb oldalit kell lassan ragasztani :(

Link to comment
Megosztás:

110.000 km-nél vezérlőelektronika csere (nem vezérelte az üzemanyag szivattyút és a hűtőventilátor egyik fokozatát megfelelően)

Majd rá egy héttel gyújtótrafó+gyertya csere

Az elektronika ilyen melegben adja meg magát leggyakrabban (azt mondták).

A trafó (delphi) meg állítólag a gyertyák (ngk) nagyobb hézagjai miatt romlott el. (tavaly februárban már volt egy trafó+gyertya csere)

Úgy egy jó fizetést költöttem most rá 2 hét alatt. Most remélem egy ideig nem kell felnyitni a motorháztetőt :)

Astra G 1.6 16V twinport (2005)

Ja, rohad a benzintank beömlőnél alul...... Amúgy szeretem az autót :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én kb 2 éve palmatex-el ragasztottam meg a bal oldali tükröt és még most is jó.(működik a fűtése is)

Most a jobb oldalit kell lassan ragasztani :(

Mi van ezekkel a tükrökkel, csak nem típushiba? :D

Nekem a jobboldali tükörlap adta meg magát, százas boltban vettem 2 tubus pillanatragasztót 100 Ft-ért, az egyikkel megragasztottam, a másik meg jó lesz legközelebb... :icon10:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét furcsa dolgot művelt a kocsim. Abban kérnék tanácsot, hogy mi okozhatja. Tegnap egy cirka 730Km-es autópályázás során 3x gyulladt ki a műszerfalon az a kis motorblokkot formáló sárga színű visszajelző. 140km/h-ás tempónál felvillant, majd egy rövid gázelvétel után pedig eltűnt. Mind a 3x egy szempillantás erejéig villant fel. Ehhez a visszajelzőhöz milyen hibajelenségek társíthatók? Egy X14XE motorkódú, 4 sebességes automataváltós gépről van szó.

Előre is köszönöm az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Uraim,

Megtörtént az elkerülhetetlen, ma lerohadt az autómról a hátsó dob. Gyakorlatilag leesett róla alulról a hővédő lemez (cafatokra volt rohadva) és emiatt láthatóvá vált egy kb. 2 centis luk is a dobon ahol kifúj. Gondolom ennek a dobnak már annyi és ne vesződjek a foltozással.

Utángyártottból hol és milyen márkát érdemes venni ami nem drága de normális minőségű és fel tudom tenni otthon (tehát méretpontos)?

Fontos lenne mert holnap mennék venni.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nos uraim utólért a végzet.

Egyszercsak elkezdett háromhengerezni a gép és kigyulladt a kis sárga lámpa. Szerelő kiolvasta a hibát és 4-es henger égéskimaradást jelzett. Ő trafóhídra gyanakszik és már-már hajlok rá én is. Úgy két és fél évvel és 40 000 km-el ezelőtt már csinálta ugyanezt, de akkor még egy gyertyacsere után elindult mind a 4 henger és az M7-en Bp-Tác oda-vissza meg lett hajtva. Már akkor trafóhidat akartak rám sózni, de akkor ennyivel megúsztam. Azóta ment rendesen. Most meg minden előzmény nélkül beadta a kulcsot. Ráadásul nem akar elindulni a 4-es henger, így a meghajtás szóba sem jöhet. Most otthagytam a szerelőnél, aki holnapra ígért valami választ, hogy most akkor trafócsere, vegy sem.

Link to comment
Megosztás:

Nos uraim utólért a végzet.

Egyszercsak elkezdett háromhengerezni a gép és kigyulladt a kis sárga lámpa. Szerelő kiolvasta a hibát és 4-es henger égéskimaradást jelzett. Ő trafóhídra gyanakszik és már-már hajlok rá én is. Úgy két és fél évvel és 40 000 km-el ezelőtt már csinálta ugyanezt, de akkor még egy gyertyacsere után elindult mind a 4 henger és az M7-en Bp-Tác oda-vissza meg lett hajtva. Már akkor trafóhidat akartak rám sózni, de akkor ennyivel megúsztam. Azóta ment rendesen. Most meg minden előzmény nélkül beadta a kulcsot. Ráadásul nem akar elindulni a 4-es henger, így a meghajtás szóba sem jöhet. Most otthagytam a szerelőnél, aki holnapra ígért valami választ, hogy most akkor trafócsere, vegy sem.

készülj fel rá hogy az lesz :)

szigorúan delphi gyártmányút tegyetek bele ;)

Link to comment
Megosztás:

készülj fel rá hogy az lesz :)

szigorúan delphi gyártmányút tegyetek bele ;)

Már-már belenyugodtam. :(

Habár mielőtt elvittem a szerelőhöz, kivillogtattam a hibát (kétszer is, hogy tuti jól számoljam) és 0460-t számoltam.

Az viszont ez lenne "Tüzelőanyag-szint érzékelő A áramkör"

Ő viszont rácsatlakozott a csatlakozóra és 4-es henger égéskimaradást írt a program a laptopján.

Ezt a tüzelőanyag-szint érzékelőt amúgy sem értem, hogy micsoda.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sajnos tegnap megadta magát a kocsi menet közben.....

eddig azt vettem észre, hogy nagy melegben nehezen indult, de ha elindultam már nem volt gond

Tegnap 2 nap álás után este 6-kor szintén lassan pörgött fel a motor és 1,5km után megállt és nem is indult.... :sick:

Elvontattuk a szerelőhöz, ott már 3x egymásután már indult, de a motor közben visszahűlt....

Mi lehet a gond és mennyibe fájhat?

kösz

G Astra Z16XE 2001 1,6 16V

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, sajnos tegnap megadta magát a kocsi menet közben.....

eddig azt vettem észre, hogy nagy melegben nehezen indult, de ha elindultam már nem volt gond

Tegnap 2 nap álás után este 6-kor szintén lassan pörgött fel a motor és 1,5km után megállt és nem is indult.... :sick:

Elvontattuk a szerelőhöz, ott már 3x egymásután már indult, de a motor közben visszahűlt....

Mi lehet a gond és mennyibe fájhat?

kösz

G Astra Z16XE 2001 1,6 16V

Hát ez így nem sok, bármi, és bármennyibe....

Link to comment
Megosztás:

Astra G 1.6 16V twinport (2005)

Ja, rohad a benzintank beömlőnél alul...... Amúgy szeretem az autót :)

Ha rendszeresen volt szerviz által szervizelve (elfogadott, bepecsételt), akkor lehetne a 12 év átrozsdásodás garit pedzegetni. Én megpróbálnám, semmit nem veszítesz vele. Ha a szerviz elhajt, lehet fordulni a pesti központhoz is, Sok sikert! A végeredmény érdekelne ... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ritkán kérek segítséget Tőletek, de eddig még mindig hasznos dolgokat kaptam!

Először is az autóm:'99-es 1.6 Caravan. A probléma a következő: már jó hosszú ideje tapasztalom, hogy az első

fútómű bal oldalárol csörgő hang jön ki. Ez a hang kizárólag akkor jelentkezik, ha egyenetlen úton közlekedek.

Akkor is tapasztalom ha lépésben vagy gyorsabban megyek. Nem tudok rájönni, hogy honnan jön, pedig fülelek rendesen.

Magát a hangot úgy tudnám leírni, hogy egy lelezult anyacsavar alatt zörgő alátét vagy fémlemez zöreje.

Megjegyzem, hogy a gépem június elején volt műszakin, a két függőleges stabilizátor rúd kopásán kivül semmi probléma nem volt vele, s

ez orvosolva is lett, de a hang előtteis megvolt és azóta is megvan.

Egy apró megfigyelés, aminek nem tudom, hogy köze lehet a dologhoz, de azért leírom.

Szóval, mivel alufelnik vannak a kocsi alatt, így jól látható a felniken a fékbetétek szétszóródó pora. Azt tapasztalom, hogy

a baloldalon ez a szennyeződés jóval erősebb, mint a jobbon, illetve takarítás után is jóval hamarabb jelentkezik. Ennyi!

Ha valakinek ismerős ez a probléma így leírás alapján, kérem, hogy válaszoljon. Nagyon unom már ezt a zörgést, mert akár merre megyek

ez a hang kivülről nagyon hallaható. Úgy csörömpölök mint valami bádogos:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kicsiricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ritkán kérek segítséget Tőletek, de eddig még mindig hasznos dolgokat kaptam!

Először is az autóm:'99-es 1.6 Caravan. A probléma a következő: már jó hosszú ideje tapasztalom, hogy az első

fútómű bal oldalárol csörgő hang jön ki. Ez a hang kizárólag akkor jelentkezik, ha egyenetlen úton közlekedek.

Akkor is tapasztalom ha lépésben vagy gyorsabban megyek. Nem tudok rájönni, hogy honnan jön, pedig fülelek rendesen.

Magát a hangot úgy tudnám leírni, hogy egy lelezult anyacsavar alatt zörgő alátét vagy fémlemez zöreje.

Megjegyzem, hogy a gépem június elején volt műszakin, a két függőleges stabilizátor rúd kopásán kivül semmi probléma nem volt vele, s

ez orvosolva is lett, de a hang előtteis megvolt és azóta is megvan.

Egy apró megfigyelés, aminek nem tudom, hogy köze lehet a dologhoz, de azért leírom.

Szóval, mivel alufelnik vannak a kocsi alatt, így jól látható a felniken a fékbetétek szétszóródó pora. Azt tapasztalom, hogy

a baloldalon ez a szennyeződés jóval erősebb, mint a jobbon, illetve takarítás után is jóval hamarabb jelentkezik. Ennyi!

Ha valakinek ismerős ez a probléma így leírás alapján, kérem, hogy válaszoljon. Nagyon unom már ezt a zörgést, mert akár merre megyek

ez a hang kivülről nagyon hallaható. Úgy csörömpölök mint valami bádogos:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kicsiricsi

Az nem lehet, hogy elkopott a fékbetéted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ritkán kérek segítséget Tőletek, de eddig még mindig hasznos dolgokat kaptam!

Először is az autóm:'99-es 1.6 Caravan. A probléma a következő: már jó hosszú ideje tapasztalom, hogy az első

fútómű bal oldalárol csörgő hang jön ki. Ez a hang kizárólag akkor jelentkezik, ha egyenetlen úton közlekedek.

Akkor is tapasztalom ha lépésben vagy gyorsabban megyek. Nem tudok rájönni, hogy honnan jön, pedig fülelek rendesen.

Magát a hangot úgy tudnám leírni, hogy egy lelezult anyacsavar alatt zörgő alátét vagy fémlemez zöreje.

Megjegyzem, hogy a gépem június elején volt műszakin, a két függőleges stabilizátor rúd kopásán kivül semmi probléma nem volt vele, s

ez orvosolva is lett, de a hang előtteis megvolt és azóta is megvan.

Egy apró megfigyelés, aminek nem tudom, hogy köze lehet a dologhoz, de azért leírom.

Szóval, mivel alufelnik vannak a kocsi alatt, így jól látható a felniken a fékbetétek szétszóródó pora. Azt tapasztalom, hogy

a baloldalon ez a szennyeződés jóval erősebb, mint a jobbon, illetve takarítás után is jóval hamarabb jelentkezik. Ennyi!

Ha valakinek ismerős ez a probléma így leírás alapján, kérem, hogy válaszoljon. Nagyon unom már ezt a zörgést, mert akár merre megyek

ez a hang kivülről nagyon hallaható. Úgy csörömpölök mint valami bádogos:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kicsiricsi

Szia!

Nekem 1.4 Twinportom van 5 éves, és hasonló jelenséget, ezt a csörömpölő hangot én is tapasztalom már régóta. Nekem mintha az első futómű jobb oldala felől jönne, de még én sem jöttem rá mi lehet az, nézték már többen is, sőt az egyik opelszervízben felemelve aluklról is megvizsgálták, de ők sem találtak semmit. Megfigyelésem szerint nálam ez a inkább a nyári időszakban, melegben jelentkezik folyamatos haladás során egyenetlen úton, télen, hidegben egyáltalán nem is hallható. A hang olyan mintha a rugótányéron vagy fémlenmezen egy kavics vagy csavar lenne, és az pattogna az egyenetlen úton. Nekem is alufelnim van, a fékbetétek még jók és egyformán kopnak, ez nem okozhatja. Én is szívesen veszem az építő jellegű hozzászólásokat. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Urak,

Eddig mindenhonnan azt hallottam hogy az én autómnál (1.6 benzin G Astra, 1999-ből) 15k km az olajcsere-légszűrőcsere és 60e km a vezérléscsere.

Namármost ittvan a kezemben a H. R. Etzold féle Opel Astra Így Csináld, és abban az van hogy légszűrő 60e km, vezérlés 120e km.

Hivatalos forrásom meg nincs.

Na most akkor mi az igazság a vezérlésre, a légszűrőre meg a gyertyára? Mik az intervallumok?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ritkán kérek segítséget Tőletek, de eddig még mindig hasznos dolgokat kaptam!

Először is az autóm:'99-es 1.6 Caravan. A probléma a következő: már jó hosszú ideje tapasztalom, hogy az első

fútómű bal oldalárol csörgő hang jön ki. Ez a hang kizárólag akkor jelentkezik, ha egyenetlen úton közlekedek.

Akkor is tapasztalom ha lépésben vagy gyorsabban megyek. Nem tudok rájönni, hogy honnan jön, pedig fülelek rendesen.

Magát a hangot úgy tudnám leírni, hogy egy lelezult anyacsavar alatt zörgő alátét vagy fémlemez zöreje.

Megjegyzem, hogy a gépem június elején volt műszakin, a két függőleges stabilizátor rúd kopásán kivül semmi probléma nem volt vele, s

ez orvosolva is lett, de a hang előtteis megvolt és azóta is megvan.

Egy apró megfigyelés, aminek nem tudom, hogy köze lehet a dologhoz, de azért leírom.

Szóval, mivel alufelnik vannak a kocsi alatt, így jól látható a felniken a fékbetétek szétszóródó pora. Azt tapasztalom, hogy

a baloldalon ez a szennyeződés jóval erősebb, mint a jobbon, illetve takarítás után is jóval hamarabb jelentkezik. Ennyi!

Ha valakinek ismerős ez a probléma így leírás alapján, kérem, hogy válaszoljon. Nagyon unom már ezt a zörgést, mert akár merre megyek

ez a hang kivülről nagyon hallaható. Úgy csörömpölök mint valami bádogos:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kicsiricsi

hy

lehetséges hogy a toronyszilented el van kopva ,és már a gumiágyból kilóg a fém és az csörömpöl ,

kép

http://www.google.hu...87&tx=170&ty=22

igaz ez a kép az alját mutatja!

amikor cseréltem a gátlókat elöl az enyémbe is szarul nézett ki, a jó magyar utak!! :confused: :icon8:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

z14xep

Szeretném meg osztani a mai hidrotőke cserémet!

Sajnos nem lehetne mondani , hogy jobb lett az autó csere után ugyan olyan csattogást rendezett aztán kb:10perc járatás után megint megjavult!! ill halkabb lett az a bizonyos hang! mentem vele nem vettem észre semmi változást, dinamikus és jól megy!! De van egy halk csattogás benne.

A Kérdésem az lenne ha a láncos hajtásnál a főtengelynél egy fogat elbasznak ill, véletlenül odébb rakják nem -e lehet ez a jelenség?

Link to comment
Megosztás:

Urak,

Eddig mindenhonnan azt hallottam hogy az én autómnál (1.6 benzin G Astra, 1999-ből) 15k km az olajcsere-légszűrőcsere és 60e km a vezérléscsere.

Namármost ittvan a kezemben a H. R. Etzold féle Opel Astra Így Csináld, és abban az van hogy légszűrő 60e km, vezérlés 120e km.

Hivatalos forrásom meg nincs.

Na most akkor mi az igazság a vezérlésre, a légszűrőre meg a gyertyára? Mik az intervallumok?

Köszönöm.

Ha jót akarsz az autódnak és magadnak is tartsd az előbb írt intervallumokat(15k,60k)...

Olajcsere minden évben km-től függetlenűl,vez.szíjcsere 5 évente km futástól függetlenűl

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.